mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 406 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna strona

Piractwo jest be czy OK ?
beeee 40%  40%  [ 68 ]
OK 60%  60%  [ 104 ]
Liczba głosów : 172
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 21:57 
Cytuj  
coldzik napisał(a):
Oczywiscie, ze piracenie jest be...
Cytuj:

Tak wiec, lwia czesc developerow ma gdzies, czy po wydaniu gry jest ona kupowana, czy piracona,
Jedyna odpowiedzia devow jest - mmo i dlc. No i multi
Internet jest kluczem i zwyciestwem. Smialiscie sie ze steama? Have fun...
Cytuj:
Inna [...] iPhone'a :/

Wali mnie toa kwestia
Cytuj:
A co do tych prob przed kupnem... Wiekszosc gier posiada swoje wersje demo, ktore w pelni pozwola wyrobic sobie opinie o grze

Obecnie wiekszasc gier nie daje wersji "demo". Kupujesz albo wypierdalaj. Tertium not datum.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 21:59 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Filmy oglądam tylko legalnie - kino, dvd, BR, iplex.


LOL, tczewiak.. sciemniasz.

10 listopada piszesz na forum ze ogladales film Zombieland

viewtopic.php?p=730585&highlight=film#730585

ktory mial premiere w Polsce dopiero 4 grudnia :) No to powiedz mi jakim cudem ty go widziales prawie miesiac wczesniej ? haha

OWN3D

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 21:59 
Cytuj  
Co do kserowania książek:
http://olgierd.bblog.pl/wpis,nielegalne ... 35636.html
"w ustawie jest przecież 3-procentowa opłata na rzecz OZZ od importerów i producentów sprzętu i nośników (art. 20 ust. 1 pr.aut.) -- zadając całkiem sensowne pytanie: skoro kopiować nie wolno (nawet w ramach dozwolonego użytku), to może przepis jest przykładem paserstwa z mocy prawa?"

inny wynik z google:
"Prawnikiem nie jestem, ale z tego, co się orientuję, to sprawa ma się następująco: - kserowanie całych książek nie jest legalne, ponieważ istnieje coś takiego jak prawo autorskie, - kserowanie pojedynczych stron, oczywiście na własny użytek (nie dla celów zarobkowych, rzecz jasna), nie jest zabronione Ponieważ jednak wielokrotnie ludzie się do tych zasad nie stosują, wobec czego chyba wszyscy właściciele punktów ksero oraz producenci sprzętów do powielania (kserokopiarski, skanery itd.) muszą płacić pewną kwotę od swych dochodów na tzw. organizację zbiorowego zarządzania, która 'opiekuje' się prawami autorskimi w ogólności, pieniądze te rozchodzą się bodajże pomiędzy członków zrzeszonych w takiej organizacji."


Mój wniosek : kserowanie książek przez chociażby studentów jest jakoś usankcjonowane 'milcząco' przez państwo, choćby z powodu tego zapisu na OZZ, albo tego, że nie słyszałem o ksero/studencie pociągniętym do odpowiedzialności za kserowanie książek (chyba, że punkt ksero kopiował masowo i celowo na sprzedaż [słyszałem o takich punktach, mają podobno gotowe zbindowane książki z cenami na okładkach]), jednocześnie państwo nie mówi, że taki proceder jest 'pożądany'.


Ostatnio edytowano 23 kwi 2010, 22:03 przez Profeta, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 22:00 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
a ile seriali tygodniowo sciagasz tczewiak?

4 :(


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 22:02 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Zombieland

Pomyślałeś może, iż z racji zawodu bywam często w UK i Republic of France?
Często prosiłem o nie spoilerowanie, bo dany film nie miał jeszcze premiery w Polsce. Jak myślisz - czemu?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 22:03 
Cytuj  
niektorych ksiazek na uczelnie co bylo potrzeba to nawet kupic sie nie dalo, wiec trzeba bylo kserowac.


_________________
.


Posty: 48
Dołączył(a): 7.07.2007
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 22:05 
Cytuj  
tczewiaku... kino mozna porownac do wersji demo/prezentacji czy jak to nazwac. placisz, zapoznajesz sie z produktem w calosci. podoba Ci sie kupujesz dvd zeby moc wrocic do tego jeszcze nie raz. chociaz znasz juz zakonczenie itd.

wyobraz sobie teraz ze za drobna oplata masz mozliwosc legalnie zapoznac sie z gra. w pelnym zakresie. ukonczyc ja. i oddac.

te gry ktore chcialbys kupic po takiej prezentacji bylby tego warte. reszte gownianych jednorazoweknalezy piracic zeby wydwacy plajtowali i nie robili wiecej takich gowien ;) o!

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 22:05 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
niektorych ksiazek na uczelnie co bylo potrzeba to nawet kupic sie nie dalo, wiec trzeba bylo kserowac.


Mam identyczne odczucie, czasem allegro przychodzi z pomocą, jednak zdarza się, że w bibliotekach nie ma, a w sklepach "panie, ta książka była, ale 5 lat temu" no i pozostaje ksero.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 22:08 
Cytuj  
lillastar napisał(a):
tczewiaku... kino mozna porownac do wersji demo/prezentacji czy jak to nazwac. placisz, zapoznajesz sie z produktem w calosci. podoba Ci sie kupujesz dvd zeby moc wrocic do tego jeszcze nie raz. chociaz znasz juz zakonczenie itd.

Nie nie można.
Producenci zarabiają głównie na kinach. DVD to już głównie zarobek wydawców.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 22:09 
Cytuj  
Masz jakieś potwierdzenie tego? Bo wiem, że w Japonii wygląda to na przykład zupełnie inaczej i zyski wynikają głównie ze sprzedaży BR/DVD.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 22:12 
Cytuj  
Na HBO jedynym wyznacznikiem jest BOX- Office. W każdym branżowym czasopiśmie również. DVD to już nie jest zarobek producenta - on otrzymuje drobną część z ceny końcowej.

BTW odnośnie seriali - to co wychodzi w Polsce, a oglądałem ku ukojeniu mego sumienia kupuję na diwidi właśnie. Czekam z niecierpliwością na globalizację stacji telewizyjnych (obstawiam, że to jeszcze 5 lat i będzie można legalnie w sieci kupować abonamenty).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 22:12 
Cytuj  
Kina upadna, juz upadaja, po co komu isc do kina jak moze miec to samo u siebie w domu na 50'' plasma TV + kino domowe :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 22:13 
Cytuj  
A po co komu dymać kobietę jak może sobie kupić gumową lalę? Takie samo porównanie jak kino vs. kino domowe.
Huragan wolisz lalki?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 22:14 
Cytuj  
a ile filmow wartych obejrzenia w kinie wychodzi rocznie?
2? 3?
nie pieprz juz tczewiak.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 22:14 
Cytuj  
Nie no, trzeba przyznac, ze ekran 50 cali i blue-ray robi wrazenie. Ale kino wciaz ma wedlug mnie lepsze audio. Oczywiscie zakladam, ze klientela nie robi halasu zbytniego :|


Ostatnio edytowano 23 kwi 2010, 22:15 przez Mirtul, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 22:14 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
A po co komu dymać kobietę jak może sobie kupić gumową lalę? Takie samo porównanie jak kino vs. kino domowe.
Huragan wolisz lalki?


a powiedz mi po co mam w kinie slyszec jakies pierdzenia i kaszlania jak w domu moge sie delektowac czystym dzwiekiem z filmu :)

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 22:15 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Kina upadna, juz upadaja, po co komu isc do kina jak moze miec to samo u siebie w domu na 50'' plasma TV + kino domowe :)


jako obrońca uściskanych przez monopole powinieneś oglądać na 15 calowym monitorze w formacie dvdrip, a nie jak jakiś burżuj na plazmie w formacie bluray


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 22:19 
Cytuj  
lillastar napisał(a):
tczewiaku... kino mozna porownac do wersji demo/prezentacji czy jak to nazwac. placisz, zapoznajesz sie z produktem w calosci. podoba Ci sie kupujesz dvd zeby moc wrocic do tego jeszcze nie raz. chociaz znasz juz zakonczenie itd.


Nie. Demo to przedsmak. Dla mnie wartosciowe filmy oglada sie w kinie, srodek, 3/4 od ekranu (choc 2/3 nie jest zle).
Wyjscie do kina - dla mnie - to 100PLN w 3d dla dzieci. Ale Troja na wielkim ekranie i troja w telewizji to 2 rozne sprawy.
Kino z marnego filu zrobi widowisko - vide Avatar/Pocahontas


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 22:20 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
a ile filmow wartych obejrzenia w kinie wychodzi rocznie?
2? 3?
nie pieprz juz tczewiak.

2-3 to ja oglądam miesięcznie.
Jak byłem szczeniakiem to oglądałem piraty - potem sobie przeliczyłem, że wolę obejrzeć w kinie za 12zł niż z dwóch płyt cd, które kosztują mnie 8zł u pirata (to były czasy modemów 33600). Potem nastały czasy łączy 64kbps na wifi i też jakoś wolałem obejrzeć w kinie niż chujowej jakości filmik na monitorku.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 22:22 
Cytuj  
no ale to twoj problem, ze ogladasz chujowej jakosci filmiki na monitorku, nie moj.
ja ogladam w zajebistej jakosci na telewizorze. i 90% filmow nie jest warta obejrzenia w kinie.
nie wspominajac o komforcie - moge spauzowac, zrobic sobie herbate, zdrzemnac sie, isc na zakupy - wrocic i dokonczyc.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 406 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.