mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2184, 2185, 2186, 2187, 2188, 2189, 2190 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 10:19 
Cytuj  
macice nie wypalily to sa drzewa, i tak w kolko. lykac tam bez popity.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 10:59 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
ludzie zapomnieli ze z prawami wlasnosci powinny isc tez obowiazki i odpowiedzialnosc za wspolna wieksza przestrzen i plan jej zagospodarowania
i nie, nie moze u siebie robic co ci sie kurwa podoba

nie ma czegos takiego jak swiete prawo wlasnosci bo nie zyjesz kurwa na pustyni tylko w spoleczenstwie

Tia... ja muszę się ograniczać, bo jakiś plebejusz żyjący za minimalną krajową lubi drzewko na kurwa MOJEJ działce. Niech plebejusz wypierdala. Od tego jest przestrzeń państwowa i samorządowa, a nie kurwa prywatna.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 11:02 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
ludzie zapomnieli ze z prawami wlasnosci powinny isc tez obowiazki i odpowiedzialnosc za wspolna wieksza przestrzen i plan jej zagospodarowania
i nie, nie moze u siebie robic co ci sie kurwa podoba

nie ma czegos takiego jak swiete prawo wlasnosci bo nie zyjesz kurwa na pustyni tylko w spoleczenstwie


szkoda, ze do obsranych trawnikow sie tak nie przypierdalasz.

zyje w spoleczenstwie i place podatki. od tego co moje i kupione za wlasne pieniadze, niech sie grzecznie wszyscy odpierdola.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 11:06 
Cytuj  
embe napisał(a):
Śmiało daj te przykłady gdzie wycięto drzewa by zrobić grube interesy dzięki nowym przepisom, a których nie można było zrobić tak samo wcześniej, betonie.


A masz przykład, betonie :
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 76113.html
Zadaj sobie pytanie ile wart był grunt PRZED a ile PO.
I zobaczymy, czy ktoś za to faktycznie poniesie karę.
Mi nie chodzi o to, że ktoś wyciął kilka drzew na swojej działce- bo też uważam, że ma do tego prawo, mi chodzi o sytuacje, że ktoś mając odpowiednią wiedzę kupił takie działki, które nagle dzięki ustawie dały mu ogromne pieniądze. Dla mnie cała ta ustawa jest właśnie pod takich cwaniaczków.
Ale dla embeczków - PIS nie robi walków - NIGDY :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 11:20 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
meterrr napisał(a):
ludzie zapomnieli ze z prawami wlasnosci powinny isc tez obowiazki i odpowiedzialnosc za wspolna wieksza przestrzen i plan jej zagospodarowania
i nie, nie moze u siebie robic co ci sie kurwa podoba

nie ma czegos takiego jak swiete prawo wlasnosci bo nie zyjesz kurwa na pustyni tylko w spoleczenstwie


szkoda, ze do obsranych trawnikow sie tak nie przypierdalasz.

zyje w spoleczenstwie i place podatki. od tego co moje i kupione za wlasne pieniadze, niech sie grzecznie wszyscy odpierdola.

tak samo powiesz jak ci ktos w granicy dzialki wybuduje 4 pietrowy blok po drugiej stronie ? no przeciez moze bo to jego dzialka
albo zrobi skladowisko opon

oczywiscie na oba powyzsze przyklady sa jeszcze odrebne przepisy ale - ale ten argument ze prywatne to moge wszystko jest niebezpiecznym i glupim wytrychem - bo najczesciej ofiarami tak pisanego prawa sa wlasnie przecietni obywatele

np wezmy to juz dosc slawne zdjecie, i postaw sie na miejscu rodzin z tych domow, czy wg ciebie to spoko ? nie lamie zasad wspolzycia spolecznego ? przeciez wlasciciel na swoje dzialce zbudowal to co chcial

Obrazek


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 11:43 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
embe napisał(a):
Śmiało daj te przykłady gdzie wycięto drzewa by zrobić grube interesy dzięki nowym przepisom, a których nie można było zrobić tak samo wcześniej, betonie.


A masz przykład, betonie :
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 76113.html
Zadaj sobie pytanie ile wart był grunt PRZED a ile PO.
I zobaczymy, czy ktoś za to faktycznie poniesie karę.
Mi nie chodzi o to, że ktoś wyciął kilka drzew na swojej działce- bo też uważam, że ma do tego prawo, mi chodzi o sytuacje, że ktoś mając odpowiednią wiedzę kupił takie działki, które nagle dzięki ustawie dały mu ogromne pieniądze. Dla mnie cała ta ustawa jest właśnie pod takich cwaniaczków.
Ale dla embeczków - PIS nie robi walków - NIGDY :)

Lol, ty chociaż przeczytałeś co wkleiłeś?
Facet nielegalnie wyciął drzewa, więc jest to wałek PiS. /facepalm
A pan burmistrz, który uważnie obserwował łamanie prawa, poinformował media, ale nie policję. O co zakład, że jest z PO?
Od kupna i sprzedaży płaci się podatek, jego kwota jest zazwyczaj znacznie większa niż wartość legalnego wycięcia, czy nawet nawiązki za jakieś topole czy inne gówna. Więc januszowanie przez handełe prywata/komercja jest średnio opłacalne.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 11:47 
Cytuj  
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=118ce4

Jak można popierać rząd, który ma tak cudownych ministrów jak Macierewicz, Waszczykowski, Błaszczak, Radziwiłł, Zalewska, Ziobro i Morawiecki ( ten to jednak jest fantasta- ostatni pomysł z megalotniskiem jest faktycznie mega) ?
A, przypomniałem sobie- za PO-PSL była ruina, afery i Polska na kolanach jako kolonia.
Ciekawych czasów się doczekaliśmy :)

@Isengrimku
embeczek chciał przykład jak można "zarobić" na ustawie, a odnośnie zawiadomień- poczekamy czy ktoś dostanie karę 500 zł

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 11:48 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
nie ma czegos takiego jak swiete prawo wlasnosci bo nie zyjesz kurwa na pustyni tylko w spoleczenstwie


Dobra dobra jak bedziesz mial wlasna dzialke i bedziesz musial leciec z podaniem do byle biurwy w urzedzie to wtedy sobie przypomnij argumenty o pustyni i spoleczenstwie. Generalnie najwiecej maja do powiedzenia ludzie (nie tutaj na forum, ale ogolnie) co cale zycie w klitce blokowej spedzili, a drzewo to tylko w parku badz na wakacjach w lesie widzieli.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 12:03 
Cytuj  
@meterr

Dobry przykład i sporo racji. Też się zgadzam w kwestii drzew, że wycięcie np. parku w mieście bądź lasu nie powinno byc dowolne, ale jeżeli ktos ma po prostu domek z jakims ogródkiem i chcę wyciąć sobie drzewo lub krzew to powinien móc to zrobić bez pytanie nikogo o zgodę i spełniania jakis warunków.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 12:15 
Cytuj  
meterr no niestety, jak stawiasz dom i kupujesz do tego wycinek z ogromnego kawalka ziemi w miescie to musisz sie spodziewac, ze moga ci tam postawic stacje benzynowa albo supermarket.
sorry ale dlaczego wlasciciel ziemi (na ktorej stoi ta galeria) ma byc stratny?
na ta sprawe trzeba patrzec troche z boku i rozwazac nie tylko krzywde ludzka ale tez i interes posiadacza ziemi.
co wiecej skad wiesz, ze mieszkancy tych domkow nie dostali jakiegos odszkodowania? albo sa wynagradzani w jakis inny sposob?
a jesli nie dostali, to moze zamiast kombinowac jak uwalac inwestycje (pomysl ile miejsc pracy powstalo w tej galerii) nalezaloby zawrzec w przepisach forme odszkodowania, jesli inwestycja lamie zasady wspolzycia spolecznego.
wedlug mnie wiekszosc problemow wynika wylacznie z tego, ze polak to polak i nie potrafi zyc w zgodzie i przyjazni z sasiadem.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 12:21 
Cytuj  
http://www.tvn24.pl/sledczy-w-sprawie-w ... 129,s.html

wrabianie niewinnego człowieka, ciąg dalszy,

jest info, że pędzili 90km/h zamiast 50km/h, politycy już przesądzili o winie osoby, która nie ponosi żadnej odpowiedzialności, brakuje zapisu prędkości z jaką się poruszały pojazdy,


i ps. "Ze zdumieniem przyjąłem 'skalę' wsparcia, jakiego mi udzieliliście. Jest ono zdecydowanie przewyższające początkowy cel, co skłania mnie do stanowczego zapewnienia, iż środki zgromadzone przez Was po prawomocnym zakończeniu postępowania przeznaczę na szczytne cele charytatywne"

ile osób wydało z góry ocenę na temat chłopaka, sugerując, że się 'dorobi' ^^ i wyszło na cebulę, zobaczymy czy rzeczywiście przekaże pieniądze

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 13:12 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
Mendol napisał(a):
meterrr napisał(a):
ludzie zapomnieli ze z prawami wlasnosci powinny isc tez obowiazki i odpowiedzialnosc za wspolna wieksza przestrzen i plan jej zagospodarowania
i nie, nie moze u siebie robic co ci sie kurwa podoba

nie ma czegos takiego jak swiete prawo wlasnosci bo nie zyjesz kurwa na pustyni tylko w spoleczenstwie


szkoda, ze do obsranych trawnikow sie tak nie przypierdalasz.

zyje w spoleczenstwie i place podatki. od tego co moje i kupione za wlasne pieniadze, niech sie grzecznie wszyscy odpierdola.

tak samo powiesz jak ci ktos w granicy dzialki wybuduje 4 pietrowy blok po drugiej stronie ? no przeciez moze bo to jego dzialka
albo zrobi skladowisko opon

oczywiscie na oba powyzsze przyklady sa jeszcze odrebne przepisy ale - ale ten argument ze prywatne to moge wszystko jest niebezpiecznym i glupim wytrychem - bo najczesciej ofiarami tak pisanego prawa sa wlasnie przecietni obywatele

np wezmy to juz dosc slawne zdjecie, i postaw sie na miejscu rodzin z tych domow, czy wg ciebie to spoko ? nie lamie zasad wspolzycia spolecznego ? przeciez wlasciciel na swoje dzialce zbudowal to co chcial

Obrazek


Kosmos! ale przynajmniej na zakupy maja blisko :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 13:29 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
Sprawa w prokuraturze, grozi kara ponad dwie bańki.
Pewnie za PO-PSL by umorzono sprawę.

Śmiało daj te przykłady gdzie wycięto drzewa by zrobić grube interesy dzięki nowym przepisom, a których nie można było zrobić tak samo wcześniej, betonie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 13:52 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
meterr no niestety, jak stawiasz dom i kupujesz do tego wycinek z ogromnego kawalka ziemi w miescie to musisz sie spodziewac, ze moga ci tam postawic stacje benzynowa albo supermarket.
sorry ale dlaczego wlasciciel ziemi (na ktorej stoi ta galeria) ma byc stratny?
na ta sprawe trzeba patrzec troche z boku i rozwazac nie tylko krzywde ludzka ale tez i interes posiadacza ziemi.
co wiecej skad wiesz, ze mieszkancy tych domkow nie dostali jakiegos odszkodowania? albo sa wynagradzani w jakis inny sposob?
a jesli nie dostali, to moze zamiast kombinowac jak uwalac inwestycje (pomysl ile miejsc pracy powstalo w tej galerii) nalezaloby zawrzec w przepisach forme odszkodowania, jesli inwestycja lamie zasady wspolzycia spolecznego.
wedlug mnie wiekszosc problemow wynika wylacznie z tego, ze polak to polak i nie potrafi zyc w zgodzie i przyjazni z sasiadem.

powyzsze zdjecie jest tylko przykladem ze w takich wypadkach nie dziala 'zycie w przyjazni z sasiadem' bo tutaj zaczyna sie konkretny hajs, od tego jest prawo zeby regulowac takie sprawy co mozna robic a co nie (nawet na prywatnym terenie), po to wlasnie powinny byc plany zagospodarowania(ktore ograniczaja samowolke) zeby nie bylo takich przypalow ze kupujesz mieszkanie a potem chuj wie skad masz gelerie handlowa za oknem, albo spalarnie smieci albo 4 pasmowa wylotowke

a jesli w planie zagospodarowania bylo przeznaczenie uslugowe, przemyslowe albo droga szybkiego ruchu to wtedy o tym wiesz i podejmujesz swiadoma decyje

ale pierdolenie ze na swoim mozna wszystko to miedzy bajki dla korwinistow
bo teoria piekna a potem praktyka pokazuje ze taki golebiewski napierdala hotelami ktore potrafia zniszczyc krajobraz calej miejscowosci - kto byl w karpaczu ten wie o czym mowie a kto nie to prosze
koles rozjebal cala panorame miasta ktore zyje z turystyki . to ze januszom wypoczynku to nie przeszkadza bo i tak pija ciepla wodke w pokojach na sluzbowym wyjezdzie to nie znaczy ze strat nie ma
Obrazek

i co robisz w takiej sytuacji, cale zycie mieszkales w malej gorskiej miejscowosci, az przyjezdza nowobogacki bonzo i napierdala hotel na 1000 osob
a ty ,a no tak, przeciez jest na swojej dzialce to spoko, trudno ze miejscowosc calkowicie utracila swoj charakter


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 17 mar 2017, 13:55 przez meterrr, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 13:55 
Cytuj  
Obecnie na własnej działce wiele nie można, poluzowano od stycznia ciut przy budowie bez trwałych fundamentów, za głupią wiatą czy garażem nie trzeba teraz latać jak przy budowie domu, co do drzew to bardzo dobra sprawa dla prywatnych właścicieli, nadal są obostrzenia i nie ma przecież że wyciąć można wszystko jak leci, zwiększono dozwoloną średnicę, nadal pozostają okresy ochronne jak i tereny chronione.

Jak ktoś chciał omijać/łamać przepisy mógł to robić tak samo dawniej jak i teraz.
Mam dwa przykłady ze swojego regionu, syn radnego jakieś 10 lat temu kupił działkę z lasem, pewnej nocy złodzieje wycieli wszystkie drzewa na jego działce... ojej... po pięciu latach przekształcono działke na rolną, obecnie nie wiem ale już ogrodzone i postawiona wiata, ogrodzone i kontener dla pracowników.
Drugi przykład, blisko obwodnicy był rezerwat motyli i jakiś roślinek, wpisany na oficjalną listę, teren nietykalny, myślano tam o budowie boiska, potem ktoś chciał tam kort tenisowy ale nie wydano zgody bo park, ale jak temat ruszył syn byłego wojewody małopolskiego to w dwa latka postawiono ładny motel z parkingiem dla busów, PO i Solidarność robi sobie tam często imprezy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 14:03 
Cytuj  
Ale park wodny w tym hotelu mają zacny.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 14:16 
Cytuj  
embe napisał(a):
Sprawa w prokuraturze, grozi kara ponad dwie bańki.
Pewnie za PO-PSL by umorzono sprawę.

Śmiało daj te przykłady gdzie wycięto drzewa by zrobić grube interesy dzięki nowym przepisom, a których nie można było zrobić tak samo wcześniej, betonie.


No właśnie dla przykładu na tej działce nie można było wcześniej.
Jak będzie kara 2kk to uwierzę .
Poza tym - kara 2 kk przy ich zarobku jaki osiągnęli to drobne wliczone w inwestycje, betonie :)


Ostatnio edytowano 17 mar 2017, 14:19 przez lordyp, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 14:17 
Cytuj  
embe napisał(a):
Obecnie na własnej działce wiele nie można, poluzowano od stycznia ciut przy budowie bez trwałych fundamentów, za głupią wiatą czy garażem nie trzeba teraz latać jak przy budowie domu, co do drzew to bardzo dobra sprawa dla prywatnych właścicieli, nadal są obostrzenia i nie ma przecież że wyciąć można wszystko jak leci, zwiększono dozwoloną średnicę, nadal pozostają okresy ochronne jak i tereny chronione.

Jak ktoś chciał omijać/łamać przepisy mógł to robić tak samo dawniej jak i teraz.
Mam dwa przykłady ze swojego regionu, syn radnego jakieś 10 lat temu kupił działkę z lasem, pewnej nocy złodzieje wycieli wszystkie drzewa na jego działce... ojej... po pięciu latach przekształcono działke na rolną, obecnie nie wiem ale już ogrodzone i postawiona wiata, ogrodzone i kontener dla pracowników.
Drugi przykład, blisko obwodnicy był rezerwat motyli i jakiś roślinek, wpisany na oficjalną listę, teren nietykalny, myślano tam o budowie boiska, potem ktoś chciał tam kort tenisowy ale nie wydano zgody bo park, ale jak temat ruszył syn byłego wojewody małopolskiego to w dwa latka postawiono ładny motel z parkingiem dla busów, PO i Solidarność robi sobie tam często imprezy.



Budowa oddzielnego garażu i wiaty nawet na fundamencie nie wymagała latania w urzędzie tylko zgłoszenia i jak przez 30 dni nie masz odmowy (a nie spotkałem się z takim przypadkiem) to możesz śmiało stawiać bez żadnych pozwoleń - nawet domek 25 m2 w podstawie.

Też nie jest tak łatwo wybudować dom na działce rolnej, trzeba spełniać masę kryteriów w tym trzeba być rolnikiem lub ziemie odrolnić.


_________________
Turbot

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 14:17 
Cytuj  
https://www.wprost.pl/kraj/10046925/Jak ... -Dudy.html
miękkie faje


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2017, 15:01 
Cytuj  
Nie ma to jak w kontrze do wlascicieli dzialek z domkami jednorodzinnymi wklejac zdjecia centrum miasta, albo hotel (ktory swoja droga byl w pewnej czesci samowola budowlana) zeby utwierdzac sie w przekonaniu ze byle biurwa w urzedzie ma prawo decydowac czy mozesz wyciac drzewko czy tez nie, a ten wlasciciel musi jak jakis niewolnik zdawac sie na laske panska jasnie wielmoznych urzednikow.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2184, 2185, 2186, 2187, 2188, 2189, 2190 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.