mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2208, 2209, 2210, 2211, 2212, 2213, 2214 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2017, 10:49 
Cytuj  
Tak się kończy pisowskie 500+ http://www.tvn24.pl/5-latka-spadla-z-6- ... 255,s.html


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2017, 11:31 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
http://sebastiangojdz.natemat.pl/205107,jak-nie-wiadomo-o-co-chodzi-chodzi-o-2-miliardy-zlotych
Nie wiem czy jakiś dobry portal, ale rzucił mi się w oczy tytuł i w sumie ciekawe
Pewnie zaraz embe mi napisze : PO tez kupowało bez przetargu za 2 mld ...

przeciez amerykanie nie beda bronili swojej prowincji za drobne, przysylali tutaj wojska, taki deal mejt

zeby chinski juan wszedl do koszyka rezerwowych walut swiata chinczycy podpisali kontrakt na zakup samolotow od boeinga za 1000 mld $ w ciagu nastepnych 20 lat

tak ze 2 mld PLN za odzial jankesow to nie tak drogo

mysle ze obecne stawianie PiS na USArmy jest jak najbardziej racjonalne, bo potrzebujemy protekcji przed ruskimi, a fakty sa takie ze tylko USA jest w stanie(i ma wole polityczna aby to zrobic) nam ja zapewnic dzisiaj, nie jutro albo za 30 lat

tak na marginesie
nie wiem dlaczego chiny w polsce maja taka dobra prase, prawda jest taka ze z chin tylko importujemy, eksport do chin to raptem 1% naszego eksportu (oklo 2 mld USD ), a importujemy ponad 20 mld
tak na prawde chiny prowadza bardzo agresywna polityke gospodarcza z subsydiowaniem swoich firm, sztucznie zanizana wartoscia juana, szpiegostwem gospodarczym, lamaniem wszystkich mozliwych patentow wysysaja swiat zachodu jak pomarancze, a w polsce odnosze wrazenie ze postrzega sie ich jak bat na zlych amerykanow

zapominajac o tym ze ostatnie 25 lat polskiego prosperity zawdzieczamy polityce USA


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2017, 11:57 
Cytuj  
Bardzo dużo firm Polskich ma tan oddziały albo nawet tam istnieją tylko, to że importujemy nie oznacza że nie zarabiamy na tym, nie jesteśmy wyłącznie konsumentem produkcji chińskiej.
Zobacz co potrafią zrobić chiny na przykładzie Portugalii, na szczęście my taką przystawką do obiadu się nie staliśmy i nie staniemy dla chin.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2017, 12:30 
Cytuj  
Tylko, że model gospodarczy na zarabianiu na imporcie z Chin jest długookresowo szkodliwy gospodarczo. Spycha do bycia uzależnioną prowincją. Wydmuszką.

Jedno z największych narzekań (i słusznie), które słyszę to to, że Zachód nas zdominował gospodarczo. Jesteśmy pół-peryfieriami podwykonawcami robiącymi półprodukty dla bogatych wujków z Berlina, Monachium, Paryża, itp i, że konfitury spijają zachodnie koncerny.


Kurwa Chinom mało co sprzedajemy, a jak już sprzedajemy to surowce (miedź) i żywność, a improtujemy od nich towary przetworzone o dużo większej wartości. Mamy rolę tradycyjnego murzyna co schylony ryje w ziemi i wymienia za nową łopatę i paciorki w tej relacji.

I jescze ktoś ma czelność mówi, że to fajne. No ja jebie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2017, 12:51 
Cytuj  
cos kiedys mi sie obilo o uszy ze sprzedajemy chinom pierze z ktorego oni robia poduszki itd.

z tym stawianiem na usa to jak najbardziej jestem na tak. bo gdy nawet jacys amerykance beda u nas pracowac (jakas kadra moze zarzadzajaca czy szkoleniowo-doradcza) przy ofsetach to zawsze wieksza szansa ze usa bedzie bronic swoich interesow+wojska usa u nas. a jakos we francuzow czy niemcow broniacych nas nie wierze. ba nawet w ypadku agresji rosji na nas jakos ciezko mi uwierzyc ze francja czy niemcy by sie ruszyly zeby nam pomoc. szybciej by marsz zorganizowali ku pamieci ofiar i peace a i tak pozniej by z rosja nowy gazociag pociagneli :) inna sprawa ze putin nie jest az tak glupi zeby atakowac polske.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2017, 13:30 
Cytuj  
Uczelni z Polski nie znajdziemy nie tylko pierwszej, ale i drugiej setce najlepszych szkół wyższych w Europie. Najwyżej w rankingu znalazły się Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska, które zajęły 252. pozycję na Starym Kontynencie i miejsca 501-600 na świecie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2017, 13:33 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
Uczelni z Polski nie znajdziemy nie tylko pierwszej, ale i drugiej setce najlepszych szkół wyższych w Europie. Najwyżej w rankingu znalazły się Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska, które zajęły 252. pozycję na Starym Kontynencie i miejsca 501-600 na świecie.


o a mi sie cale zycie wydawalo ze jagiellonski to jakas pierwsza 20 w europie jak nie lepiej.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2017, 13:35 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
Mendol napisał(a):
Uczelni z Polski nie znajdziemy nie tylko pierwszej, ale i drugiej setce najlepszych szkół wyższych w Europie. Najwyżej w rankingu znalazły się Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska, które zajęły 252. pozycję na Starym Kontynencie i miejsca 501-600 na świecie.


o a mi sie cale zycie wydawalo ze jagiellonski to jakas pierwsza 20 w europie jak nie lepiej.


lol chyba w XV wieku

Uniersytety na calym swiecie to badania, odkrywanie nowych rzeczy, a u nas doktorki pisza jakies wtorne prace, a profesorowie to bardziej sa zainteresowani kontaktami politycznymi, ewentualnie wystepem w telewziji albo wykladami za gruba kase.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2017, 13:43 
Cytuj  
tia mnie zawsze bawia ci tvnowcy "eksperci" gadajacy pod dyktando. gorzej ze pozniej np. na takiej wywiadowce wszedlem z polemika z bardzo inteligentna kobieta ale nie dalo jej sie nic wytlumaczyc bo w tv widziala jak "ekspert" mowil i koniec tematu.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2017, 13:52 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
Uczelni z Polski nie znajdziemy nie tylko pierwszej, ale i drugiej setce najlepszych szkół wyższych w Europie. Najwyżej w rankingu znalazły się Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska, które zajęły 252. pozycję na Starym Kontynencie i miejsca 501-600 na świecie.

nie wiadomo nic o metodyce samego oceniania w tym rankingu

ale moim zdaniem polskie uniwerki techniczne to poziom zachodnio europejski jesli chodzi o ksztalcenie inzynierow i jakosc przekazywanej wiedzy
nie wiem jak jest w pracy naukowej , ale jesli chodzi o samo ksztalcenie pracownikow to serio nie mamy sie czego wstydzic

dlatego jak ktos skonczyl polska polibude nie powinien miec zadnych kompleksow w porownaniu z zachodnio europejskimi kolegami, ktorzy czesto gesto maja takie same braki w wiedzy jak polacy albo gorsze, a fakt ze skonczyli uczelnie 300 miesc wyzej tego nie zmienia
natomiast to co mysle ze w polsce brakuje to kontakt uczelni z biznesem

jak jest w innych dziedzinach, poza technicznych to nie wiem


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2017, 14:09 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
Mendol napisał(a):
Uczelni z Polski nie znajdziemy nie tylko pierwszej, ale i drugiej setce najlepszych szkół wyższych w Europie. Najwyżej w rankingu znalazły się Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska, które zajęły 252. pozycję na Starym Kontynencie i miejsca 501-600 na świecie.

nie wiadomo nic o metodyce samego oceniania w tym rankingu



Metodyka przy takich badaniach jest dokladnie opisana, wystarczy siegnac do źródla.

Ksztalcenie to tylko jeden z elementow, pozostale to zazwyczaj badania, ilosc prac naukowcyh, wspolpraca z biznesem.

Ksztalecenie przyszlych pracownkow jest najmniej wazne, bo w wielu panstwach nie potrzeba do tego wyzszych uczelni. To u nas sie przyjelo, ze wykfalifikowany pracownik to musi skonczyc studia.
Gadalem kiedys z kolesiami z Kanady. Tam po szkole sredniej idziesz do pracy i firma wysyla cie na profesjonalne kursy ukierunkowane dokladnie pod swoje potrzeby. Na wyzsza uczelnie to sie idzie jak ma sie jakies ambicje naukowe,a nie po to zeby zdobyc zawod. pomijajac oczywiscie takie zawody jak prawnik czy lekarz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2017, 14:26 
Cytuj  
Chiny jak wiemy odchodzą od zobowiązań wobec usa, inwestują na całym świecie w krajach gdzie gospodarki nie osiągają sukcesów, skupują wszystko co dotyczy surowców, ja tu widzę genialnie działające imperium, a nie kraj gwałcący prawa człowieka pod czerwoną gwiazdą.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2017, 14:49 
Cytuj  
http://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/17040 ... .html#ap-1
Niektorzy wiele zrobia, zeby zrobic laske amerykanom.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2017, 21:31 
Cytuj  
"Według członków Komitetu obrony Demokracji skłóconych z Mateuszem Kijowskim, partie polityczne płaciły za możliwość wejścia na scenę podczas wieców i manifestacji."
:)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2017, 08:58 
Cytuj  
Przed świętami warto odwiedzić kilka kościołów - czyli Posła Sasina droga krzyżowa - zwana też konsultacjami w sprawie Megapolic

https://twitter.com/AndrzejHalicki/status/849291540249890816


_________________
Turbot

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2017, 12:41 
Cytuj  
http://www.dzienniklodzki.pl/strefa-biz ... ,11952824/

no i Pan Witold zawsze na propsie
https://www.facebook.com/witold.jurasz. ... 1851079528


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2017, 10:51 
Cytuj  
http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,4442 ... Czolka3Img

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2017, 11:31 
Cytuj  
Wkurwia mnie topic "co mnie cieszy"

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2017, 12:36 
Cytuj  
https://oko.press/6-milionow-zlotych/

Cytuj:
Ministerstwo Środowiska zatwierdziło przyznanie 6 mln złotych dla fundacji Tomasza Sakiewicza na portal o Puszczy Białowieskiej. Jak ustaliło OKO.press, ekspertką w projekcie będzie córka ministra Szyszki. Celem projektu jest stworzenie prawicowej organizacji ekologicznej. A znaczna część pieniędzy z dofinansowania trafi do mediów związanych z Sakiewiczem


costam costam, PO wincyj kradlo, costam costam


_________________
cypis#2942
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2017, 12:40 
Cytuj  
To jakaś licytacja, kto więcej ukradnie? Kiedy wreszcie będzie normalność? :(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2208, 2209, 2210, 2211, 2212, 2213, 2214 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.