mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2294, 2295, 2296, 2297, 2298, 2299, 2300 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 lis 2017, 08:02 
Cytuj  
lordyp - tlumacze jak krowie: chodzilo mi o to, iz zagorzalemu fanowi ktory z religijnym fanatyzmem teskni za rzadami PO podnoszenie podatkow powinno jak najbardziej pasowac, bo PO podatki ladnie podnosilo. Akurat w tej kwestii polityka obu parti jest identyczna. Ba! atakujac PiS za podnoszenie podatkow atakujesz PO ;) Broniac podwyzek trzymasz swoja linie polityczna.
Jebaj katooszolomow ktorzy sa przeciwni podwyzkom :lol:

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 7 lis 2017, 12:09 
Cytuj  
"Bartłomiej Wróblewski (PiS) skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o sprawdzenie zgodności z konstytucją ustawy aborcyjnej, a konkretnie przepisów dotyczących możliwości przerywania ciąży w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu bądź nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Jeśli TK uzna, że ten zapis jest niekonstytucyjny, zniknie jeden z trzech wyjątków, w których dopuszczalna jest aborcja w Polsce."

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ustawa-a ... ja/cwgvzxx

ten PIS to ma chyba jednak jakis ped do samozaglady


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 7 lis 2017, 19:49 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):

Wyszło, że jestem moherem. :o

http://8values.m4sk.in/results.html?e=2 ... 2.7&s=34.4

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 7 lis 2017, 22:55 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
lordyp - tlumacze jak krowie: chodzilo mi o to, iz zagorzalemu fanowi ktory z religijnym fanatyzmem teskni za rzadami PO podnoszenie podatkow powinno jak najbardziej pasowac, bo PO podatki ladnie podnosilo. Akurat w tej kwestii polityka obu parti jest identyczna. Ba! atakujac PiS za podnoszenie podatkow atakujesz PO ;) Broniac podwyzek trzymasz swoja linie polityczna.
Jebaj katooszolomow ktorzy sa przeciwni podwyzkom :lol:


To ja ci jeszcze raz napiszę - TRZEBA BYĆ KRETYNEM ŻEBY CIESZYĆ SIĘ Z PODWYŻEK - nie ma tu znaczenia czy to dobrze wpłynie na jakieś notowania- ja mam sie cieszyć z czegoć co źle robi PIS MIMO , ŻE TO JA DOSTAJE PO DUPIE, bo być może przez to PIS-owi spadnie o 2 %?

Jesteś tak ograniczony, że sorki, jest mi nawet trudno w to uwierzyć i przeczytaj swój post bo jest tak karkołomny, ze strach.
Wiesz , może trudno ci w to uwierzyć, ale przynajmniej cześć ludzi myśli, nie podąża ślepo za wytycznymi.
serio , mi ciebie tak po ludzku jest żal.

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2017, 10:40 
Cytuj  
Podnoszenie ZUS-u jest irytujace ale mowienie ze bedziemy tyle i tyle wiecej placic jest tylko mowieniem - w takiej sytuacji wiekszosc osob niezdecydowanych przejdzie na B2B (i zyska znacznie wiecej - chocby zdrowotny). Co do KUP to dotknie on informatykow - programisci nadal beda mogli odliczac:
Cytuj:
„9b. Przepis ust. 9 pkt 3 stosuje się do przychodów uzyskiwanych z tytułu działalności:
1) twórczej w zakresie architektury, architektury wnętrz, architektury krajobrazu, urbanistyki, literatury pięknej, sztuk plastycznych, muzyki, fotografiki, twórczości audiowizualnej, programów komputerowych, choreografii, lutnictwa artystycznego, sztuki ludowej oraz dziennikarstwa;


lordyp w jaki sposob Cie dotknie? Pracujesz na UOP i zarabiasz ponad 10k? Jako programista? To musisz zarabiac ponad 20k aby Cie zechcialo dotykac ;) Nie zebym chcwalil ta podwyzke bo jest bezsensu (wplywy do "budzetu" wg mnie finalnie sie zmniejsza), ale niech krytyka jest bardziej konstrukcyjna

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2017, 10:46 
Cytuj  
A co zyska taka osoba płacąca większy zus w stosunku do płacącej minimalną stawkę np prowadzący dg ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2017, 12:12 
Cytuj  
Na UOP nic nie zyska - UOP jest bardziej opodatkowany niz dg - chyba od zawsze - dodatkowo tez nic nie zyska placac wieksza skladke zdrowotna niz osoba na b2b, placac wieksze podatki itp. Jedyny "plus" UOP to "ochrona prawna" ale watpie aby kogos teraz to interesowalo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2017, 12:24 
Cytuj  
Chwileczkę, znajomy zawsze był na dg, płacił dobrowolnie większą składkę, zaczynał od 300zł dopłacania, teraz od paru lat płaci sobie do zus o 600zł więcej, łącznie jak mówił to już 17 lat, teraz ma 63 lata i ma wyliczoną emeryturę 2600zł brutto co nie jest trudno porównać do czystego zus z dg w takim okresie gdzie wychodzi coś koło ~1800zł brutto.
Zresztą każdy może wejść na swoje konto w zus i sprawdzić jak wygląda gromadzenie funduszy na swoim koncie.

Teraz, jeśli ktoś łapie się na wyższe kwoty zus otrzyma proporcjonalnie wyższe świadczenie emerytalne, jeśli będzie to pare lat to wiele nie wpłynie ale jesli np 10, 15 czy więcej lat to kwoty emerytury będą astronomiczne w porównaniu do tego co może uzyskać z podstawowego zus z dg.

W przypadku umowy o prace koszty zus są wyższe ale i na konto w zus trafia więcej składek co zwiększa przyszłe świadczenie.

Proporcjonalnie do zarobków i świadczeń u nas koszty ogólnie nazwijmy to zus są poniżej średnie EU, a dużo dużo niższe jak w niemczech czy francji.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2017, 22:52 
Cytuj  
Obrazek


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lis 2017, 23:03 
Cytuj  
Dlaczego od schetyny pada cień morawieckiego?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 401
Dołączył(a): 12.12.2015
Offline
PostNapisane: 9 lis 2017, 00:07 
Cytuj  
@Teo

Wielokrotnie pisałeś, że jeśli PiS nie wprowadzi od 2018 roku obniżonego ZUSu dla dg to ma przewalone. Podawałeś nawet deadline na wrzesień/październik.

Zamiast tego mamy podwyżkę, ale wg ciebie nadal jest wszystko spoko bo będą większe emerytury ?

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 9 lis 2017, 08:33 
Cytuj  
Nie moga wprowadzic obnizonego ZUS-u dla DG - chyba ze tez z automatu rodzicom/dziadkom osob na DG beda zmniejszac znacznie emeryture. ZUSu nie placimy dla siebie tylko dla rodzicow/dziadkow. Taki zostal kiedys przyjety system i nie da sie go latwo zmienic. Wiara w zmniejszenie ZUS-u bez drastycznych zmian w emeryturach (np emerytura minimalna dla wszystkich - o reszte sam sie martw...) to takie puste gadanie. Skoro coraz wiecej osob przechodzi na b2b to raczej nalezy liczyc na podwyzszenie ZUSu dla DG a nie jego obnizenie. Wystarczy ze skopiuja system z tak promowanych Czech i podwyzka udezy dosc mocno po portfelach.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 9 lis 2017, 13:23 
Cytuj  
ZUS ściąga składki od umów zleceń. Pracownicy będą musieli zwracać miliardy?
Realne opodatkowanie na poziomie 60%, kwota wolna niższa niż w Bantustanie i jeszcze kurwa mało. Idźcie wy w PiSdu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 lis 2017, 13:40 
Cytuj  
Lokken1 napisał(a):
@Teo

Wielokrotnie pisałeś, że jeśli PiS nie wprowadzi od 2018 roku obniżonego ZUSu dla dg to ma przewalone. Podawałeś nawet deadline na wrzesień/październik.



Tak, dokładnie jeśli teraz nie wyjdą propozycje na nowy rok to mają lekko przewalone w dużej grupie społeczeństwa, serio bardzo dużo małych firm na to czeka i jest to często jedyny zysk jaki może przynieść "dobra zmiana".
Problem jest jeszcze z samozatrudnieniem gdzie corpo wywala ludzi na dg żeby mniej płacić podatku, taka osoba wystawiająca jedną fakturę dla jednej firmy powinna być wyeliminowana z systemu ewentualnych obniżek zus, tylko jak to zrobić ?
Bardzo niski zus powinien być dla prowadzących działalność gdzie dochód netto nie przekracza powiedzmy 2500zł, takich ludzi jest bardzo dużo, często są to firmy rodzinne, tacy ludzie są karani i dojeni zusem bo tam nie ma z czego odliczać wiele.

Lokken1 napisał(a):
Zamiast tego mamy podwyżkę, ale wg ciebie nadal jest wszystko spoko bo będą większe emerytury ?

Podwyżka dotknie osoby z dochodem 10k netto, więc nie dotyczy to tematu w ogóle.

Ja co do kosztów pracy mam identyczny pogląd jak specjaliści w CAS, jeśli prowadzisz firmę i nie potrafisz zapłacić pracownikowi normalną pensję to zamknij firmę, zrób miejsce innym, rynek sam to wypełni z zyskiem dla prowadzących dg jak i dla pracownika.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2017, 14:12 
Cytuj  
Lokken1 napisał(a):
@Teo

Wielokrotnie pisałeś, że jeśli PiS nie wprowadzi od 2018 roku obniżonego ZUSu dla dg to ma przewalone. Podawałeś nawet deadline na wrzesień/październik.

Zamiast tego mamy podwyżkę, ale wg ciebie nadal jest wszystko spoko bo będą większe emerytury ?


Projekt od kwietnia/maja stoi w miejscu (sprawdzalem z miesiac temu) wiec szansa, ze wyjdzie z fazy projektu przed 2018 rokiem sa chyba bliskie zera.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 9 lis 2017, 14:15 
Cytuj  
Jak myślicie, że socjaliści wam obniżą podatki, to pomyślcie jeszcze raz... :roll:

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 lis 2017, 15:06 
Cytuj  
Projekt miał być procedowany po wakacjach czyli brano pod uwagę wrzesień, a co mamy teraz na tapecie kur... sądy sądy sądy... pisałem o tym w lipcu że tak będzie.

------------------------

Tu nie chodzi o obniżanie/podwyższanie, za dużo ludzi godzi się z tym że jak go corpo wywala na dg to "zarobi więcej", a corpo ma mniejsze koszty ale nikt nie bierze pod uwagę jak takie przejście na dg drenuje jego średnie przychody na konto w zus i jak zaniża jego wyliczenia emerytalne.

------------------------

Gowin przygotowuje "to coś", stary projekt gdzie były pomysły Morawieckiego jest w kosztu bo tam nic nie zostanie zrealizowane.
Propozycja pół roku bez zus przy niskich dochodach dg albo przedłuzenie "małego zus" do trzech lat to nie są żadne propozycje konretne.
Żeby to miało sens to musi być zus wyliczany procentowo/progowo i to tak żeby nie omijały tego duże firmy.

------------------------

Kolejny rząd, który załamuje ręce nad tym że nie powstaje u nas klasa średnia, a kur... jak ma powstawać jak rocznie trzeba wyjebać prawie 15k do zus, przecież te pieniądze mogą właśnie pomagać w tworzeniu klasy średniej, przykładowo firma rodzinna gdzie pracuje np 4 osoby to już 60k rocznie, a to już świetny starter do funduszy na rozwijanie firmy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 9 lis 2017, 16:52 
Cytuj  
Przejscie z korpo na DG niczego nie drenuje - standardem jest (jesli wiesz o tym) iz jako pensje dostaje sie 110-120% kosztu pracodawcy. Przechodzac na dg jestes do przodu np o ubezpieczenie zdrowotne (przy wyzszych zarobkach jest to naprawde odczuwalne).

Pomijam takie rakowe sytuacje gdy kogos namawiaja na b2b oferujac mu taka sama kwote na fakturze netto jak dostawali wyplate brutto na uop... No ale to juz kwestia negocjacji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 lis 2017, 17:44 
Cytuj  
Policz jakie są świadczenia emerytalne jakie odprowadza na twoje konto corpo przy umowie o prace np 5000zł netto, a ile ci daje nędzne minimum zus na dg.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 9 lis 2017, 21:11 
Cytuj  
No ale kwote mam nadal ta sama - sam decyduje czy placic taki ZUS jak na UOP (czyli to co placimy my i niby placi pracodawca) czy mniejszy. Jesli place taki sam to mam taka sama podstawe - tyle ze moje zarobki beda powiekszone o skladke zdrowotna.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2294, 2295, 2296, 2297, 2298, 2299, 2300 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.