mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 19:19 
Cytuj  
Hehe, nie ma to jak pogańskie symbole i obrządki przypisywać chrześcijaństwu. To tak samo, jak z kultem jajka na Wielkanoc ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 20:36 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
To tak samo, jak z kultem jajka na Wielkanoc ;)

X.


Obrazek


_________________



*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 22:18 
Cytuj  
a wam ksiądz kiedyś umył i pocałował stopy? wtf?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 mar 2013, 10:09 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Hehe, nie ma to jak pogańskie symbole i obrządki przypisywać chrześcijaństwu. To tak samo, jak z kultem jajka na Wielkanoc ;)

X.


Odkrywcze...
Nie wiem Xanth jak u Ciebie w rodzinie, ale moj prapradziad, pradziad, dziad i ojciec ubierali choinke na Swieta Bozego Narodzenia. Dla mnie to jest rodzinna chrzescijanska i katolicka tradycja.
I teraz rzad mi bedzie kazal zmienic ta tradycje bo do mojego kraju gdzies z pustyn arabii przyjechalo kilka osob o innym wyznaniu? Czy moze mam dziecku powiedziec, ze choinki w tym roku nie bedzie bo doczytalem na wikipedii, ze ona nie ma nic wspolnego ze swietami?
W takim razie w ogole nie rozumiem po co te cale zamieszanie z wiara, tradycja, wyznaniem, etc. Bruksela powinna zarzadzic, ze zadnego Boga nie ma - Darwin to w koncu udowodnil i zabronic uzywania slow takich jak "muzulmanin", "chrzescijanin", "protestant" czy "jechowy". Przeciez to powoduje sztuczny rozlam na jednolitej europejskiej warstwie spoleczenstwa. Zburzyc wszystkie swiatynie i skonczyc z tym cyrkiem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 mar 2013, 10:16 
Cytuj  
Poczytaj sobie genezę tzw. "bożego narodzenia".
http://dabhar.org/SP/1/1Boznar.htm

Tu tez:
http://www.edukacja.edux.pl/p-2650-boze ... zaje-w.php

Nadal jesteś pewny, że to katolicka tradycja?

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 29 mar 2013, 10:28 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Nadal jesteś pewny, że to katolicka tradycja?


Oczywista oczywistość, że tak, ty trollu


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 mar 2013, 10:35 
Cytuj  
I znow napisze - ODKRYWCZE.
Czego ty nie rozumiesz? Ja wiedzialem 20 lat temu, ze choinka przybyla do nas 300 lat temu z Niemiec i nie ma nic wspolnego z narodzinami Chrystusa.
Ale cala moja rodzina od kilku pokolen ubiera choinke na swieta i dalej bedzie ubierac. I nie chcialbym by rzad probowal mi tego zakazac za lat 20 czy 50 tylko z tego powodu, ze do Polski przyjechalo sporo panow w turbanach.
Rozumiesz?

Jak choinki (ktore, przeciez nie sa nawet chrzescijanskie) godza w czuly punkt muslimow - wolna droga. Prosze sie spakowac i wracac na swoje pustynie. Nie rozumiem zupelnie dlaczego kraj europejski cokolwiek zmienia probujac dogodzic imigrantom. Nikt ich tu do Europy specjalnie nie zapraszal - jakos nie widze by w krajach muzulmanskich, gdzie tez jest sporo imigrantow innowiercow, cokolwiek w tym kierunku robiono. Dlaczego by nie zabronic publicznych modlow? przeciez to moze byc dla takiego imigranta conajmniej niekomfortowe.
W jakieks fabryce w UK - poludnie, wiekszosc nagle wstaje i zaczyna bic poklony.. a juz noszenie krzyzyka jest niekulturalne, wyzywajace. To normalne?

W skrocie: niech sie imigracja dostosowuje do kraju, a nie kraj do ludnosci naplywowej. Jak komus nie pasuje, rosci jakiekolwiek pretensje - niech wraca skad przybyl. Gosc raczej nie powinien przestawiac mebli prawda?

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 29 mar 2013, 10:56 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
W skrocie: niech sie imigracja dostosowuje do kraju, a nie kraj do ludnosci naplywowej.

Zgadzam się.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Dołączył(a): 2.09.2008
Offline
PostNapisane: 29 mar 2013, 11:16 
Cytuj  
Mark, weź Ty się ogarnij. Jak dotąd nikt, dosłownie nikt w tym wątku nie wyraził zdania, że usuwanie choinek z przestrzeni publicznej to sensowny pomysł. Jesteś jedyną osobą w tym wątku, która uparcie wiąże choinkę z bożym narodzeniem i religią chrześcijańską, robiąc z niej niemal symbol religijny, przez co jako jedyny przedstawiasz argumenty potwierdzające słuszność podjęcia tej idiotycznej decyzji (o usuwaniu choinki, jeszcze raz dodam - z przestrzeni publicznej a nie z Twojego domu). Po czym się z tą decyzją kłócisz.

Co do symboli religijnych (a więc nie choinki) oraz nazw świąt nawiązujących do jakiejś religii w pełni się zgadzam z ich decyzją. Im mniej pieprzenia w szkołach o zabobonach i innych pierdołach tym lepiej.

Oczywiście gdyby choinka była symbolem religijnym (do czego usilnie starasz się nas przekonać), to wydawanie na nią kasy przez państwo nie powinno mieć miejsca. Państwo świeckie nie powinno wydawać kasy podatników na wspieranie jakiegokolwiek kultu czy tam religii. I szkoda, że potrzeba wyznawców innej religii (konfrontacji), żeby to ludziom uświadomić.

sula napisał(a):
Mark24 napisał(a):
W skrocie: niech sie imigracja dostosowuje do kraju, a nie kraj do ludnosci naplywowej.

Zgadzam się.

A nie ma Polaków innych wyznań? Albo Polaków ateistów? Są. Więc w tym kontekście argument Marka jest pozbawiony sensu.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 29 mar 2013, 11:52 
Cytuj  
smeagollum napisał(a):
sula napisał(a):
Mark24 napisał(a):
W skrocie: niech sie imigracja dostosowuje do kraju, a nie kraj do ludnosci naplywowej.

Zgadzam się.

A nie ma Polaków innych wyznań? Albo Polaków ateistów? Są. Więc w tym kontekście argument Marka jest pozbawiony sensu.

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, nie zauważyłem, żebym pisał stricte o religii.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Dołączył(a): 2.09.2008
Offline
PostNapisane: 29 mar 2013, 12:01 
Cytuj  
sula napisał(a):
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, nie zauważyłem, żebym pisał stricte o religii.

Wybacz, mój błąd, nie przyszło mi do głowy, że piszesz nie na temat. ;P

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 mar 2013, 15:19 
Cytuj  
ja nie pisze tylko o "choinkach" tylko o caloksztalcie zmian zachodzacych w Europie pod wplywem imigrantow z drugiego konca swiata. Myslalem, ze to jasne. Osobiscie chodze do kosciola raz do roku i to przy naprawde dobrych wiatrach.
Ale na maxa mnie irytuje, ze dla jakiejs mniejszosci imigranckiej chuj wie skad kraj odgornie cos narzuca, czy cos zmienia, by przypadkiem tej grupy nie urazic - w ogole nie zwracajac uwagi na fakt, ze byc moze obraza uczucia swoich "core" obywateli.
Tolerancja w Europie imho osiagnela apogeum - Belgia jest tego znakomitym przykladem: oto dla niewielkiej grupy imigrantow lamie sie tradycje, zmienia nazwy kalendarzowe swiat, zabrania sie piblicznego stawiania choinek etc. Bo przyjezdna mniejszosc moze czuc sie urazona. Czy ktos pytal o zdanie rodzima wiekszosc? Nie sadze. Przeciez to EU, my tu o wszystkich dbamy, my tu wszystkich kochamy, nawet tych co nam za przeproszeniem sraja na wycieraczke. Afiszujmy sie dalej swoja glupot... tfu tolerancja.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 29 mar 2013, 20:07 
Cytuj  
Ty jakis przyjebany jestes marek? Nie musisz odpowiadac. Kilka osob Ci juz tlumaczylo, ze chodzi o brak afiszowania _jakiejkolwiek_ religii za publiczne pieniadze. Widzisz gdzie indziej promowanie innej religii niz katolicyzm za panstwowe pieniadze? Nie? To nie sraj zarem.


_________________
cypis#2942
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 mar 2013, 21:02 
Cytuj  
chrześcijanizm jak już. Nie musisz odpisywać, że dla Ciebie katolicyzm=chrześcijanizm.
Nie rozumiem też, jakie oszczędności będzie miał rząd Belgijski zmieniając Christmas Holiday na Winter Holiday. Ale też nie musisz odpowiadać. Wiadomo. Duże.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 29 mar 2013, 21:05 
Cytuj  
Kilka postow temu miales problem z chowaniem choinek, teraz nagle zaczynasz pierdolic o zmianie nazwy swieta. Fajnie sie cofasz rakiem


_________________
cypis#2942
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 mar 2013, 21:24 
Cytuj  
ja nie pisze tylko o "choinkach" tylko o caloksztalcie zmian zachodzacych w Europie pod wplywem imigrantow z drugiego konca swiata.

l2r

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 29 mar 2013, 21:47 
Cytuj  
chrześcijanizm, lol

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 29 mar 2013, 21:52 
Cytuj  
No co kurwa, chrześcijanizm i katolictwo.

Polska jenzyk nie pasować?


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 31 mar 2013, 09:32 
Cytuj  
przepierdalaja publiczne pieniadze na duzo gorsze rzeczy, a akurat 20+metrowa choinka u nas w centrum handlowym, pod ktora ludzie laduja prezenty dla ubogich dzieci jest moim zdaniem pro. rok temu ponad 140 dzieciakow z domu dziecka dostalo prezenty, w tym kilka sztuk naprawde zacnych sprzetow - i to wszystko od ludzi, ktorzy woleli pozostac anonimowi. szacun zarowno dla darczyncow, jak i samych dzieciakow, z ktorych kazde potrafilo sie cieszyc nawet z pierdoly jak ksiazka, gdzie np. ich kolega obok otwieral wlasnie pudlo z ps3.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2013, 10:01 
Cytuj  
dla dziecka 100 razy bardziej książka > ps3


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.