mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5037 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 252  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2007, 16:09 
Cytuj  
przestań Quetzacotl, tyle osób Ci tłumaczyło jak krowie o co chodzi z mmo a ty dalej swoje :(
Dla mnie możesz mieć swoją własną definicję mmo, możesz zaliczać do tego nawet sudoku rozwiązywane wspólnie razem z dziewczyną, ale to będzie tylko twoja definicja. Cała reszta i tak pozostanie przy swoim.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2007, 16:20 
Cytuj  
To ja wam tłumacze jak krowie, póki co, bo w moją strone słysze głównie "bo tak jest i już", rzadko ktoś poda jakieś konstruktywne argumenty.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***

Posty: 820
Dołączył(a): 26.02.2006
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2007, 17:52 
Cytuj  
Cytuj:
Drusek po ostatnim g*wnie jakim było TBC to po Blizzardzie można się spodziewać wszystkiego.


I to mówi Mu Online Player?

**

Posty: 295
Dołączył(a): 2.09.2007
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2007, 18:20 
Cytuj  
Nie pomyślałeś, że można grać i w WoWa i w Mu?

***

Posty: 696
Dołączył(a): 18.06.2005
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2007, 18:23 
Cytuj  
Jemu raczej chodziło o to, jakie z Mu gówno jest. Ok.

**

Posty: 295
Dołączył(a): 2.09.2007
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2007, 18:32 
Cytuj  
Moim zdaniem jest bardzo fajne :x

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2007, 18:33 
Cytuj  
Chyba nie istniej miara gownowatosci w grach mmorpg, ale jesli by taka powstala to MU bedzie raczej wyznacznikiem poczatku lub lekko ponad zero na tej skali.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1199
Dołączył(a): 27.06.2005
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2007, 18:35 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Cała reszta i tak pozostanie przy swoim.


Chyba "cała większa część" a nie cała reszta.


_________________
Shadhun napisał(a):
zawsze można chwalic sie na forum że ma sie żone biseksualistke i mieć kretyński napis w sigu.

**

Posty: 295
Dołączył(a): 2.09.2007
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2007, 18:57 
Cytuj  
embe pewnie masz racje bo Mu był to pierwszy MMORPG.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2007, 19:05 
Cytuj  
Wiesz ze sie mylisz ale ok, niech ci bedzie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 295
Dołączył(a): 2.09.2007
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2007, 20:08 
Cytuj  
jak się mylę to mnie popraw.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2007, 20:47 
Cytuj  
Najstarszym mmorpgiem ktory dziala do dzis jest Meridian 59: Evolution. Powstal wg Mmorpg.com (wszedl w live?) w grudniu 96 roku, a MU powstalo tez wg mmorpg.com w 2003 roku... jest różnica? :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2007, 20:54 
Cytuj  
prawie.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2007, 21:57 
Cytuj  
Właśnie zrobiłeś to samo. Autorzy określili swojego racera jako MMO a Ty ich kwestionujesz, ja robię to samo z GW.

Widzisz, to nie jest do konca to samo z bardzo prostego powodu. Okreslenie swojej nie-MMO gry mianem MMO to chwyt marketingowy, majacy na celu przyciagniecie jak najwiekszej liczby chetnych do gry w MMO za darmo do czegos stworzonego po najmniejszej linii oporu (lobby + mini gry)... Wystarczy spojrzec na ruch Flagship Studios z Hellgate: London i szybkim przekstalceniem gry z ORPG w MMORPG, ktora w rzeczywistosci jednak, jak ze wszystkich opisow wynika, nadal jest ORPG-iem _z elementami MMO_ - w najlepszym wypadku. W przypadku GW, tworzenie zupelnie nowego gatunku (CORPG) nie przynosi w zasadzie zadnych korzysci, bo uwazam, ze wyszloby im bardziej na zdrowie, gdyby swoja gre starali sie sprzedac - po prostu - jako MMORPG bez abonamentu. Takze podsumowujac, to co ja robie rozni sie "troche" od tego, co robisz Ty.

Gry MMO nie zostały jeszcze zdefiniowane przez nikogo oficjalnie. Dlatego próbuję pokazać, że "massively" nie musi wcale oznaczać "masy" graczy w jednej instancji, że równie dobrze może to być poprostu interakcja z tym samym "persistent world". Warcraft, Starcraft, Diablo itd. ten warunek spełniają.

Nie spelniaja, bo tutaj wlasnie chodzi o wirtualny swiat, po ktorym mozemy sie poruszac razem z setkami/tysiacami innych osob, ktory w przypadku WC/SC/Diablo nie istnieje. Nikt nie musi definiowac oficjalnie gier MMO - wystarczy, ze spojrzymy na pionierow gatunku - UO/EQ i na ich podstawie okreslimy jakie elementy powinna zawierac gra, zebysmy mogli ja uwazac za MMORPG.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2007, 22:37 
Cytuj  
Po pierwsze, ja nie mówie, że diablo to MMORPG i że Warcraft czy Starcraft to MMORTS, mówie tylko, że są to gry MMO, a to różnica.
Z tym chwytem marketingowym to równie dobrze ja mogę powiedzieć, że został on użyty w przypadku GW i nazwany CORPG, nie nam to oceniać co było chwytem a co nie.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2007, 22:55 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
Po pierwsze, ja nie mówie, że diablo to MMORPG i że Warcraft czy Starcraft to MMORTS, mówie tylko, że są to gry MMO, a to różnica.

Różnica?
Diablo to RPG (ok, H&S, ale to jakby "podgatunek" RPG). Starcraft to RTS.
Zgadza się? Zgadza.
Ty twierdzisz, że obie te gry są MMO.
W takim razie, dodając 1 do 1 mamy MMO + RTS/RPG, czyli MMORTS i MMORPG. Tak? Tak.

Zresztą, przecież te gry, kiedy wyszły, były zwykłym RTS/RPG z funkcją multi. Nawet dziś Blizz na fali popularności gatunku nie robi z nich MMO, jak Ty.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2007, 23:35 
Cytuj  
W czasach, gdy niektorym ciezko jest wmowic, ze czarne jest czarne a biale jest biale... "klotnia" tego rodzaju jest bezcelowa.

Swoja droga kiedys tych problemow nie bylo(z okreslieniem gatunku gier) a i "oficjalnych" regulek nikt nie potrzebowal.

W sumie jezeli GW to dla niektorych mmorpg, to i diablo jest gra mmorpg - bo roznic duzych nie ma(w gw jest to co mialo byc w d2-areny,guildhalle itd), chociaz konia z rzedem temu kto przed wyjsciem gw wpadlby na tak idiotyczny pomysl by nazwac d/d2 mmorpg. No coz ale czasy i moda sie zmieniaja.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2007, 00:09 
Cytuj  
Morgul napisał(a):
, chociaz konia z rzedem temu kto przed wyjsciem gw wpadlby na tak idiotyczny pomysl by nazwac d/d2 mmorpg.

Ba, diablo nie bylo przez wielu nawet za rpg uznawane wiec nikt o przdrostku mmo- sie nawet nie zastanawial.

No i ofc Diablo I bylo jeszcze starszym mmorpg, jesli tak juz zaczynamy kombinowac..


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2007, 14:34 
Cytuj  
embe napisał(a):
Chyba nie istniej miara gownowatosci w grach mmorpg, ale jesli by taka powstala to MU bedzie raczej wyznacznikiem poczatku lub lekko ponad zero na tej skali.


A powinna, ostatnio zdarzyło mi się zagrać w Entropia Universe.
Poczułem się jakbym wskoczył w szambo.
Runescape to przy tym arcydzieło. MU to sam miód i orzeszki.

On topic. Nie wiem czy ktoś wspominał, ale roboczą nazwą SC 2 była nazwa "Medusa", zatem można domniemywać, że "Hydra" - nazwa również z mitologii greckiej - będzie dotyczyć świata SC. Tak napisali gdzieś w internecie, ale może być to zmyłka.


_________________
O.o

**
Avatar użytkownika

Posty: 400
Dołączył(a): 2.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2007, 20:08 
Cytuj  
Co do Entropia Universe, to niedługo możesz się zdziwic, bo ostatnio wykupili prawa do silnika CryTec'a (tego od Far Cry). Nie wiem, czy wtedy poczujesz się jak byś "wskoczył w szambo" (bo gra jeśli chodzi o samą koncepcje, nie jest taka zła).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5037 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 252  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.