mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 sty 2013, 01:46 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):
Takie pierdolenie sie tu odbywa jakby dziecku sie wielka krzywda dziala, bo bedzie brac udzial w jakis tam naukach kosciola do lat 'nastych'.
Przeciez to co sie tam dzieciaki dowiaduja, to przypowiesci/basnie z przekazem + na dobra sprawe podstawy etyki przekazane w bardziej mistycznej formie.

Ja pamietam jak bylem maly to jedyne czego nie lubilem to tego, ze bylem na sile do 15 roku zycia targany do kosciola co Niedziele(bron boze bym nie poszedl, to jakis szlaban dostawalem) bo mnie to poprostu nudzilo.
A ta cala religia, czy komunie itp to byly takie eventy, ktore cos tam urozmaicaly i wcale ich zle nie wspominam. Tak samo nie przypominam sobie, aby ksieza/katecheci mi wciskali jakies bullshity, ktore popsuly u mnie zdolnosc do samodzielnego myslenia.

Swoja droga jak dorosle dziecko, ktore nie bedzie wierzyc w Boga moze miec komus za zle za to, ze bylo chrzczone? Przeciez kurwa nie wierzy to mu to wisi, ze bylo poddane jakiemus w jego mniemaniu gowno wartemu obrzadkowi?
Rownie dobrze dzieciak moze miec pretensje to rodzica w przyszlosci, ze pozwolil w przedszkolu mianowac go wielka kredka na przedszkolaka, bo przeciez moze on tego w przyszlosci nie tolerowac i tak naprawde nie chcial nigdy zostac prawdziwym przedszkolakiem.

Sam jestem agnostykiem + rozumiem doskonale ateistow, ale kurwa takie pierdolenie o Szopenie na kazdym kroku odrazu mi sie kojarzy z takim starym debilem na youtubie, co co kilka dni wrzuca filmik o tym jakim to kurwa jest ateista i wylapuje wszelkie 'potkniecia' roznorakich religii jednoczesnie operujac humorem na poziomie wanna be standuppera.
Identyczna sytuacja jest z moim starym - koles sapie wszystkim przy kazdej mozliwej okazji, jaki to kosciol jest zly bo robi problemy z calkowitym wypisaniem sie z kosciola. No ja pierdole jak nie wierzy to co go kurwa obchodza jakies formalnosci instytucji, ktorej nie uznaje?


Pierdolenie.

Wrzucajac dziecko do tego cyrku ustawiasz mu swiatopoglad wg. ktorego wszystko zalezy od boga i wystarczy sie pomodlic, zeby cos dostac ewentulanie pomodlic sie zeby nie dostac od boga wpierdol, a fajne eventy dla malych dzieci to sa w loopys world i innych podobnych miejscach a nie jedzenie wafelkow i wmawianie dziecku ze to cialo boga. Katolikiem mozna zostac w 20 lat i wtedy przyjac wszystkie sakramenty.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 4 sty 2013, 03:44 
Cytuj  
A wystarczy, ze ten cyrk jest prawdziwy i cala twoja decyzja i postepowanie jest niekorzystne i niewlasciwe. A czy jest prawdziwy? Tego nie wiem, nie wiesz tego Ty i ogolem chuj go wie. Dlatego tez ile ludzi, tyle wierzen i mysle, ze mega plytkie jest ocenianie wierzen(czy w przypadku ateistow niewierzen) innych za zle itp tak dlugo jak nie czynia nam oni krzywdy realizujac swoje wierzenia(oczywiscie to stwierdzenie tez moze byc bledne w przypadku kiedy krzywda okaze sie czyms dobrym, bo jak wiemy dobro i zlo to czysto subiektywne sprawy i tez nie mamy pewnosci czym to naprawde jest).
Ja sam nikomu nie mowie co jest wlasciwe, bo zdaje sobie sprawe ze czy to nam sie podoba czy nie jest to czysto subiektywne i racji nie ma nikt.
Wkurwiaja mnie tylko krzykacze zarowno wierzacy jak i niewierzacy, ktorzy maja mega potrzebe obnosic sie ze swoim stanowiskiem. A najbardziej to juz wkurwiaja mnie krzykacze, ktorych cale pojecie o religii rowna sie z wizytami w kosciele, a o swietych ksiegach roznych religii slyszeli tylko ze gdzies tam istnieja(hi5 antyislamisci twierdzacy, ze w koranie jest zapisane wysadzanie sie w zamian za harem).


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2013, 06:46 
Cytuj  
Lepsza swiadoma decyzja niz nieswiadoma. "A wystarczy, ze to jednak islam jest prawdziwy i cala twoja decyzja i postepowanie jest niekorzystne i niewlasciwe." Dupny argument.

Cytuj:
hi5 antyislamisci twierdzacy, ze w koranie jest zapisane wysadzanie sie w zamian za harem.

Są tam takie bzdety ale w Biblii w Starym testamencie są podobne.

A przepraszam, pewnie trzeba "spojrzec na calosc, a nie brac wybrane z kontekstu" jak mi ktos powiedzial. Mam na to inny poglad, to po prostu stary testament i to w zasadzie wyjasnia wszystko. Ale mimo wszystko religia sama w sobie jest dla mnie nietolerancyjna, bo w sumie nie moze byc.


_________________
.


Ostatnio edytowano 4 sty 2013, 07:08 przez Highlander, łącznie edytowano 3 razy
*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 4 sty 2013, 06:57 
Cytuj  
Pedalstwo i gejostwo przypomina ci agnostyków i ateistów. hm a ksiądz dymający dzieci, orgie homoskie w klasztorach itp ci nie przypominają? :roll:

**

Posty: 220
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 sty 2013, 07:50 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
po to, zeby dziecko mialo wybor za pare lat.
i nie widze w tym ZADNEGO problemu, bo do niczego go to nie zobowiazuje.
i tak, robie to dla dobra dziecka.


Jedno pytanie Mendol, czy uwazasz sie za chrzescijanina?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 sty 2013, 08:58 
Cytuj  
oczywiscie.
i zawsze nadstawiam drugi policzek.

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 4 sty 2013, 09:29 
Cytuj  
Ja tam mam wyjebane nie jestem katolikiem, agnostykiem, ateista czy innym gownem, ale jestem w chuj wdzieczny rodzicom, ze mnie ochrzcili i do czasu liceum starali wychowac w wierze. Mam kasete video z chrztu, gdzie jest cala rodzina, dumny ojciec i usmiechnieta matka, a to jest dla mnie wazne. W podstawowce chodzilem na roraty, gdzie rozdawali darmowe slodkie bulki i kakao, mozna bylo wylosowac nagrody i dla osmiolatka to jest fun. Do bierzmowania nie podszedlem z rowiesnikami, bo nie chcialo mi sie chodzic na religie i spotkania do bierzmowania. Nikt mnie za to nie zbesztal. Wiare (lub jej brak) innych ludzi mam w dupie, dopoki nie staraja sie mnie nawracac.

Nie widze tez zadnego powodu, dla ktorego mialbym nie ochrzcic kiedys dzieciaka. Dla mojego ojca to np. bardzo wazne, a dla mnie obojetne, wiec dlaczego nie odjebac dobrej imprezy rodzinnej z tej okazji i uwiecznic, zeby byla zajebista pamiatka.

Po co jakies krucjaty? Zarowno katolikow jak i reszty zjebow. Swiat idzie do przodu, a nasz kraj razem z nim, juz na nikim nie robisz wrazenia mowiac, ze jestes ateista.


Ostatnio edytowano 4 sty 2013, 09:31 przez Daedrael, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 4 sty 2013, 09:30 
Cytuj  
Amen.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2013, 09:59 
Cytuj  
Nie amen, tylko jest to imo indywidualna, prywatna sprawa.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 sty 2013, 10:01 
Cytuj  
Zeby nie bylo nie mam nic przeciw religiom, wierze ze kazda religia jest w stanie pomoc pewnego typu ludziom (zreszta po to zostaly wymyslone), ale kurwa argumenty, ze warto dziecko ochrzcic/wyslac do komunii po to zeby mialo fajny film video to dla mnie /facepalm. Naprawde. Przeciez kosciol przy okazji eventow przemyca konkretna ideologie i postrzeganie swiata i mozna sie spierac czy ona jest sensowna czy nie, czlowiek dorosly jest w stanie to ocenic pod wlasnym katem, ale male dziecko lyka wszystko jak pelikan.

Moj syn nie poszedl do komunii i nie chodzil na religie i NIGDY nie mial z tego powodu w szkole zadnych problemow, wrecz przeciwnie kumple mu zazdroscili i sie buntowali w domu ze tez nie chca chodzic, wiec to w dzisiejszych czasach nie jest zadne rebelianctwo tylko swiadomy wybor rodzicow polegajacy na pozostawieniu dziecko wolnej woli jesli chodzi o to w co chce wierzyc.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 4 sty 2013, 10:02 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Cytuj:
hi5 antyislamisci twierdzacy, ze w koranie jest zapisane wysadzanie sie w zamian za harem.

Są tam takie bzdety ale w Biblii w Starym testamencie są podobne.


oj chyba będziesz musiał czwarty raz edytować posta hehehe


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2013, 10:07 
Cytuj  
Tego nei edytowalem. Tak, mialem w rekach biblie i widzialem takie fragmenty. Typu "jak syn nie wierzy, to go zabij" itp. pierdoly.

Zreszta, jak abraham mial zabic swojego syna, albo "baranek boży", "złoty cielec" to nie są lajtowe opowiastki.


_________________
.


Ostatnio edytowano 4 sty 2013, 10:15 przez Highlander, łącznie edytowano 3 razy
*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 4 sty 2013, 10:07 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Przeciez kosciol przy okazji eventow przemyca konkretna ideologie i postrzeganie swiata


Czy ty chlopie jestes jebniety? Myslisz, ze osmiolatkom podczas pierwszej komunii sie krzywda dzieje? Pranie mozgu? Bo dwie godzinki pospiewaja jakies piosenki i ksiadz im powie, ze maja teraz ducha swietego w sercu, wiec musza starac sie byc dobrymi i uczciwymi ludzmi? Sam nie mam jakiejs pochlebnej opinii o kk, ale do kurwy nedzy nie robmy z igly widel. Takim dzieciom przekazywane sa tam podstawowe, DOBRE wartosci, w formie zrozumialych i przyjaznych przypowiesci, ksiadz przewaznie prowadzi z dzieciakami dialog, pozwala im samym dojsc do odpowiednich wnioskow, prowadzi tylko rozmowe po odpowiednich torach.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 4 sty 2013, 10:09 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Nie amen, tylko jest to imo indywidualna, prywatna sprawa.


no co ty, serio? :O


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2013, 10:14 
Cytuj  
Zgadzasz sie z Deadrelem, piszac jakby to byla jedyna święta prawda. A, że inni będa mieli na to inny pogląd, to dlatego napisalem, ze jest to kwestia indywidualna.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 4 sty 2013, 10:19 
Cytuj  
No wlasnie.
Wiec teraz przeczytaj jeszcze raz jego wypowiedz, zwlaszcza ostatni akapit. Po co jakies krucjaty?:)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2013, 10:22 
Cytuj  
Nie robie krucjaty. I dalej twierdze, ze to jego zdanie, w ktore nie zamierzam sie wpierdalac i tyle.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 4 sty 2013, 10:23 
Cytuj  
Daedrael napisał(a):
mrynar napisał(a):
Przeciez kosciol przy okazji eventow przemyca konkretna ideologie i postrzeganie swiata


Czy ty chlopie jestes jebniety? Myslisz, ze osmiolatkom podczas pierwszej komunii sie krzywda dzieje? Pranie mozgu? Bo dwie godzinki pospiewaja jakies piosenki i ksiadz im powie, ze maja teraz ducha swietego w sercu, wiec musza starac sie byc dobrymi i uczciwymi ludzmi? Sam nie mam jakiejs pochlebnej opinii o kk, ale do kurwy nedzy nie robmy z igly widel. Takim dzieciom przekazywane sa tam podstawowe, DOBRE wartosci, w formie zrozumialych i przyjaznych przypowiesci, ksiadz przewaznie prowadzi z dzieciakami dialog, pozwala im samym dojsc do odpowiednich wnioskow, prowadzi tylko rozmowe po odpowiednich torach.


Jest przygotowanie do komunii, modlitwy kute na pamiec, dualistyczne spojrzenie na rzeczywistosc, idea boga do ktorego TRZEBA sie modlic, ktory za zlo karze a za dobro wynagradza, idea szatana ktory cos tam dziecku podszeptuje. Dla mnie to mega pranie mozgu i ustawianie maluchowi swiatopgladu, ktorego nawet w doroslym zyciu trudno sie pozbyc, bo siedzi gleboko w czlowieku.
Ja zawsze dzieciom tlumaczylem, ze wszystko zalezy od nich a nie od jakiegos boga i jak beda mialy dobre stosunki z innym ludzmi, beda pracowite to beda mialy dobre zycie i jak robia cos zlego to jest ich wina, a nie jakiegos szatana i zadne spowiadanie sie nic nie daje jak juz sie cos zlego zrobilo i trzeba poniesc konsekwencje swoich czynow.


Ostatnio edytowano 4 sty 2013, 10:27 przez mrynar, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 4 sty 2013, 10:26 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Nie robie krucjaty. I dalej twierdze, ze to jego zdanie, w ktore nie zamierzam sie wpierdalac i tyle.


No i nie przeczytales...


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 4 sty 2013, 10:44 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Cytuj:
hi5 antyislamisci twierdzacy, ze w koranie jest zapisane wysadzanie sie w zamian za harem.

Są tam takie bzdety ale w Biblii w Starym testamencie są podobne.


Szamotula zgodnie z prawdą stwierdził, że w Koranie nie ma nic o wysadzaniu się w zamian za harem, a ty jak jakiś średnio-inteligentny etatowy szczur od tej świni urbana musiałeś od razu połączyć (i to błędnie) to z kościołem, że w starym testamencie są takie same bzdury. Chciałbym cię uświadomić, że w Koranie nie ma takich bzdur jakie są w starym testamencie (dodałbym historię o hiobie)


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.