mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 sty 2013, 21:55 
Cytuj  
Panowie, załóżmy, że jesteście posiadaczami pakietu akcji microsoftu.
Przeanalizujcie aktualną sytuację firmę i powiedzcie mi czy byście się tych akcji pozbywali czy raczej dokupowali?

Tu jest link do dosyć ciekawych artykułów na temat w jakiej ciemnej dupie jest (może być) microsoft teraz lub za kilka miesięcy/lat:
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162, ... ony_i.html

źródła z forbes już chyba nie ma.

Oczywiście, nie twierdzę, że Sony kupi Xbox-a, bo to totalna bzdura. Ale w tym tekście jest sporo innych rzeczy jak najbardziej prawdopodobnych.

1. Rynek PC będzie się kurczył - to na pewno, bo nie każdy potrzebuje kobylastego PC, do odbierania maili i kupowania na amazonie wystarczy dużo poręczniejszy tablet
2. co za tym idzie sprzedaż windowsów co jest filarem microsoftu będzie spadać
3. casualowanie następnego xbox-a i robienie konkurencji dla Nintendo to moim zdaniem strzał w stopę - do tej pory Xbox jest mocno hardcorową konsolą ze względu na najlepszą usługę online. A jeżeli Sony zbierze się do kupy (a zbiera się z tego co widzę) to pozamiata.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 21 sty 2013, 22:06 
Cytuj  
Dlatego MSfail zmienia focus na systemy mobilne, Windows 8 jest tego przykładem. Ale zgadzam się, albo MS coś zrobi ze sobą albo padnie.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 21 sty 2013, 22:15 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
A jeżeli Sony zbierze się do kupy (a zbiera się z tego co widzę) to pozamiata.


Pozamiata cena jak zobaczy ze Xbox nie jest juz konkurencja :)

Nie musze miec akcji M$ wystarczy ze jestem zwyklym uzytkownikiem

- nie widze sensu kupowania kolejnego xboxa bo mam dosc dobrego PC

- nie widze sensu kupowania Windowsa 8 bo 7 spelnia wszystkie moje wymagania

- Android zawsze bedzie topowym OS na mobile wiec po co mi Win OS na smarta? :)

Konsola prznosila straty bo polityka obecnej generacji zakladala zarobek na grach i na online


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 sty 2013, 22:24 
Cytuj  
Odkad odszly/lub zmienily stanwosika kluczowe osoby w MS, to ta firma pograza sie pwooli w ciemnej dupie.

Windows 8 to kompletny nie wypał. Nie nadaje sie to ani na desktopy ani tym bardziej na mobilne.

Nic tylko czekać teraz kiedy MS popełni kolejnego faila..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 21 sty 2013, 22:35 
Cytuj  
Co do Windows 8, to fail na poziomie Windows ME, albo gorzej. By się myślało ze firma takiej skali nie popełniała by takich błędów.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 sty 2013, 22:40 
Cytuj  
Swego czasu pamiętam jak wiele ludzi pisało, że dotykowe wyświetlacze w komórkach to fail. Na pewno robili jakieś badania, przecież to nie jest tak, że pstryk/jebs i sztab ludzi robi co im do głowy przyjdzie. Swoją drogą swojemu 6-10 letniemu dziecku kupilibyście system z kafelkami- jaki ma w komórce czy macbooka? he?

Ponoć lumie w Polsce się dobrze sprzedają.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 21 sty 2013, 23:22 
Cytuj  
Windows RT na tablety i laptopo-tablety to fail i jakaś gruba pomyłka. Windows 8 to na chwilę obecną porażka sprzedażowa, bo użytkownicy mają zero powodów do przesiadki z Win 7. + zły wizerunek kafelek.
Przyszłość MS zależy od tego jak szybko Intel się uwinie z wprowadzeniem do produkcji procesorów x86 o niskim poborze energii i niższej cenie niż teraz. Jedyne co może Windowsa uratować to smartfony i tablety x86. Z tym, że przez uratowanie nie mam na myśli powrotu do dominującej pozycji tylko wyrobienia sobie sensownego udziału w mobile.

To, że stacjonarki i laptopy się nie sprzedają to się nie dziwię. Nie ma nic co by ciągneło sprzedaż. Co miało by to robić? Korporacje ani mniejszy biznes nie potrzebują robić migracji na nowsze Windy ani sprzętu zmieniać bo po co? Użytkownicy tym bardziej. Internet dużo nie potrzebuje. Gry? Pfft. Moja karta graficzna która miała premierę prawie 3 lata temu uciąga wszystko w conajmniej high, a dużo rzeczy w Ultra. Tylko w jednej nowej grze był problem bo wyraźnie brakowało VRAM-u, ale i tak się dało grać - tylko irytowały miejscami tekstury o niskiej rozdzielczości.


Tak rzucę ciekawe pytanie - kto na ewentualnych problemach MS zyska najbardziej?

Cytuj:
źródła z forbes już chyba nie ma.

O które źródło ci chodzi? Blog A. Hartunga z artykułem jest online dalej i wszystkie odnośniki w tym artykule, itd działają.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 00:44 
Cytuj  
Intel też dostaje trochę wpierdol - najmniejszy zysk od dekady bodajże. I nowe procki tutaj im dupy nie uratują. Nie samym pctem/konsolą człowiek żyje.

Microsoft dał dupy z W8, surface też nie powala na kolana. Jest android, jest iOS, jest spory wybór smarfonów i tabletów więc nie wiem na co oni liczyli.

Ja bym się ms pozbywał i tyle. Nawet mimo sporej liczby sprzedanych kopi W8 dla OEM to i tak sprzedaż w8 to porażka (mniej niż Vista w analogicznym okresie).

A kto zyska na porażce MS? Użytkownicy :)!


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 10:22 
Cytuj  
ta ms wypuscil w8 bo ktos mial taki kaprys... bez badan rynku bez testow itd. diablo3 tez mialo byc fajlem kasowym bo przeciez to taka chujowa gra no i dodatku tez pewnie nikt nie kupi. ms zaliczal gorsze fajle, jesli ktos mysli ze taka firma padnie bo wypuscila kolejny shit z zajebista oprawa marketingowa ktory mimo wszystko zarobi to jest w bledzie :) Zastanowcie sie czemu wolicie wypic frugo niz szklanke kompotu. zreszta nudze sie.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 10:51 
Cytuj  
Hmm, chyba jestem jedynym któremu podoba się W8 na desktopie domowym. Trochę dziwnie się czułem bez menu start, ale okazało się, że radzę sobie nawet szybciej z tą wyszukiwarką. Trochę problemów sprzętowych, ale to choroby wieku dziecięcego. Oczywiście normalny pulpit, a nie te kafelki. Licencję dostałem od znajomego za darmo, przesiadka z W7 nie ma żadnego sensu jeśli trzeba wydać kasę.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 10:58 
Cytuj  
Nie jesteś jedynym. Mi też się podoba, choć zgadzam się, że płatna przesiadka z W7, a nawet Visty (chyba, że mamy SSD bo Vsita nie ma TRIM) nie ma sensu.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 11:05 
Cytuj  
Piszpan - nikt nie twierdzi, ze microsoft upadnie.
Microsoft wypuscil osemke by zaatakowac rynek mobile. Integracja desktopow z urzadzeniami przenosnymi to ich najwieksza zaleta.

Jednak imho zrobil to kilka lat za pozno - do tego postawil na chujowego konia (Nokia).

Sprzedaz desktopow bedzie spadac - to oczywiste, bo urzadzenia mobile beda je zastepowac. Wiec jezeli microsoft nie wygryzie sobie kawalka tortu na rynku urzadzen przenosnych to ich przychody beda sie kurczyc.

Sula - kwestia czy 8 jest fajna czy nie to sprawa drugorzedna.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 11:09 
Cytuj  
a na kogo mieli postawić? Nokia ma nóż na gardle- to raczej wydawał się naturalny wybór. W dodatku to nie jest przecież gówniana firma wtf?

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 11:12 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
ta ms wypuscil w8 bo ktos mial taki kaprys... bez badan rynku bez testow itd. diablo3 tez mialo byc fajlem kasowym bo przeciez to taka chujowa gra no i dodatku tez pewnie nikt nie kupi. ms zaliczal gorsze fajle, jesli ktos mysli ze taka firma padnie bo wypuscila kolejny shit z zajebista oprawa marketingowa ktory mimo wszystko zarobi to jest w bledzie :) Zastanowcie sie czemu wolicie wypic frugo niz szklanke kompotu. zreszta nudze sie.

Lol. Nikt nie mowi, ze MS padnie w ciagu roku. Ale w perspektywie 20 lat, jest bardzo możliwe ze z dużej korporacji, staną się no coz. Niezbyt konkurencyjni delikatnie mowiac.
PC jako platforma jest w odwrocie. Rynek szutrmem zdobywają rozwiązania mobilne i embeded. Microsoft NIGDY nie miał mocnej pozycji w tym segmencie. Ich flagowy produkt aka Windows sie poprostu na niego nie nadaje, a czego Windows 8 jest tylko dobitnym potwierdzeniem.
Tym rynkiem rządzi Google i Apple, a pozostałą częscią Linux (w pralkach, telewizorach, tosterach, lodwókach niedługo pewnie w ołowkach i długopisach).

Jedynymi aktualnie naprawde dobrymi programami od MS sa Office i Visual Studio. Z tym, że ten drugi bez windows jest bezużyteczny, a Office powiedzmy sobie szczerze przeciętnwmu Kowalskiemu i tak nie jest potrzebny.

Jesli chodzi o system operacyjny to Microsoft wszedł w okres stagnacji. Z jednej strony nie mogą sie pozbyć windows, z drugiej strony najlepiej by dla nich było jakby sie go pozbyli. Ot błędne koło. Ot i otrzymujemy takiego potworska jak Windows 8. Ani to na desktop (bo w sumie niczym sie powaznym od Windows 7 nie rozni), ani na Mobile (bo sie niczym w sumie od Windows 7 nie rozni).


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 11:27 
Cytuj  
Metro na ekranach dotykowych sprawdza się dobrze. Do tego mariaż z Nokia chyba wypalił, seria Lumia to udane telefony. Przesiadka z W7 na W8 jest bez sensu dla przeciętnego użytkownika, tak samo jak z XP na W7. Ale MS na systemach może zarabiać jak sprzedaje licencje. Po nasyceniu rynku W7 naturalnym posunięciem jest wydanie następcy, a unifikacja OS na różnych urządzeniach to zdecydowanie dobre posunięcie. W8 to imo najlepsze co zrobił MS od czasów XP. Postawiłbym swoje pieniądze na Microsoft. Ryzyko odrzucenia W8 przez rynek jest, ale MS ma w sumie monopol więc z czasem i tak nie będzie dla większości wyjścia wraz z kupnem nowej jednostki PC. Wątpię że ugną się jak w przypadku przedłużenia żywotności XP po nieudanej Viście.


_________________
Χ Ξ Σ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 11:33 
Cytuj  
@Mark24 - Wiem.

Powodzenia MS na rynku mobilnym zależy od tego jak szybko i jak tanio uda się Intelowi wejść na ten rynek z procami x86. Wydaje ponoć ciężką kasę, żeby je zrobić bardziej enerogoszczędne i tańsze oraz pracując nad procesem 14nm (będzie pierwszy), ale czasu też ma bardzo mało. MS też musiałby zmienić podejście, np. kupno jakiegokolwiek softu MS powinno dawać prawo jednoczesnego używania go na swoim PC, tablecie i smartfonie z systemami MS - jedną najzwyklejszą najtańszą licencją. Może nawet sam OS też. Typu kupuję Surface x86 z Win 8 - to mogę na tej licencji sobie zainstalować Win 8 na desktopie też.


PS. Innym problemem MS, który zauważyłem wczoraj są jego bardzo wysokie koszty R&D. Niesamowicie wręcz wysokie w porównaniu do reszty branży.
PS2. Drugim problemem, który zacznie być widać w perspektywnie paru lat bedzie to, że rośnie znaczenie innych platform do gier, a one używają głównie openGL lub jakiś jego moddyfikacji. Spadek znaczenia DirectX odbije się na MS. Choć tu duże znaczenia będzie miało to jak sobie nowy Xbox poradzi.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 11:36 
Cytuj  
powodzenie na rynku mobilnym zależy tylko i wyłącznie od marketingu, recenzji w prasie i opiniach klientów o telefonach- jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś narzekał na lumie. Co tu ma intel do rzeczy. WTF?
Cytuj:
MS też musiałby zmienić podejście, np. kupno jakiegokolwiek softu MS powinno dawać prawo jednoczesnego używania go na swoim PC, tablecie i smartfonie z systemami MS - jedną najzwyklejszą najtańszą licencją. Może nawet sam OS też. Typu kupuję Surface x86 z Win 8 - to mogę na tej licencji sobie zainstalować Win 8 na desktopie też.
a u konkurencji też tak jest , że tego wymagasz? :lol:

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 11:40 
Cytuj  
Konkurencja ma bardzo silną pozycję, a MS sobie nie radzi narazie i argumentów dużo nie ma póki co. Nie mówiąc już o tym, że iOS i MacOS to przecież dwa różne systemy na różne architektury, a Apple raczej w planach robienia iPad-a na x86 nie ma. Mówię o tym jak wyjdą tablety x86 z Win8,a nie bezsenens z WinRT. Poza tym ja tego nie wymagam, nie planuje Surface kupować, ani tym bardziej smartfona z Windowsem.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 13:02 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
ta ms wypuscil w8 bo ktos mial taki kaprys... bez badan rynku bez testow itd. diablo3 tez mialo byc fajlem kasowym bo przeciez to taka chujowa gra no i dodatku tez pewnie nikt nie kupi. ms zaliczal gorsze fajle, jesli ktos mysli ze taka firma padnie bo wypuscila kolejny shit z zajebista oprawa marketingowa ktory mimo wszystko zarobi to jest w bledzie :) Zastanowcie sie czemu wolicie wypic frugo niz szklanke kompotu. zreszta nudze sie.



Tak, bo Vista albo ME tez zostały wydane a jakoś badania rynku dało w pierdu.

Nadal jestem debilem.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 15:46 
Cytuj  
Ninja editing posty, oj oj.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.