mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2358, 2359, 2360, 2361, 2362, 2363, 2364 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2019, 18:12 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
A to minimalne emerytury już wprowadzili, czy jednak "zamierzają" ? :)

Trzy lata temu minimalna 1000zł brutto.

lordyp napisał(a):
Ten mały ZUS to kpina, serio - zakładałem nową firmę i nie ma szans- generalnie jest on dla bardzo małej liczby przedsiębiorców i chwyt bardziej pod publikę dla takich jak Ty, którzy ogłaszają wszędzie sukcesy PIS :)

Bzdury, jaki chwyt, jeśli nie przekraczasz 65k przychodu to płacisz 555zł ZUS i tyle, nie sprawdza się jedynie w handlu ale np już w usługach wielu na to się ząłapie, jak masz większe przychody to kwota zus rośnie ale nie na max.

lordyp napisał(a):
Mniejszy CIT?, poczytaj kogo obejmuje :)

OK ale jest dla jakiejś części.

lordyp napisał(a):
To tak samo jak brak podatku dla młodych do 26 roku życia- tak samo jak z tym dowcipem - rozdają rowery na Placu czerwonym- córka się napaliła, kończy w czerwcu studia- a tu dupa, okazało się ,że nie dotyczy to jednak osób prowadzących własną działalność, dodatkowo i tak jest do określonej kwoty powyżej której i tak płacisz normalny podatek :)

Jesteś strasznie pokrzywdzony przez życie zdaje się albo jakaś ciapa życiowa bo marudzisz na wszystko, a okazja na rozwijanie się jest niesamowita.

lordyp napisał(a):
Serio- dla przedsiębiorców ten rząd wali tylko ściemy, pozorne działania, które ogłoszone brzmią super a w praktyce to kupa śmiechu- niby coś jest a tak zrobione, że dostają baaaardzo nieliczni i przeważnie jakieś największe nieudaczniki - jesteś za inteligentny żeby tego nie widzieć :)

bla bla bla... przecież ty kur... nic nie rozumiesz z tego co napisałeś, weź może poczytaj, oblicz, ogarnij się i zacznij jakoś żyć bo skończysz pod budką z piwem.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2019, 18:22 
Cytuj  
Ułatwienia największe wprowadzono w 2016 roku, fakt że część to dzieło PO ale sporo wprowadził dopiero PiS.
Prowadzeni małej firmy u nas jest bardzo opłacalne i na bardzo niskich kosztach, serio przyjemnie to teraz wszystko działa, a pierwszą firmę zakładałem w 1991 roku, więc coś na ten temat mogę napisać.

Dlaczego budowlanka wraca do nas zakładać firmy, które wcześniej mieli w niemczech, a no dlatego że jak skończyły się im okresy ulg, cechy darmowo pomagały we wszystkim, a teraz nowe przepisy to mocno okroiły i trzeba bulić podateczki, ubezpieczenia, minimalne stawki pracownikom itd.

Druga sprawa płacz o wysokie koszty pracy u nas, nie ma nic głupszego bez podstaw, mamy niskie koszty i pracodawca jeśli nie ogarnia to niech zrobi miejsce tym co sobie radzą na rynku.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2019, 19:15 
Cytuj  
http://igrafika.pap.pl/interaktywne/201 ... 28_01.html


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 29 maja 2019, 21:41 
Cytuj  
embe

Nie narzekałem na prowadzenie mojej firmy ( zresztą zmieniłem branże) ale na rosnące koszty życia tak ogólnie- stad mój wpis o inflacji i zakupach - weź się ogarnij, jak zwykle czytasz i rozumiesz z tego co chcesz- nic się nie zmieniłeś :)
Tekst o super pomysłach dla młodych do 26 roku- napisałem konkretnie co i jak a ty mi tekst że jestem jakaś ciapa- znów- zabrakło argumentów to jakaś wycieczka osobista :). Wiesz mi chodziło o zapowiedzi o tym programie a potem po cichu zmieniono na to, co napisałem- ogólnie po studiach nie myśl o działalności tylko idź na etat z małymi zarobkami wtedy załapiesz się na nasz program.

embe przeczytaj swoje zdanie:
Bzdury, jaki chwyt, jeśli nie przekraczasz 65k przychodu to płacisz 555zł ZUS i tyle - serio 5k PRZYCHODU miesięcznie to dla ciebie jakiś kosmos?- to kto tu marudzi, że źle w Polsce skoro dla Ciebie 5k PRZYCHODU to jakaś zawrotna kwota?

Tak ogólnie - stary poczciwy embe, przekręcić co ktoś napisze, jak brak argumentu to pojechać po kimś ze ciapa czy coś tam :)

Normanie co my, przedsiębiorcy byśmy zrobili bez tego PIS-u???. Tak nam wszystko ułatwia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2019, 22:25 
Cytuj  
Ale ty nadal nie kumasz że jeśli ktoś ma 65k przychodu to ZUS 555zł jest dużym plusem i sporym zmniejszeniem obciążenia, jeśli masz przychody tak duże że płacisz już pełny ZUS to raczej nie przejmujesz się taką kwotą zwłaszcza że odpisujesz prawie połowę, nawet z tych 555zł się odpisuje, teraz rozumiesz dla kogo jest ten program ?

Jeszcze raz ci napiszę, PiS najważniejsze co zrobił to pchnął bardzo dobrymi decyzjami koło, które samo sie nakręcić potrafi w gospodarce, PO raczej powodowało zniechęcenie do prowadzenia małych firm, które nie radziły sobie z tym że były traktowane tak samo jak średnie i duże firmy.

Co do wieku do 26 lat, przecież tu też nie chodzi o prowadzących DG tylko o tych co chcą coś dorobić i żeby z tych groszy nie płacić haraczu, tak to trudno zrozumieć, nie traktuj takich rzeczy jak by były skierowane do ciebie.

Babcia z pietruszką na placu też nie musi się już bać ścigania, baa... nawet ty możesz iść i sobie sprzedawać kolekcje kart pokemona legalnie :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 29 maja 2019, 23:12 
Cytuj  
Teo napisał(a):
Jeszcze raz ci napiszę, PiS najważniejsze co zrobił to pchnął bardzo dobrymi decyzjami koło, które samo sie nakręcić potrafi w gospodarce, PO raczej powodowało zniechęcenie do prowadzenia małych firm, które nie radziły sobie z tym że były traktowane tak samo jak średnie i duże firmy.


tczewiak kilka postów wyżej napisał Ci jak to jest naprawdę :)

Teo napisał(a):
Co do wieku do 26 lat, przecież tu też nie chodzi o prowadzących DG tylko o tych co chcą coś dorobić i żeby z tych groszy nie płacić haraczu, tak to trudno zrozumieć, nie traktuj takich rzeczy jak by były skierowane do ciebie.


No właśnie, że teraz udajesz Greka ( jak zwykle zresztą jak coś nie umiesz udowodnić)- przekaz przy tym był: młodzi do 26 roku życia NIE BĘDĄ PŁACIĆ PODATKÓW. W którym miejscu ja pisałem o sobie?- pisałem o mojej córce, która JEST W TYM WIEKU i po takim ogłoszeniu pomyślała, że może faktycznie coś zyska dzięki temu. Prawda trochę rozmija się z tymi zapowiedziami szumnie rozgłaszanymi w tvp. A Ty dalej jakieś teksty, że mi to trudno zrozumieć. Chłopie przestań robić z siebie głupka, skoro piszemy o młodych piszmy o młodych nie o mnie czy o Tobie. Skoro piszemy o super ułatwieniach dla przedsiębiorców piszmy o nich, a nie że 1/1000 zapłaci mały ZUS bo PIS taki łaskawy dla nich.
Ja czekam na jakieś konkretne ułatwienia dla przedsiębiorców tak ogólnie coś zupełnie nowego czym by mnie zaskoczyli, po czym mógłbym powiedzieć - faktycznie pomogli mi.
Ja tak samo jak za PO tak i teraz wiem, że jak sam nie zarobie to nikt mi nic nie da i to się nic w tym temacie nie zmieniło.
Jak czytam te wypociny jak to teraz super być przedsiębiorcą za rządów PIS i czytam te argumenty z tym związane to śmiech mnie ogrania i tyle. :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2019, 23:28 
Cytuj  
Zaklinasz rzeczywistość, zerknij w dane statystyczne ile korzysta z małego zus ( tego od przychodów ), a potem pisz coś o 1/1000 bo takie pierdy to nawet w opozycji przestali już puszczać.
Dlaczego twoja córka zatem płaci podatek od dochodów, tak duże ma dochody czy prowadzi działalność bo nie wiem ?
Jak poinformowano o tym podatku dla młodych to opozycja grzmiała że młody biznesmen z milionem dochodu nie będzie płacił podatku itp, potem określono limity i się uciszyło ale widzę ty tak ze wszystkim chyba marudzenie i narzekanie, taki wrodzony pesymizm.

Z małym ZUS nie ma tu żadnego łaskawstwa tylko logiczne podejście do tego, jeśli ktoś może sam zadbać o siebie to nie karać go pełnymi haraczami, to przyczynia się do dalszego spadku bezrobocia przecież i wyjścia z szarej strefy, przecież lepiej żeby ktoś płacił te grosze ZUS niż nic nie płacił.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 cze 2019, 16:06 
Cytuj  
Kurna chwile mnie nie było, ale widzę, ze dyskusja wciąż trwa...niezmordowani :D :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 4 cze 2019, 17:21 
Cytuj  
A bo embe nic się nie zmienia :)
Nie może zrozumieć, że jak ktoś nie bierze 500+, to nic nie zyskał za rządów PIS i generalnie finansowo jest ciężej pod względem wydatków.
Tak narzekał na deflacje, teraz jest mu lepiej jak za media, warzywa itp płaci czasami nawet 30 % więcej.
I dalej sieje propagandę o super programach, które często mijają się z rzeczywistością :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 cze 2019, 19:12 
Cytuj  
No widzisz, nie każdy jest tak pokrzywdzony jak ty przez życie tfu... przez pis ale spokojnie walka o wolność rozpoczyna się i na jesień wrócą dobre stary czasy.
Pierwszy krok już zrobiony, miller, belka i cimoszewicz wrócili :wtf:
Teraz czas na panią senator żonę kiszczaka :lol:


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 cze 2019, 19:13 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Kurna chwile mnie nie było, ale widzę, ze dyskusja wciąż trwa...niezmordowani :D :wink:

No baa... polityka zawsze aktywna :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 cze 2019, 14:20 
Cytuj  
Ale co by nie mówić...Miller, Cimoszewicz...jprdl, co za wstyd.
Głosowanie na takich kolesi, to większy obciach niż danie kasy na radio z twarzą :lol: :lol:

Rozbawił mnie wywiad Millera dla rzepy...przez chwile wydawało mi si, że się roześmieje w twarz redaktorowi i powie, że będzie robił nic, a kaska wpłynie i dziękuje z miłą emeryturkę naiwniakom, którzy go wybrali. To by było epickie :lol: :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 5 cze 2019, 15:28 
Cytuj  
Oczywiście nie jest epickie głosowanie na tytanów intelektu z PIS, o których pisałem kilka postów wcześniej. :)

@embe
Widzisz, nie chodzi o to, że ja jestem jakoś pokrzywdzony- bo jak zwykle odwróciłeś kota ogonem - ja pisałem, że nic nie zyskałem na rządach PIS, a straciłem o tyle, że życie stało się droższe. Zdaje się, że przez zupełny przypadek podobnie jak ja ma kilka milionów Polaków :)
Jesteś stary byk wiec chyba nie bierzesz 500+ i jeśli nie załapałeś się na polityczną synekurę to masz podobnie jak ja- ale oczywiście się do tego nie przyznasz. :)
No chyba, że nagle w Krakowie wszystko tanieje - wtedy to się przyznam - tylko ja tam mam :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 cze 2019, 15:44 
Cytuj  
Jakbym tvn słuchał, "kapusta podrożała o 70%", ja wczoraj kupowałem dwie główki po 2,50zł w tesco, nie wiem ile kosztowała rok temu może faktycznie taniej jakoś, "chleb podrożał o 50%" to jakieś pierdzielenie bo rok temu ten co zawsze kupuje nasz wiejski duży kosztował 3,20zł i teraz też tyle kosztuje, będą podwyżki faktycznie bo ma podrożeć na 3,50zł i będzie drożał bo zbiory zbóż były marne, a teraz dopiero sięga się po zapasy z tamtego roku.

Przyzwyczaj się że nawet jak twoi ulubieńcy wrócą do władzy do spółki nawet z komuchami i jakimś lewactwem to i tak płody rolne będą drożały bo kraje zachodnie u nas od dawna kupują coraz więcej i cena musi iść do góry, do tego dochodzą powtarzające się susze u nas co zmniejsza produkcje i to tez będzie się nasilało.
No ale ja rozumiem że wszystko wina 500+ i jarosława.

Co ci tak strasznie podrożało ?
Ja oceniam wzrost cen koszyka zakupów na jakieś 5%.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 cze 2019, 16:13 
Cytuj  
No pewnie. Inflacja jest policzalna, a nie badana na podstawie tego co sie komus wydaje bo widzial pietruszke po 20 zł i chleb po 10 zł

https://www.forbes.pl/gospodarka/inflac ... us/1ww622f

lordyp sobie nie razi w zyciu widocznie i zwala wszystko na PIS jak hitlerowcy na Zydow przed II WŚ.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 cze 2019, 17:10 
Cytuj  
#OTUA "Przegraliśmy przez to zamieszanie ze zboczeńcami." ;) albo drugi cytat "Walentynowicz więcej mi zaszkodziła niż bezpieka." :lol:


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 6 cze 2019, 14:19 
Cytuj  
Tak sobie tłumaczcie - nie radzę sobie w życiu, mam wieczny ból dupy o to czy tamto- nie tak jak wy wybrańcy narodu, którym stale żyje się lepiej ku chwale narodu i jego przywódców . :)
Jak rozumiem w dzisiejszych czasach żadna krytyka nie jest dopuszczalna, bo wybrańcy narodu wiedzą, co jest lepsze dla innych - w tym seriale :)
O i najnowsza informacja- Przewozy Regionalne wiedzą, że nie ma potrzeby dodatkowych pociągów do Polandrock festiwal- - około 8 milinów kasy jest im niepotrzebne - tako oto rzecze prezes więc tak ma być, bo tam pewnie szatan, Soros i Tusk rządzi :)

Przynajmniej mam trochę zabawy z Wami :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2019, 14:29 
Cytuj  
Jak sie czyta takie brednie co napisałeś to tylko ręce załamać i współczuć rodzinie.

Co do tych wybrańców i jak to się dobrze czy źle żyje, myślałem że zmniejsza się w naszym narodzie to chorobliwe narzekanie i pesymizm, więc liczyłem na to że jeśli polityka nie przeszkadza, a nawet ładnie pcha gospodarkę to nic tylko się cieszyć.
lordypie więcej optymizmu i ciesz się bo koniunktura i wiecznie nie będzie trwać, trzeba korzystać z okazji, a nie tylko knuć jak to ten pis i jarek jest zły, nie rób z siebie ciemno dworu.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 6 cze 2019, 16:35 
Cytuj  
Obie strony jedno i to samo. Obie strony siebie warte. Jedyna różnica że jedna strona przyspawała sobie krzyż do czoła.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2019, 18:40 
Cytuj  
Momentami to ta druga strona udaje jakby krzyż niosła.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2358, 2359, 2360, 2361, 2362, 2363, 2364 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.