mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 315 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 11:35 
Cytuj  
Kanada też jest dość multirasowa / mulitkulturowa. Wskaźnik przestępstw z użyciem przemocy jest tam jednak wielokrotnie niższy niż w USA. Bodajże 4-5 krotnie mniej morderstw w przeliczeniu na 100,000 mieszkańców. W innych rodzajach przestępstw już nie ma tak dużej różnicy. Dużo mniej jest też osadzonych w więzieniach.

@High - Kanada jest dwujęzyczna z francuskim tylko w jednej (aczkolwiek ważnej i ludnej) prowincji.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 11:41 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
I pewnie jest rowniez bardziej bezpieczna, nie znam danych statystycznych, ale stany wydaja sie bardziej multikulturowe/multirasowe. Nie mam nic przeciwko innym rasom, wyznaniom itp. Ale generuje to jednak jakies napiecia, bo pojeby wszedzie sie znajda.

tylko jak przeniesc konto steam na NA? :( pierdole, zostaje lol


Kanada kulturowa tak bardzo się nie różni. Ogólnie populacja jest mniejsza, jest mniej meksykow, zato sporo Chińczyków. I gadanie że w Kanadzie nie ma lobby to pierdolenie głupot. Kanada ma wielkie lobby, tylko inne, na przykład logging. Pozatym regiony w kanadzie są też bardziej autonomicze, jak na przykład Quebec.

A co do US, to lobbing które mają największe wpływy to nie korporacyjne tylko społeczne, jak na przykład AIPAC i NRA. Gadanie że US jest rządzone przez korporacje to typowa lewacka propaganda, co nie znaczy że lobbing nie ma niestety sporego wpływu.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 12:20 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
I pewnie jest rowniez bardziej bezpieczna, nie znam danych statystycznych, ale stany wydaja sie bardziej multikulturowe/multirasowe. Nie mam nic przeciwko innym rasom, wyznaniom itp. Ale generuje to jednak jakies napiecia, bo pojeby wszedzie sie znajda.

tylko jak przeniesc konto steam na NA? :( pierdole, zostaje lol


Nie tylko to. Ameryka dziś to coś pomiędzy demokracją a biznesową oligarchią. Bezkarność Wallstreet pokazał ostatni kryzys. Ludzie, którzy dla własnych premii i korzyści manipulowali pieniędzmi obywateli, spowodowali największy kryzys od wielkiej depresji nie ponieśli absolutnie żadnych konsekwencji. Wystąpienie Blankfeina przed komisją senacką to czysta kpina z obywateli. Ale co się dziwić jak ludzie Goldmana przenikają się z prezydencką administracją. Dorzuć do tego debilne prawo, które uważa że obywatel to idiota i należy go chronić (absurdalne odszkodowania). Fakt, że znaczna część GOP i Tea Party to taka amerykańska wersja PiSu, populizm zmieszany z chrześcijaństwem i głupota. Najgorsza mieszanka. Policjant świata, który ratuje kraje od ich ropy, w zamian dostarcza Coca Colę, Hamburgery , Beyonce i Szklaną Pułapkę 5. Oczywiście nabijam się trochę, ale wolę dowolny kraj Europy Zachodniej od amerykańskiego cyrku. Liczę, że GOP odsunięty zostanie na dłużej i demokraci trochę zmienią kurs Ameryki. Obama zaczął walczyć z lobbystami trochę.


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 12:31 
Cytuj  
Hahaha Obama walczący z lobby. Ale się pośmiałem.

Mimo że Rand Paul ma daleko do starego, na szczęście ma spore szansę wykopania demokratów z białego domu, i jako jedyny ma realne plany pognania lobbystów.


A co do Goldmana, to kto ich ratował i bailed out? Obama.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 14 lut 2013, 12:41 przez Nefastus, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 12:32 
Cytuj  
Aliens: CM

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... lGXDM3LGnk

Ja pierdole, za taki scam to naprawdę ktoś powinien ponieść konsekwencje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 13:16 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
ale wolę dowolny kraj Europy Zachodniej od amerykańskiego cyrku.

tia, szczegolnie portugalie ;]


moze szwajcaria? choc przerazaja mnie swoja odpowiedzialnoscia spoleczna, i tym ze gadaja czasem francusko/wlosko/niemieckim. Ale mam dostawce ze Szwajcarii i mozna sie spoko dogadac i raczej nie tną w chuja ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 13:34 
Cytuj  
Zachodnia Europa to dla mnie kraje leżące powyżej Włoch. Południe jakie jest wiadomo. :)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 13:35 
Cytuj  
hehe, o wlochy tez chcialem juz pytac. Cos w tym, ze powyzej europy to troche w tym prawdy jest ;)


_________________
.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 13:55 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
ale wolę dowolny kraj Europy Zachodniej od amerykańskiego cyrku.

tia, szczegolnie portugalie ;]


moze szwajcaria? choc przerazaja mnie swoja odpowiedzialnoscia spoleczna, i tym ze gadaja czasem francusko/wlosko/niemieckim. Ale mam dostawce ze Szwajcarii i mozna sie spoko dogadac i raczej nie tną w chuja ;p


Szwajcaria ma małe, pracowite, i indiwidualnie odpowiedzialne społeczeństwo, które ma bezpośredni wpływ na politykę kraju. Jednocześnie szwajcarscy politycy nie są przywierceni do stołków i kraj nie jest uzależniony od komuny Uni Europejskiej. Ogólnie fajny kraik.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 14:02 
Cytuj  
Z tego co slyszalem to by zalapac tam prace to trzeba znac francuski, wloski, niemiecki, dopiero pozniej angielski. Choc, nie wydaje mi sie by byl problem z dogadaniem sie po angielsku. Tylko, ze tam to juz trzeba miec pozwolenie na prace, edit. chyba, w sumie to nie jestem pewien ;]


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 15:13 
Cytuj  
Bzdura - starcza angielski jeśli ma się fach w rękach.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 15:43 
Cytuj  
I mają chujowe przepisy drogowe, nie mowiąc już o limitach na moc pojazdów (motocykle i niektóre samochody na rynek szwajcarski są fabrycznie dławione) ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 15:49 
Cytuj  
Ponoc Polak tam potrafi dostac swira od samej segregacji smieci. Kartonik po soku trzeba rozlozyc na czesci pierwsze (tektura, czesc plastikowa, to aluminiowe w srodku osobno itp.) . Za to u nas totalna bida w tym zakresie. Z tego co pamietam, nawet szklo slabo odzyskujemy...


_________________
.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 17:33 
Cytuj  
A propo tematu i kurewstwa społecznego.

http://www.czasbialegostoku.pl/artykul/ ... -wiezienia


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 20:18 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
To jest nienormalne podejscie do rownosci. Niektorzy sie nawet nie nadaja na rodzicow.

A ja wydaje wiecej na kompa od tych co go nie ogarniaja, a bardziej sie przydaje spoleczenstwu jesli go znam. Oni tez powinni placic.

Typowo polskie. Mam "gorzej" to inni tez powinni miec. Gdyby tak wszyscy w tej Polsce spojrzeli, zeby zadbac o to "bym ja mial lepiej" zamiast probowac innym zabrac.


złe porównanie - każde społeczeństwo rozwijając się bazuje na swoich dzieciech. Sorry, ale na Twoją emeryturę płacić swoimi składkami będą Twoje dzieci. Jak nie posiadasz dzieci - to płacić będą dzieci innych. A obce dzieci wychował kto inny - łążąć na nie latami, KOLOSALNE kwoty. Czyli defakto inwestował w przyszłość całego społeczeństwa.
Znasz się lepiej na komputerach? I co z tego? Pracujesz wydajniej czy jesteś poszukiwanym specjalistą - dostajesz odpowiednio większe pieniążki do ręki. Czy społeczeństwo na tym zyskuje? Może... jakbyś pracował w państwowej firmie, za pół darmo.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 20:22 
Cytuj  
To że dzisiejsza emerytura będzie opłacana przez dalsze pokolenia to błąd systemu i nie usprawiedliwia debilne pomysły jak bykowe.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 20:36 
Cytuj  
To bylo absurdalne porownanie, juz pisalem, ze nie chce by ktos za to placil. Dostaje wieksza kase, odprowadzam tez wiecej.

Jak pisalem, niech sobie beda dodatki dla tych co wychowuja dzieci, ale ni mozna karac bezdzietnych.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 23:38 
Cytuj  
Highlander napisał(a):

Jak pisalem, niech sobie beda dodatki dla tych co wychowuja dzieci, ale ni mozna karac bezdzietnych.


ee bo tu nie chodzi o karę jako prztyczek w nos od państwa.
Stary problem: wpływy z podatków nie są wystarcząjące, więc szuka się coraz bardziej idiotycznych sposobów by tą "dziurę" w budżetach łatać.
Podejrzewam, że tradycyjne sposoby się powoli kończą, teraz będą coraz śmieszniejsze/głupsze.

A wystarczy przestać kraść i lepiej zarządzać tym co się ma - i byłaby druga Szwecja.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 23:43 
Cytuj  
No pewnie, ze o to chodzi. Ci przy wladzy glownie dbaja o swoich, byle innym zabrac, samemu przy tym nie tracac. A moje porownanie to byla zwykla kpina z bykowego. A jak to bedzie postepowac dalej to bede sie zastanawial 'co ja tu jeszcze robie'


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 14 lut 2013, 23:45 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Highlander napisał(a):
A wystarczy przestać kraść...
Takie proste, a jednak "misssion impossible" dla naszych włodarzy. :lol:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 315 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.