mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2327, 2328, 2329, 2330, 2331, 2332, 2333 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2018, 12:50 
Cytuj  
Obrazek

http://g5.forsal.pl/p/_wspolne/pliki/28 ... 69706-.jpg

heh, czy ta infografika to tak na pewno for siur?


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2018, 12:55 
Cytuj  
kamilus napisał(a):
Zakaz handlu w niedzielę. Sytuacja z tego weekendu. Wróciłem w piątek z roboty i się źle czułem. Wczoraj miałem 39C więc nie byłem w stanie iść na zakupy. Pójdę dzisiaj, bo w lodówce zostało tylko mięso, a potrzeba jeszcze jakiś warzyw do niego.
No, ale wolne dla plebsu solidaruchów. Poleci trochę osób z kilku firm i skończy się kozaczenie.


Trzeba bylo zamówić na wynos albo isc do restauracji ;) I jakos nie wierze w te zwonlnienia skoro w biedrach i ldlach brakuje rak do pracy na kasie i dlatego podnosza pensje (ba nawet jakas mini wojne prowadza) i placa wiecej niz nauczycielom.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2018, 12:58 
Cytuj  
Biedra już zadeklarowała, że nikogo zwalniać nie będzie i do tego nie zmniejszy zaplanowanego poziomu inwestycji w Polsce.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2018, 12:59 
Cytuj  
#NauczycieleNaKasyWLidlu


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 mar 2018, 14:40 
Cytuj  
kamilus napisał(a):
Zakaz handlu w niedzielę. Sytuacja z tego weekendu. Wróciłem w piątek z roboty i się źle czułem. Wczoraj miałem 39C więc nie byłem w stanie iść na zakupy. Pójdę dzisiaj, bo w lodówce zostało tylko mięso, a potrzeba jeszcze jakiś warzyw do niego.
No, ale wolne dla plebsu solidaruchów. Poleci trochę osób z kilku firm i skończy się kozaczenie.


Mogles wczoraj na przyklad tu zamowic:

https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-PL

w Uk mase ludzi z tego korzysta.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2018, 15:01 
Cytuj  
tesco dowozi gówno z warzyw. Druga sprawa to terminy. Zamawiasz z dwudniowym wyprzedzeniem, nie dowożą tak jak alma instant.
Idę dzisiaj, ale jeszcze zdrowy nie jestem - więc nie "po chorobie" tylko normalna sytuacja, że trzeba dopełnić zapasy. Normalnie rzeczywiście robię to w sobotę, bo w niedziele mi się nie chce. Jednak dzisiaj muszę. I nie ma sklepików osiedlowych w mojej okolicy.
To jest taki prosty przykład kiedy ustawa ta szkodzi ludziom. W P&P wiem, że będą zwolnienia, ale to w ramach reorganizacji oficjalnie. Galerie będą czynne. Z bardzo dobrego źródła wiem, że sieci już kończą prace nad showroomami :D
Większy problem będzie ze spożywką.
IMO to też pójdzie w kierunku automatyzacji. Kasy bezobsługowe, co umożliwi w końcu wypierdolenie później kasjerów, bo te staną się popularne nie tylko w niedziele.To się po prostu marketom będzie opłacać, a nikt się nie będzie później redukcjami przejmować.
Ogólnie przepis najbardziej uderzy w ludzi, właśnie małe i średnie sklepiki z pracownikami, a najmniej w wielkie sieci.
Mark my words :)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2018, 15:15 
Cytuj  
Jeśli wolne niedziele stawiamy na ostrzu noża jako tak bardzo ważną sprawę to zawsze znajdziemy skrajne argumenty.
Z jednej strony mamy głupie tłumaczenie wnioskodawców czyli ogólnie pisu, a tłumaczą to wolnym dniem dla pracowników ( bzdury bo przecież niedzielna praca na handlu się nie kończy ), spędzanie wolnego dnia z rodziną ( no ok ale bez przesady ), a gdzie argumenty jakie można zaobserwować w Niemczech że spora kasa przenosi się z obrotu w gigantach branżowych do małych często regionalnych firm, taki argument nie padł ani raz mimo że jest logiczny i sensowny.
Z drugiej strony mamy argumenty że ograniczają mi wybór, że zmuszają do zakupów w inny dzień, że wielu nie ma czasu na zakupy w inny dzień itd, serio tak dużo ludzi nie potrafi ogarnąć tematu zakupów i wyobrażają sobie że cały świat kręci się wokół nich ?
Ja w niedziele czasami byłem awaryjnie w budowlance lub w ikea ale jak by było zamknięte to bym to brał pod uwagę.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2018, 16:46 
Cytuj  
Pytanie, czy większy obrót będzie w sobotę, czy w sobotę+niedzielę w dotychczasowym systemie. I jak znam życie, to ludzie kupują z nadwyżką przed świętami etc.
A co do handlu w małych sklepach - w Zielone Świątki można zobaczyć, że obrót to one jednak kręcą w takie "wolne" dni, gdy nie muszą konkurować z dużymi sklepami. Problemem jest raczej zbyt późne reagowanie na dominację wielkopowierzchniowych.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 4 mar 2018, 17:11 
Cytuj  
Ale zdajecie sobie sprawę, że dzisiaj sklepy są otwarte?


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 mar 2018, 17:34 
Cytuj  
Senex napisał(a):
Ale zdajecie sobie sprawę, że dzisiaj sklepy są otwarte?


No pewnie. Trenujemy przed apokalipsa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2018, 17:58 
Cytuj  
Senex napisał(a):
Ale zdajecie sobie sprawę, że dzisiaj sklepy są otwarte?

Tak, ale za tydzień nie będą. Jakby mnie grypa dopadła za tydzień to byłbym w ciemnej dupie, bo z 39C za chuja nie wyjdę z domu. Ba - nawet wczoraj nie byłem w stanie myśleć o tym, że mam pustki w lodówce (a alkoholem kalorii nie uzupełnię, bo biorę paracetamol).

Po prostu wpadł mi aspekt niedzieli antyhandlowych na podstawie własnych doświadczeń. Mogli to rozwiązać inaczej. Tak jak w aptekach jest opłata za zakupy w trakcie dyżurów, tak tutaj... nawet ustawowo - każdy klient przy kasie musi zapłacić 5zł do rachunku, które w całości (po odliczeniu podatków) trafiają do kieszeni kasjera (czy tam ewentualnie kasjerów - suma dzienna podzielona przez kasjerów, którzy byli na danej zmianie). Myślę, że kasjerzy by na to nie narzekali, a o 5zł klienci by też nie narzekali. Czy to w P&P czy to w IKEA.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2018, 18:07 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Senex napisał(a):
Ale zdajecie sobie sprawę, że dzisiaj sklepy są otwarte?


No pewnie. Trenujemy przed apokalipsa.

tczewiak już nawet był po drugiej stronie, miał 39.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 mar 2018, 18:24 
Cytuj  
Tu właśnie błędne jest uzasadnianie tych wolnych niedziel dla malutkiej grupy pracowników, w Niemczech jak się jakieś projekty pojawiają odnośnie zniesienia wolnych weekendów to uzasadniali i uzasadniają tym że wolne weekendy w handlu to przekierowanie obrotów z korporacji do małych rodzimych firm, jest to logiczne i sensowne, do mnie to też trafia bardziej niż p[pieprzenie o spędzaniu niedzieli z rodziną bla bla bla.

--------------------------------------

Konstytucja biznesu, co to kur... jest, nacisk na to by mali przekształcali się w średnich, a średni w dużych taa...
Dlatego każdy malutki ma nadal bulić zus i podatek normalny, a dodatkowo damy im do konkurowania firmy słupy wykorzystujące teraz 2,5 roku niskiego zus, świetnie kur... barany kolejne nie potrafią zrozumieć że malutcy na rynku potrzebują zus i podatki w postaci max całość 20% dochodów, inaczej nadal będą mieli karuzele że większość firm wykorzystujących niski zus zamyka się po tym okresie bo nie będzie płacić pełnego zus w wysokości ponad 1200zł.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 mar 2018, 16:13 
Cytuj  
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 99986.html

iks de

Przecież każdy sklep obsługuje podróżnych - nie tylko na dworcach. Wystarczy, że jeden podróżny w niedzielę odwiedzi sklep i może być otwarty.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 7 mar 2018, 14:21 
Cytuj  
W ostatnich kilku latach wiele dworców kolejowych zostało przebudowanych i zostały w nich umieszczone centra handlowe.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 7 mar 2018, 14:27 
Cytuj  
a tymczasem wyglada na to, ze onet zaliczyl samozaoranie lvl 1000. Cos jak opozycja podczas glosowania nad nowelizacja ustawy antyaborcyjnej.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 mar 2018, 14:29 
Cytuj  
sula napisał(a):
W ostatnich kilku latach wiele dworców kolejowych zostało przebudowanych i zostały w nich umieszczone centra handlowe.

śmierdzi lobbyingiem na kilometr. Banda skorumpowanych kutasów.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 7 mar 2018, 15:12 
Cytuj  
onet rozpędził się nie czekając na wytyczne , przecież to nasz wróg Ringier Axel Springer Polska.

candidoser napisał(a):
a tymczasem wyglada na to, ze onet zaliczyl samozaoranie lvl 1000. Cos jak opozycja podczas glosowania nad nowelizacja ustawy antyaborcyjnej.

Wczorajsze wyciąganie kart przed głosowaniem też dało PiS + Kukiz 3/5 co potem trudno im było uzasadnić dlaczego tak zrobili faktycznie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 mar 2018, 19:01 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
a tymczasem wyglada na to, ze onet zaliczyl samozaoranie lvl 1000. Cos jak opozycja podczas glosowania nad nowelizacja ustawy antyaborcyjnej.

o co chodzi?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 7 mar 2018, 20:28 
Cytuj  
kamilus napisał(a):
candidoser napisał(a):
a tymczasem wyglada na to, ze onet zaliczyl samozaoranie lvl 1000. Cos jak opozycja podczas glosowania nad nowelizacja ustawy antyaborcyjnej.

o co chodzi?

Pewnie o tą mityczną "notatke" o tym, że wujek Sam nam grozi paluchem, którą onet ujawnił. Tylko się zastanawiam czy to rzeczywiście samozaoranie, bo wersja rządowa zmienia się z godziny na godzinę (czyli jak zwykle), ewidentnie nie mogą się zdecydować jaką wersję przyjąć, czy notatki nie ma i wszystko jest super, czy notatka jest ale błędnie zinterpretowana, czy może nie mówimy o tym ale do prokuratury zgłaszamy zawiadomienie o ujawnieniu informacji niejawnych :lol:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2327, 2328, 2329, 2330, 2331, 2332, 2333 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.