mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2366, 2367, 2368, 2369, 2370, 2371, 2372 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2019, 14:27 
Cytuj  
Inflacja to bardziej skomplikowana rzecz niż tylko patrzenie na ceny pietruszki ( u nas jak coś były wczoraj po 5,99zł :) ).
Jeśli u nas dany towar jest tańszy niż zagranicą to pytanie nie czy podrożeje tylko jak szybko to nastąpi, wiele towarów z zawyżonymi cenami bo zagranica taniej u nas spadło, przykładem są tu kosmetyki i chemia, nasze tańsze materiały budowlane już powoli tez są mitem ale jak płyty gipsowe poszły nagle w górę to zaraz składy kolejowe przywiozły tańsze z zagranicy, wiec to się wszystko reguluje samo.
Za to z pensjami tak nie jest, to musi być wymuszane.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2019, 22:39 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Nowe badania wyraźnie wskazują, że podniesienie minimalnej nie powoduje inflacji. To znowu okazało się neoliberalnym mitem, jak to zwykle bywa przy tych teoriach "na zdrowy rozum".


Tak z ciekawości, mógłbyś podać te badania?

Myrnar Irlandia jest spoko i super, jak jesteś na CIT, ale na etacie, jak zarabiasz dużo, to lepiej być w PL ;)

Zarabiając €80.000 rocznie w PL zostaje Ci na rękę €52.942 - 66.2% (kurs 4.3)
Zarabiając €80.000 rocznie w IRL zostaje Ci na rękę €51.888 - 64.9%

Im mniej tym lepiej w IRL

Zarabiając €50.000 rocznie w PL zostaje Ci na rękę €33.219 - 66.4% (kurs 4.3)
Zarabiając €50.000 rocznie w IRL zostaje Ci na rękę €36.787 - 73.6%

1) Średnia krajowa
Zarabiając 62.184 zł rocznie w PL zostaje Ci na rękę 44.125 zł - 71%
Zarabiając €40.000 rocznie w IRL zostaje Ci na rękę €31.637 - 79%

2) Minimalne wynagrodzenie
Zarabiając 27.000 zł rocznie w PL zostaje Ci na rękę 19.605 zł - 72.6%
Zarabiając €20384 rocznie w IRL zostaje Ci na rękę €18829 - 92.4%

40% podatek dochodowy powyżej €35300 rocznie dla singla sprawia, że to kraj, w którym się generalnie wygodnie żyje, ale dorobić się jest ciężko. Trochę to ratuje próg 44300 dla małżeństw, ale nie wtedy jak obydwie osoby zarabiają powyżej €35000 rocznie.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2019, 23:57 
Cytuj  
Na Węgrzech (tam p. min. mocno podniesiono i efekty były trochę bardzo zdecydowane. Choć w konsekwencji dobre dla większości pracowników) https://pubs.aeaweb.org/doi/pdfplus/10.1257/aer.20171445 i z USA https://ssrn.com/abstract=2968143 oraz https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=2805622. Podniesienie w PL do 4k w perspektywie kilku lat nie zachwieje niczym.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2019, 06:03 
Cytuj  
Teo napisał(a):
Inflacja to bardziej skomplikowana rzecz niż tylko patrzenie na ceny pietruszki ( u nas jak coś były wczoraj po 5,99zł :) ).


Ja mam cala grzadke pietruszki. Chyba jakis nowy samochod sobie za nia kupie, tylko pewnie samochody tez podrozaly przez jebany pis.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2019, 09:29 
Cytuj  
Co do podatków u nas to najwięcej zyskali prowadzący działalność i mający dochód w okolicy średniej krajowej ale czym mniej tym lepiej.
Zwalczałbym patologie z samozatrudnieniem wymuszonym przez firmy, dla których oni pracują.

lordypy nie potrafią nawet policzyć jakie sa koszty u nas i zagranicą, a w kosztach pracy ( chodzi o koszty dla pracodawcy ) jesteśmy poniżej średniej i to sporo poniżej, a do tego dochodzi procentowo dużo dużo niższy przedział ponieważ jesteśmy nadal w ogonie unijnych płac średnich i minimalnych.
Pracodawca 20 lata temu, 10 lat temu i teraz powtarza że podwyżki nie będzie bo ma koszty itd.
Cieszmy się że bezrobocie spadło tak gigantycznie i płace poszły ładnie w górę dzięki temu, wielu malutkich prowadzących zagranicą wraca do kraju ( budowlanka zwłaszcza ) bo u nas brakuje wykonawców, można zatrudnić ukrainca na czarno za grosze, a w Niemczech cech kontroluje cały czas i wali kary np 50 tysiaków euro.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2019, 09:33 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
2) Minimalne wynagrodzenie
Zarabiając 27.000 zł rocznie w PL zostaje Ci na rękę 19.605 zł - 72.6%

Mi wychodzi że zostaje coś ~23 tysiaki.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2019, 11:50 
Cytuj  
Największą winą PiSu jest przełamanie "nie da się", standardowej zagrywki elit do zamykania gęby roszczeniowej tłuszczy. Która pod dostojnymi rządami od '89 stale rosła liczebnie, a jej przywileje były praktycznie stale ograniczane. Lewica jest w narożniku, bo jedynym polem manewru jest lgbtqwerty, prawica może coś tam pieprzyć o żydach i arabach, co też #nikogo.
Ciężko być opozycją w Kaczystanie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2019, 13:01 
Cytuj  
Opozycja może zawojować naszą scenę polityczną i nawet nie hasłami wyborczymi, jest na to prosta metoda, nowe gęby bez przeszłości politycznej, coś na styl cyrku wyborczego na ukrainie u nas też znajdzie spokojnie 20-25% wyborców, a przeszłość polityka w PO, PSL czy nawet PZPR udające SLD przekreśla ich.

Młode wilczki lewicy zostały zjedzone przez stare wygi z PZPR i tyle z tego całego szumu, a szkoda bo ten marksista jak dorósł nawet sensownie o socjalu gadał.
Kukiz po rozpadzie nie istnieje, ci co lecą na stołki są już w innych partiach, w PSL to sam muł z dna.
Nowoczesna to był sezonowy skok wyborczy jak palikmioty, partia stworzona na awanturowanie się i medialny szum ale taki TVN już ich później mocno cenzurował i jechali po nich ostro bo zagrażali ich interesom związanym z PO.
Narodowcy zawsze u nas będą mieli jakieś ~5% i nie pomogą żadne egzotyczne doładowania.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2019, 13:26 
Cytuj  
Mi sie podoba placz bazarowych biznesmenow co placza, ze zamiast dac podwyzki pracownikom to beda musieli wszystko na zus wydac, choc przez dlugie lata ich ulubiona stawka dla pracownika byla placa minimalna + ewentulanie pare stowek pod stolem.

Lordup to pewnie jeden z takich biznesmenow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2019, 15:12 
Cytuj  
Mnie rozbawiła obietnica PO że nie podniosą minimalnych pensji tylko będą dokładać pracownikom 600zł, okazuje się że chodzi o tych co mają stałe umowy ale ok, tak się zastanawiam czy np Amazon powinien być zmuszany do podwyżek ustawowymi pensjami minimalnymi czy lepiej nie i dokładajmy pracownikom u nich zatrudnionym po 600zł ? :)
Warto wspomnieć że Amazon rozbudowuje się i stawia drugie centrum logistyczne, tania siła robocza nawet zgodnie z planem PiS do 2023 roku nadal będzie tania, w Niemczech ( czyli w odległości od jednego do drugiego centrum logistycznego 400km ) pensja minimalna to ~6700zł, więc o czym my kur.. gadamy.

Takie lordypy wpieprzają się ze swoimi mondrościami na każdym kroku i robią propagandę !!


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2019, 16:03 
Cytuj  
Teo napisał(a):
Rzeznik napisał(a):
2) Minimalne wynagrodzenie
Zarabiając 27.000 zł rocznie w PL zostaje Ci na rękę 19.605 zł - 72.6%

Mi wychodzi że zostaje coś ~23 tysiaki.


Od 1 stycznia 2019 r. płaca minimalna dla osób pracujących na podstawie umowy o pracę wyniesie 2250 zł brutto, czyli około 1634 zł netto.

2250*12 = 27000
1634*12 = 19608

Ja się na tym opierałem. I sprawdziłem na jakimś kalkulatorze wynagrodzeń na necie wyszło to samo.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2019, 16:22 
Cytuj  
Zapomniałeś o kwocie wolnej od podatku, czyli dodaj do wyliczenia ~3100zł.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2019, 16:38 
Cytuj  
Teo, a ona nie jest automatycznie uwzględniona jak Ci ściągają PIT z pensji?
To jak to, dostajesz netto na rękę pensje z większym PIT i później na koniec roku przy rozliczeniu PIT oddają Ci 3,1k do ręki? Trochę mnie w PL nie ma, ale chyba tak to nie działa.

Ok policzyłem na szybko, 27000 x 0,18 = 4860
Przy miesięcznym 2250 pobierają Ci PIT 133zł, w sumie 133*12=1596zł za rok
Różnica to 3k kwota wolna, więc już jest w tym wyliczeniu uwzględniona.

Czyli jednak źle Ci wychodzi ;)

Teraz patrze, że coś tam się zmienia na lepsze:
https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/pod ... 019-r.html
ale wciąż to daleko do poziomów irlandzkich jak chodzi o zarabiających minimalną i okolice.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 15 wrz 2019, 16:50 przez Rzeznik, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2019, 16:49 
Cytuj  
Tak jest ale wyliczamy realny dochód przy pensji minimalnej.
2250zł to brutto i nic tu nie jest wliczone bo przecież możesz mieć inne dochody, wiec kwota wolna od podatku w tym przypadku co wyliczamy jest jak napisałem.
Lepiej obecnie jest przy działalności bo nie musisz płacić zaliczki PIT do kwoty 1000zł, więc przy niskich poziomach dochodu na koniec roku rozliczony jesteś na zero, pracownik nadal ma zwrot po zakończeniu roku.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2019, 16:55 
Cytuj  
Teo napisał(a):
Tak jest ale wyliczamy realny dochód przy pensji minimalnej.
2250zł to brutto i nic tu nie jest wliczone bo przecież możesz mieć inne dochody, wiec kwota wolna od podatku w tym przypadku co wyliczamy jest jak napisałem.
Lepiej obecnie jest przy działalności bo nie musisz płacić zaliczki PIT do kwoty 1000zł, więc przy niskich poziomach dochodu na koniec roku rozliczony jesteś na zero, pracownik nadal ma zwrot po zakończeniu roku.


Teo to jest realny dochód roczny. :D

2) Minimalne wynagrodzenie
Zarabiając 27.000 zł rocznie w PL zostaje Ci na rękę 19.605 zł - 72.6%
Zarabiając €20384 rocznie w IRL zostaje Ci na rękę €18829 - 92.4%

Tyle Ci realnie zostanie na rękę co roku, po uwzględnieniu kwoty wolnej już.
Po prostu w IRL kwota wolna to €16500 a w PL 3000zł. Tego nie przeskoczysz ;)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2019, 17:00 
Cytuj  
Od kwoty 27000zł zapłacisz dokładnie 4304zł podatku.

Z takich dobrych rzeczy to masz jeszcze ryczałt teraz podniesiony do bardzo wysokiej kwoty.
Jeśli twoje dochody są bliskie przychodów to przy ponad ~5500zł miesięcznie łapiesz się na zus 555zł z czego odpisujesz jeszcze chyba 240zł.
CIT najniższy w EU ale obwarowany obrotami.
PIT na 17% szału nie robi ale nie można marudzić na 1 punkt procentowy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2019, 17:02 
Cytuj  
Teo napisał(a):
Od kwoty 27000zł zapłacisz dokładnie 4304zł podatku.

Z takich dobrych rzeczy to masz jeszcze ryczałt teraz podniesiony do bardzo wysokiej kwoty.
Jeśli twoje dochody są bliskie przychodów to przy ponad ~5500zł miesięcznie łapiesz się na zus 555zł z czego odpisujesz jeszcze chyba 240zł.
CIT najniższy w EU ale obwarowany obrotami.
PIT na 17% szału nie robi ale nie można marudzić na 1 punkt procentowy.


No ale piszesz o działalności chyba, a ja porównałem tam etaty zwykłe, na umowie o prace.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2019, 13:13 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Lordup to pewnie jeden z takich biznesmenow.


Słuchaj prostaczku, rozumiesz co ja piszę tak samo jak i geniusz embe- to co sam chcesz rozumieć. Co tam - embe załatwia ci prace w administracji, że postanowiłeś się tak wykazać? :)

Ja już kilka lat do tyłu płaciłem swoim najlepszym pracownikom na rękę po 4-5 tyś miesięcznie, wiec zarówno twoje "rozważania" jak i tamtego geniusza i znawcy o dupe rozbić.
Jestem właśnie przykładem przedsiębiorcy, który nie kombinuje- wszystko kupuję na faktury, sprzedaje na faktury, może dlatego, że jestem uczciwy widzę te "lepsze" czasy jakie mam za PIS.
Po nic też nie wyciągam rękę, tak sobie tłumaczcie, bo pewnie jesteście sami nauczeni, że tak stale robiliście- zdziwko, że inni tego nie robią co?
Ja powtórzę jeszcze raz- stwierdzam fakt- za obecnego rządu, widzę tylko podwyżki kosztów zarówno prowadzenia działalności jak i samego życia.. Przykładowo sam ZUS to podwyżka o 50% za ich czasów, podwyżka prądu, duża podwyżka cen żywności itp.
Wy jak ciemna masa powtarzacie- za PIS-u żyje się lepiej - owszem żyje się tym co dostali 500+, bo nawet jeśli oni płacą za coś więcej to suma sumarum w portfelu mają i tak więcej dzięki dodatkowej kasie za free.
Widzę że ciężko wam te fakty zrozumieć, a ten co ma odwagę to napisać to nieudacznik i ma ból dupci. Skoro dla was prawda to ból dupci to ok, zgadzam się z wami , mam ból dupci :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2019, 13:26 
Cytuj  
Leki weź.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2019, 14:53 
Cytuj  
zus z chorobowym:
2015 - 1095,37 ( PO )
2016 - 1121,52 ( PO )
2017 - 1172,56 ( PiS )
2018 - 1228,70 ( PiS )
2019 - 1316,97 ( PiS )
jeśli dobrze liczę to jest ~14% plus 2020 to może będzie gdzieś tak 18-20%... tumoku
ale ale żeby nie było tak fajnie to odlicz kwotę, którą odliczasz od podatku i wtedy wyjdzie ci ile... ~190zł podwyżki przez cztery lata, litości jesli nie stac cie na to zwłaszcza że to wędruje na twoje konto emerytalne i przez ostatnie cztery lata miałeś waloryzacje robioną 2x większą niż PO-PSL przez osiem lat !!
Myśl, policz, dopiero pisz pierdoły.

Dodam tylko że w żadnym w/w roku ani PO, ani PiS ani nawet lordyp nie decydował jaki będzie zus bo tak się wylicza https://zus.pox.pl/zus/w-jaki-sposob-us ... iorcow.htm
Druga sprawa pensja minimalna wcale nie ma tak dużego wpływu na w/w wyliczenie jak to trąbią różne głuptaski.
Trzecia sprawa, masa ludzi jest na niskim zus bo często ma dochody bliskie przychodu i jeśli przychód miesięczny ma ~5500zł to płaci zus coś ~300zł.

lordypie najlepszym płaciłeś według ciebie dużo, a jednak coś poszło nie tak że wiecznie płaczesz jak to ci źle, ja wiem że za dawnych dobrych czasów było może dla ciebie lepiej ale musisz zrozumieć że nawet jak twoi ulubieńcy wrócą do władzy to nie będzie już tak jak było.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2366, 2367, 2368, 2369, 2370, 2371, 2372 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.