mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 290
Dołączył(a): 23.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2012, 17:57 
Cytuj  
Cytuj:
Najbardziej wkurwia menu start, bo po pierwsze nie ma zadnego przycisku na ekranie i trzeba uzywac klawisza "windows", po drugie na pierwszym planie masz jebitne kafelki, a zeby dostac sie do wlasciwej listy aplikacji (czyli tego, co miales od razu w menu start) musisz kliknac prawy key myszy, kliknac w ikonke ktora pojawi sie na dole i dopiero wtedy masz liste aplikacji. Na caly ekran. Cholernie niewygodne i wkurwiajace :/


Nie wiem jak w Twojej wersji ósemki, ale w mojej Customer Preview jak najedziesz kursorem w lewy dolny róg, pojawia się podgląd menu. Jak klikniesz lewym, otworzy się "start". Jak klikniesz prawym, dostaniesz menu z różnymi opcjami.
A najwygodniejszym sposobem na odpalenie aplikacji jest wpisanie jej nazwy gdy otwarty jest "start". Odpala się wtedy lista wyników.


_________________
AO: 220/27/67 clan agent @ RK2 pic - Nieaktywny

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2012, 18:44 
Cytuj  
miesiac temu zakupilem nowy disk to i przy okazji wyprobowalem sobie windows 8. po prostu masakra, wytrzymalem pare godzin. pamietam, ze googlowalem jak wylaczyc komputer - po restarcie instalowala sie juz w7 ;d

da sie oczywiscie przyzwyczaic, ale taki interfejs jest po prostu niepraktyczny i nieprzystosowany do desktopow. po co zmieniac cos, co przez lata dziala dobrze?

faktycznie, metro ui w systemie do serwerow to juz w ogole kpina :D


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2012, 19:49 
Cytuj  
Dzis odpalilem 8 w vmware wyglada jakby robione bylo na konsole pod ps3 pada lol


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2012, 22:53 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
wyglada jakby robione bylo na konsole pod ps3 pada lol

Raczej na xboxa, ktory zreszta tez ma metro :/

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2012, 00:57 
Cytuj  
Czytalem gdzies tez, ze ponoc w W8 M$ stosuje podobna taktyke co Apple - czyli programy do poszczegolnych rzeczy beda TYLKO od nich i chce z tego czerpac zyski dzieki swojemu sklepikowi - nie wiem czy dobrze opisuje, ale sie nie wczytywalem :) Prawda to?


Posty: 14
Dołączył(a): 22.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2012, 05:10 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Czytalem gdzies tez, ze ponoc w W8 M$ stosuje podobna taktyke co Apple - czyli programy do poszczegolnych rzeczy beda TYLKO od nich i chce z tego czerpac zyski dzieki swojemu sklepikowi - nie wiem czy dobrze opisuje, ale sie nie wczytywalem :) Prawda to?

Częściowo, ale wyłącznie w wersji RT na tablety (w architekturze ARM).
Na procesorach x86 nie ma żadnych ograniczeń.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2012, 09:09 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
O czym tu dyskutowac. Nowe windowsy to systemy zrobione pod 'mareczkow' i tego typu mentalnosc 'uzytkownika'.



rotfl.. pode mnie bo mają dotykowy interfejs - jestem rozłożony na łopatki.
Mnie windows od zawsze wkurwia i irytuje ale nie dlatego, że jest "trudny" czy "skomplikowany" tylko dlatego, że jest niedopracowany, pełny bugów i co chwila trzeba w nim grzebać - a ja na to nie mam ani chęci ani czasu. Chociaż przyznaję, że jest coraz lepiej.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2012, 09:33 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Mnie windows od zawsze wkurwia i irytuje ale nie dlatego, że jest "trudny" czy "skomplikowany" tylko dlatego, że jest niedopracowany, pełny bugów i co chwila trzeba w nim grzebać


To moze czas odinstalowac 3.11 i zainstalowac cos nowszego.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2012, 09:35 
Cytuj  
Xubuntu rox ;p

a to metro ui wydaje sie ultra gowniane.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2012, 09:55 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Mnie windows od zawsze wkurwia i irytuje ale nie dlatego, że jest "trudny" czy "skomplikowany" tylko dlatego, że jest niedopracowany, pełny bugów i co chwila trzeba w nim grzebać


To moze czas odinstalowac 3.11 i zainstalowac cos nowszego.


mam nieśmiganą nóweczkę od tygodnia - Windows 7 64bit na SSD - system wstaje w 12s! Jestem całkiem happy. Poprzedni (też 7 instalowana zaraz po premierze) wstawał mi 3-5min (nie mierzyłem ale wkurwiał).

Aktualnie jedyny issues to to, że ręcznie muszę przestawić sound output na SPDIF - bo windows mi sam zmienia na HDMI. Pewnie do rozwiązania, ale mało upierdliwe i nie chce mi się grzebać.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2012, 10:16 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
(...)
Ale ok, rozumiem, ze 80% spoleczenstwa to debile i trzeba wszystko tak upraszczac, zeby debil zrozumial. Ale zeby Metro UI w serwerze? Pojebalo kogos? Chyba, ze MS wybiega daleko naprzod w przyszlosc, gdzie byc moze beda w serwery wbudowane panele dotykowe i nie bedzie potrzeby uzywania monitora i klawiatury... (...)

Myślę, że tu chodzi nie tyle o upraszczanie co o konieczność zmiany czegokolwiek by wyglądało na "nowe". Użytkownik "nie widzi" zmian w systemie, widzi tylko interfejs. Jako przeciętny użytkownik nie czuję różnicy między XP a 7. Oba działają i do obu nie mam zastrzeżeń jeśli chodzi o "działanie". Podobnie ma się sprawa z office. Na ch** było zmieniać interfejs i standard zapisu w off 2007? Odnośnie serwerowego windowsa masz racje, ale MS wie lepiej, ma być nowocześniej ;)
Highlander napisał(a):
Xubuntu rox ;p

a to metro ui wydaje sie ultra gowniane.

Wszystkie linuxy są chuja warte dla normalnego użytkownika :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2012, 10:34 
Cytuj  
No tak, ale wszystko zalezy do czego sie uzywa.


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2012, 10:40 
Cytuj  
priorin napisał(a):
raggnarok napisał(a):
Czytalem gdzies tez, ze ponoc w W8 M$ stosuje podobna taktyke co Apple - czyli programy do poszczegolnych rzeczy beda TYLKO od nich i chce z tego czerpac zyski dzieki swojemu sklepikowi - nie wiem czy dobrze opisuje, ale sie nie wczytywalem :) Prawda to?

Częściowo, ale wyłącznie w wersji RT na tablety (w architekturze ARM).
Na procesorach x86 nie ma żadnych ograniczeń.

Z tym brak ograniczeń to bym uważał, bo dla aplikacji działających w metro to już nie jest tak różowo. Dla normalnych aplikacji to rzeczywiście bez ograniczeń.
Inna sprawa, że używanie aplikacji w Metro wkuriwa, taki np. Metro IE jest niewygodny w użytkowaniu jak nieszczęście. Inna sprawa, że 'normalny' IE też jest słaby :|


Metro na serwerowych windowsach to już w ogóle nieszczęście. Agrumenty o piraceniu i panelach dotykowych mają jakiś sens nawet, ale nie zmienia to faktu, że głupie :/


Choć da się przyzwyczaić do tego Metro i imho w dłuższym czasie ono przejdzie niestety. Jadę na Win 8 RP i w sumie Visty x64 którą kupiłem z lapem nie odpalam.

Zresztą Win8 będzie miało też famę po forach systemu bardziej responsywnego i sporo szybciej 'wstającego'.
Bo tak w sumie jest.


Posty: 14
Dołączył(a): 22.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2012, 11:20 
Cytuj  
sula napisał(a):
Z tym brak ograniczeń to bym uważał, bo dla aplikacji działających w metro to już nie jest tak różowo. Dla normalnych aplikacji to rzeczywiście bez ograniczeń.
Inna sprawa, że używanie aplikacji w Metro wkuriwa, taki np. Metro IE jest niewygodny w użytkowaniu jak nieszczęście. Inna sprawa, że 'normalny' IE też jest słaby :|


Metro na serwerowych windowsach to już w ogóle nieszczęście. Agrumenty o piraceniu i panelach dotykowych mają jakiś sens nawet, ale nie zmienia to faktu, że głupie :/


Choć da się przyzwyczaić do tego Metro i imho w dłuższym czasie ono przejdzie niestety. Jadę na Win 8 RP i w sumie Visty x64 którą kupiłem z lapem nie odpalam.

Zresztą Win8 będzie miało też famę po forach systemu bardziej responsywnego i sporo szybciej 'wstającego'.
Bo tak w sumie jest.

Ale kto będzie na desktopie będzie bawił się w aplikacje metro, żeby go te restrykcje dotknely :)

Ogółem trochę już pracuje na 8 i nie ma co dramatyzować, cały system sprawia wrażenie żwawszego od W7, a metro na desktopie to poprostu pełnoekranowe menu start. Owszem nie wszystkie opcje sa sensownie poupychane i z poczatku się szukało niektórych okien, ale sumerycznie klika się praktycznie tyle samo co w 7.
Dodatkowo wygląda na to, że żeby spopularyzować metro MS wyskoczy na samym początku z dość niską ceną za system - zdajsie na niezarejestrowanym systemie z msdn rzuca nag screenami, że można kupić wersje pro za 70 dolców.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2012, 11:29 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Xanth napisał(a):
(...)
Ale ok, rozumiem, ze 80% spoleczenstwa to debile i trzeba wszystko tak upraszczac, zeby debil zrozumial. Ale zeby Metro UI w serwerze? Pojebalo kogos? Chyba, ze MS wybiega daleko naprzod w przyszlosc, gdzie byc moze beda w serwery wbudowane panele dotykowe i nie bedzie potrzeby uzywania monitora i klawiatury... (...)

Myślę, że tu chodzi nie tyle o upraszczanie co o konieczność zmiany czegokolwiek by wyglądało na "nowe". Użytkownik "nie widzi" zmian w systemie, widzi tylko interfejs. Jako przeciętny użytkownik nie czuję różnicy między XP a 7. Oba działają i do obu nie mam zastrzeżeń jeśli chodzi o "działanie". Podobnie ma się sprawa z office. Na ch** było zmieniać interfejs i standard zapisu w off 2007? Odnośnie serwerowego windowsa masz racje, ale MS wie lepiej, ma być nowocześniej ;)
Highlander napisał(a):
Xubuntu rox ;p

a to metro ui wydaje sie ultra gowniane.

Wszystkie linuxy są chuja warte dla normalnego użytkownika :/

To już zależy co robisz. Dla mnie różnica między XP a 7 jest ogromna.
Nie wspominajac o tym, ze XP nie obsluzlby mi poprawnie sprzętu ;p.

Zdefiniuj normalnego użytkownika.
Z moich doświadczeń wynika, że dla przeciętnego użytkownika Linux jest rozwiązaniem optymalnym. Facebook. Jest. Pasjans. Jest. Komunikatory. Są. W zasadzie na tym kończy sie użyteczność PC dla wiekszości ludzi. Dlatego właśnie Smartphony, tablety etc, szturmem zdobywają rynek.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2012, 12:11 
Cytuj  
iniside napisał(a):
To już zależy co robisz. Dla mnie różnica między XP a 7 jest ogromna.
Nie wspominajac o tym, ze XP nie obsluzlby mi poprawnie sprzętu ;p.

Zdefiniuj normalnego użytkownika.
Z moich doświadczeń wynika, że dla przeciętnego użytkownika Linux jest rozwiązaniem optymalnym. Facebook. Jest. Pasjans. Jest. Komunikatory. Są. W zasadzie na tym kończy sie użyteczność PC dla wiekszości ludzi. Dlatego właśnie Smartphony, tablety etc, szturmem zdobywają rynek.

XP może nie obsługiwać pewnych urządzeń bo pewnie nie ma sterowników itp. Generalnie te same programy, których używałem na XP używam na 7. Pod tym względem "nie czuję" istotnej różnicy. Programy 64 bit wcale nie działają szybciej więc mimo tego że pewnie 64 bit ma jakieś zalety to nie do końca jestem przekonany, że z tych zalet korzystam.
Przy twojej definicji "przeciętnego" użytkownika masz rację ;). Sam pewnie skorzystałbym z linuxa gdybym mógł tam zainstalować wszystkie programy, które mam na windows.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2012, 12:21 
Cytuj  
Ja też. Ale dopoki większośc graficznych programow bedzie dla Windows to cienko to widze. A szkoda ;/.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2012, 12:28 
Cytuj  
priorin napisał(a):
Dodatkowo wygląda na to, że żeby spopularyzować metro MS wyskoczy na samym początku z dość niską ceną za system - zdajsie na niezarejestrowanym systemie z msdn rzuca nag screenami, że można kupić wersje pro za 70 dolców.

W polsce najtansza wersje ma byc ponoc za 249zl.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2012, 16:46 
Cytuj  
Ogólnie to nie wiem o co chodzi :P
Ja od czasów win98 używam total commandera (dawniej windows commander), a najczęściej używane aplikacje i tak mam poupychane na pasku.
Pytanie tylko czy zostanie pasek do wygodnego przełączania się pomiędzy aplikacjami?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2012, 17:02 
Cytuj  
Pasek, czyli to na dole ekranu ?
No to zostaje. Jest tylko jedno ale. Desktop to aplikacja metro urochamiana z poziomu tego wynalazku.



Anyway. Windows 8 chociaż ciężko to przełknąć jest mimo wszystko krokiem naprzód w stosunku do Win7.
Ciekawi mnie jak sobie na telefonach poradzi. W pierwszym roku istnienia, jak ktoś wpadnie na jakiś fajny pomysł powinien sie moc w miare dorobić bo i konkurencja słaba ;d.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.