mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2359, 2360, 2361, 2362, 2363, 2364, 2365 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2019, 18:16 
Cytuj  
Teo napisał(a):
Jakbym tvn słuchał, "kapusta podrożała o 70%", ja wczoraj kupowałem dwie główki po 2,50zł w tesco, nie wiem ile kosztowała rok temu może faktycznie taniej jakoś, "chleb podrożał o 50%" to jakieś pierdzielenie bo rok temu ten co zawsze kupuje nasz wiejski duży kosztował 3,20zł i teraz też tyle kosztuje, będą podwyżki faktycznie bo ma podrożeć na 3,50zł i będzie drożał bo zbiory zbóż były marne, a teraz dopiero sięga się po zapasy z tamtego roku.

Przyzwyczaj się że nawet jak twoi ulubieńcy wrócą do władzy do spółki nawet z komuchami i jakimś lewactwem to i tak płody rolne będą drożały bo kraje zachodnie u nas od dawna kupują coraz więcej i cena musi iść do góry, do tego dochodzą powtarzające się susze u nas co zmniejsza produkcje i to tez będzie się nasilało.
No ale ja rozumiem że wszystko wina 500+ i jarosława.

Co ci tak strasznie podrożało ?
Ja oceniam wzrost cen koszyka zakupów na jakieś 5%.


Jakbyś kupował taki zwykły, to byś wiedział, że rok temu kosztował 1.39 zł a dziś prawie 2.30 zł. O innych rzeczach nie bede wspominal. Moja pracuje w handlu, to widzi bardzo dobrze co i ile kosztuje i jak zmienilo sie na przestrzeni roku.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2019, 18:40 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Jakbyś kupował taki zwykły, to byś wiedział, że rok temu kosztował 1.39 zł a dziś prawie 2.30 zł. O innych rzeczach nie bede wspominal. Moja pracuje w handlu, to widzi bardzo dobrze co i ile kosztuje i jak zmienilo sie na przestrzeni roku.

Chyba masz na myśli marketowe "chleby", które dwa lata temu po przegranej w sądzie z cechami piekarskimi zostało zabronione nazywanie tego chlebem, sporo marketów z tego zrezygniwała i wprowadzili normalne produkty, ale takie gówno to nie nazywaj chlebem i nie sugeruj się tym, tak samo mrożone kajzerki po 0,19zł itp.
Ja podaje ceny z piekarni, w marketach to różne cuda mają, w kaufland są "chlebki" po 1,99zł zawsze.
W Krakowie dobra piekarnia sieciówka to Buczek, można sobie wyliczyć ile drożeje ale to są małe kwoty.

Co do kapusty to informuje słuchaczy tvn że dzisiaj w leviatanie była po 1,69zł !! :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2019, 20:00 
Cytuj  
O chlebie to akurat mowilem o normalnej zwyklej piekarni. Ale widze tez, ze nie masz pojecia, co to sa te „mrozone kajzerki”.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2019, 21:28 
Cytuj  
Dziwna zmiana, bo pieczywo skoczyło ~9%, a nie 65% jak podajesz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 cze 2019, 21:40 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
O chlebie to akurat mowilem o normalnej zwyklej piekarni. Ale widze tez, ze nie masz pojecia, co to sa te „mrozone kajzerki”.

Oj mam pojęcie mam ale dużo by o tym dyskutować :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 12 cze 2019, 08:01 
Cytuj  
Oficjalnie inflacja to 2,2% i embe święcie w to wierzy.
Tak właśnie działa propaganda, nie ważne co widzisz, ważne co ci przekazują.
Dlatego dyskusja z nim to tylko tak dla jaj, żeby trochę rozruszać forum :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2019, 08:15 
Cytuj  
Oczywiste jest że jarosław ma kreta w panku światowym i EBC, który fałszuje dane finansów i gospodarki.
Litości z tymi teoriami spiskowymi jak to pis niszczy cały świat, a ty lordyp moherowiejesz już.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 12 cze 2019, 13:16 
Cytuj  
embe- zapytam jeszcze raz - kiedy ostatni raz kupowałeś artykuły spożywcze, owoce i warzywa?. Do tego jeszcze media, energia dla firm (a te mając większe koszty produkcji będą musiały i podnoszą ceny) itp.
Ja pisze cały czas o wzroście kosztów życia tych bezpośrednich, codziennych, a wy możecie sobie żyć w świecie, w którym nie chodzi się na zakupy i czerpie wiedzę o kosztach życia z gazet i oficjalnych danych o inflacji - jeden osobnik tak żyje i rozumiem, że idziecie jego śladem :)

Nie ma w tym za grosz bólu dupci, marudzenia, objawów zmoherowienia czy wiary w teorie spiskowe - takie są fakty- widzę ile płace przy zakupach, pamiętam co miałem kiedyś za 100 zł w koszyku/wózku i widzę ile mam teraz za tę samą kwotę.
Po prostu żyjemy w innych krajach, no trudno :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2019, 13:49 
Cytuj  
Zakupy robię osobiście raz w tygodniu duże, od lata z małymi wyjątkami, typowy koszyk spożywczych artykułów nie wzrósł wiele, od wielu lat mleko po 2zł, mięso dawniej marketowe było podłe teraz można spokojnie bo się ogarneli że jakość musi być i karczek na grilla brałem ostatnio po 12zł/kg i to nie była promocja, kiełbasa schabowa tak ana grilla po 14zł ( polecam palce lizać, znikome ilości tłuszczu, pazurów i dziobów ), sery pleśniowe dobre podrożały i to sporo, warzywa podrożały i będą drożeć tak jak w całej europie, jabłka piękne smaczne dobrze przechowane po 2,50zł...
Zamiast jojcyć to podaj jakieś przykłady co ci tam podrożało tak strasznie że dupcie ściska.

Nikt raczej nie neguje że ceny rosną ale wyśmiewam to "pieprzenie o kapuście w tvn" itp narzekanie bo np gdzieś w warszafce w ścisłym centrum chlebek kosztuje 10zł, litości z takim pierdzieleniem bo na Rynku Głównym w delikatesach też bułka poznańska kosztuje 2,50zł, a drożdżówka po 4zł, karton mleka 3,50zł itd.

Ceny energii, mam ogrzewanie elektryczne i całość w domu na prąd, umowy podpisuje co dwa lata z gwarancją ceny i teraz podpisywałem nową umowę i co lordypie może będziesz zaskoczony ale dostałem zniżkę 5%, licząc wzrost opłat stałych wyszło i tak taniej, za dwa lata dam ci znać jak będzie.
Gaz u rodziców tydzień temu wypełniałem płatności na pół roku i nic się nie zmieniło bo koniec umowy za rok ale wzrostu i tak nie było.
Woda podrożała u nas znowu o 5% ale pakiet net/fon/tv potaniał, nawet za domeny i hosting płacę mniej :)

aha i jeszcze weź po uwagę że co by nie pisać to społeczeństwo bogaci się i przeciętne zakupy mogą być droższe bo kupuje się lepszą jakość, produkty dawniej nazywane premium, znikają produkty śmieciowe, szkodliwe itd.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Ostatnio edytowano 12 cze 2019, 14:02 przez Teo, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2019, 14:00 
Cytuj  
Lordyp, ale wiesz, że są dostępne dane z zeszłego roku, sprzed 2, 3, 5, 10 lat? I to co piszesz po prostu nie ma oparcia w rzeczywistości, to zmyślone dane. Albo nieadekwatne, bo rok temu gównoschab z oszą był za 10 zeta, a dziś normalny za 15, olaboga, pisiąt procent drożej.
Zaklinanie rzeczywistości, że ludzie wydają więcej na jedzenie, bo podwyżki, jest bez sensu. Wydają więcej z tego powodu, że mają więcej pieniędzy, mogą przeznaczyć je na lepszej jakości (droższe) towary . Nie z powodu inflacji, która jest dla przeciętnego człowieka niezauważalna.
I to są fakty.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 cze 2019, 16:45 
Cytuj  
Ludowe metody pomiaru inflacji.

Czekam na ludowe pomiary PKB.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2019, 08:15 
Cytuj  
Dzień dobry, czy można już hejtować PAD że kupuje od Trumpa za drogo, kiedy Rosjanie mają taniej, a te pieniążki można przeznaczyć na głodne dzieciaczki?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 13 cze 2019, 08:56 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Moja pracuje w handlu, to widzi bardzo dobrze co i ile kosztuje i jak zmienilo sie na przestrzeni roku.


Jak widać są różne spojrzenia na ten sam problem.

Bardzo się cieszę, że żyjecie teraz w lepszej Polsce i mam nadzieję, że Wasze dzieci i wnuki będą też takie szczęśliwe.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2019, 09:26 
Cytuj  
Cóż, nikt normalny nie trzyma paragonów z kilku lat, po to jest GUS i specjaliści. Dzięki temu nie trzeba się opierać na wrażeniach, spojrzeniach, plotkach - bo te są nadzwyczajnej w świecie wypaczone.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 cze 2019, 10:24 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
TobiAlex napisał(a):
Moja pracuje w handlu, to widzi bardzo dobrze co i ile kosztuje i jak zmienilo sie na przestrzeni roku.


Jak widać są różne spojrzenia na ten sam problem.

Bardzo się cieszę, że żyjecie teraz w lepszej Polsce i mam nadzieję, że Wasze dzieci i wnuki będą też takie szczęśliwe.


Z tym wysokim PKB to też musi byc sciema, bo gadalem ze znajomym co ma sklep i mowi ze ma mniejsze obroty i musial zwolnic pracownika!

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2019, 12:39 
Cytuj  
Zastanawiałem się czy w tvn będzie że "nie warto kupować przestarzałych F16 jak można było kupić F35" czy będzie "nie warto kupować tak drogich F35 jak można kupić tanie F16", a opozycja ma jakiś dupościsk po wczorajszym dniu bo..."drogie zabawki pisowskich władz", "atom to ślepa uliczka", "nie ma zniesienia wiz", "wydajemy niepotrzebnie pieniądze na bazę jak amerykańskie wojsko jest w niemczech".

Zero dyskusji sensownej tylko wszystko na nie, tak samo jak lordyp, potem dziwić się że patałachy głosują na komuchów i marnują 25% ze swoich głosów.
lordypie, dzieci czasem dowodu nie chcą ci odebrać ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2019, 18:41 
Cytuj  
Jeszcze tak mi przyszło do głowy odnośnie inwestycji jakie będziemy robić i to dość szybko w obronności, budowa bazy i infrastruktury z tym związanej, przecież to najlepsze co PiS chciałby żeby się działo, jeśli wygrają wybory to wpompowanie tej kasy w gospodarkę da znowu wzrosty pkb itd, przecież całością zajmą się firmy rodzime bo nie zostaną dopuszczone żadne zagraniczne, budowlanka, materiały, surowce, specjaliści itd. to da lepszy efekt niż 500+.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 cze 2019, 20:35 
Cytuj  
Coś drgnęło w sprawie elektrowni atomowych. Nie wiem czy hamerykańskie akurat najlepsze, ale jakieś są potrzebne.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 14 cze 2019, 08:25 
Cytuj  
Hehe , embe jak zwykle wybiórczo- nie wspomniałeś, że jednak cześć (np jak Siemoniak) chwali ten zakup - no ale poszedł przekaz - opozycja krytykuje!!!

Normalnie jakby tu pisał facet od pasków w tvp :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2019, 09:40 
Cytuj  
Idź pan w chuj z taką pochwałą od Tomasza "wzmocnienie armii przez zakup tablic Mendelejewa" Siemoniaka. Wszystko nie tak, propaganda sukcesu i żerowanie na paśmie zwycięstw PO.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2359, 2360, 2361, 2362, 2363, 2364, 2365 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.