mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 paź 2016, 15:49 
Cytuj  
A czy w tych fabrykach robimy polskie śmigłowce ?
Serio nie rozumiesz zależności między produkcją czegoś, a posiadaniem własnego produktu ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 12 paź 2016, 15:51 
Cytuj  
Twoj przypadek to jeszcze glupota, czy juz skleroza?


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 paź 2016, 17:33 
Cytuj  
Nie wiem czy było bo nie chce mi się przedzierać przez 100 stron gówna po 3 tyg w morzu.

http://natemat.pl/192029,wzrosna-podatk ... da-rzadowi

Hihi.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 paź 2016, 17:57 
Cytuj  
bylo bylo. rozbijasz dzialanosc na 2 i tak zeby w kazdej nie zarbaic wiecej niz 6k na leb i placisz po 25% (razem z zusem) albo na 3 4 5 6 7 :) tylko dobrego ksiegowego trza i pincset kas fiskalnych. ech.


jeszcze echa karakanow:

http://wpolityce.pl/swiat/311668-francuski-huffington-post-francja-nie-moze-sobie-pozwolic-na-odtracenie-polski-ktora-staje-sie-najwieksza-potega-militarna-europy-wschodniej

no i dzis cos czytalem ze macier mowil ze to francja zerwala negocjacje bo nie chciala zaakceptowac warunkow polskich. ktos w koncu powinien jakies info z tych negocjacji wrzucic ale tor aczej malo prawdopodobne.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 12 paź 2016, 18:04 
Cytuj  
http://telewizjarepublika.pl/lis-manipu ... 39212.html
Kolejna żenująca wypowiedź kaczyńskiego i jego usłużni akolici na warcie.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 paź 2016, 18:57 
Cytuj  
Няху, twój prezydent polecił ci wracać do ojczyzny, nie zawiedź go. Bo w gniewie jest straszny, a ojczyzna wszystkich słowian nie da sobie rady bez ciebie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 12 paź 2016, 19:18 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Nie wiem czy było bo nie chce mi się przedzierać przez 100 stron gówna po 3 tyg w morzu.

http://natemat.pl/192029,wzrosna-podatk ... da-rzadowi

Hihi.
Zastanawia mnie tylko po co ludzie mający takie dochody są jeszcze na działalności jednoosobowej :roll: Sam artykuł jest merytorycznie żenujący, tak samo jak żenująca jest propozycja Piszpana jak to obejść :roll: Kurwa mmorpg.pl to przecież kuźnia i mekka polskiego (jeśli wliczyć marka to nawet europejskiego) biznesu, a wychodzi, że tutaj wiedza osoby która prowadzi już x-lat firmę jest chyba na poziomie wypisania faktury i zaniesienia do "dobrego" księgowego :wtf:
Akurat wprowadzana zmiana jest na plus dla mikro przedsiębiorców z niskimi przychodami, a dla większych bez znaczenia - jeśli ktoś ogarnia choć trochę prowadzenie biznesu. Jak ktoś chce emigrować z jej powodu i jeszcze się tym chwali to jest to dramat :roll:


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 paź 2016, 19:36 
Cytuj  
Lol co. Tzn jak wystawiam faktury na 15 klocków to co, mam kogoś zatrudnić? Bo mi 2 czy 3 klientów płaci po 5 koła netto za serwis? Ahaaaaaaa.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 12 paź 2016, 19:45 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Lol co. Tzn jak wystawiam faktury na 15 klocków to co, mam kogoś zatrudnić? Bo mi 2 czy 3 klientów płaci po 5 koła netto za serwis? Ahaaaaaaa.
A co to ma do rzeczy :roll: Poddaję się :har: Wygląda na to, iż pozostaje wam tylko emigracja na Mauritius :] Powodzenia :roll:


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 paź 2016, 19:57 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
Oyci3C napisał(a):
Lol co. Tzn jak wystawiam faktury na 15 klocków to co, mam kogoś zatrudnić? Bo mi 2 czy 3 klientów płaci po 5 koła netto za serwis? Ahaaaaaaa.
A co to ma do rzeczy :roll: Poddaję się :har: Wygląda na to, iż pozostaje wam tylko emigracja na Mauritius :] Powodzenia :roll:


wam? mowisz o 2 ojcach? mnie kassei nie zrozumiales ale sie nie gniewam :) do tego lepiej tu na forum nie pisac ze sie wie jak unikac opodatkowania :)


ale jeszcze chyba ostatni raz wroce do karakanow bo 2 info sa akurat ciekawe jedno o tym ze karaknow wyprodukowano w sumie 60 (lol), ze nie braly udzial w wlace i ze jest jeden madry europarlamentarzysta w po. dlatego polecam:

http://naszeblogi.pl/63923-awantura-o-caracala


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 12 paź 2016, 19:58 
Cytuj  
a ja wroce do opodatkowania
dlaczego ktos kto wystawia fakture na 15 k placi de facto 30% podatek
a ktos kto zarabia 5k placi z kosztami pracodawcy 40% ?


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 paź 2016, 20:03 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
Akurat wprowadzana zmiana jest na plus dla mikro przedsiębiorców z niskimi przychodami, a dla większych bez znaczenia - jeśli ktoś ogarnia choć trochę prowadzenie biznesu.



Mi tam to wystarczy.
Nie wiem czego wymagasz od Niaha czy lordypa. Prości ludzie prosto myślą - PiS = zło, a media ich dodatkowo utwierdzą w tym przekonaniu.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 12 paź 2016, 20:06 
Cytuj  
Jaka chujowa próba mareczek. :lol:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 12 paź 2016, 20:14 
Cytuj  
marek
ale ja nie wyjechałem za chlebem za granice bo tu w kraju nie dałem rady

i tyle na temat :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 paź 2016, 20:30 
Cytuj  
Małe firmy, rodzinne, jednoosobowe, które sobie działają na malutkich dochodach zyskają na tym że zapłacą mniej, przecież to łatwo wyliczyć, przecież tu chodzi o małe dochody, które sa normą w takich działalnościach i często zus z podatkiem to połowa dochodu, ściągnijcie te klapki z oczu.
Jakby u nas takie firmy wyrabiały po 10k netto to byśmy się śmiali z szwajcarii jaka to biedota, UK, Niemcy czy Francja postawiła na takie firmy i ma mocne fundamenty, a to generuje powstawanie średnich firm, koło się zamyka.
27 lat mineło i nikomu nie przyszło do głowy by coś z tym zrobić, pompuje się miliardy z funduszy i dotacji na firmy, których celem jest prowadzić wymagany czas działalność, inkubatory z 92% nie trafionymi pomysłami itp, a zwykłe małe firmy są dojone jako pewniak dla budżetu.

Jeśli PiS wprowadza te zmiany to powinniście się cieszyć bo ich następcy to rozwiną może lepiej bo będą postawieni przed faktem dokonanym, a nie tylko obiecankami z kampanii wyborczej i żeby zleciało osiem lat bo idiotów popierających zawsze znaleźli.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 12 paź 2016, 21:18 
Cytuj  
tak embe wiemy
od zarania wolnej Polski nie było równie idealnych rządów jak pis:
500+
mieszkanie +
firma+

to takie proste rozwiązanie są ,że aż dziw ,że nikt na to nie wpadł- dać ludziom kasę żeby się mnożyli, dać im mieszkania za pół darmo i zrobić takie warunki ,żeby każdy miał firmę a nie pracował dla znienawidzonych obcych korpo

tak masz racje - jakie szczęście mamy zę dożyliśmy tych czasów

za to tym co lepiej sobie radzą w życiu,są bardziej przedsiębiorczy ( czyli kombinatorom i wyzyskiwaczom ) nie dac kasy na dzieci, obciążyć większymi podatkami- sprawiedliwość dziejowa- niedługo tabuny Polaków którzy wyjechali jak marek będą wracać do kraju

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 paź 2016, 21:37 
Cytuj  
Wymyślili i to dawno, podobne programy lub zwykłe normy są podobne lub na większa skale w prawie całej europie, którą staramy się doganiać od 27 lat.

PO w kampania 9 i 13 lat temu mocno cisnęło temat że za ich rządów Polacy będą wracać, nie pamiętasz ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 13 paź 2016, 00:24 
Cytuj  
http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title, ... aid=117e51

#dobrazmiana :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 paź 2016, 09:59 
Cytuj  
Płacę podatki uczciwie - nie wciągam w koszta nic co nie jest związane z uzyskaniem przychodu (ani telefonu, ani internetu, ani samochodu - nawet monitory, z których korzystam głównie w domu nie wciągałem, mimo że służą również zarobkowo, cały PC też na paragon, w zasadzie kosztów w 2015 miałem w sumie na 6000zł). Nie kombinuję, bo mi się nie chce pierdolić z tym. Wolę uczciwie te kilka tysiaków oddać i mieć resztę w dupie. Na początku płaciłem jak każdy kurewski zus przy niskich dochodach, ale zacisnąłem zęby i przeżyłem. Jeśli teraz mam zus płacić procentowo to oczekuję, że w szpitalu dwa razy dziennie przyjdzie pani spuścić mi ciśnienie z krzyża, a emeryturę (hehe) będę miał w wysokości swoich dochodów. 40% to jest w chuj. "Bogaci" od 120k rocznie BRUTTO to jakaś kurwa kpina.
ZUS powinien być po prostu dobrowolny, a składka zdrowotna powinna być oddzielona od emerytalnej. Ja i tak płacę za luxmed i tam jestem obsługiwany. W emeryturę nie wierzę. 19% to był uczciwy podatek. 40% to grube przegięcie. Przy 40% to albo trzeba będzie te podatki płacić gdzie indziej (nie trzeba emigrować :D ) albo zacząć kombinować i generować koszta jak embe cebulak.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 paź 2016, 10:41 
Cytuj  
Gdyby wszystkie składki zus były dobrowolne- płaciłbyś?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.