mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 17:09 
Cytuj  
Odpowiadam. Uwazam, ze nie mam za bardzo problemu z trudnoscia fpsow, ale mimo wszystko ciezko jest mi grac w stare fpsy, w ktorych mam male doswiadczenie. Dlatego czekam na nowego fpsa, ktory nie bedzie na 5 minut i bedzie zbalansowany. Zdecydowanie latwiej sie wdrozyc w nowa gre, gdzie wszyscy startuja od poczatku. W starych grach musze poniesc trud, ktory niekoniecznie chce mi sie ponosic. Moze byc i ET Live, jesli bedzi enaplyw NOWYCH ludzi, w przeciwnym wypadku tez bede sie wkurwial, ze nie ogarniam.

Kilka cech, ktore sprawiaja, ze nowe fpsy smierdza:
- brak balansu
- dodatki, które zabijaja za nas
- brak jakiegokolwiek wsparcia dla community
- czesty brak mozliwosci posiadania wlasnych serwerow
- za wolne
- 0 movementu
- randomowe
- brak mod tools
- są na tzw. miesiąc gry
- mapy z dupy

Argumenty typu "bf3 jest dobry, bo nie musze nolifowac" powalaja. Zaprawde trzeba miec chyba 2 lewe rece by nie ogarnac nowego chocby CSGO (ktory ma niektore powyzsze wady i w ktorego pewnie gra wiecej ludzi). Poza tym, kiedys gralo sie glownie dla poprawy wlasnej gry, teraz dla czapeczek, odznak itp.

PS. RO2 jest bardzo dobre i wracam do tej gry co jakis czas, ale to gra neico innej kategorii.
PPS. i tak, wracam do starych tytulow: cod2&4, ql, bf2, cs (z nowych tylko csgo gralem), tf2 itp. ale trudno tam znalezc mini spolecznosc gdzie moznaby sie zaczepic i wpsolnie grac. Zostaje tylko csgo na te chwile.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 17:16 
Cytuj  
nie wiem czemu, ale skojarzyl mi sie temat o swetrze:)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 17:19 
Cytuj  
Bo gaming jaki znalismy umiera. Nie ma dobrych mmo, nie ma 'zrecznosciowych' rtow jak kiedys c&c i sc, gatunek moba nawet sie nie rozwija we wlasciwym kierunku mimo ogromnego potencjalu(genialne gry pokroju BLC maja populacje = 10 graczy).
Niedlugo e-sport to bedzie dance central, albo wirtualne kregle na wii.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 17:58 
Cytuj  
Po co robic szybkiego fps-a skoro mozna zrobic kopie COD'a i zarobic wiecej. Do tego jeszcze konsole.
Dlatego imo nie ma co liczyc na duzy tytul. Jedyna nadzieja to jakis indyk.
Stad hate bf-a (z mojej strony pol-zartem, pol-serio). Bo nie ma specjalnie alternatywy. Mi sie w stare tytuly nie chce grac, bo sie zwyczajnie nudza.

Ja sie tylko caly czas zastanawiam, co oni odpierdola w Quake V. Bo ze bedzie to imo pewne - zbyt znana marka, zeby ja olac. Ale ze to bedzie dynamiczny fps to jakos nie wierze.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 18:10 
Cytuj  
Pytanie powinno być: dlaczego obecne gry śmierdzą.

Taki rynek i nic na to nikt nie poradzi. Tyczy to się większości produktów szczególnie dla ludzi przyzwyczajonych do jakości gdzie produkty kupowło się na lata.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 18:28 
Cytuj  
tru, Oyciec.

A tak w ogole dla tych co mi pisza: "idz grac w stare gry". Kiedy gry jakie bym chcial wychodzily gdzies co dwa lata, a same w sobie starczaly na dluzej. Czemu teraz mialbym nie chciec by bylo tak samo?


_________________
.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 19:13 
Cytuj  
Mi się dobrze grało w BF3, to źle?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 19:17 
Cytuj  
Nie, good for you.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 19:51 
Cytuj  
+ pewnie to, ze nie ma juz wspolnego grania, jak lata temu w kafejkach.

Ludzie spotykali sie razem zeby sie spotkać i pograć, to wystarczalo, a w samej grze wazny byl skill, bo bylo to jak amatorski sport (e-sport).
Nawet mimo ze nie gralem w FPSy, albo gralem minimalnie bo nie bylem w nie dobry, to wiedzialem kto jest lokalnym wymiataczem. Nawet po graniu w sieci liczylo sie to samo - kto gra dobrze, tak jak w grach zespolowych, a jednoczesnie wspolnie mogli grac ludzie z roznym skillem.

Teraz chyba mamy kanapowcow, ktorzy nie lubia przegrywać i matołów ktorzy siedzać z dala od innych zawsze wolą na coś innego zwalić wine niż na własne błędy (gdzie w kafejce nie było takiej mozliwosci, bo sie wszyscy widzieli i znali).
Anonimowość i brak dedykowanych serwerów powoduje to ze ludzie dalej graja w stare skillowe FPSy, czy nawet lajtowe gierki typu pierwszy CoD i MoH.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 20:48 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Pytanie powinno być: dlaczego obecne gry śmierdzą.


This ^^^


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 20:50 
Cytuj  
nie zrzucalbym tego na fakt, ze obecne gry smierdza.
a raczej na to, ze jestesmy juz starzy i powinnismy raczej warzywka w ogrodku sadzic niz grac.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 20:57 
Cytuj  
My jesteśmy coraz bardziej pro, a średnia wszystkich graczy jest coraz bardziej głupsza.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 21:00 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
a raczej na to, ze jestesmy juz starzy i powinnismy raczej warzywka w ogrodku sadzic niz grac.


Znaczy, ze starzejemy sie szybciej, niz gry robia sie prostsze? Nieee...


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 21:07 
Cytuj  
Tomu dobrze prawi. Dlatego w pewnym sensie wkroczyla tutaj dota. Gra nie wybacza bledow, ale mimo to sie gra, by grac lepiej. Przegrywa sie, ale mozna analizowac dlaczego i to poprawic. W najnowszym CoD? No chyba nie ma po co. Ja akurat lubie fpsy. Taki cod, faktycznie nie jest to jakas super pro gierka. Ale po zadzialaniu community, wypuszczeniu mod toolsow i po tym odpowiednich modow, zaistniala rywalizacja. A teraz boja sie, zeby gracz poczul sie sfrustrowany bo przegrywa. Zabrano graczom mozliwosc tworzenia "sceny".


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 21:10 
Cytuj  
no wiesz, dla mnie nie ma bardziej frustrujacej gry niz... bf3 - zwlaszcza na duzych, kamperskich mapach. A skradac sie godzine, to mi sie nie chce.
Wiec co jest frustrujace to rzecz wzgledna.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 21:17 
Cytuj  
Wkurwia Cie to, ze dzieje sie mnostwo rzeczy na ktore nie masz absolutnie wplywu. BF3 zmuszal mnie do zachowan, ktorych nienawidze, czyli do campienia. Nie mowiac juz o systemie spawnow, gdzie potrafi spawnac kogos za plecami 5 kolesi i +5 fragow wiecej. Poza tym nie ma zadnego "pro" trybu. W innych grach mogles nawet nauczyc sie jak mniej wiecej dziala spawn. Tutaj masz rzecz absurdalna, squad i mozliwosc spawnowania na czlonku squadu. 1 sie zakampi i za chwile w tym samym miejscu beda wszyscy spawnic. Gralem meczyki w bc2 i bf3. Jeszcze w bc2 jakies to znosne bylo. W bf3 bylo po prostu slabe. Nie wiem czemu, ale w bf2 tego nie ma.

bf nigdy nie byl za bardzo gra nadajaca sie do competitive gry, chociaz w bf2 jeszcze to jakos zylo. Ale tez niezbyt dlugo. Umiejetnosci graczy wychodza w momentach 1vs1. W bf3 rzadko sie to zdarza w ogole, a np. w takim Planetside 2 juz czesciej. Ale raczej ze spokojem moglem czyscic budynki.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 21:24 
Cytuj  
Co to są fpsy'y? Po jakiemu to? I pytanie powinno być dlaczego śmierdzą mi nogi? Taka sama bzudra. Ciągle wychodzi masa ciekawych gier, jak tylko ktoś ma czas to grać można do oporu. I wieku 30+ problem czy jest w co grać znika. Człowiek ma ciekawsze rzeczy na głowie.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 21:26 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
nie zrzucalbym tego na fakt, ze obecne gry smierdza.
a raczej na to, ze jestesmy juz starzy i powinnismy raczej warzywka w ogrodku sadzic niz grac.


This.

Dla mnie zajebistych gier jest aż nadto, jeżeli brać pod uwagę możliwości czasowe.

Pogląd, że kiedyś to wychodziły super gry a teraz to sam komercyjny szajs można swobodnie włożyć między bajki i uznać za pierdolenie.

A FPSy? Są chujowe bo zostały dostosowane pod wykastrowany kontroler konsoli. Są wolniejsze i FOV jest mniejszy. Oprócz tego doszedł szajs typu aczwimenty, dlc czy kolejne levele/perki.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 21:31 
Cytuj  
Widac, ze po prostu malo w takie gry grales. First-person shooter.
Tu nie chodzi o to czy jest w co grac czy nie, nie wychodzilo nic nowego dla mnie z shooterow nic ciekawego od dawna, sprawdzajac niemal kazdy nowy tytul, ze zaczalem grac w co innego. W zadnej nowej grze na jakas szersza skale nie pojawil sie esport, poza CSGO. Z takich powodow, ze po prostu nie da sie ich w zaden sposob dostosowac do warunkow esportu. Taki bf3 ledwo sie pomysl narodzil to od razu upadl, bo posiadal podobne wady jak wymienilem. Zreszta jak pisalem, tu nie chodzi o to, ze nie ma w co grac tylko o jakosc tego grania.

Razoth napisał(a):
A FPSy? Są chujowe bo zostały dostosowane pod wykastrowany kontroler konsoli. Są wolniejsze i FOV jest mniejszy. Oprócz tego doszedł szajs typu aczwimenty, dlc czy kolejne levele/perki.

this.

a RTSy? poza SC2, ktory dla mnie, ktory ma dwie lewe rece do tego jest hardcorem. Nie ma tez praktycznie alternatyw. Jeszcze wieksza nędza niz z fpsami? Czego nie rozumiem, bo rtsy nie maja perkow, acziwmentow i innych pierdul. Swego czasu byl i jest CoH.

Odnosnie tego, ze wszystkie gry smierdza, to moze jednak bardziej chodziloby o gry online. Z single pewnie sie cos znajdzie.

az zapodam linka http://www.esreality.com/post/2365474/g ... -for-2013/ , fajne reakcje w komentarzach.


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 12 sty 2013, 22:03 
Cytuj  
Gier jest bardzo dużo. Dużo więcej niż kiedyś. Dlatego duża część z nich jest taka jaka jest. Szczególnie online. Muszą być bardzo accessible, casualowe, z toną tutoriali i jeszcze większą ilością ułatwiaczy. Ostatnio także darmowe do ściągnięcia. Prawie nie ma producentów tworzących produkty mające zatrzymać cię na dłużęj, tylko dać ci taki rodzaj doświadczenia, żebyś kiedyś wrócił / wydał jakąś kasę w sklepiku zanim quitniejsz (gry online) lub kupił następną część / DLC. (single).

Ilość gier + nowe modele biznesowe + multiplatformowość / szersza baza graczy.

RTS-y zostały zjedzone przez DOTY. Zresztą takich z długą mocną obecnością w sieci to wcale tak dużo chyba nie było nigdy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.