mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 01:50 
Cytuj  
http://www.rp.pl/artykul/628874,907362- ... drzwi.html

Cytuj:
Wiem, że ledwo był finał. A wtedy, gdy te przepisy przyjmowali, to tors Balotellego i niemieckie łzy były najważniejszymi polskimi tematami, a nie jakieś tam prace Sejmu. Wiem też, że sam pisałem o tym ledwie dwa tygodnie temu, ale choćbym miał nudzić państwa co tydzień, nie ustanę.

Kilka dni temu Sejm przegłosował ustawę o zgromadzeniach publicznych, dzięki której władza znajdzie sto sposobów, by zakazać demonstracji albo surowo ukarać jej organizatorów. Pomysłodawcą tego drakońskiego prawa był nie kto inny jak uwielbiany, w powszechnym mniemaniu może nieco safandułowaty, ale poczciwy jak Miś Uszatek, sam Bronisław Komorowski. Swoją drogą prezydent wyjątkowo skutecznie poszerza zakres swoich wpływów, ale nad tym jakoś nikt zastanawiać się nie chce, a szkoda.

Wiem też, że nie ma szansy, by któryś z rządowych dziennikarzy go kiedyś z tego przepytał, tak samo jak nikt nie przepyta tych 196 posłów Platformy Obywatelskiej i 26 ludowców, dlaczego chcą nam, obywatelom, założyć kaganiec. Co ja mówię, „przepytał", skoro ta niewiarygodna ustawa nie była nawet tematem godnym „Faktów". No tak, ale to w końcu nie przeciw ustawie przeforsowanej przez Kaczafiego protestują wszystkie organizacje zajmujące się prawami człowieka, prawda? Wtedy to byłby temat, dziś red. Durczok się o tym nie zająknie.

Tę ustawę krytykują dziś ludzie ze wszystkich możliwych stron. I naprawdę żałuję, że nie zainteresowała ona dziennikarzy, bo sprawa jest pierońsko ważna, a ten precedens - jawne ograniczenie praw obywatelskich potwornie niebezpieczny. Tu akurat przydałoby się bicie na alarm.

Rzadko zgadzam się z Jackiem Żakowskim, ale to on powiedział: „To nie jest prawo europejskie, to prawo białoruskie". Niestety, tym razem miał całkowitą rację. Tak, wiem, ani Żakowskiego, ani mnie za te słowa nikt jutro o szóstej rano nie wyciągnie z łóżka, Białoruś jeszcze nie nadeszła.

Na razie tylko nieśmiało puka do drzwi. A posłowie Platformy już podnieśli się z foteli, by jej otworzyć.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 07:38 
Cytuj  
Nefastus, ok, ktory punkt tej Ustawy ci sie nie podoba ?

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 07:54 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Nefastus, ok, ktory punkt tej Ustawy ci sie nie podoba ?

hehe dobre pytanie - nie jest ona idealna, ale troche cywilizuje niektore rzeczy. wcale nie jest mi przykro mi,ze tzw. "narodowcy" nie beda mogli organizowac "kontrmanifestacji" by rzucac jajkami i kurwami w pochody LGBT czy jakies inne im nie pasujace.

z drugiej strony cos w tym jest, ze odbiera nam sie w jakis sposob prawo do manifestowania swoich pogladow - cos jednak jest w tym,ze dwie grupy staja naprzeciwko siebie i jedni krzycza "A", a drudzy "B". niech sie nawet przepychaja, niech sie cos dzieje - wtedy czlowiek wie,ze o cos walczy. ostatnia Parade Rownosci w Warszawie ochranialo wiecej policjantow, niz bylo uczestnikow - mieli oni wrazenie,ze szli w tunelu i nic sie nie dzialo - chyba nic nie zabija bardziej checi manifestowania swoich pogladow niz to,ze przechodza one bez echa.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 08:12 
Cytuj  
Nefastus nawet nie przeczytal jej, ale juz jest przeciwko, bo jakis gostek gdzies napisal ze ustawa jest beeee, to Nefastus chodzi i powtarza :> Biedak nawet nie wie przeciwko czemu protestuje, hehe

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 08:22 
Cytuj  
bo nefa chce byc fajny na sile.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 08:23 
Cytuj  
@Rufen
"Przejście bez echa" to najlepsza broń na debili pokroju kiboli (a tak naprawdę mafiozi), pedałów (a tak naprawdę cioty), antify i narodowców (a tak naprawdę faszyści)

PS. Zamiast postować, biegnij na turniej :<


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 09:03 
Cytuj  
Nie czytalem ustawy, nawet nie wiem czy sie da gdzies przeczytac juz. Ale jesli faktycznie ogranicza i zaostrza sie organizacje takich rzeczy to ni jest to dobra. Zreszta jak sie pozwala na demonstracje ruskow w polsce, albo narodowcow/kiboli z pedalami to tak naprawde troche to wyglada na prowokacje by przeglosowac podobna ustawe.A strczylo nie pozwalac na dany przemarsz i tyle.

zreszta mundorowce chyba tez zwiekszyli pensje, to tak troche wyglada, ze luzie są niezadowole nie to trzeba zaostrzyc/uzyc sily by ich przywrocic do porzadku. ;p

a tak se pierdole.


_________________
.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 09:11 
Cytuj  
Dokładnie tak, jak się pozwala dwóm opozycyjnym grupom protestować w tym samym dniu, na trasie które przecinają się albo nie potrafi się wyegzekwować jej przestrzegania to jest to prowokacja. Przykładem jest to co zrobili chujki z antify w dzień niepodległości.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 09:15 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
bo nefa chce byc fajny na sile.


I kto to mówi :D Ale co tam, razem z huraganem i jego muzyką jesteście najfajniejsi na caaaaałym forum. ;)


_________________
Obrazek

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 09:17 
Cytuj  
Zgadzam się z High-em.

Jeżeli ustawa zakazuje zorganizowania 'kontrmanify' to trochę nie halo.
Choć nie wiem może nie ogarniam tu zamysłu, zobaczę może mi się będzie chciało tą ustawę przeczytać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 09:28 
Cytuj  
jak media zaczną pakować papkę do łbów że to dobra ustawa, to znowu ci co się sprzeciwiają będą podciągnięci pod pisiorów i sprawa załatwiona


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 14:31 
Cytuj  
Wystarczy zrobić to co było z Marszem Niepodległości i Antifą - tak jak tosiek mówi, media ładnie pokażą paru celebrytów co wygłoszą przygotowaną formułkę jaka to potrzebna nam ustawa jest, przy akompaniamencie zdjęć kiboli/pisowców/onrowców sprzeciwiających się, a w kontrze paru pozytywnych, kolorowych gejów/feministki.

Myślę, że po zaskoczce przy okazji ACTA i tego jak dostali obuchem w ryj od paru gimbusów, którzy potrafili się skrzyknąć na fejsiku, to już nie będą na tyle głupi żeby próbować to jedynie przepchnąć cichaczem, bez odpowiedniej propagandy.


_________________
Duh, winning

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 16:10 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Nefastus nawet nie przeczytal jej, ale juz jest przeciwko, bo jakis gostek gdzies napisal ze ustawa jest beeee, to Nefastus chodzi i powtarza :> Biedak nawet nie wie przeciwko czemu protestuje, hehe



Huragan a tak szczerze przeczytałeś sobie?
NP. gdyby ta ustawa weszła w życie przed podpisaniem przez Tuska ACTA to ludziska nie mogliby wyjść na ulicę by zaprotestować... happy?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 17:44 
Cytuj  
Mark tylko, ze na chwile obecna nie wiemy co dokladnie zawiera. Ale imo mozemy raczej przypuszczac, ze nic fajnego. imo niezadowolenie stale rosnie, podatkow coraz wiecej, wiec ludzie zaczna wychodzic na ulice (a pewnie szykuja nam jakies chujowsze ustawy). I trzeba jakos przeciez zaradzic by ludzie sie nie buntowali.

W sumie patrzac na oddzialy prewencji to nie wiem czy oni mentalnie jakos szczegolnie roznia sie od dawnej milicji ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 17:57 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Mark tylko, ze na chwile obecna nie wiemy co dokladnie zawiera.


Czemu nie wiemy? Obrady sejmu nie sa tajne.

Projekt zgloszony przez prezydenta:

http://www.prezydent.pl/download/gfx/pr ... eniach.pdf

Na stronie sejmu mozna poszukac info o ewentulanych poprawkach o ile takie byly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 lip 2012, 18:15 
Cytuj  
ale... tu pojawia się niedawno prowadzona "ustawa o dostępie do informacji publicznej" :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.