mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 8 lut 2013, 15:22 
Cytuj  
to, że ludzie narcystyczni/próżni/pewni siebie/optymiści jak zwał tak zwał, mają łatwiej to oczywista oczywistość


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 8 lut 2013, 16:56 
Cytuj  
/facepalm


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 lut 2013, 18:29 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Patrq94 napisał(a):
A NIE TAK JAK 3/4 POLAKÓW, KTÓRZY CAŁE ŻYCIE NARZEKAJĄ


zrodlo tej statystyki?


patrq10293 chyba nie jest to miejsce dla ciebie odpowiednie, bardzo nie lubimy jak ktoś podaje jakieś fakty nie popierając ich odpowiednim źródłem.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2013, 18:34 
Cytuj  
Patrq94 napisał(a):
Moi rodzice nie robią w branży, ale dziadek ma wiele wspólnego z geodetami i mnie wkręci. A ambicja, zaangażowanie (jeśli przyjdzie, a mam nadzieje że tak) to pomoże mi "zrobić" w miare dobrą karierę ;)


Czyli tak jak myslalem, tak i jest w tym srodowisku. Ale srednio mozna nazwac ambicja cos, co Ci ktos zalatwi imo.


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2013, 02:48 
Cytuj  
DirectC napisał(a):
Patrq94 napisał(a):

@Tsunami to czekaj na wiadomość ode mnie jak to zarabiam kilka ładnych kafelków miesięcznie, mam dom, rodzine, samochód, wykształcenie i jestem szczęśliwy. Bo coś jak próbuje Ciebie odgadnąć to jesteś nieszczęśliwym studentem bez przyszłości i kasy... Albo bezrobotnym ;D

Kilka kafelków w sensie 2.... Po geodezji bez uprawnień, będziesz cieciem od noszenia łaty... lol kurwa optymista i miliarder po geodezji :DDDD

QFT :D
ale wyprostuja go na pierwszej budowie na jaka trafi
pierwszy link z google 'geodeta zarobki'
http://www.zawodowe.com/Geodeta_-_opis_99


_________________
Obrazek

***

Posty: 535
Dołączył(a): 2.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2013, 10:11 
Cytuj  
Widząc jego zaangażowanie w pisanie pracy maturalnej już widzę, jak na studiach będzie robić różne projekty, nad którymi trzeba przysiąść po kilkadziesiąt godzin i jedna zła kreska albo widzimisie prowadzących i robisz wszystko od nowa. Akurat żeby to studiować trzeba mieć naprawdę dużo samozaparcia. ( na moim kierunku jedna ze specjalności to geodezja, więc się dość dobrze orientuje, jak to wygląda)

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 9 lut 2013, 10:40 
Cytuj  
meterrr napisał(a):


Najciekawsze są komentarze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2013, 10:47 
Cytuj  
Mi ktos opowiadal co sie tym trudnil, ze mozna sie w to bawic dodatkowo, majac inna prace na etat ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2013, 11:23 
Cytuj  
Wracając do kosztów życia w Polsce i zagranicą, u nas nie jest problemem koszt żywności tylko proporcjonalnie do zarobków bardzo wysokie koszty energii, prąd, gaz i paliwa sa na poziomie podobnym lub wyższym jak zagranicą, trzeba tez brać pod uwagę że jesteśmy w klimacie troszkę innym niż południowa europa czy wyspy brytyjskie, z która ostatnio eksperci rządowi wyliczali porównania kosztów energii, jeśli już to sugerujmy się cenami skandywawkimi gdzie państwa dbają by koszty energii potrzebnej do ogrzewania było niższe ze względu na położenie i klimat.

hmmm... co to ma wspólnego z tematem "Wątki biblijne i mitologiczne we Władcy Pierścieni." ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 lut 2013, 11:40 
Cytuj  
jak nie jest? stosujac prosty przelicznik 1:1 jak proponowal tczewiak to jestesmy w czarnej dupie dysponujac kwota 1000pln w porownaniu do 1000 funtow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2013, 11:55 
Cytuj  
http://www.mysupermarket.co.uk/#/shelve ... _ASDA.html

Patrzac na ceny z randomowego sklepu, musze sie niestety zgodzić, ze w przeliczniku 1:1 jesteśmy w czarnej dupie, ale nie az tak bardzo.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 lut 2013, 12:26 
Cytuj  
idz na rynek w uk i wroc pierdolic swoje smuty inside.
porownaj sobie ceny plyt z muzyka, filmami itd. itp.
ceny miesa, serow. warzyw. owocow.
mozesz tez porownac sobie ceny butow w clarksie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2013, 12:43 
Cytuj  
bedac na wakacjach w osrodkach turystycznych, ktore do najtanszych nie naleza, placac w euro nie czulem, zebym jakos szczegolnie duzo kasy tracil. Za to zlotowki sie rozplywaja ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2013, 13:20 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
idz na rynek w uk i wroc pierdolic swoje smuty inside.
porownaj sobie ceny plyt z muzyka, filmami itd. itp.
ceny miesa, serow. warzyw. owocow.
mozesz tez porownac sobie ceny butow w clarksie.

Mendol może ja źle szukałem i sprawdzałem, ale ceny mięsa, sensownego żarcia, czynszów, prądu wychodziło mniej więcej 1:1. Reszta wymienionych to już właśnie na korzyść UK, ale określam to jako dobra luksusowe.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2013, 13:29 
Cytuj  
w UK jest dobra rzecz, mozna wyjsc na miasto i zjesc za normalna cene. Wlasciwie to nawet wiecej ludzi chyba żywi sie na miescie. U nas wiekszosc sama gotuje. U nas zajebiste jak sie pracuje np. w firmie produkcyjnej i zazwyczaj tam maja stolowke. Dzizas, jaka oszczednosci czasu i kasy.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 lut 2013, 13:33 
Cytuj  
steki: kup jednego za 5 funtow (dobre mieso, nie 3 kategoria - bo takie chodza po 1-2 funty), drugiego dostajesz gratis.
cheddar: kup jednego za 2 funty, drugiego dostajesz gratis.
buty skorzane: kup pare za 60 funtow, druga pare dostajesz za funta.

caly koszyk (na kolkach) zakupow w dobrym supermarkecie (herbata, kawa, sosy, herbatki dla dzieci, slodycze, sery itd. itp.) po znizkach i kuponach rabatowych - 60-100 funtow.

prad, czynsz, telefon wychodzi mniej wiecej tyle samo. reszta nie.

buty dobra luksusowe? ja nie lubie w zimie chodzic na boso.
to samo z ubraniami.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2013, 13:41 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
steki: kup jednego za 5 funtow


to dlatego cypis rosnie jak pojebany ;<


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2013, 14:34 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
prad, czynsz, telefon wychodzi mniej wiecej tyle samo. reszta nie.


No nie bardzo, zwłaszcza prąd, gaz i paliwa opałowe, nawet porównując do średniej pensji to mamy do trzech razy większe koszty w Polsce, a jeśli weźmiemy pod uwagę że średnia pensja w UK jest faktycznie "bardziej średnia", a nie zawyżana jak u nas przez wąską grupę wysoko zarabiających jak w trzecim świecie, to się okazuje że przeciętny polak z pensją 2k płaci nawet 5-6x więcej od mieszkańca wysp brytyjskich.
( było sporo o tym gazecie wyborczej )

Co do zakupów, u nas przyjęło się że albo robimy zakupu w osiedlowym sklepiku gdzie ceny są wysokie, a jakość nadal byle jaka bo albo z sellgros albo z macro, albo robimy zakupy w hipermarkecie, pomijamy dobrej jakości małe sklepy, małe masarnie, małe piekarnie, pomijamy targowiska z warzywami i owocami, przez nasze złe nawyki doprowadzamy rynek handlu to tego że zostaną same hipermarkety z gównianą jakością żywności.
Dlaczego u nas w tesco nie można kupić ładnego pomidora czy ogórka, tylko jakieś odpady, to samo z cytrusami, a coś takiego jak owoce w kawałkach to jakieś sci-fi, alma troszkę lepsza ale to nadal nie to.
U nas w kieszeniach bida, lepiej kupić dwa kilo ćwiartek po 4zł i nawpieprzać się niż szukać dobrego mięska na stek po 30-40zł, szynkopodobne wyroby to już nasz słynny produkt, a dobra szynka od małego dostawcy zanika ponieważ nie ma gdzie tego sprzedać, market mu nie weźmie bez marzy 50-60%, a musi konkurować jeszcze z dudami/sokołowami itp, które z kilograma mięsa dzięki technologii z nasa potrafią zrobić dwa kilogramy szynki.

Jakby u nas ludzie zarabiali średnio 2k euro, a nie 2k zł to i handel by był na poziomie tego zachodniego.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 lut 2013, 14:40 
Cytuj  
nie zgodze sie embe. z tego co wiem to niestety polska jest traktowana nadal jak europa wschodnia. i takie produkty do nas trafiaja.
mam porownanie (kakao nesquik czy nawet platki do mleka) i niestety u nas smak jest chujowy, biorac pod uwage TE SAME PRODUKTY.
juz nie wspomne o tym, o czym piszesz - wyborze produktow w tesco. wystarczy popatrzec na to co jest w uk w tesco zeby sie zaczac zastanawiac dlaczego jeszcze siedze w pl :)
u butcherow w uk za 30-40 funtow, kupisz zajebiste mieso dla calej rodziny na tydzien.

i porownujemy te same kwoty.
1000 funtow kosztuje wynajem mieszkania w uk z oplatami. w polsce od biedy tez takie znajdziesz.
tylko, ze za 800 funtow w uk wyzywisz rodzine (nie oszczedzajac) - a u nas w polsce zostaje ci kasza i korpusy z kurczaka.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 9 lut 2013, 15:26 
Cytuj  
Kumpel prowadzi sklep ze zdrową żywnością, powiedział mi jakiś czas temu jedną rzecz. Dystrybutorzy dojebują masakryczne prowizje. On jest małą rybką i nie jest w stanie wynegocjować osobnego cennika / stałych rabatów, ale prawie każdy produkt może wynegocjować potężne zniżki u dystrybutora, tylko, że nie na cały asortyment i za każdym zamówieniem musiałoby być od początku. Zresztą na niektóre rzeczy ma ponoć rozeznanie w cenach poza Polską.
Ogólnie mówi, że podejście mają takie jakby się chcieli dorobić w parę lat do niewiadomo jakiej kasy, a że często mają wyłączność w dystrybucji albo nawet jak nie to dla małego sklepiku się nie opłaca nawet z ościennych krajów sprowadzać indywidualnie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.