mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2367, 2368, 2369, 2370, 2371, 2372, 2373 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2019, 21:57 
Cytuj  
Teo napisał(a):
zwłaszcza że to wędruje na twoje konto emerytalne

xDDDDDDDDDDD


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2019, 08:51 
Cytuj  
Takie śmieszki to u trolli na twiterach raczej, stan twojego konta po zalogowaniu się na konto w zus masz w każdej chwili i można sprawdzić, oczywiście jak ktoś twierdzi że mu jarek to ukradnie to nic nie poradzę :(


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2019, 10:08 
Cytuj  
ja nie dostanę żadnej emerytury. Za te 40 lat zus będzie pusty i może będzie wypłacać odpowiednik dzisiejszych 1,5-2k. Za to nie da się żyć.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2019, 10:51 
Cytuj  
kamilus napisał(a):
ja nie dostanę żadnej emerytury. Za te 40 lat zus będzie pusty i może będzie wypłacać odpowiednik dzisiejszych 1,5-2k. Za to nie da się żyć.


ZUS jest pusty cały czas, cala kasa ktora splywa od pracownikow jest zuzywana na biezaco. Mozna miec tylko nadzieje, ze za 40 lat beda jeszcze jacys mlodzi ludziew odpowiedniej ilosci, ktorzy beda pracowac na nasza emeryture i dzielic sie z nami czescia zarobkow tak jak my teraz sie dzielimy z obecnymi emeryturami.

Dlatego warto miec dzieci, choc mowiac szczerze dobrze ze niektorzy jednak nie maja. ;)


Ostatnio edytowano 18 wrz 2019, 10:56 przez mrynar, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2019, 10:53 
Cytuj  
Teo napisał(a):
Takie śmieszki to u trolli na twiterach raczej, stan twojego konta po zalogowaniu się na konto w zus masz w każdej chwili i można sprawdzić, oczywiście jak ktoś twierdzi że mu jarek to ukradnie to nic nie poradzę :(


Sprawdzic to se mozesz i tak tego nie wyplacisz, a czy jak przejdziesz na emeryture cos dostaniesz to sie okaze.

OFE byl nadzieja, ze pnastwo wszystkiego nie przezre, ale i tak to politycy zajebali. Zreszta efektywnosc zarzadzania ta kasa to byl zal.mmorpg.pl

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2019, 12:49 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Dlatego warto miec dzieci, choc mowiac szczerze dobrze ze niektorzy jednak nie maja. ;)

Mieć dzieci żeby płaciły na emerytury jakiś chujów, co się całe życie opierdalali? Jebać to.
Model chiński - dzieci jak są dobrze wychowane to utrzymują swoich starych samodzielnie, a jak starzy byli chujami to zdychają w rowie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 wrz 2019, 13:39 
Cytuj  
Chyba lekko przesadzacie, czy do tej pory były jakieś zagrożenia wypłat emerytur i rent u nas ?
Nawet w czasach gdzie bezrobocie było dwucyfrowe, a gospodarka leżała to jednak państwo było, jest i będzie gwarantem.
Nie ma co tak pesymistycznie podchodzić do wszystkiego i nie ma nic głupszego jak rzeczowe argumenty odrzucać dyrdymałami.

To że emerytury z zus są śmieszne to ja wiem ale przesadne jest też męczenie tematu że "tyle płace i nic nie dostaje" bo dobrze wiem jakie są koszty leczenia np onkologicznego, kardiologicznego, jakieś zwykłe zaćmy, stawy, implanty itd, o transplantologii nawet nie wspominam.
Ocenia sie że 30% kasy jaka idzie w służbę zdrowia jest marnowana albo zwyczajnie rozpływa się w kosztach, które nie musza być.
Prosty przykład to operacje związane z zaćmą, jeszcze niedawno szeroki strumyk kasy płynął do prywatnych klinik i interes się kręcił, a np świetny krakowski nowoczesny szpital miał kasy na trzy łóżka z dziecięciu i 2/3 oddziałów było puste, teraz nagle jest pełny stan i jest kasa, cuda panie cuda, za to pisk od właścicieli prywatnych klinik jest niesamowity jak to pis niszczy służbę zdrowia bo im kasę przycięli o 80% !!


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2019, 09:18 
Cytuj  
embe tyle razy pisałeś, ba nawet z przykładami, że wiesz wszystko co dzieje się w Krakowie- wyjaśnisz co tam z tą kamienicą Banasia?
podobno wpis w księdze wieczystej można w Krakowie załatwić w kilka godzin w sobotę nawet- fajnie tam macie :)

a może jakieś samobójstwo już się szykuje?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2019, 16:53 
Cytuj  
O matko tyle godzin bez odzewu, normalnie posty walił prawie natychmiast :)
Pewnie czeka na oficjalny przekaz dnia - a ja właśnie czytam, że Banaś coś tanio wynajmował kamienice bo za 5k, gdy można na luzie za 25k miesięcznie- hmmm.
No nic zobaczymy co tam wymyślili :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2019, 18:38 
Cytuj  
Kto to jest ten Banas??

Cos TVN cienkie armaty ma.

Tymczasem PIS wymyslil 500+ dla przedsiebiorcow :) Mistrzowie politycznego marketingu.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2019, 20:42 
Cytuj  
- 30 lat temu poznałem oficera AK, człowieka, który był samotny. Był moim dobrym znajomym. Po wielu latach, w 2007 roku przekazał mi kamienicę.

Rydzyk dostaje Maybachy od bezdomnego, Banaś dostaje kamienice od kombatanta, o matko.... :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2019, 21:22 
Cytuj  
Lordup spuszcza się nad jedną kamienicą, a Bufetowa się śmieje.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2019, 21:47 
Cytuj  
A co ona też dostała jakąś od bezdomnego albo kombatanta?
:)
Ty też za kasę piszesz?
Normalnie mnożycie się jakby embe wam płacił po 500+ :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2019, 23:58 
Cytuj  
Specjalnie prosiłem Matiego, że kasa ma iść z twojego konta. Trochę oponował bo wie że jesteś upośledzony ale nie odpuściłem. Dzieki lordupie za hajsik.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2019, 06:02 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
A co ona też dostała jakąś od bezdomnego albo kombatanta?
:)
Ty też za kasę piszesz?
Normalnie mnożycie się jakby embe wam płacił po 500+ :)


Pietruszka i kapusta drozeje, jakos sobie trzeba radzic w tych strasznych czasach.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2019, 09:19 
Cytuj  
Ok Panowie.
Ja rozumiem, że przeszkadzały wam afery za PO, wklejane tu były całe wykazy itp, teraz nagle przy kolejnych aferach, złodziejstwach, wykorzystywaniu na beszczela naszych, bo z podatków, pieniędzy jakimś cudem nagle wam to nie przeszkadza, nawet więcej - pewnie uważacie, że im się należało.
Wasza sprawa.
Nie przeszkadza wam, że życie staje się droższe.
Wasza sprawa, bo wasze pieniądze.
Nie przeszkadza wam, że niedługo tłumoki po szkole podstawowej będą zarabiać niewiele mniej niż np fizykoterapeuci, ratownicy, administracja, nauczyciele, początkujący lekarze itp itd a wliczając wszelkie dodatki 500+ itp i suma sumarum, będzie im się żyło lepiej. Tymi tłumokami lepiej się steruje, łatwiej im wmawiać wszystko i łatwo wszystko obiecać. Niedługo przestanie opłacać się nauka, staż, bo w tym czasie będzie można zrobić dziecko, drugie i już jest dobry start.Jeśli zniesiony zostanie limit 30krotnosci składek ( a tak jest zapisane w budżecie) to specjaliści zaczną wyjeżdżać z Polski. Ciekawe, kto będzie zarabiał na to wszystko?
Jeśli to Wam sie podoba to Wasza sprawa.

Zobaczymy za klika lat kto miał rację.
Powodzenia

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2019, 11:11 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
Nie przeszkadza wam, że niedługo tłumoki po szkole podstawowej będą zarabiać niewiele mniej niż np fizykoterapeuci, ratownicy, administracja, nauczyciele, początkujący lekarze itp itd a wliczając wszelkie dodatki 500+ itp i suma sumarum, będzie im się żyło lepiej.


Chciałbym żeby w Polsce każdy zarabiał conajmniej 5 000 zł, nie zazdroszczę też tym co zarabiają 50 000 zł. Każda praca zasługuje na godziwą zapłatę, ta fizyczna w szczegolnosci. W UK nie przez przypadek ludzie wywozacy smieci zarabiaja wiecej niz pani w okienku w banku.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2019, 13:28 
Cytuj  
Mylisz pojęcia, ale jak zwykle to po prostu brak zrozumienia tekstu- wy tak macie, rozumiecie co chcecie.

Już teraz w Polsce spawacze, tokarze itp zarabiają nawet i po 10k miesięcznie i nie mam nic przeciwko temu, sam takim specjalistom płace ile należy.

Przeczytaj co napisałem jeszcze raz, może znajdziesz sens, chyba że piszesz coś by "błysnąć" - każda praca zasługuje na godziwą płace-jakie to mądre i odkrywcze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2019, 13:35 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
Mylisz pojęcia, ale jak zwykle to po prostu brak zrozumienia tekstu- wy tak macie, rozumiecie co chcecie.

Już teraz w Polsce spawacze, tokarze itp zarabiają nawet i po 10k miesięcznie i nie mam nic przeciwko temu, sam takim specjalistom płace ile należy.

Przeczytaj co napisałem jeszcze raz, może znajdziesz sens, chyba że piszesz coś by "błysnąć" - każda praca zasługuje na godziwą płace-jakie to mądre i odkrywcze.


To ty czytaj ze zrozumieniem.

Napisałem KAŻDY, to ze specjalisci zarabiaja dobrze to wiadomo nie od dzis. Uwazam ze pani sprzataczka tez powinna dobrze zarabiac i pan zbierajacy papierki przy drodze tez. Dla ciebie to tlumoczki, a dla mnie normalni ludzie, tyle ze bez wyksztalcenia.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2019, 16:44 
Cytuj  
To po co sie uczyć, studiować, robić staże, studia podyplomowe skoro wystarczy żyć w państwie, w którym woźna będzie zarabiała np 100 zł mniej od nauczyciela?
Przecież jej się należy godnie zarabiać. Do tego ma ze 4 dzieci, nauczycielka 1 - kto będzie miał więcej miesięcznie?
ot tak sprawiedliwość po pisowsku :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2367, 2368, 2369, 2370, 2371, 2372, 2373 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.