mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2362, 2363, 2364, 2365, 2366, 2367, 2368 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2019, 13:40 
Cytuj  
Wieczny płacz że koszty pracy u nas wielkie, jeden specjalista, drugi ekonomista itd, potem dane eurostatu i ta sama śpiewka.
Druga sprawa to przedsiębiorca sam od siebie nigdy nic nie da, to musi zostać wymuszone, nie ma wolnego rynku w EU to i nie można tego zostawiać samopas, bajki o tym jak to przedsiębiorca daje więcej pracownikom co zapłacił mniej podatku :lol:
Jak przedsiębiorcy jest tak źle to niech zamknie interes i zrobi miejsce tym co sobie poradzą na jego miejscu.

Ja firmy prowadzę od 1991 roku i coś tam wiem.
Ale to troszkę inny temat i można sporo dyskutować, pewnie lordyp to zaneguje bo on coś gdzieś usłyszał że jest odwrotnie.

Każdy by chciał płacić zus malutki i brać emerytury wysokie, mieć darmową służbę zdrowia nie ważne czy jakaś alergia czy leczenie onkologiczne za setki tysięcy.

Wkurza mnie to wieczne negatywne nastawienie do wszystkiego, zawsze sobie tacy znajdą powód do narzekania że im źle bo było SLD, bo było PO bo jest PiS itd.
Jak jesteś na etacie i ci źle to załóż firmę to się przekonasz ile to pracy, jak masz firmę i jest ci źle idź na etat to zobaczysz jak to wygląda gównianie.
Ty lordypie wydaje mi się że masz pretensje do siebie że nie korzystasz z tego co daje obecnie gospodarka, nie wyobrażam sobie jak przyjdzie jakaś recesja, co ty wtedy zrobisz :wtf:


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 29 cze 2019, 16:36 
Cytuj  
@embe
Ja firmy prowadzę od 1993 roku, od handlu na bazarach po sklepy i hurtownie na całą Polskę, a obecnie zajmuję się zupełnie czymś innym, niż handel i właśnie wykorzystuję obecne zapotrzebowanie na rynku. Trochę więc nie trafiłeś, no ale nie wiesz kim jestem i co robię w realu, więc spoko.
Ja zawsze wszystkim mówiłem jak ktoś rzucał mi tekst - nie ma to jak swoja firma- to na co czekasz ? idź i otwieraj swoją. W swojej działalności ma się okresy ostrego zapieprzu po kilkanaście godzin na dobę i ma się też okres totalnego luzu, gdzie całą robotę odwalają za ciebie twoi pracownicy - dlatego po tylu latach ja nie wyobrażam sobie pracy na etat.
Co do ZUS-u też się z Tobą zgadzam , musi być obowiązkowy, tak samo jak składki zdrowotne itp. Przy czym ja byłby za tym co wszystkie opcje polityczne mówią a nie robią - pieniądze za pacjentem- ot idę do lekarza , on wystawia mi fakturę i tę fakturę dołączam do rozliczenia i mam zwrot- ja płacę konkretnemu lekarzowi, kasę więc dostawaliby ci najlepsi , a nie że idzie wszystko do wora, z którego to znika. Owszem potrzebny jest jeszcze dodatek zdrowotny- to kwota dla tych co nie mają , mają jakieś skomplikowane zabiegi czy co tam właśnie w formie tych obowiązkowych składek zdrowotnych.

I tak na koniec- ja nie narzekam na wszystko, ja opisuję obecne działania rządu, te które mi się nie podobają, choć czasami tak wpisuję coś dla zaczepki :)
Tak samo jak część tu obecnych z kolei każdą krytykę obecnej władzy traktuje jako jakieś wyzwanie czy coś - nic nie można napisać, bo przecież gospodarka się rozwija itp.
Powtórzę - jako przedsiębiorca, który nie ma małych dzieci nie odczuwam Polski jako krainy miodem i mlekiem płynącym, widzę podwyżki, widzę rosnące koszty itp. I nie jest to tylko moja opinia. Ale ja sobie z tym radzę, przebranżowiłem się, jestem zadowolony, ale to tylko moja zasługa a nie obecnej władzy.
Czy mogę narzekać na rządzących ?
Po prostu mogę i przedstawiam na to fakty dlaczego coś m się nie podoba.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2019, 21:19 
Cytuj  
No to tym bardziej nie rozumiem twojego podejścia i narzekania, jeśli jesteś ofiarą zmian rynku to nie ma co zrzucać tego na polityków.

Ja już dwa razy nazwijmy to przebranżawiałem się ale wiem dlaczego i nie będę tu wieszał psów na rządy sld-psl czy po-psl, pis nic mi nie dał bo uważam że wszystko sam albo sami wypracowujemy, mam podejście obecnie takie że pis mimo swoich wielu ale to wielu wad przynajmniej nie niszczy jak poprzednicy zapału u małych na działalność, nie ma preferencyjnego traktowania dużych jak to było zawsze itd.
Selektywny liberalizm gospodarczy wyrósł u nas na komuchowo "wolnościowych" przemianach, które zniszczyły naszą gospodarkę i odczuwamy to do dnia dzisiejszego.

ZUS - powtarzam to do znudzenia, na początku lat 90-tych można było część akcji prywatyzowanych firm przekazać na fundusz opłacający emerytury i renty ludzi pracujących przed latami 90-tymi, nie rozdawać oligarchom i zagranicy za grosze majątku, nie tworzyć warunków do likwidacji wszystkiego w gospodarce co się da, to wszystko mogło pracować też na obecnie przechodzących na zasiłki, nie ma tu nic odkrywczego, a jednak nikt nawet palcem nie ruszył.
Zresztą jak się słucha taśm polityków wtedy rządzących to nie dziwi że po 20-25 latach podchodzą do wszystkiego jak skurwiałe komuchy i solidaruchy z lat 80-tych, które się ugadywały latami kto co i za ile ma sobie wziąć.

----------------------------

Obrazek


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2019, 10:35 
Cytuj  
Obecnie wchodzący i już pobierający emeryci nie protestowali jak przepierdalany był majątek prlu więc jebał ich pies. Uciąć płacenie na nich. Jak się zabezpieczyli to przeżyją, a jak nie to powstrzymają przeludnianie się świata.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2019, 12:39 
Cytuj  
kamilus napisał(a):
nie protestowali
Protestowali, w Krakowie jak przepierdalano majątek elbud czy otex to protestujących rozganiały prywatne firmy ochroniarskie, a co bardziej aktywnych odwiedzał rano sasza i wania, serio to nie są zmyślone historie.
Żadna telewizja się tym nie interesowała, policja milczała, jak były pobicia i szantaże to robiono standardowe "z braku dowodów" albo ciągnięto aż do przedawnienia.
Na majątku takich firm wyrosła spora grupa "młodych zaradnych", a różne kasty umacniały swoją pozycje.
Te dwie firmy to były tysiące hektarów działek, setki nieruchomości, budynków nawet w centrum miast, na ich terenach powstały szybko centra handlowe albo deweloperka się tym zajęła.

Kolejna firma exbud, na tym majątku powstały takie firmy jak agora, tvn, powstały majątki dwóch panów W, których teraz nawet rozdaje się nagrody dla przedsiębiorczych ( ironia losu ), a panowie tworzyli sobie razem ze służbami prl w luksemburgu w latach 80-tych firme :lol:

Takich firm prlowskich było tysiące.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2019, 14:32 
Cytuj  
Czyli nie zrobili nic. Oni są odpowiedzialni za taki stan gospodarki i chujozy więc chuj im na grób. Jak mamy się wygrzebać z gówna i przetrwać nadchodzący kryzys to trzeba się odciąć od starych problemów i eliminować nowe. Inaczej za 20 lat nie będzie czego zbierać.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 lip 2019, 16:20 
Cytuj  
Tczew i jego zlote rady! Normalnie Balcerowicz w spodnicy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 lip 2019, 12:53 
Cytuj  
Brawo brawo, warszafka ma kandydatkę do senatu w sam raz, córka komunistycznego zbrodniarza będzie kandydować, daliście rady w euro wyborach to i teraz dacie radę.
Czy ta ludność napływowa w stolicy ma jakiś zaszczepiony gen bolszewizmu czy o co chodzi ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 3 lip 2019, 19:49 
Cytuj  
Wytłumaczycie mi jakoś ten sukces polskiego rządu w walce o stanowiska w EU?
Pojechali bez kandydata, z opcją tylko nie Timmermans, a ważniejsze stanowiska dostali Niemcy (jakże znienawidzeni), Francuzi, Belgowie , Hiszpanie i Włosi. Grupa Wyszegradzka dostała... chyba zero.
Frans nie został szefem, ale znów wice, przy szefowej , która być może z powodu mniejszego obycia będzie się nim mocno posiłkować w podejmowaniu decyzji.
Dlatego proszę o wytłumaczenie, bo nawet oglądając tvp nie bardzo to zrozumiałem. To ta polityka wstawania z kolan przed Niemcami?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 lip 2019, 19:55 
Cytuj  
Akurat siedzę przy robocie na kompie i leciała z boku kropka nad Y, fakty po faktach i nawet się nie wysiliłeś żeby coś od siebie dodać tylko na chama cytujesz, przynajmniej wrzuć źródło bo to karalne obecnie.

Nie wiem czy zauważyłeś jakie frakcje rządzą w unii, myślisz że po tym że udało się zablokować tak ważne stanowisko z tak dużym poparciem przez kraje drugiej kategorii w unii nie da do myślenia w przyszłości przy innych decyzjach ?

Co do stołków unijnych, myślę że tyle co dla nas wywalczył donek przez te lata to wystarczy na dziesiątki braku naszego polityka tam :)
Jeśli niemcy ani francja nie miały ostatnio żadnego szefa to pewnie dużo stracili ? :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 lip 2019, 21:24 
Cytuj  
To europarlament ma juz jakies kompetencje i te stanowiska maja jakiekolwiek wieksze znaczenie?

Pytam powaznie, bo nie sledzilem tego przez ostatnie lata.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 3 lip 2019, 21:47 
Cytuj  
Teo napisał(a):
Akurat siedzę przy robocie na kompie i leciała z boku kropka nad Y, fakty po faktach i nawet się nie wysiliłeś żeby coś od siebie dodać tylko na chama cytujesz, przynajmniej wrzuć źródło bo to karalne obecnie.


haha czyli właśnie przyznałeś, że jednak oglądasz tvn więcej niż ja :)
Tak dodam jeszcze, że jeśli napisałem posta o 19,49, czyli przed kropką nad I (która jest od 20,00) to jakoś ciężko byłoby mi cytować coś co tam było.
Gratuluje głupoty- może właśnie Ty dodaj coś od siebie a nie cytuj przekazów partyjnych, bo udowodniłeś w sposób zdecydowany, że przekazy są ważniejsze od logiki.

Jak rozumiem -wobec braku sensownej odpowiedzi, pozostał atak na kogoś. Szkoda, że jak zwykle nietrafiony.
Serio embe warto ? serio?

mrynar
nie wiem czy pytanie podchwytliwe, ale odpowiem tak
Jak wybrano Buzka- dla PIS- stanowiska w EU nieważne
Jak wybrano Tuska (dwukrotnie)- dla PIS - stanowiska w EU nieważne
Jak wybrano Czarnieckiego na wiceprzewodniczącego ( zgodnie z parytetami) - dla PIS- olbrzymi sukces, bo stanowiska w EU ważne
Jak nie wybrano Timmermansa- dla PIS stanowiska w EU ważne- bo jest sukces
Teraz właśnie nie wybrano Krasnodębskiego na wice, zaś Kopacz na wice wybrano- jak określi to PIS w kwestii stanowisk- odpowiedz sobie sam
:)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 lip 2019, 22:01 
Cytuj  
Gasiuk - Pihowicz wstąpiła do PO, a wy się stanowiskami w UE przejmujecie...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2019, 00:58 
Cytuj  
lordypie, tylko że ja nie wiem właściwie o co ci teraz chodzi, jest ci źle i chciałbyś żeby jeszcze kogoś do EU wybierali od nas żeby było jeszcze gorzej.
Zobaczysz jeszcze trochę i nas z EU wyrzucą, zamkną granice, sklepy pozamykają, wygonią z pracy wszystkich naszych migrantów, autostrady pozwijają i tyle będzie.

Napisz lordypie czy jakiś polak w biurokratycznych strukturach eu coś znaczącego osiągnął obojętne z jakiej partii ?
Ty podchodzisz do polityki na zasadzie kto co mi dał, wiec chyba to będzie dla ciebie istotne, no to wymieniaj.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 lip 2019, 07:28 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
nie wiem czy pytanie podchwytliwe, ale odpowiem tak
Jak wybrano Buzka- dla PIS- stanowiska w EU nieważne
Jak wybrano Tuska (dwukrotnie)- dla PIS - stanowiska w EU nieważne
Jak wybrano Czarnieckiego na wiceprzewodniczącego ( zgodnie z parytetami) - dla PIS- olbrzymi sukces, bo stanowiska w EU ważne
Jak nie wybrano Timmermansa- dla PIS stanowiska w EU ważne- bo jest sukces
Teraz właśnie nie wybrano Krasnodębskiego na wice, zaś Kopacz na wice wybrano- jak określi to PIS w kwestii stanowisk- odpowiedz sobie sam
:)


Patrzysz na wszystko przez pryzmat partyjniactwa, wiadomo ze partia kazde stanowisko swoich ludzi w strukturach UE chwali jako niebywaly sukces. Ja mam to w dupie, od PISu bardziej nielubie tylko PO i partii ktore wyrosly na grunicie partii z PRLu.

Pytam czy stanowiska w europarlamencie maja obecnie wplyw na podejmowanie jakichkolwiek waznych decyzji w UE. Kiedys nie mialy, ale moze cos sie zmienilo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2019, 08:05 
Cytuj  
Szykuje się nam rozbiór szwabsko radziecki w przeciągu 35 lat :/
Generalnie jebać to, bo Gdańsk pod wpływem niemieckim i własność prywatna zostanie uszanowana, a srać na polskę b. Sami sobie ten los zgotowali.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2019, 08:55 
Cytuj  
Teoretycznie parlament UE i pozostałe instytucje europejskie niewiele mogą. Praktycznie te stanowiska są obsadzane wg. klucza siły rządów i to one dają faktyczną siłę. Taki zajączek z promotorem niedźwiedziem.
Ostatnia karuzela to zwycięstwo starej unii i marginalizacja nowej. Będą problemy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 lip 2019, 09:05 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
zwycięstwo starej unii i marginalizacja nowej. Będą problemy.


Było kiedyś inaczej??

Jose Barroso czy Romano Prodi to raczej straznicy starej unii i to oni mieli realną władzę w Unii.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2019, 09:06 
Cytuj  
A zapominasz o donku ?

Będzie dbanie o tradycje i wartości unii europejskiej.
U nas krok zrobiono, kilku komuchów wybraliśmy, odnajdą się dobrze w strukturach EU.
Będzie wspieranie liberalnej demokracji oczywiście na tęczowo.
Dalsze ograniczanie wolnego rynku, ostatnie lata to największe zgody na konsolidacje dużych firm i likwidacja małych, np małe firmy budowlane w niemczech praktycznie nie istnieją, tylko polaczki jeszcze tam szkodzą im gospodarce i trzeba to jakoś udupić.
Umacnianie współpracy z przyjaciółmi ze wschodu ( podobno nawet proputinowski pis wpiera sowietów jak podaje onet i tvn ).


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2019, 10:02 
Cytuj  
Kiedyś stara unia miała prężną gospodarkę, dziś raczej szału nie ma, za to sporo problemów społecznych wewnętrznych. Coraz więcej ludzi będzie kombinować "a na chuj mnie ta unja", gdzie odpowiedzią będzie więcej i więcej "wartości", a mniej pieniędzy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2362, 2363, 2364, 2365, 2366, 2367, 2368 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.