mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2295, 2296, 2297, 2298, 2299, 2300, 2301 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 lis 2017, 23:31 
Cytuj  
To teraz wróć do mojego posta i przeczytaj jeszcze raz za dużo ludzi godzi się z tym że jak go corpo wywala na dg to "zarobi więcej" i koniec końców zarabiasz więcej nie patrząc na swoje przyszłe świadczenia, corpo zadowolone i ty też, pod warunkiem że corpo podchodzi do ciebie uczciwie co nie jest przecież regułą bo często wywalanie na dg było przymusem i nie przynosiło pracownikowi zysków tylko straty właśnie w postaci utraty wysokości świadczeń.
Nie dyskutujmy o grupie, która może negocjować z corpo swoje warunki bo są potrzebni dla firmy tylko o większej grupie, która była zmuszana i wywalana na dg, może zmyliło cie określenie "corpo" ale chodzi o duże firmy, bo taka degrengolada w małych i średnich firmach jest standardem ale tam nie ma dyskusji tylko to reguła gdzie na początek wywala się bo jest niski zus ( czyli grosze do emerytury ), potem wywalić na zasiłek ( kolejne grosze do emerytury ) itd.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 lis 2017, 15:00 
Cytuj  
http://studio-analiz.pl/zniesienie-limitu-skladek-zus/


_________________
.

****

Posty: 1500
Dołączył(a): 2.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 lis 2017, 16:35 
Cytuj  
szkoda, że ten drugi projekt, w którym zakładano, że ZUS dla osób z przychodem 5000 zł (tak, przychodem, nie dochodem, ale zawsze coś), będzie mniejszy coś upadł. Przecież teraz jak ktoś prowadzi warzywniak, punkt ksero, czy cokolwiek, i musi wyjebać 1200 zł na zus miesięcznie niezależnie od tego, ile zarobił, to to jest kpina.

Emerytury przedsiębiorców to też żenada, chuj z tymi większymi, bo oni sobie zabezpieczą przyszłość, ale emerytury osób na samozatrudnieniu są chyba najniższe w kraju. Pozostaje zbierać do skarpety samemu, pracować do smierci albo liczyć że ZUS pierdolnie a w ślad za nim meteoryt.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lis 2017, 16:47 
Cytuj  
Samozatrudnienie to omijanie systemu, wsparcie powinno iść w kierunku małych firm, firm rodzinnych, to podstawy dla przyszłej klasy średniej, a nie samozatrudnienie, które w większości polega na wystawianiu jednej faktury miesięcznie dla pracodawcy, to powinno być karalne.

------------------

Jaka propaganda leci w tvn, goście tłumaczą że europa powinna być zaniepokojona, ten tłum zamiast uczcić minuta ciszy to krzyczy i strzela petardami, hasła w większości to skrajności nie mieszczące się w ramach nowoczesnej europy, no i właściwie ten marsz jest niekonstytucyjny :lol:

Jak to jest że transmisja tvn to krzyki, strzały, wybuchy, a dziennikarz tvp spokojnym głosem komentuje co sie dzieje idąc w marszu ? :)
matrix kur...


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 lis 2017, 17:12 
Cytuj  
Obczaj material od pyty o marszu
https://youtu.be/EEC71l8fK_w


_________________
.

****

Posty: 1500
Dołączył(a): 2.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 lis 2017, 17:14 
Cytuj  
Teo napisał(a):
Samozatrudnienie to omijanie systemu, wsparcie powinno iść w kierunku małych firm, firm rodzinnych, to podstawy dla przyszłej klasy średniej, a nie samozatrudnienie


przecież to przeważnie w tych małych, rodzinnych firmach dominuje samozatrudnienie, bo pracodawcy nie stać na zatrudnienie pracownika na umowę o pracę (tak, jak go nie stać to najlepiej niech wyjebie wszystkich i zwinie biznes)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 lis 2017, 17:30 
Cytuj  
Masz na myśli działalność jednoosobową, a to dla mnie nie jest mała firma czy firma rodzinna, tu nie potrzeba jakiś specjalnych działań bo na tym skorzystają w/w wywalani z dużych firm na dg, jeśli ktoś wymyśli jak to rozdzielić to tak.

W małej firmie biorą pracownika na 1/4 etatu czy jak się tam teraz da najmniej na pół roku i potem idzie na zasiłek, takie są realia, a firma rodzinna ma tez w zanadrzu możliwość wykorzystania rodziny nieodpłatnie zgodnie z prawem co jest wykorzystywane.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 lis 2017, 23:47 
Cytuj  
Teo napisał(a):
polega na wystawianiu jednej faktury miesięcznie dla pracodawcy, to powinno być karalne

a ty powinieneś być karmiony ołowiem


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 lis 2017, 23:53 
Cytuj  
prawda boli tczewiak - ale to żadna działalność gospodarcza, tylko zwykłe wykorzystanie luki w prawie pozwalającej na unikaniu pełnego opodatkowania.

Na zachodzie gdzie fiskus jest dużo bardziej liberalny się strasznie już do tego dopieprzają.

**

Posty: 312
Dołączył(a): 4.01.2005
Offline
PostNapisane: 13 lis 2017, 07:31 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
prawda boli tczewiak - ale to żadna działalność gospodarcza, tylko zwykłe wykorzystanie luki w prawie pozwalającej na unikaniu pełnego opodatkowania.

Na zachodzie gdzie fiskus jest dużo bardziej liberalny się strasznie już do tego dopieprzają.


Dopieprza sie jak jestes biedakiem. Jak jestes milionerem to jeszcze ci jajka wylizal z podziekowaniem. Czyli zasada "co wolno wojewodzie, to nie tobie, smrodzie". To juz wole zeby ta kasa zostawala u klasy sredniej.


_________________
"Jeśli już nie masz o czymś pojęcia, to przynajmniej postaraj się o zamieszanie."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 lis 2017, 11:52 
Cytuj  
Ale że milionerzy wystawiają jedną fakturę pracodawcy ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 312
Dołączył(a): 4.01.2005
Offline
PostNapisane: 13 lis 2017, 12:35 
Cytuj  
Teo napisał(a):
Ale że milionerzy wystawiają jedną fakturę pracodawcy ?


Ale ze "milionerzy" ruchaja nas w dupe na miliardy, ale to klasa srednia jest bee.

Przypierdalanie sie to Tczeweiaka w tym przypdaku, bo zaoszczedzil jakies "grosze", jest slabe. To jest kropla w morzu. Etyczne moze nie jest to do konca. Ale narzakac na takich ludzi, kiedy sie samemu glowne zrodla tracenia na podatkach wspomaga, jest bezsensu. No chyba, ze nikt na forum nie zamawia na Amazonie. Ja nie zamawiam.


_________________
"Jeśli już nie masz o czymś pojęcia, to przynajmniej postaraj się o zamieszanie."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 lis 2017, 12:47 
Cytuj  
nikt tam sie do niego nie przypierdala tylko jak juz to uswiadamia ze to nic innego jak zwykle januszowanie. Mnie by sumienie gryzlo ;)

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 13 lis 2017, 12:54 
Cytuj  
Tak bardziej ogólnie. Im więcej czasu upływa tym w Polskiej polityce staje się aby partia wolnorynkowa się dostała do do koalicji rządzącej.

I nie mam tu na myśli takich partii jak .Nowoczesna, PO czy jakieś tam inne "liberalne",( a nawet Kukizów). Nie chodzi tu o lewacko / liberalnie pojmowaną wolność.


Co do gadania o podatkach - to największym problemem nie są podatki, a kaganiec biurokratyczny który Polska sobie częściowo sama zakłada, a częściowo jest zakładane przez EU. Jak Polska ma się rozwijać, ekspandować na rynki wschodu i południa oraz zapewniać wolność obywatelom to zrobić tego z założonym Niemieckim...pardon Unijnym kagańcem biuroktaycznym sobie nie damy rady. To się nie spina.

Rozpieprzenie prawno-biurokratycznego koszmaru to powinno być największym następnym zadaniem, a nie kłócenie się o to czy ZUS na samozatrudnieniu jest trochę wyższy czy niższy.

**

Posty: 312
Dołączył(a): 4.01.2005
Offline
PostNapisane: 13 lis 2017, 13:15 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
nikt tam sie do niego nie przypierdala tylko jak juz to uswiadamia ze to nic innego jak zwykle januszowanie. Mnie by sumienie gryzlo ;)


A ja sie ciesze, ze Tczewiakowi troche kasy wpadlo. Bedzie na dziwki i dobrego whiskacza. Niech bedzie szczesliwy. Zreszta tych dwoch rzeczy to ja wszyskim na tym forum zycze.

Podejrzewam, ze robisz mnostwo rzeczy, przy ktorych mnie by sumienie zjadlo. Ale niby ktore nastawienie moralne jest prawidlowe? Dlatego nie moja broszka.


_________________
"Jeśli już nie masz o czymś pojęcia, to przynajmniej postaraj się o zamieszanie."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 lis 2017, 13:24 
Cytuj  
Ale że to o tczewiaka chodzi ?
On tu tylko coś wypisuje ale chyba go nikt nie czyta, a dyskusja poszła na temat zus że wyższy dla "bogatych", że wielu rezygnuje z wyższych świadczeń i go korpo wywala na dg żeby zaoszczędzić, co tu ma wspólnego tczewiak ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 lis 2017, 14:44 
Cytuj  
Nazywanie bogaczami ludzi, którzy zarabiają jakieś grosze jest śmieszne. Podwyższanie zusów jest idiotyczne. To jest chwilowe łatanie problemu bez dna.
JDG przy pracy dla korpo to nic złego. Płacę pełny zus, nie liczę na żadną emeryturę. To jest po prostu ściąganie kagańca skurwionej władzy. Przy okazji mogę sobie po godzinach klepać dla innych firm i z tego czerpać dodatkowe korzyści. I tak płacę wyższe podatki od ciebie embe więc niestety to mój hajs leci na utrzymywanie patologii500+ :(


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 13 lis 2017, 15:11 
Cytuj  
Podatki w Polsce będą rosły wraz ze starzeniem społczeństwa. Sorry, ale społeczeństwo gdzie powszechnym jest bezdzietne/ bezrodzinne "realizowanie się w karierze / kulturze" prowadzi do wysokich podatków.

Ideologiczne czary mary nie pomogą. Wystarczy sobie otworzyć piramidy demograficzne poszczególnych krajów i obok wysokość obciążeń podatkowych. Parę minut w Internetach. To żadna wiedza tajemna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 lis 2017, 15:16 
Cytuj  
kamilus napisał(a):
Nazywanie bogaczami ludzi, którzy zarabiają jakieś grosze jest śmieszne. Podwyższanie zusów jest idiotyczne. To jest chwilowe łatanie problemu bez dna.
JDG przy pracy dla korpo to nic złego. Płacę pełny zus, nie liczę na żadną emeryturę. To jest po prostu ściąganie kagańca skurwionej władzy. Przy okazji mogę sobie po godzinach klepać dla innych firm i z tego czerpać dodatkowe korzyści. I tak płacę wyższe podatki od ciebie embe więc niestety to mój hajs leci na utrzymywanie patologii500+ :(
freelancer :lol:


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 lis 2017, 15:23 
Cytuj  
A moze by tak podatki byly bardziej spoko to by nikt od nich tak mocno nie uciekal?

Ale nie, lepiej miec podejscie "skoro ja nie mam to niech innym tez dopierdolą" , co nie?


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2295, 2296, 2297, 2298, 2299, 2300, 2301 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.