mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2382, 2383, 2384, 2385, 2386, 2387, 2388 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 21 gru 2019, 13:27 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Ludziom nie dawaj, nie dawaj tamtym posłom :D


takich rzeczy już się tu nie wpisuje- tu można wzorem tvp tylko wpadki oPOzycji :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 gru 2019, 19:22 
Cytuj  
lordypie, ciekaw jestem jak ocenisz taką historię oparta na faktach ale z drobnymi zmianami żeby się nie wpakować w coś :)

Mamy pod Krakowem park krajobrazowy, jakies pełniki europejske i chrząszcze, super okolica ogólnie.
10 lat temu nagle kawałek terenu zostaje ogrodzony, pojawiają się kontenery i tak stoi to rok, mieszkańcy zgłaszają to wszędzie gdzie się da, znane w Krakowie towarzystwo ekologiczne nie zainteresowało się tym.
Po roku ruszają prace, powstaje lądowisko dla śmigłowców :wtf:
Bardo szybko powstaje duży motel, nazwa sieci wskazuje że to syn znanego polityka z Krakowa.
Okazuje się że w sądzie jest już sprawa odnośnie zabudowy parku krajobrazowego, słyszy się że będzie wyburzenie i milionowe kary.
Mijają trzy lata, motel już dawno działa znany miliarder robił pierwsze lądowanie, autokary PSL, PO, PiS to częsty widok na parkingu.
W sądzie sprawa utknęła na etapie opinii, biegli ciężko pracują, opracowuje się rożne analizy, sporo kasy idzie na to z sądu, ma to tez finał w późniejszej aferze i zatrzymaniach, finalnie prezes sądu zostaje zawieszona i... przywrócona, ostatnio udziela się mocno w mediach sędziowskich i walczy.
Sprawa zostaje sprowadzona do "małej szkodliwości" dla środowiska, a najważniejsze w tym staje się że lądowisko dla śmigłowców jest częścią infrastruktury.
Obecnie cały teren w okolicy motelu trafił w planach zagospodarowania miasta pod inne zabudowy, nadal nikt z eko gówna nie protestuje.
Finalnie sprawa została umorzona, a pracownik z ratusza, który sporo kontaktował się z mieszkańcami zwolniony za uchybienia w gromadzeniu materiałów i wychodzeniu poza swoje kompetencje.

I ty śmiesz od lat pierdzielić że wszystko jest ok, że musi być po staremu, że wszystko to pisowskie wymysły itd ?
Mam nadzieję że zanim PiS sam się rozpierdoli i przegra kolejne wybory to zrobi trwały porządek z tą mafią.
Ty nawet nie masz pojęcia ile miliardów w Krakowie przeszło przez decyzje sądu odnośnie działek, nieruchomości, szkodliwe dla miasta decyzje zabudowy, eldorado dla deweloperów, ukrywanie planów zabudowy, podmiany z księgach wieczystych itd.

Zanim coś napiszesz ponownie głupiego zastanów się kilka razy bo nie masz kompletnie pojęcia co się wokoło ciebie działo i dzieje.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 21 gru 2019, 23:57 
Cytuj  
Napisz do Ziobry, Kalety i pozostałych- niech mówią o tym a nie o ukradzionych częściach do wiertarki. Tu pisze serio.

embe..... jesteś ..... naiwny, bardzo naiwny.

Ty serio wierzysz, że PIS walczy z kastą sędziowską? Sam właśnie dałeś przykład dziadostwa, ale widzisz....
Oki zadam Ci to pytanie- kto rządzi od ponad 4 lat? Ilu ubabranych sędziów zostało w tym czasie nie tyle skazanych ale wręcz postawiono im zarzuty?
Daj przykłady- tylko nie 2-3, ale tak trochę wiecej- przecież walczą z kastą już 4 lata, mieli wszystko przygotowane przed 2015 i co?

Nigdzie nie twierdziłem, że sędziowie są święci, że są kastą, której wszystko wolno- wiesz mnie totalnie wqrwiało na maksa jak czytałem o kuratorach 140 letnich właścicieli.
Tyle, że....PIS-owi nie chodzi o to co mówi w tvp.
TK rozpatruje kilkakrotnie mniej spraw niż za poprzedników- a przecież to był główny powód tego co PIS zrobił z TK.
Sprawy w sądach ciągną się dłużej niż za poprzedników- a przecież o to PIS-owi chodziło.
Miło być losowanie sędziów- dziwnym trafem, ci sami sędziowie są "losowani" do pewnych spraw.
Czym zajmuje się ta słynna izba dyscyplinarna?
Czy może skargami odnośnie takich sytuacji jak opisałeś, czy może sędziami, którzy źle się wyrazili o władzy?
Obudź się embe, PIS-owi nie chodzi o naprawę sądów, a po prostu o wsadzenie tam swoich, posłusznych- a wiesz dlaczego?
Właśnie dlatego, żeby takie sprawy jak opisałeś w Krakowie mogły mieć miejsce- swój sędzia- obojętnie czy dobry dla PIS, czy dla PO, czy dla PSL- to jest najważniejsze dla polityków. Sterowany politycznie sędzia- o to chodzi PIS-owi. Pomyśl dlaczego.
Zamiast walczyć z patologią w sądach PIS walczy o stołki dla swoich, plus chce doprowadzić do tego by nikt właśnie nie mógł nagłaśniać takich spraw jak opisujesz- bo sędzia niedługo nic nie będzie mógł powiedzieć.
Zapytam jeszcze raz- dyscyplinują sędziów przekrętów czy sędziów mówiących negatywnie o władzy? Co dla nich jest ważniejsze?
Na czym bardziej się skupiają? Więc o co im tak naprawdę chodzi.
Nie bądź naiwny.

Teo napisał(a):
Zanim coś napiszesz ponownie głupiego zastanów się kilka razy bo nie masz kompletnie pojęcia co się wokoło ciebie działo i dzieje.


Dokładnie tak jak piszesz- zastanów się , bo nie masz pojęcia albo udajesz, że nie wiesz co się dzieje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 gru 2019, 09:28 
Cytuj  
Uzmysłowię ci tylko że sędziowie obecnie tak jak się wypowiadają są "na wojnie" politycznej i w ich interesie jest wydłużanie wszystkiego żeby głupi plebs to odczuł.
Druga sprawa jeśli chciałbyś coś zrobić wspaniałego reformującego bez dyscyplinarek itd to sobie możesz zrobić ale nigdy ale to nigdy nie ruszysz sędziów, np ustalamy że procesy nie mogą trwać dłużnej jak trzy miesiące, a sędzie przeczyta sobie ten artykuł ustawy i się uśmiechnie po roku przeciągania, co mu możesz zrobić, ni mu nie zrobisz i tak to działa.
Stworzono święte krowy, nietykalne i ponad prawem, wyłamała się kasta z trójpodziału władzy i się śmieje wprost w oczy,

Zobacz co się działo w kaście lekarskiej i jak wygadały sprawy pomyłek w tym zawodzie, dopiero jak zrobiono bat dyscyplinarny i że w składzie orzekającym nie zasiadają wyłącznie swoi jest lepiej.

Ja jestem naiwny wierząc że PiS zmieni nasze sądownictwo, które zachowuje się jakby im odbierano przywileje nadane przez króla.

lordypie jesteś zaślepiony politycznie albo upośledzony jeśli nie widzisz problemu.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 22 gru 2019, 09:57 
Cytuj  
embe nie rozumiesz
Ja naprawdę zgadzam się z Tobą w Twoich ogólnych założeniach- tak, stworzono święte krowy- tak, przykład sędziego Juszczyczyna, który teraz jest męczennikiem, ale to on doprowadził do sprzedaży za grosze gospodarstwa, bo się "pomylił" - dla mnie takie rażące błędy powinny być surowo karane i kropka. Jemu zdaje się w sumie nic nie zrobili za tę "pomyłkę"
Problem tkwi tu w czym innym.
Ponownie Cię zapytam- słynna izba dyscyplinarna zajmuje się sędziami od takich "pomyłek" czy sędziami, którzy coś tam pyskują władzy?
Popieram w 100% chęć zmiany obecnego systemu, coś się ruszyło- faktycznie wcześniej osoba spoza układu nie miała szans zostać prokuratorem, adwokatem czy sędzią jeśli nie miało kogoś w "rodzinie"- wiem, że tak było z pierwszej ręki- mam znajomego, który jest z takiej rodziny i innego , który jest spoza układu i wiem od obu jak to wyglądało dawniej i teraz faktycznie jest trochę lepiej.
Ale powtórzę- te zmiany PIS nie mają na celu walki z sędziami co robią przekręty- bo teraz daje się do spraw związanych z pisowcami sędziom, którzy patrzą na nich łaskawym okiem- wiec jaka to zmiana???

chcesz przykład tej lepszej zmiany?, tej zmiany odnośnie "sprawiedliwego" losowania? - proszę :
https://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/3100 ... owicz.html
Do sprawy Pawłowicz 3, słownie trzy, razy "wylosowano" sędziego, którego AWANS ONA poparła.
embe - to jest ta Twoja zmiana... i kto tu nic nie rozumie?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 gru 2019, 15:38 
Cytuj  
Ale widzisz, ja bym chciał sprawnie działającej dyscypliny nad sędziami i zakończyć działanie państwa w państwie z domieszką mafijnych zasad jakie cały czas są w sądownictwie.
Zauważ że większość co wprowadza PiS kiedyś odwróci się przeciwko nim, a tak nigdy nie robiło SLD-PSL-PO bo zawsze chronili wyłącznie siebie i jakby czasem przegrał wybory to na wszelki wypadek wrzucimy sobie swoich do trybunały, czyż nie ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 22 gru 2019, 16:58 
Cytuj  
Teo napisał(a):
Zauważ że większość co wprowadza PiS kiedyś odwróci się przeciwko nim,


Pytanie- dlaczego to robią.
Zakładając, że cała ustawa jest ok- powiedz mi po co znów robić to wszystko po nocy? Dlaczego głosuje się nad poprawkami bez zapoznania co w ogóle robią, zmieniają?
Tak się robi dobre prawo, które ma służyć społeczeństwu?
Bez przyjmowania uwag już nie to, że opozycji, ale prawników spoza Polski, a nawet z Biura Analiz Sejmowych?
Poza tym tam jest sporo tak niejednoznacznych zapisów odnośnie zakazów, karania itp, że ta ustawa to jedna wielka porażka i wg mnie ma służyć tylko PIS aby teraz mieć bata na sędziów - pozostaje pytanie po co?
Bo nie chodzi tu o naprawę systemu, bo te naprawy cały czas nic nie naprawiają, ale może się mylę.
Daj jakiś przykład pozytywnych zmian.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 gru 2019, 18:46 
Cytuj  
A co mnie obchodzi czy oni to robią po nocach czy nie, a z reakcji opozycji mam ubaw, tylko że to już dawno tak samo żenujące jak kabarety polityczne.
Robią bo to obiecali, dostali ponownie zaufanie wyborców no to jedziemy, a ze przy okazji robią wiele głupot to inna sprawa.
Wymiaru sprawiedliwości nie da się reformować po troszku, tu musi być totalny walec i całość zmieniona, teraz mamy tak jakbyś na wyjazd w zaśnieżone góry zmienił tylko jedna oponę na zimową.

Póki nie działa dyscyplinowanie pracowników wymiaru sprawiedliwości ( tak tak sędzia to też pracownik ) to mogą sobie robić co chcą i żadna reforma nie przełoży się na poprawe.
Główny argument opozycji odnośnie wydłużających się czasów spraw ( tu też mijają się z prawdą bo karne znacząco ruszyły ) jest teraz narzędziem w rękach "walczących" z PiS sędziów bo mogą sobie robić jaja, totalne jaja i przedłużać np sprawy rozwodowe do roku i dłużej, statystyki ładnie będą wyglądały, po co to robią ? Zastanawiałeś się może ?

Jeszcze ci napiszę że taka dyskusja jak ta gdzie dyskutujących sprowadza się do skrajności to efekt jaki sobie wymyślili politycy i firmy od pr prawie 20 lat temu, a chodzi o podział społeczeństwa i żeby każdy sensowny argument musiał zostać zepchnięty w skrajność.
Dlaczego ja chcąc zmian w sądownictwie i to konkretnych zaraz jestem wrzucany do wora z PiS, na których ostatnio głosowałem w 2007 roku ?
Popieram zmiany w finansach państwa, zmiany w gospodarce, odczuwam wymiernie prowadząc mała działalność że zmniejszyły mi się obciążenia, widzę że ludziom lepiej się powodzi, nawet to 500+ dało niesamowicie dużo, wielu znajomych powolutku rozwija swoje firmy i odczuwa że jest lepiej, mniejszy zus, podniesiona kwota nieopodatkowana, widzę po emeryturach rodziców że mają waloryzacje, zwrot z podatku czy od kwoty wolnej, trzynastka itd..
a co opozycja na to... banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś, banaś...

Wesołych Świąt lordypie i całej reszcie niedobitków z forum.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 23 gru 2019, 01:43 
Cytuj  
Teo napisał(a):
odczuwam wymiernie prowadząc mała działalność że zmniejszyły mi się obciążenia, widzę że ludziom lepiej się powodzi, nawet to 500+ dało niesamowicie dużo, wielu znajomych powolutku rozwija swoje firmy i odczuwa że jest lepiej, mniejszy zus, podniesiona kwota nieopodatkowana, widzę po emeryturach rodziców że mają waloryzacje, zwrot z podatku czy od kwoty wolnej, trzynastka itd...


haha - i tu się "trochę" różnimy, bo ja to widzę inaczej :)
trochę mi daleko do wizji tej Polski co właśnie opisałeś :)
ale niech Ci będzie :)

I ja tez życzę Tobie i pozostałym zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 23 gru 2019, 11:00 
Cytuj  
Jebać święta!

Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2019, 16:45 
Cytuj  
Ale że hanukę też?
Wesołych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 sty 2020, 21:26 
Cytuj  
Podobno ambasador sowiecki spotkał się z panem kopertą ;)
Zastanawiam się kiedy będzie koronacja marszałka senatu.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 22 sty 2020, 22:49 
Cytuj  
No to się sporo wyjaśniło.
To który z Was jako Krzysztof Suwart pisał na wp.pl?
W sumie te same pochwalne peany o PIS, że też ja ciemna masa wcześniej nie zajarzyłem.
Kasa tu też płynęła z Funduszu Sprawiedliwości?
:)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 23 sty 2020, 10:05 
Cytuj  
Bardzo ciekawe sondaże odnośnie 600+.
Szczególnie polecam wykres głosów za w zależności od preferencji politycznych.
https://www.money.pl/gospodarka/600-nie ... 0849a.html

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 23 sty 2020, 10:20 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
Bardzo ciekawe sondaże odnośnie 600+.
Szczególnie polecam wykres głosów za w zależności od preferencji politycznych.
https://www.money.pl/gospodarka/600-nie ... 0849a.html


sondaż xd

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2020, 12:53 
Cytuj  
Wirtualne Parówki zawsze na propsie!

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2020, 18:04 
Cytuj  
Parę dni temu przy winku i żeberkach ( oj dobre były ) rozmawiałem z gościem, który od 15 lat żyje z organizowania szkoleń z EFS w urzędzie pracy, tak jak nadawał i przeklinał na pisowski rząd to jeszcze nie słyszałem, porównywał że jeszcze w 2015 roku zarobił 4x więcej.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 23 sty 2020, 19:14 
Cytuj  
Teo napisał(a):
Parę dni temu przy winku i żeberkach ( oj dobre były ) rozmawiałem z gościem, który od 15 lat żyje z organizowania szkoleń z EFS w urzędzie pracy, tak jak nadawał i przeklinał na pisowski rząd to jeszcze nie słyszałem, porównywał że jeszcze w 2015 roku zarobił 4x więcej.


Widze, Embe prawdziwy pisowiec, nawet mieso je, na zlosc ekologom! :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 sty 2020, 21:02 
Cytuj  
mam małego siusiaka - zapraszam :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sty 2020, 16:22 
Cytuj  
jak to się tam wchodziło, jakiś link chyba trzeba ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2382, 2383, 2384, 2385, 2386, 2387, 2388 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.