mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2146, 2147, 2148, 2149, 2150, 2151, 2152 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 11:41 
Cytuj  
embe napisał(a):
Ale ci to siedzi w głowie, my tu o drzewach teraz dyskutujemy, a nie o sztuce, kogo obchodzi czy immam czy biskup, dla mnie taki spektakl to sposób na zarabianie kasy i tyle, nie widziałem ty tez nie widziałeś, wiec jak nie masz nic na temat drzew to spadaj po bilety.

Spierdalaj.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 11:56 
Cytuj  
Znowu ze starym w wannie twittujesz.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 11:57 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):


A co to ma wspolnego z tematem?

Dyskutujemy o drzewach w przestrzeni miejskiej.

Poza tym pod rzadami tego pojeba Szyszki korzystne statystyki jesli chodzi o lasy moga sie zmienic.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 12:30 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
A co to ma wspolnego z tematem?

Dyskutujemy o drzewach w przestrzeni miejskiej.

Poza tym pod rzadami tego pojeba Szyszki korzystne statystyki jesli chodzi o lasy moga sie zmienic.


Dyskusja jest o drzewach na prywatnych posesjach.
Wspólnego ma tyle, że pokazuje, że nie ma powodów dla których za wycinkę drzew we własnym ogrodzie należałoby wprowadzić jakieś podatki na zadrzewianie, skoro i tak już z podatków, które płacisz takowe się z sukcesami odbywa. To chyba Niah proponował.

Moja ziemia i nikomu nic do tego czy tam drzewo zasadzę czy zetnę (wyłączając pomniki przyrody czy podobne wyjątkowe przypadki).


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 13:21 
Cytuj  
Mnie akurat się podoba, że przestrzeń publiczna jest w jakiś sposób regulowana, tzn. istnieją plany zagospodarowania czy dba się choćby o tereny zielone. Prywatna posesja nie istnieje przecież w próżni, więc nie może tutaj być samowoli. Do tej pory jak ktoś kupował ziemię to znał ograniczenia związane z wycinką, było to dobre prawo. Tak samo jestem za ograniczaniem reklamy zewnętrznej.

mrynar napisał(a):
a nie jakies drzewa dla pedalow i plebsu.

10/10 hehe


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 13:50 
Cytuj  
Szkoda tylko ze te plany zagospodarowania tak wolno powstaja. I to jednak jest roznica dom na przedmiesciach czy kawalek placu w duzym miescie.

Ja osobiscie juz widzialem takie cyrki jakie ludzie robia zeby dostac pozwolenie na wycinke np podlewanie ropa sypanie soli wiercenie w kilku miejscach na wysokosci i wkladanie jakichs chemikaliow bo jak drzewo uschnie to problemu nie robia w urzedzie. Wiec chyba jednak tam warto dac ludziom wolna reke.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 14:05 
Cytuj  
Dracos napisał(a):
Szkoda tylko ze te plany zagospodarowania tak wolno powstaja. I to jednak jest roznica dom na przedmiesciach czy kawalek placu w duzym miescie.

Ja osobiscie juz widzialem takie cyrki jakie ludzie robia zeby dostac pozwolenie na wycinke np podlewanie ropa sypanie soli wiercenie w kilku miejscach na wysokosci i wkladanie jakichs chemikaliow bo jak drzewo uschnie to problemu nie robia w urzedzie. Wiec chyba jednak tam warto dac ludziom wolna reke.


Generalnie nie robia problemow w urzedzie, poczytaj sobie statystyki wydanych pozwolen. Ta ustawa naprawde dobrze dzialala.

To co teraz odpierdalaja to czysta samowola i nawet jak wbrew przepisom to bede sie powolywac na brak przepisow wykonawczych i interpretacji nowej ustawy.

Wszelkie ograniczenia, zezwolenia itp odrozniaja nas od dzikich miejsc w Afryce czy Azji, gdzie moze jest tak gloryfikowana pelna wolnosc, ale na pewno nie jest ladnie. Tczewiakowi by sie podobalo! Degradacja srodowiska na bardzo wysokim poziomie.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 14:25 
Cytuj  
Jeżeli na swojej ziemi zasadzę jabłoń, a później mi się znudzi i będę chciał gruszę, to nie rozumiem czemu miałbym się pytać jakiegoś urzędnika czy łaskawie mogę.

Zaryzykuje stwierdzenie, że ludzie w swej większości lubią zieleń i sami z siebie sadzą drzewa krzaki i inną roślinność na podwórkach, więc apokaliptyczne wizje gdzie nagle wszystkie drzewa w mieście znikają wydają się raczej zabawne niż straszne.

O jaką przestrzeń publiczną Ci chodzi Tor? Ziemie należącą do samorządu, państwa?
Bo to oczywiście powinno być regulowane w 100%

Cytuj:
Wszelkie ograniczenia, zezwolenia itp odrozniaja nas od dzikich miejsc w Afryce czy Azji, gdzie moze jest tak gloryfikowana pelna wolnosc, ale na pewno nie jest ladnie. Tczewiakowi by sie podobalo! Degradacja srodowiska na bardzo wysokim poziomie.


Nieprawda. Nie wszelkie, tylko te mądre.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 22 lut 2017, 14:33 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 14:32 
Cytuj  
Drzewka owocowe i tak byly wyjete z ustawy je mozesz sadzic i scinac do oporu :)

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 14:36 
Cytuj  
Dracos napisał(a):
Drzewka owocowe i tak byly wyjete z ustawy je mozesz sadzic i scinac do oporu :)


Niech będzie świerk, dąb i wierzba płacząca, coś na święta, coś na urodziny syna i coś jak już się wyprowadzi :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 14:40 
Cytuj  
Przestrzeń publiczna, gminna, miejska itd nadal nie podlega wolnej wycince, przecież tu chodzi o złagodzenie przepisów na prywatnych działkach co było chore.
W mojej okolicy każda wycinka i tak kończyła się obsadzeniem czymś innym, mało kto chce mieć pustynie koło domu, moda na trawniki mija po pierwszej lepszej zimie, a zapał na koszenie dwa razy w tygodniu jeszcze szybciej, ludzie obsadzają na maksa działki żeby zarastały, drzewa nie formowane są kłopotem bo zbyt dużo zacieniają, są zagrożeniem dla budynków, instalacji itd.

Wypowiadają się jakieś ciamajdy co jedyna zieleń widzą u sąsiada na balkonie, idźcie w pizdu.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 14:41 
Cytuj  
no troche odjechales mrynar z tym parciem na regulacje, nakazy i zakazy. Troche liberalizmu i samowoli (przynajmniej na "swoim podworku") tu i owdzie sie przyda. To tak ogolnie - odbiegajac od tematu drzew.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 15:09 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
no troche odjechales mrynar z tym parciem na regulacje, nakazy i zakazy. Troche liberalizmu i samowoli (przynajmniej na "swoim podworku") tu i owdzie sie przyda. To tak ogolnie - odbiegajac od tematu drzew.


Patrzac jak chujowo wyglada przestrzen publicznych w polskich miastach i na wsi smiem twierdzic, ze tych regulacji jest ciagle za malo. Kazdy dom zupelnie inny, ploty o roznej wysokosci w roznej odleglosci od drogi, dzialki pozarastane krzaczorami, jakis zlom na podworkach i wszystkie ploty i domy zajebane chujowymi reklamami. Malo widzialem brzydszych panstw od Polski pod tym wzgledem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 15:16 
Cytuj  
UK np.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 15:43 
Cytuj  
No w UK to jest problem by wymienić sobie okna w domu. Nie wiem tylko czy to taka zaleta, żebym we własnym domu nie mógł sobie wstawić dobrych i szczelnych okien systemowych tylko drewniane sash windows ze szparami na palec.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 15:45 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
UK np.


Zabudowa w UK jakas urokliwa nie jest, ale jest zwarta i jednolita stylistycznie i jakbys sie tam teleportowal to bys wiedzial ze to UK.

Polsce blizej do cyganskich miasteczek ktore widzialem w Rumunii.

Nawet na Litwie jest ladniej. Bylem w zeszlym roku na polnocy Litwy w lasach. Zadupie totalne, ale kazdy dom w podobnym stylu, az przyjemnie sie patrzy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 17:26 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
O jaką przestrzeń publiczną Ci chodzi Tor? Ziemie należącą do samorządu, państwa?
Bo to oczywiście powinno być regulowane w 100%


Oczywiście chodziło mi o przestrzeń prywatną, co jest jasne po przeczytaniu dalszej części mojej wypowiedzi. Piszę tylko o tym fragmencie, który stanowi część lokalnego "krajobrazu", jak fasady kamienic, ogrodzenia posesji, czy choćby drzewa właśnie. Poprzednia ustawa działała przecież. Do pewnego wieku mogłeś sadzić i wycinać jak ci się podobało, przy starszych drzewach musiałeś wystąpić o pozwolenie. Gdy kupowałeś działkę, a tam już było drzewo to znałeś ograniczenia. Nie wiem po chuj było ruszać.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 17:41 
Cytuj  
widzisz tor nie wiesz a gadasz :) a czemu gadasz? bo znowu sprawa stala sie medialna i jest na topie mimo ze juz obowiazuje od jakeigos czasu. i nie, nie dzialala dobrze przed zmiana. czy teraz jest lepiej? tak ale tez za bardzo odjechali w druga strone. czy sie zapieraja ze ustawa jest dobra czego chcecie? nie, beda zmieniac.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 18:50 
Cytuj  
kolejny pewnie do zamrażarki
https://www.wprost.pl/kraj/10043790/Min ... ystow.html


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 19:58 
Cytuj  
embe napisał(a):
gówno burza dla Tora czy lordypa bo pis jest zły.


Napisałem choć słowo o wycinaniu drzew? Dla mnie ta ustawa ma swoje plusy i minusy, więc jej nie komentuje.
W przeciwieństwie do ciebie lemingu, ja krytykuje konkretne złe rzeczy a nie wszystko w czambuł jak ty, bo partia nie ta. Nie raz pisałem o działaniach PIS, które mi się podobają, nie tak jak PIS-owskie lemingi : bo PO ...
Tym się różnimy misiu :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2146, 2147, 2148, 2149, 2150, 2151, 2152 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.