mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2361, 2362, 2363, 2364, 2365, 2366, 2367 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2019, 13:37 
Cytuj  
A tymczasem lew OTUA, Hektor wrocławski, Mieszkowski
Cytuj:
Ostatnie moje głosowanie w sprawie ponownego przyjęcia Rosji do Rady Europy jest rezultatem technicznej pomyłki.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 cze 2019, 15:08 
Cytuj  
Cytuj:
W Kijowie policja zatrzymała skrajnie prawicową bandę, która chciała obrzucić Paradę Równości #LGBT #Pride 200 prezerwatywami wypełnionymi kałem ukradzionym z toi toiów. Wyobraźcie to sobie – siedzieli, dzielnie wciskali kupę do gumek i myśleli: "fuj ale obrzydliwi ci geje".

Razemki mają nowego admiona i dość daje radę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2019, 09:43 
Cytuj  
Wczoraj coś 10 minut prowadzący musiał tłumaczyć posłance z nowoczesnej że obniżenie podatku o jeden punkt procentowy nie jest równe z obniżeniem podatku o jeden procent, dziwić się że stracili subwencje.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 26 cze 2019, 15:38 
Cytuj  
Za to dziś zapowiedź podwyższenia składki ZUS od 2020r.
Faktycznie to jest myśl- rozdawać za darmo pieniądze, sprawić żeby część w ogóle przestała pracować (bo przestało się opłacać) a potem tym, którzy sami sobie jakoś radzą podwyższyć składki.
Majstersztyk- a embe zaraz napisze że jestem pierdoła i tylko płaczę, a potem wytłumaczy dlaczego to jest dla mnie dobre.
:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2019, 16:06 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
Za to dziś zapowiedź podwyższenia składki ZUS od 2020r.
Ty tak serio ? Nie słyszałeś nigdy o tym że podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne wylicza się od kwoty minimalnego wynagrodzenia w poprzednim roku ?

Ile cie ten ZUS teraz kosztuje że tak boli pupcia ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 cze 2019, 17:57 
Cytuj  
Teo napisał(a):
lordyp napisał(a):
Za to dziś zapowiedź podwyższenia składki ZUS od 2020r.
Ty tak serio ? Nie słyszałeś nigdy o tym że podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne wylicza się od kwoty minimalnego wynagrodzenia w poprzednim roku ?

Ile cie ten ZUS teraz kosztuje że tak boli pupcia ?


pewnie w TVN zapomnieli wspomnieć

Generalnie to system wyliczania zusu dla firm jest pojebany, bo 1500 zł to sporo, tym bardziej ze zdaje sie placenie zapewnia najnizsza emeryture.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2019, 19:19 
Cytuj  
To że jest powalony to inna sprawa ale na szczęście teraz spora grupa małych firm może się załapać pod 65k przychodu, a ci co zarabiają więcej przecież nie będą płakać chyba zwłaszcza że prawie połowę można odliczyć.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 26 cze 2019, 20:49 
Cytuj  
Haha, czyli jednak nie pomyliłem się :)

Nie ma to jak w jednym zdaniu jednocześnie mnie wyśmiać a potem dodać, że system jest jednak pojebany :)

embe proszę - przestań w kółko pisać o tym załapaniu się na małe zusy i inne pierdoły, które dotyczą jakiejś tam garstki ludzi, bo to serio zaczyna być żałosne jak bronisz do upadłego tego rządu.
Ja tylko potwierdzam i jestem w dość dużej grupie ludzi, która za rządów PIS kompletnie nic nie zyskała a traci coraz więcej, ale jak zrozumiem są miejsca gdzie inflacja ma dobroczynny wpływ, ceny nie rosną, 90% przedsiębiorców płaci małe zusy i w ogóle miód cud malina :) (patrz sąsiadki i znajomi embe)
Pisze o faktach, nie o jakiś paskach w tvp- tak ludzie mają i nie tylko ja, sami też to odczuwacie, ale jakoś tak wstyd przyznać rację komuś, kto nie popiera obecnego cudownego rządu.
Oczywiście o tysiącach małych firm, które zamykają swoją działalność to tylko mity tvn i wyborczej, przecież PIS popiera przedsiębiorców i idzie im na rękę jak nikt dotąd:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2019, 21:00 
Cytuj  
Ale pierdolisz, szanuj się troszkę.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 cze 2019, 21:13 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
Haha, czyli jednak nie pomyliłem się :)

Nie ma to jak w jednym zdaniu jednocześnie mnie wyśmiać a potem dodać, że system jest jednak pojebany :)

embe proszę - przestań w kółko pisać o tym załapaniu się na małe zusy i inne pierdoły, które dotyczą jakiejś tam garstki ludzi, bo to serio zaczyna być żałosne jak bronisz do upadłego tego rządu.
Ja tylko potwierdzam i jestem w dość dużej grupie ludzi, która za rządów PIS kompletnie nic nie zyskała a traci coraz więcej, ale jak zrozumiem są miejsca gdzie inflacja ma dobroczynny wpływ, ceny nie rosną, 90% przedsiębiorców płaci małe zusy i w ogóle miód cud malina :) (patrz sąsiadki i znajomi embe)
Pisze o faktach, nie o jakiś paskach w tvp- tak ludzie mają i nie tylko ja, sami też to odczuwacie, ale jakoś tak wstyd przyznać rację komuś, kto nie popiera obecnego cudownego rządu.
Oczywiście o tysiącach małych firm, które zamykają swoją działalność to tylko mity tvn i wyborczej, przecież PIS popiera przedsiębiorców i idzie im na rękę jak nikt dotąd:)


Gospodarka zapierdala, pensje rozna szybciej niz inflacja. Czego chciec wiecej?

Wiem, wiem, rezimowi ekonomisci falszuja statystyki.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 26 cze 2019, 22:03 
Cytuj  
OKi czyli jak rozumiem piszemy tylko posty chwalące poczynania obecnej władzy, bo przecież wszystkim żyje się lepiej :)

Czyli czas na przerwę w tym temacie :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 cze 2019, 23:11 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
OKi czyli jak rozumiem piszemy tylko posty chwalące poczynania obecnej władzy, bo przecież wszystkim żyje się lepiej :)

Czyli czas na przerwę w tym temacie :)


mozesz krytykowac, ale z sensem, a nie jak tvn24

Mi na przykład nie podoba sie polityka energetyczna Polski.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 27 cze 2019, 10:54 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
mozesz krytykowac, ale z sensem, a nie jak tvn24


lordyp napisał(a):
Za to dziś zapowiedź podwyższenia składki ZUS od 2020r.
Faktycznie to jest myśl- tym którzy sami sobie jakoś radzą podwyższyć składki.


mrynar napisał(a):
Generalnie to system wyliczania zusu dla firm jest pojebany, bo 1500 zł to sporo, tym bardziej ze zdaje sie placenie zapewnia najnizsza emeryture.


Jakieś wytłumaczenie różnicy między moją a twoją wypowiedzią? - jak rozumiem , moja bez sensu, twoja z sensem?
Na tym polega dyskusja z wami- wy zawsze macie racje, piszecie z sensem- podobne wypowiedzi kogoś innego to biadolenie, pierdolenie głupot i ból dupci.

Ludzie, którzy uważają się za tych inteligentnych ....
Sami wystawiacie sobie ocenę. Gratulacje :)

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 27 cze 2019, 10:59 
Cytuj  
Roznica miedzy Toba, a nimi jest taka, ze Ty biadolisz na cos, co ma miejsce co roku i wrzucasz to jako przytyk do obecnej wladzy, oni natomiast to, ze system od zawsze jest pojebany. Niby niewielka, a jednak ogromna.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 27 cze 2019, 14:05 
Cytuj  
Co roku nie drożało tak wszystko (nawet była deflacja), co roku nie było wzrostu składek na Zus o 10 %

Niby różnica niewielka a jednak ogromna :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 cze 2019, 14:11 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
Co roku nie drożało tak wszystko (nawet była deflacja), co roku nie było wzrostu składek na Zus o 10 %

Niby różnica niewielka a jednak ogromna :)


Deflacja jest niebezpieczna dla gospodarki. Skladki na ZUS nigdy tak nie rosly bo nigdy nie rosly tak mocno wynagrodzenia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 cze 2019, 15:02 
Cytuj  
lordypie, ty serio nie rozumiesz jak to działa czy się zgrywasz teraz ?
Jeśli to pierwsze to mnie nawet nie dziwi że głosujecie na komuchów z opozycji.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 27 cze 2019, 16:59 
Cytuj  
A Ty nie rozumiesz, że jeśli korelacja składki ZUS jest w oparciu o średnią, która nijak się ma do stanu rzeczywistego a w dodatku mimo tego, że będę płacił składki 1500 będę i tak otrzymywał najniższą emeryturę to rządzący coś powinni z tym zrobić i może posłuchać ekonomistów itp? Udowodnili nieraz, że można np szybko zrobić ustawę o braku pożywek energii- niby dlaczego?- przecież to oczywiste, że powinna być ta podwyżka skoro tyle czasu jej nie było? No ale PIS tak ma - sami robią problemy a potem je zbawcy narodu rozwiązują. A tam gdzie potrzeba coś naprawdę rozwiązać jakoś nie potrafią .
1500 zł odpowiada około 5k dla normalnego pracownika- tyle, że taki pracownik będzie miał jednak sporo większą emeryturę niż przedsiębiorca, płacący tyle samo. Serio tak trudno to zrozumieć?
Ale nie, niech dowalają od razu to co najłatwiej i nikt nie może tego skrytykować.

Co deflacji - nie napisałem że to korzystne, pisałem tylko o rosnącej inflacji i cenach i jeśli ktoś mi zarzucił, że tak było zawsze odpisałem - zgodnie z prawdą - jak było poprzednio.
Myślałem , że dyskutujemy wśród ludzi inteligentnych, którzy potrafią SAMODZIELNIE myśleć a nie powtarzają slogany a dyskusje obracają tylko w szarpaninę słowną.
No cóż ...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 cze 2019, 21:27 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
1500 zł odpowiada około 5k dla normalnego pracownika- tyle, że taki pracownik będzie miał jednak sporo większą emeryturę niż przedsiębiorca, płacący tyle samo. Serio tak trudno to zrozumieć?

Płacisz zus i nawet nie wiesz jak wygląda teraz zbieranie na emeryturę, jak działa waloryzacja itd ?
Teraz obojętne czy prowadzisz działalność czy jesteś pracownikiem, liczy się kwota jaka trafia na twoje konto w zus.
Waloryzacja składek na kontach w zus w tym roku wyniosłą 10%, moim zdaniem jest bardzo dużo i rekompensuje wzrost zus, zaloguj się do zus i sprawdź wyliczenia, dość to łatwe jest i zapewniam cie że się zdziwisz że zyskałeś więcej niż poprzednia podwyżka zus.

Inflacja trzymana w ryzach jest ok, jeśli masz zamiar się sugerować tylko wzrostem cen kapusty to mocno możesz się zdziwić bo to sensu nie ma.

Regulowanie cen energii to głupota i tego nikt nie usprawiedliwia raczej, ja póki co będę się tym martwił za niecałe dwa lata.
Inna sprawa że uwalnianie cen energii i puszczenie tego na wolny rynek ( którego przecież nie ma ) to jeszcze większa głupota bo w każdej chwili może być spekulacja jak na każdym innym towarze.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2019, 07:00 
Cytuj  
W warunkach polskiej szkoły kapitalizmu pozostawienie czegokolwiek w gestii polskiego przedsiębiorcy będzie szkodliwe dla klientów. Oni zrobią tyle, ile muszą - nic ponadto. I na to jest masa przykładów. Przykładów działania odpowiedzialnego w biznesie po polsku się praktycznie nie spotyka - bo po co?
Plus uwielbiam tych białych murzynów broniących na każdym kroku przedsiębiorców. Syndrom sztokholmski na 100%

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2361, 2362, 2363, 2364, 2365, 2366, 2367 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.