mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1861, 1862, 1863, 1864, 1865, 1866, 1867 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 21 cze 2016, 13:16 
Cytuj  
cały czas wiecej dostajemy niż bierzemy - można się starać coś ugrać bo to normalne, ale PIS jedzie po UNI dla swoich wyborców tu w Polsce, a na zewnątrz jest potulny jak baranek :)

ja nie należę do tych osób , które do kogoś się uśmiechają fałszywie gdy czegoś chcą a gdy to dostaną uśmiech szybko znika- takimi osobami gardze w życiu, może się mylę i mam złą filozofię życia :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 21 cze 2016, 13:20 
Cytuj  
Ale o czym ty do mnie piszesz? Ja moge rownie dobrze napisac, ze gardze ludzmi, ktorzy nie potrafia przedstawic swojego zdania, gdy im sie cos nie podoba. Tylko potulnie sie zgadzaja, z nadzieja, ze cos im skapnie.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 cze 2016, 16:22 
Cytuj  
@lordyp wg. ciebie recepta na sukces panstwa jest podniesienie podatkow bo budzet sie rozsypie, serio?

z unia bym sie tak nie zagalopowywal bo na papierze moze to wyglada ladnie ale cieako czy takie dofinansowania uwzgl tez akcje typu dofinansowanie z uni rozwijania sieci kaufland w polsce albo dofinansowania budowy tej czy innej fabryki dla koncernu z zagranicy. bo to cale dofinansowanie fajnie wyglada politycznie. dostajemy z unii 300 miliardow! o ja jebie win win. tylko teraz zeby te 300 wpompowac w gospodarke przemysl itd. a nie supermarkety i pierdu pierdu horoskopy dla kotow to by pewnie bylo inaczej. zreszta temat rzeka ale pitolenie ze mamy z uni za darmo i powinnismy na kolanach dziekowac za pomoc jest ostro na wyrost.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2016, 16:46 
Cytuj  
lordyp, kolejny raz napisze to samo, jestem za wolnością gospodarczą i finansową, żadnych podatków i ograniczeń, ludzie sobie poradzą sami, złem jest dotacja, dopłata, socjal itd.
Teraz sytuacja realna, jesteśmy częścią EU, nie ma żadnej innej alternatywy, mamy wydrenowana gospodarkę i finanse państwa, jedyna możliwość to dążenie do standardów europy zachodniej, a to oznacza że musi w pakiecie także zabiegać o socjal, minimalne stawki, dotacje i kwoty wyrównawcze jak core EU, nie możemy być krajem drugiej kategorii tylko dlatego bo merkelowa tak uważa.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 21 cze 2016, 16:55 
Cytuj  
http://independenttrader.pl/bezwarunkow ... owany.html

Cytuj:
W zeszły weekend Szwajcarzy zgodnie zagłosowali przeciwko wprowadzeniu bezwarunkowego dochodu gwarantowanego. Inicjatorzy referendum optowali za wprowadzeniem stałego świadczenia wypłacanego każdemu obywatelowi niezależnie od wieku, zatrudnienia czy wysokości zarobków. [...] Szwajcarzy jako jeden z nielicznych narodów doskonale zdają sobie sprawę, że prawdziwy wolny rynek (nie mylić z monopolami) oraz ograniczony udział rządu przekłada się na dobrobyt społeczny, dzięki czemu kilka miesięcy temu opowiedzieli się przeciwko wprowadzeniu płacy minimalnej. W zeszły weekend zagłosowali także przeciwko wprowadzeniu bezwarunkowego dochodu gwarantowanego, do czego w dużym stopniu przyczyniła się świadomość, że jeżeli rząd ma Ci coś dać, to w pierwszej kolejności musi zabrać z podatków przynajmniej półtora raza tyle.


@lordyp "dostajemy" z unii na rozbudowę infrastruktury, żeby Niemiec z Francuzem mogli wygodniej wozić swoje towary na kolonialny rynek zbytu. Do tego wszędzie te bzdurne tabliczki, że "projekt współfinansowany" ze środków unijnych - propaganda sukcesu jak w ZSRR. Tak naprawdę to ta cała kasa z unii idzie na łapówki, żeby przekupić Polaków za ich własne pieniądze.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 21 cze 2016, 17:43 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=zzSfeLBqkWY#t=5m08s

Zgwałcili 5-letnie dziecko. :evil:

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 cze 2016, 19:16 
Cytuj  
obawiam sie ze swiadomosc ludzi twojego pokroju lordyp tego walsnie nigdy nie ogarnie. 99% wpisow pod komentami artykulow wyborczej o uni jest wlasnie tego typu ze powinnismy na kolanach dziekowac unii bo nam za DARMO rozdaje pieniadze na lewo i prawo. dobrze zrobiony pr i seiczka z mozgow m.in. za nasze wlasne pieniadze. ja jebie :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 cze 2016, 19:26 
Cytuj  
Jedno jest pewne, gdyby nie UE to dalej bysmy budowali 5km autostrad rocznie, a tak przescignelismy pod tym wzgledem wszystkie panstwa w regionie. Dla mnie to mega plus. Oczywiscie dla bezrobotnego z Siedlec to nie ma znaczenia, ale dobra infrastruktura drogowa korzystnie wplywa na cala gospodarke.

Rolnictwo tez zaliczylo potezny skok cywilizacyjny i pewnie znalazlo by sie jeszcze pare dziedzin zycia. Ogolnie bycie w Unii oceniam bardzo pozytywnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 cze 2016, 20:02 
Cytuj  
Na szczescie! To byla najglupsza obietnica wyborcza i zarazem najlepsza (odwazna) reforma PO:

http://wyborcza.biz/biznes/1,147880,202 ... l#MTstream

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 cze 2016, 20:52 
Cytuj  
ale nikt nie mowi ze fakt ze weszlismy do uni to zlo :) bo gdyby nie to pewnie bylibysmy dzis gdzies na poziomie afganistanu.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 21 cze 2016, 23:00 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
@lordyp wg. ciebie recepta na sukces panstwa jest podniesienie podatkow bo budzet sie rozsypie, serio? .


zacytuj moje słowa , które to potwierdzają
serio Piszpan schodzisz na psy totalnie- widzisz to co chcesz widzieć ( tzn to co teraz jest "dobrze" widzieć ), błaźnisz się coraz bardziej

a to wasze pisanie- jesteśmy kolonią Niemiec itp i jak to Niemcy budują sobie drogi dla siebie to już paranoja- qwa w jakim wy świecie żyjecie?
serio- wy jeździcie bocznymi drogami, żeby Niemiec miał którędy jechać?- nie chodzicie na baseny w ziemie tylko nad rzekę ? jednym słowem nie korzystacie z tej infrastruktury wybudowanej dzięki pieniądzom z Uni? - patrioci- nie korzystam, bo to Niemcy dali ,żeby nas skolonizować?? - o czym wy pieprzycie?, w jakim wy świecie żyjecie- Jarka rozumiem, ale normalnie myślący człowiek piszący takie bzdety ma nie po kolei w głowie
- weźcie pls ksiązkę i poczytajcie o kolonizacjach bo widze ,że nawet nie wiecie o czym piszecie- no chyba ,że ty Piszpan przyjmujesz w domu Niemca i chodzisz jako lokaj wokół niego- to wtedy ok

i kto gdzie dziękuje na kolanach za dotacje?, gdzie wy to widzicie?
ludzie stwierdzają po prostu fakty- jak mrynar kilka postów wyżej
jak możne pisać takie głupoty wymyślone przez ludzi , którzy dla władzy wymyślą wszystko?
to jak w końcu jest bo sie gubię- Polska w ruinie z dobrymi drogami ,żeby Niemiec mógł jechać i pokazywąc - to moje , to będzie moje?
napiszę teraz brzydko bo już szkoda słów- jebnijcie się w głowę- można siać propagandę ale chyba każdy ma swój rozum- ok rozumiem , forum mmorpg.pl jest oglądane przez zbyszka i pewne rzeczy trzeba napisać :)

no chyba ,że wy czujecie się jako ten gorszy sort, skolonizowany i służący Niemcom , ale skoro macie jakieś kompleksy to proponuje udac się do lekarza :)
ja jestem Polakiem i Europejczykiem i nie mam z tym problemu, nie uważam sie za gorszego od Niemca Anglika czy Greka, wam stale kładą w te łepetyny, że musimy walczyć walczyć- z kim , po co już dokładnie nie wiadomo, stale ktoś nam robi na złość, stale nas wykorzystuje, a więc walka , walka o godność- jakże fajne chwytliwe słowa, jakże łatwo na to nabrać ...
heh szkoda słów

@embe
z tym ostatnim twoim postem zgadzam się w zupełności

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2016, 23:25 
Cytuj  
Funkcjonuje takie określenie i wcale nie w pisowskim nurcie że kraje dawnego układu warszawskiego po upadku zsrr zostały skolonizowane, teraz napisze ci dlaczego ma to po części sens jako pewne porównanie, chodzi o to że w takim kraju cel główny to likwidacja własnej gospodarki, wyprowadzenie ewentualnego majątku i zastąpienie tego obcym.
Ja bym sie tam nie oburzał za takie określenie, fakt jest mocno naciągane ale sam widzisz że ma jakiś tam sens.

Jakie są realia naszej gospodarki, kilka dużych firm, które bez ochrony państwa mogą łatwo zostać wykupione i zlikwidowane.
Musisz postawić się na miejscu core EU, na co im silny orlen, przecież lepiej zaopatrywać nas w rope z rury niemieckiej, na co nam był polski telecom jak można oferowac usługi francuskiego operatora, na co nam węgiel jeśli francja musi zamykać swoje elektrownie ze względu na nadwyżki energii, na co nam ciężki przemysł czy stoczniowy jeśli te co sa w core EU musiałyby konkurowac z nimi itd.
Tu serio nie chodzi o skrajności głupków z pis czy po, to jest czysty interes dla core EU.

Teraz napisz mi czy jakby PiS rządził w latach 90-tych, a nie postkomuna i poukładana z nimi KLD/UW/UD itp to doszło by do sytuacji jaką zrobiono, sam nie wiem, osobiście wierze że PC/PiS w tamtych czasach okazałby się lepszy, może to tylko moja naiwność.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 21 cze 2016, 23:55 
Cytuj  
a jak sie ma do tego sytuacja ,że sprywatyzowanie wielu zakładów , czyli wykupienie np przez Niemców uratowało te zakłądy przed całkowitą likwidacją i uratowało miejsca pracy i byt wielu Polaków?

oczywiście rozumowanie jest następujące- jak wykupuje Niemiec to kolonizacja , jak Amerykanin to Hossana i Alleluja

czasami szuka sie pokrętnych wytłumaczeń tam gdzie jest ono proste
owszem wiele zakładów wykupiono za grosze, celowo wręcz doprowadzano do upadłości ,żeby ktoś tanio mógł kupić, tyle że tak jest wszędzie na świecie- u nas z racji panującego socjalizmu było to bardziej widoczne
i tu jest miejsce do popisu nowej władzy- dlaczego choć tak dużó o tym mówią- wszedzie były te układy- dlaczego teraz nie stawiają zarzutów?
a może dlatego ,że kupa obecnie "swoich" tez była umoczona?
zreszta co tu dużó pisać- twierdzisz ,że PIS/PC takie krystaliczne?
haha , poczytaj o ich działalności gospodarczej, poczytaj uważnie :)

ale od tego wszystkiego naprawdę droga baaaaardzo daleka to stwierdzeń o kolonizacji, to wręcz robienie z nas Polaków ciemnoty totalnej , która dała się w to wszystko wrobić, dla mnie to uwłaczające i tyle

nie bardzo rozumiem tej stylistyki wypowiedzi- z jednej strony mamy być dumny narodem polskim a z drugim jesteśmy ciemnotą , która dała się tak wydymać, bo to przecież my wybieraliśmy tych co rządzili wtedy i rządzą teraz
tak wiem , gdyby to PIS rządził od lat 90-tych to ....
naiwnie , bardzo naiwnie

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 22 cze 2016, 00:35 
Cytuj  
embe napisał(a):
Musisz postawić się na miejscu core EU, na co im silny orlen, przecież lepiej zaopatrywać nas w rope z rury niemieckiej, na co nam był polski telecom jak można oferowac usługi francuskiego operatora, na co nam węgiel jeśli francja musi zamykać swoje elektrownie ze względu na nadwyżki energii, na co nam ciężki przemysł czy stoczniowy jeśli te co sa w core EU musiałyby konkurowac z nimi itd.
Tu serio nie chodzi o skrajności głupków z pis czy po, to jest czysty interes dla core EU.

Teraz napisz mi czy jakby PiS rządził w latach 90-tych, a nie postkomuna i poukładana z nimi KLD/UW/UD itp to doszło by do sytuacji jaką zrobiono, sam nie wiem, osobiście wierze że PC/PiS w tamtych czasach okazałby się lepszy, może to tylko moja naiwność.



Polacy nie mieli doświadczenia biznesowego porównywalnego z zachodnim.
Polacy nie mieli w większości sektorów nowoczesnej technologii.
Polacy byli bankrutami.

Postkomuniści mieli jakieś doświadczenie (45 lat rządów...), imho mało możliwe, żeby jakakolwiek ekipa dała radę sytuacji Polski z początku lat 90' bez prywatyzacji, która była warunkiem postawionym z zewnątrz.

Przypomnijmy, że jak na razie Polska to pozytywny przykład transformacji gospodarczej kraju, który należał do RWPG... mimo wszystko.


Pożyczasz Z 100.000,00 zł na rozkręcenie biznesu. Z bankrutuje po roku.
1) Umarzasz dług i jednocześnie wykupujesz biznes Z za 20.000,00 zł?

a) Oddasz biznes byłemu właścicielowi za 20.000,00 zł po pięciu latach?

2) Umorzysz dług bez możliwości przejęcia majątku?

b) Co na to Twoi akcjonariusze/rodzina/podatnicy?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 cze 2016, 06:24 
Cytuj  
@lordyp
Przemysł stoczniowy - zlikwidowany, przemysł cukrowy - zlikwidowany, przemysł mleczarski - w likwidacji, kopalnie - w trakcie "wygaszania". Mamy za to piękne drogi i baseny. Nawet autostrady mamy, gdzie za przejazd odcinekiem 10km trzeba słono zapłacić. Nie żebyśmy nie mogli ich sami wybudować za pół ceny, to tylko dzięki komisarzom unijnym, którzy z własnej kieszeni sypnęli trochę grosza dla nas biednych żuczków. :roll:

Zawsze jak ktoś się deklaruje, że popiera socjalizm - tak jak ty teraz - to się pytam czy jest beneficjentem socjalizmu czy płatnikiem?
Niektórzy zindoktrynowani ludzie popierają socjalizm pomimo, że nie są tak naprawdę beneficjentami netto.

Ja jestem płatnikiem netto tej zabawy w paneuropejski internacjonalizm. A ty jak? Jesteś płatnikiem czy beneficjentem? Tylko nie pisz mi znowu, że więcej dostajemy z UE niż wpłacamy. Chodzi mi o ciebie konkretnie jako osobę - czy ty osobiście więcej dostajesz z Unii czy więcej wpłacasz?

Na koniec dodam tylko, że Szwajcaria nie jest w UE i jakoś ma się dobrze. Muszą mieć więcej szczęścia niż rozumu, że im się tak dobrze powodzi. :wink:

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 cze 2016, 07:30 
Cytuj  
Przemysł stoczniowy zlikwidowany? W tym momencie przestałem czytać.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 cze 2016, 07:31 
Cytuj  
Pomidor.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 cze 2016, 07:35 
Cytuj  
ta napierdalamy te shipy jeden za drugim jak w latach 90-tych albo i lepiej...
Osobiscie nie moge wyjsc z podziwu dla forumowych socjalistow euroentuzjastow - nigdy bym nie pomyslal, ze mozna byc tak mocno oderwanym od rzeczywistosci.

zmieniajac temat:
http://moto.wp.pl/martykul.html?kat=895 ... aid=1173c0
akcyza na sprowadzane auta o ~10% w dol

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 cze 2016, 07:44 
Cytuj  
Jak nie wiecie nic o polskiej gospodarce to po co się wypowiadacie? Akcyza powinna być obniżona na nowe, a nie szroty które zazwyczaj się sprowadza.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 22 cze 2016, 07:50 
Cytuj  
ta akcyza to i tak tylko dla aut powyzej 2l. Ponizej zostaje bez zmian.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.


Ostatnio edytowano 22 cze 2016, 07:54 przez candidoser, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1861, 1862, 1863, 1864, 1865, 1866, 1867 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.