mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 12:08 
 
Skoro jest temat polityka to zróbmy też temat religia. Oczywiście od razu we flamesach :]

Z mojej strony od razu. Religia jest potrzebna ludziom jak rybie rower.


_________________
LaMoon#2988

***

Posty: 502
Dołączył(a): 13.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 12:13 
 
Jestem ateistą i mam się dobrze :s


_________________
A man who knows he is a fool is not a great fool.

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 12:14 
 
lamoon napisał(a):
Religia jest potrzebna ludziom jak rybie rower.


Bardzo rozsądna teza. Potwierdza ją fakt, że praktycznie nikt nie jest religijny.

Jesteś bardzo dobrym obserwatorem, powinieneś zostać naukowcem.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 12:16 
 
Religia potrzebna jest tylko slabym psychicznie, albo nieukom. Musza sobie jakos wytlumaczyc "gdzie som" i "co majom robic"


_________________
Sathorn#2230

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 12:20 
 
Z drugiej strony, fajnie jest w cos wierzyc.
Sam nie jestem wierzacy ale tez zadna z obcenych religi mnie nie pociaga... wymyslil by ktos cos nowego ;f

****
Avatar użytkownika

Posty: 1020
Dołączył(a): 23.01.2003
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 12:23 
 
Ja wierze ze Polska zrobi sie troche bardziej normalna... ze nie bedzie nikt szczul przeciwko "lewakom", "prawicowym betonom", "mocherom", "ateistom", "pedalom" i tak dalej. Wierze ze w koncu sie nauczymy zeby nie robic innemu to co tobie nie mile.
Tolerancja - a raczej jej brak to problem numer jeden w Polsce.


_________________
Sathorn#2230

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 12:28 
 
Jeżeli chodzi o naszą przodującą religię to kurcze wkurza mnie to że ta religia jest strasznie zaślepiona w swoim dogmacie. Od 2000 lat wałkują w kółko to samo nie dopuszczając myśli że mogłoby być inaczej.

Niejednokrotnie nauka udowadniała w twardych dowodach że tak i tak nie mogło być ale kościół oczywiście NIE, a dlaczego nie? Bo chu. Z dupy wysnuwają swoje super dogmatyczne tezy.

Przykładów nieprawidłowości religii jest tyle że dnia mi nie starczyłoby żeby je wszystkie opisać i przeanalizować. Pamiętam że kiedyś trafiłem na artykuł traktujący o plagach egipskich. Było to jakiś czas temu ale z tego co mi utkwiło w pamięci to to że np. bydło zostało zgładzone chyba pierwszą plagą i to samo bydło znów zostało pochłonięte przez którąś z kolei.

Już nawet nie wspomnę o usunięciu przez kościół II przykazania. Można sobie wygooglować temat. W skrócie (...)nie będziesz miał na Ziemi żadnego obrazu Boga, nie będziesz go czcił i modlił się do niego(...). No to nie mamy ;)


_________________
LaMoon#2988


Ostatnio edytowano 23 lip 2010, 12:33 przez lamoon, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 12:31 
 
Dobry temat dla Balego.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 12:34 
 
Cytuj:
Jeżeli chodzi o naszą przodującą religię to kurcze wkurza mnie to że ta religia jest strasznie zaślepiona w swoim dogmacie. Od 2000 lat wałkują w kółko to samo nie dopuszczając myśli że mogłoby być inaczej.

No faktycznie strasznie ją to wyróżnia na tle innych religii objawionych.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 12:39 
 
lamoon napisał(a):
Jeżeli chodzi o naszą przodującą religię to kurcze wkurza mnie to że ta religia jest strasznie zaślepiona w swoim dogmacie. Od 2000 lat wałkują w kółko to samo nie dopuszczając myśli że mogłoby być inaczej.

Wiara i religia opiera się na dogmatach. Podważenie dogmatów podważa sens religii. Oczywiście każdy kto cokolwiek interesował się historia ludzkości wie, że żadne religia nie jest wieczna i nie ma monopolu na prawdę. Za kolejne 2000 lat ludzi będą podchodzić do obecnych religii jak my np. do światowida czy innego zeusa.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 12:40 
 
Innych nie znam to się nie wypowiadam, z naszą mam do czynienia do urodzenia praktycznie to mogę coś powiedzieć.

A propo. W tamtym okresie imię Jezus było cholernie popularnym imieniem jak dzisiaj Marek, Łukasz czy Radosław. I takich Jezusów "ukrzyżowanych" (powiedzmy że było to ukrzyżowanie) było conajmniej siedmiu. Siedmiu Jezusów ukaranych w ten sposób za można powiedzieć działalność przewrotową przeciwko Imperium Rzymskiemu.

Pytanie brzmi. Skąd pewność że czcicie właściwego Jezusa? :]


_________________
LaMoon#2988


Ostatnio edytowano 23 lip 2010, 12:44 przez lamoon, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 12:42 
 
lamoon napisał(a):
Jeżeli chodzi o naszą przodującą religię to kurcze wkurza mnie to że ta religia jest strasznie zaślepiona w swoim dogmacie. Od 2000 lat wałkują w kółko to samo nie dopuszczając myśli że mogłoby być inaczej.


Ja pierrrddddoleee. Jakie 2000 lat? Katolicyzm 'powstał' w wyniku konfliktów z odłamami... A nie w momencie narodzin pewnego żyda.


Edit:
lamoon napisał(a):
Innych nie znam to się nie wypowiadam, z naszą mam do czynienia do urodzenia praktycznie to mogę coś powiedzieć.


;-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 12:43 
 
lamoon napisał(a):
Jeżeli chodzi o naszą przodującą religię to kurcze wkurza mnie to że ta religia jest strasznie zaślepiona w swoim dogmacie. Od 2000 lat wałkują w kółko to samo nie dopuszczając myśli że mogłoby być inaczej.

Niejednokrotnie nauka udowadniała w twardych dowodach że tak i tak nie mogło być ale kościół oczywiście NIE, a dlaczego nie? Bo chu. Z dupy wysnuwają swoje super dogmatyczne tezy.

Przykładów nieprawidłowości religii jest tyle że dnia mi nie starczyłoby żeby je wszystkie opisać i przeanalizować. Pamiętam że kiedyś trafiłem na artykuł traktujący o plagach egipskich. Było to jakiś czas temu ale z tego co mi utkwiło w pamięci to to że np. bydło zostało zgładzone chyba pierwszą plagą i to samo bydło znów zostało pochłonięte przez którąś z kolei.

Już nawet nie wspomnę o usunięciu przez kościół II przykazania. Można sobie wygooglować temat. W skrócie (...)nie będziesz miał na Ziemi żadnego obrazu Boga, nie będziesz go czcił i modlił się do niego(...). No to nie mamy ;)

Cechą religii, która czyni ją religią jest dogmatyzm.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 12:46 
 
lamoon napisał(a):
Innych nie znam to się nie wypowiadam, z naszą mam do czynienia do urodzenia praktycznie to mogę coś powiedzieć.

Me miał na myśli wszystkie monoteistyczne, nie interesowałem się nigdy religiami wschodu. Niemniej w przypadku religii (z grubsza) jest pewna zależność I etap bóstwa wywodzące się od żywiołów, planet itp. II religie politeistyczne, III religie monoteistyczne. Religia jest ewoluje jak wszystko inne ;). To co mamy obecnie z pewnością nie jest "ostateczne i jedynie prawdziwe".

@Profeta, 2000, 1000, 500 chodzi o zasadę a nie ilość. Nie ma tu żadnego odniesienia do chrześcijaństwa.


Ostatnio edytowano 23 lip 2010, 12:47 przez Havok, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 12:47 
 
Ale uważasz że za dogmatyzmem można ukrywać prawdę i wszystko zwalić na dogmatyzm.

To może za 2000 lat Wałęsa będzie Synem Bożym. Ktoś się dokopie i powie. halo halo nie był synem Boga tylko elektrykiem w Stoczni u Radka. Powiedzą mu wtedy, dogmat is dogmat i albo wierzysz w to albo spierdalaj tak?


_________________
LaMoon#2988

***

Posty: 607
Dołączył(a): 23.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 12:54 
 
lamoon napisał(a):
Jeżeli chodzi o naszą przodującą religię to kurcze wkurza mnie to że ta religia jest strasznie zaślepiona w swoim dogmacie. Od 2000 lat wałkują w kółko to samo nie dopuszczając myśli że mogłoby być inaczej.

Bzdury wierutne waszmość pleciesz. KK dzisiejszy znacznie różni się od kościoła chrześcijańskiego sprzed 2000 lat. Na przykład pierwsi chrześcijanie byli całkowitymi pacyfistami. Dzisiaj KK uważa, że zabijanie w obronie innych przed napaścią jest lekkim grzechem.

Na pewno błędem kościoła było, że w sporach naukowych, np. o słuszności teorii heliocentrycznej kładł na szalę swój autorytet religijny i robił z tego "egzamin z religijności". Jakoś nie zauważyłem, żeby ostatnimi czasy tak się wygłupiali.

Plagi egipskie? Bydło zabite dwa razy? Przecież te plagi nie następowały dzień po dniu. Wszak jedna plaga mogła wytłuc bydło, Egipcjanie odbudowali stada, a po jakimś czasie inna plaga znów je wybiła. A poza tym, to ostania plaga - Śmierć Pierworodnych - wytłukła tylko część przychówku, a nie całą populację.

Aby wymienić niewytłumaczalne w sposób racjonalny zjawiska religijne, których żaden wojujący ateista nie podważył, nie starczyłoby nie tylko dnia, ale i pewnie tygodnia. Tańczące słońce z Fatimy to jeden z bardziej spektakularnych i nowszych przykładów.

XI przykazanie? Taki sam "autentyk" jak Święty Graal, Ewangelia Judasza, czy ojcostwo Jezusa lol.


_________________
trudno być geniuszem w czasach,
gdy się liczy tylko kasa.
Każdy tylko kasą rusza,
nie docenia się geniusza.

*

Posty: 180
Dołączył(a): 24.05.2009
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 12:54 
 
monoteistyczna? nasza religia monoteistyczna? :lol: Bóg w trzech osobach, Jezusa kochamy, Ducha świętego, Najświętszą Maryje Panne na zawsze dziewicę (+cały jej kult maryjny, widoczny szczegółnie w polsce ; /), a jest przecież jeszcze święty nepomucen od krzyża, święty tomasz, św. józef, święty jakiś od kierowców, święty od strażaków, święty od tureckich dywanów, niedługo też święty JP II (w polsce traktowany jako drugi po bogu, bo ten niemiec teraz to nie, nasz to był papież ;O). I do każdego praktycznie jest jakas modlitwa, kościoły nazywane są ich imionami i w nich można wznosić intecje do danego świętego, noo pls, religia monoteistyczna. Brakuje nam jeszcze boga nilu i bogini płodności :O


_________________
jem kanapke

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 12:55 
 
Cytuj:
Jeżeli chodzi o naszą przodującą religię to kurcze wkurza mnie to że ta religia jest strasznie zaślepiona w swoim dogmacie. Od 2000 lat wałkują w kółko to samo nie dopuszczając myśli że mogłoby być inaczej.


Jesteś w błędzie. Katolicyzm ma bardzo mało wspólnego z Chrześcijaństwem. Ba, jeżeli uznać że Biblia to słowo boże którego trzeba przestrzegać, to każdy katolik pójdzie do piekła (w ich mniemaniu, bo piekła jako takiego w Chrześcijaństwie nie ma).

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 12:57 
 
lamoon napisał(a):
Ale uważasz że za dogmatyzmem można ukrywać prawdę i wszystko zwalić na dogmatyzm.

To może za 2000 lat Wałęsa będzie Synem Bożym. Ktoś się dokopie i powie. halo halo nie był synem Boga tylko elektrykiem w Stoczni u Radka. Powiedzą mu wtedy, dogmat is dogmat i albo wierzysz w to albo spierdalaj tak?

Tak. Na tym polega religia.

Tak po prawdzie to mnie to jebie. Jestem ateista i mamto kompletnie wudpie. Przekonywanie kogoś. kogo całe życie karmili dogmatami, ze nie ma racji jest jak waleniem lbem o plyte pancerną. Nawet zadrapania nie bedzie, za to leb boli jak cholera.

To co dla mnie jest tak oczywiste ze az smieszne, dla innych jest niewyobrazalne. Poprostu niektórzy nie potrafią spojrzeć na sprawe z odpowiedniej perspektywy i zawsze ich wzrok nie będzie sięgał dalej niż pare metrow.

Cytuj:
Jesteś w błędzie. Katolicyzm ma bardzo mało wspólnego z Chrześcijaństwem. Ba, jeżeli uznać że Biblia to słowo boże którego trzeba przestrzegać, to każdy katolik pójdzie do piekła (w ich mniemaniu, bo piekła jako takiego w Chrześcijaństwie nie ma).

Wszystko podlega interpretacji przez głośicieli. Jak wszyscy wiemy, władza korumpuje każdego ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).


Ostatnio edytowano 23 lip 2010, 12:58 przez iniside, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 23 lip 2010, 12:57 
 
Sargeras napisał(a):
Aby wymienić niewytłumaczalne w sposób racjonalny zjawiska religijne, których żaden wojujący ateista nie podważył, nie starczyłoby nie tylko dnia, ale i pewnie tygodnia. Tańczące słońce z Fatimy to jeden z bardziej spektakularnych i nowszych przykładów.


Wymień więcej :-)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.