mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2335, 2336, 2337, 2338, 2339, 2340, 2341 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2018, 13:56 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Nie no, nie mieszaj IT z lekarzami i prawnikami, to jednak nie jest ta sama kategoria.


Tylko pod względem zarobków. Teoretycznie.

Prawnicy i lekarze aspirują do 'elity' społeczeństwa, IT nie ;d

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2018, 15:52 
Cytuj  
hmm... spawacz z certyfikatami zarabia nadal więcej niż w IT, tokarz ze znajomością oprogramowania i cnc spokojnie dwie pensyjki w IT łyknie, ale czy to też elita ;)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2018, 18:40 
Cytuj  
U nas (Gdańsk) spawacz do 10k wyciąga, tokarz dużo mniej więc coś nie bardzo tak jak piszesz. W IT mid+ to teraz stawki zdecydowanie ponad poselskie ;)
Lekarze i prawnicy to teoretycznie wolne zawody, ale oczywiście w komunistycznej Polsce wszystko do góry nogami stoi.

Medialna nagonka pisiarzy dotyczy tych trzech grup zawodowych.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2018, 21:09 
Cytuj  
Tokarz tokarzowi nie równy tak samo informatyk informatykowi, zbyt ogólne pojęcia mimo że tokarz to już wąska specjalizacja, w bahlsen koło mnie od dwóch lat szukają tokarza, oferują świetnie wyposażony warsztat, pomocnika i za 12k plus socjal nie ma chętnych na stanowisko.

Ta nagonka to niby gdzie ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 kwi 2018, 22:59 
Cytuj  
w tivi pisda ostatnio na lekarzy rezydentów była.
Wiem, że dla pisdowczyka pamięć bywa krótka.

Jako IT to traktuję specjalistów, a nie techników bez matury. Programiści, PMi, analitycy, TLrzy itp. Sam teraz ustrzeliłem jackpota. Hajs z bycia TL, a przyjemność z bycia programistą gdzie indziej :D

Ale serio - cieszy mnie to co mrynar wkleił. Jak pensje będą szły w kierunku europejskich to łatwiej będzie ludziom żyć i mniej atakować tych co już teraz żyją.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2018, 09:24 
Cytuj  
Jak wytykasz krótką pamieć to sobie przypomnij wypowiedzi poprzedniej ekipy odnośnie lekarzy, odnośnie sędziów ale to przy kolacyjkach i nawet o celebrytach, ja wiem że amnezja to norma w każdej opozycji niezależnie czy ta czy tamta czy jeszcze inna.

Czyli porównujesz specjalistów w IT ale w innych zawodach już nie, wszędzie specjalista jest cenny, w IT nie ma wybitnych pensji, zawyża to w średnich wyliczeniach tylko ilość bo IT jest większe, szersze na rynku itd.

Nasz apolityczna przepychanka z podziałem społeczeństwa zaczęła się zaraz jak założono "nowe" formacje polityczne jak PO i PiS, to ten sam okres, PO wpadło na genialny pomysł wtedy ze spotami żeby biedniejsi atakowali elity jednocześnie prowadząc politykę odwrotną gdzie kasę przekierowywali do "elit", PiS robił i robi podobnie tylko żeby to spotęgować rozdaje naszą kasę "biednym", nie ma tu nic odkrywczego.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2018, 10:35 
Cytuj  
Dobra kasa to jest w biznesie i to w prawie kazdym, nie wazne czy handlujesz ciuchami z Chin czy zajmujesz sie uslugami czy cos produkujesz. I nie mowie o wielkich biznesach, tylko o malych firmach prowadzonych przez 2-3 osoby.
Praca na etacie jest dla leniwych albo dla nieudacznikow.

Teraz jeszcze jak rzad obnizy CIT to naprawde mozna dobra kase robic jak ktos ma glowe na karku i smykalke w danej dziedzinie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2018, 13:38 
Cytuj  
Jak rozumiem mrynar masz kilka takich biznesów- wszystkie 2-3 osobowe?

A że duża kasa wszyscy robią na Ciebie a Ty się wylegujesz na plażach na Hawajach?
:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2018, 14:03 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
Jak rozumiem mrynar masz kilka takich biznesów- wszystkie 2-3 osobowe?

A że duża kasa wszyscy robią na Ciebie a Ty się wylegujesz na plażach na Hawajach?
:)


Mialem jeden dobry, ale Polske olalem pare lat temu. Ja tu tylko przebywam, choc w zwiazku z najnizszym w EU CITem moze warto znowu pomyslec nad prowadzeniem firmy w PL.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2018, 14:09 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
Jak rozumiem mrynar masz kilka takich biznesów- wszystkie 2-3 osobowe?

A że duża kasa wszyscy robią na Ciebie a Ty się wylegujesz na plażach na Hawajach?
:)

A ten znowu ból dupy, zaraz wyjedzie że ci co firmy prowadzą to złodzieje i wyzyskiwacze...


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2018, 14:50 
Cytuj  
Teo napisał(a):
lordyp napisał(a):
Jak rozumiem mrynar masz kilka takich biznesów- wszystkie 2-3 osobowe?

A że duża kasa wszyscy robią na Ciebie a Ty się wylegujesz na plażach na Hawajach?
:)

A ten znowu ból dupy, zaraz wyjedzie że ci co firmy prowadzą to złodzieje i wyzyskiwacze...


Frustrat. Rządzi zły PIS i kraj się nie zawalił, a w TVN obiecywali ze sie szybko zawali.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2018, 16:49 
Cytuj  
Teo napisał(a):
A ten znowu ból dupy, zaraz wyjedzie że ci co firmy prowadzą to złodzieje i wyzyskiwacze...


wiesz embiku sam mam firmę od 25 lat....
tak wiec jak zwykle - kulą w płot
:)

Śmieszą mnie tylko teksty osób, które obecnie nie mają firmy i piszą jak to na wszystkim idzie łatwo i szybko zbić kokosy plus tekst, że u kogoś pracują tylko nieudacznicy - ciekawe wobec tego jak prowadzić te 2-3 osowe firmy z ... nieudacznikami?

czytajcie może teksty ze zrozumieniem i odpuście czasami te wasze frustracje polityczne, bo jakoś tak "przypadkiem" najczęściej u was się pojawiają - w moim tekście nie było nic związanego z polityką, nic o PIS czy PO, czy tvn, tvp- u was tak- skojarzenia są oczywiste :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2018, 19:38 
Cytuj  
No tak, wszyscy przeciwko tobie, obsesja że inni coś mogą, jest im lepiej, mają więcej, taki zgryźliwy człowieczek ujadający na wszystko, więcej optymizmu by ci się przydało, ale że to temat polityczny, więc pomyśl sobie że już za 1,5 roku wrócą stare dobre czasy i będzie ci lepiej.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2018, 20:40 
Cytuj  
Czules palacy sie tost jak pisales tego posta embe?


_________________
cypis#2942
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 30 kwi 2018, 22:14 
Cytuj  
Teo napisał(a):
No tak, wszyscy przeciwko tobie, obsesja że inni coś mogą, jest im lepiej, mają więcej, taki zgryźliwy człowieczek ujadający na wszystko, więcej optymizmu by ci się przydało, ale że to temat polityczny, więc pomyśl sobie że już za 1,5 roku wrócą stare dobre czasy i będzie ci lepiej.


Nie wszyscy tylko w tym momencie ty i mrynar- macie śmiechy chichy, bo coś tam napisałem- bez zastanowienia co tam w ogóle było napisane - ot rzucić tekst o zawiści, chęci powrotu czasów PO, coś o złym PIS- serio, jakie to prostackie...
totalny brak pomysłu na dyskusje...

Wiesz, ja tylko stwierdzam fakt- każdy kto prowadzi(ł) firmę wie, że nic samo nie przechodzi a poza tym można być kpiącym z innych ludzi (których się zatrudnia) albo normalnym człowiekiem. Ja swoich pracowników szanuję, nie przyszłoby mi nawet do głowy nazwać ich nieudacznikami tylko dlatego, że u mnie pracują a nie założyli swojej firmy- serio- niech wszyscy w Polsce będą właścicielami firmy- super firmy 2-3 osobowe- mąż, żona i dziecko :)
Kwestia tego ile komu wystarczy do tego by być zadowolonym z zysków firmy to odrębny temat- to kwestia priorytetów i zadowolenia z życia- dla jednego będzie to kwota kilku dla innego może i 100 tyś miesięcznie.
Myślałem, że tacy znawcy jak wy to wiedzą :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2018, 00:16 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
ot rzucić tekst o zawiści, chęci powrotu czasów PO, coś o złym PIS- serio, jakie to prostackie...


lordyp napisał(a):
NO jak tam embiki - ile czasu jeszcze potrzebujecie na opisanie tu sukcesów rządów "dobrej zmiany" ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 maja 2018, 06:16 
Cytuj  
lordyp napisał(a):

Wiesz, ja tylko stwierdzam fakt- każdy kto prowadzi(ł) firmę wie, że nic samo nie przechodzi a poza tym można być kpiącym z innych ludzi (których się zatrudnia) albo normalnym człowiekiem.


Jak ci biznes sie nie kreci to idz na etat, a jak idzie to nie pierdol, ze to taka straszna bieda miec firme.

Napisalem, ze na etacie trzeba byc leniwym albo nieudacznikiem, zazwyczaj to pierwsze, rzadziej drugie. Biznes to zapierdol, ale kasa dobra. Na etacie ostatnio pracowalem z 20 lat temu (nie liczac rocznej przygody w UK), ale czesto mnie kusilo zeby sie gdzies zatrudnic, glownie ze wzgledu na to, ze po 8 godzinach idzesz do domu i masz w dupie to co sie dzieje w firmie, a nie myslisz o niej 14 godzin dziennie wliczajac weekendy i jeszcze w nocy ci sie sni :)

Wszyscy moi znajomi, ktorzy maja grubsza kase maja wlasne biznesy, wliczajac w to lekarzy i architektow z wlasnymi firmami. Przy pracy u kogos zawsze jest ten sufit ktorego nie przebijesz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 maja 2018, 22:16 
Cytuj  
Flagi wywieszone czy wstyd ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1671
Dołączył(a): 10.07.2010
Offline
PostNapisane: 1 maja 2018, 22:53 
Cytuj  
Niewywieszone, bo #wyjebane

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 maja 2018, 10:59 
Cytuj  
Nie martw się to nie twoja wina że tak cie wychowano, to takie pozostałości jeszcze z zaborów i potem komuny, za dużo ludności napływowej itd.
Ja nie wywieszam bo nie mam flagi ani mocowania na domu ale jak zrobią program flaga+ to biorę dziesięć.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2335, 2336, 2337, 2338, 2339, 2340, 2341 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.