mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 sie 2013, 21:56 
Cytuj  
dupa. teraz nikomu nie chce sie dupy ruszyc, a zagrozenie jest :)

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 1 sie 2013, 22:23 
Cytuj  
Nie zasługujemy żeby móc uważać się za naród. Mohery-dewotki które tracą małe fortuny żeby ksiądz miał paliwo do swojego maybacha który w swoim radiu nawołuje do antysemityzmu, a jednocześnie jest to z niewielu miejsc gdzie brak rządowych klakierów. A zawsze lepsze jest bezpardonowa krytyka rządu niż lizanie mu dupy przez "czołowych" dziennikarzy. Kibole z którymi nie potrafiono sobie poradzić i teraz ścierwo zasila jebanej mafii szeregi czy część narodowców dla których słowo Polska to tylko pretekst żeby bić czarnych. Do tego gimbaza modląca się do iphone'a czy lewackie chuje dla których Polska to zawalidroga przed osiągnięciem nirvany w postaci stworzenia obozów dla wszystkich którzy nie zgadzają się na aborcje na życzenie czy na małżeństwa pedałów.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2013, 22:28 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
czemu szacun? glupoty nie szanuje i wyrazam wlasne zdanie na temat tego co zrobili.
przychylam sie do opinii, ze te 200 000 inteligentnych i wyksztalconych ludzi ze stolicy, mogloby zrobic zdecydowanie wiecej dla tego kraju w kolejnych kilkudziesieciu latach, niz zrobili w powstaniu.
niestety nasz narod ma to do siebie, ze lubi zrywy z 'dupy', zupelnie nie myslac o konsekwencjach czy tez realnych szansach na sukces.
szkoda, ze w czasach takich jak dzis, nie potrafimy sie zebrac tylko wolimy skladac kwiaty pod pomnikami z naszym premierem.



Mendol sorry, ale pierdolisz jak potłuczony. Idąc Twoim tokiem myślenia, na chuj nam było westerplatte, na chuj stawialiśmy opór, po co broniliśmy się? Trzeba było poddać sie ładnie jak Czechy Niemcom, pokłonić się ruskim. 200 tys..? Śmieszna suma, nie stawiając oporu w 39 zaoszczędzilibyśmy miliony istnień.

Te 200 000 zginęło dla ciebie kurwa. Postawili na szali własne życia, byś ty mógł żyć w demokratycznym kapitalistycznym wolnym kraju, a nie pod sowieckim butem. Szanse były znacznie większe niż w 1939.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 sie 2013, 22:31 
Cytuj  
jakos pod sowieckim butem tez tutaj mieszkales. a jak zmienilo sie na demokratyczne, kapitalistyczne panstwo, to uciekles do uk.
sorry marek, ale usmialem sie po pachy, jak przeczytalem twoj komentarz :)
i nie zgineli dla mnie. bo ja na ich bezsensownej smierci nic nie zyskalem. a wrecz stracilem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 sie 2013, 22:35 
Cytuj  
To dzisiaj coś sie wydarzyło ?


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2013, 22:35 
Cytuj  
Mendol uruchom szare komórki bo mi się wydaje, że kretyńską gimbazą zawiało.
Wyjechałem wtedy jak dorosłem i miałem taką możliwość (EU).
60 lat pod sowieckim butem i teraz do usranej śmierci będziemy gonić "zachód". Gdyby powstanie wygrało, zamiast polonezem/dużym fiatem twój ojciec jeździłby nowym mercedesem, a ty nie płakałbyś po forach z powodu drogich gier, bo byłoby to dla ciebie 2-3h pracy.

Wytłumacz mi dlaczego 1939 nie jest "głupi", a powstanie warszawskie już "głupie".
Skretyniałe lewackie myślenie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 sie 2013, 22:44 
Cytuj  
wez marek uruchom cos u siebie, bo widze, ze coraz gorzej.
uciekles i tyle, nie ma co wnikac kiedy, skoro jestes takim zagorzalym patriota to powinienes siedziec w kraju i walczyc o lepsze jutro, nie pierdol wiec o historii, powstaniu i 1939.
i nie wiem co maja sowieckie czasy wspolnego z dzisiejszymi chujowymi grami. zawsze mi bedzie zal 2h pracy na chujowa gre w stylu tlou, bez wzgledu na to, gdzie bede pracowal.
moj ojciec nie lubil mercedesow, wiec za sowietow jezdzilismy fordami.
rozmawiamy o powstaniu, a nie 1939. i skupiamy sie na faktach, a nie fantastyce z ksiazek.
powstanie nie mialo szansy wygrac.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 1 sie 2013, 22:47 
Cytuj  
Jestem ciekaw po cholerę niemiaszki walczyli o Warszawę zamiast się z niej całkowicie wycofać. Bilans zysków i strat jest taki, że sporo więcej tracą ruskie chuje.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2013, 22:51 
Cytuj  
ale co te pierdolenie o wyjeździe ma do rzeczy?

powstanie nie mialo szansy wygrac.
to identycznie jak we wrześniu 1939.

Na temat proszę:
wyjaśnij dlaczego 1.IX.1939 - dobrze, a 1.VIII.1944 - źle.

Fakty są takie:
1939 - stracone miliony istnień, zniszczony kraj, rozkradzione co się dało
1944 - stracone 200 tys. istnień, zbombardowane jedno miasto

W 1939 nie mieliśmy absolutnie żadnych szans - cudem opieraliśmy się ~2 tyg. Najsłuszniejszą decyzją było się poddać. Co prawda 30 tys. polskich oficerów to zrobiło, tylko nie tym co trzeba - wycofywaliśmy się na wschód, poddaliśmy się ruskim - 30 tys. dostało kulkę w łeb. Głupota trzeba było 2 tyg. wcześniej poddać Niemcom.
Gdybyśmy się poddali od razu - okupacja całkiem inaczej by wyglądała: na styl czesko-francuski. Po co nam to było?


Ostatnio edytowano 1 sie 2013, 22:54 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 sie 2013, 22:54 
Cytuj  
ma dokladnie tyle samo do rzeczy co twoje pierdolenie o mercedesach, grach i lepszej polsce po zwycieskim powstaniu.
nie pisalem nic o kampanii wrzesniowej i nie zamierzam.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2013, 22:56 
Cytuj  
Wytłumacz mi tylko dlaczego stawianie oporu w 1944 uważasz za błąd, a stawianie oporu w 1939 nie uważasz za błąd?
Mi się po prostu wydaje, że nie potrafisz. Debata publiczna jest jedynie na temat zasadności powstania warszawskiego, a ty bezmyślnie powtarzasz to co zasłyszałeś. Prorosyjskie klimaty są cały czas bardzo żywe w naszym kraju - a przez 60 lat wpajano nam że próba odbicia stolicy i ustanowienie własnego rządu przed wejściem "braterskiej" Armii Czerwonej była wielkim błędem.
Ci sami ludzie strzelali w głowy polskich oficerów, raptem kilka lat wcześniej. A przez kilka następnych lat rozstrzeliwono/wywożono AK-owców w głąb Rosji jako zdrajców...
My tą wojnę przegraliśmy z kretesem, to był zabór rosyjski, a powstanie Warszawskie było ostatnią szansą na odwrócenie kart historii. O wiele ważniejszą niż 1939. Jak ktoś miał głowę na karku to wiedział, że nie mamy wyboru.
Generalnie i tak masz szczęście, że po rusku nie gadasz.

Dobranoc. Nie ma o czym z tobą gadać.
:lol:


Ostatnio edytowano 1 sie 2013, 23:03 przez Mark24, łącznie edytowano 3 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 sie 2013, 22:58 
Cytuj  
dobranoc mareczku :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 sie 2013, 23:15 
Cytuj  
Warszawa do jeden z głównych punktów strategicznych na osi Moskwa - Berlin. W którą stronę się nie jedzie, trzeba przez nią przejechać.
Celem Powstania było stworzenie przyczółków dla Armii Czerwonej przez tydzień, potem miała ona samodzielnie rozwinąć natarcie. Te założenia zostały osiągnięte po stronie polskiej, sowieci jednak woleli poczekać pół roku. Najprawdopodobniej ze względów politycznych, bo militarnie dysponowali wystarczającymi siłami, mimo udanego kontrnatarcia niemieckiego.
Niemcy nie mogli się wycofać, bo groziło to przerwaniem linii obrony i otwarciem drogi na Berlin. Co zresztą się stało kilka miesięcy później.
Pozbawione sensu jest planowe wyburzenie Warszawy, nawet po kapitulacji można było z miasta utworzyć wysunięty festung. Politycznie też mogło to wbijać klin między aliantów.
Dowódcy wykazali się sporą naiwnością, fakt. Alianci w Teheranie też swoje dołożyli. Ale koniec końców to nie nie powstańcy strzelali do cywilów i nie oni mordowali rannych.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 1 sie 2013, 23:18 
Cytuj  
Cytuj:
Fakty są takie:
1939 - stracone miliony istnień

Skąd ci się wzięły te miliony ofiar w 39tym?




Z ciekawszych rzeczy: Bagiński zawiesił prace nad Hardkor 44, w sumie było to przewidzenia, pomysł jest zbyt zajebisty, żeby mógł powstać w tym kraju.

***

Posty: 677
Dołączył(a): 1.03.2008
Offline
PostNapisane: 2 sie 2013, 01:06 
Cytuj  
hurr durr jestem patriota, poland stronk, kocham ojczyzne. jak gdyby ktokolwiek mial wplyw na swoja narodowosc. sral pies na te cale powstanie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 sie 2013, 08:34 
Cytuj  
Na chuj się produkujecie? Przecież mendol to potomek czerwonki z łodzi. Gdyby nie upadło to nie mógłby jeździć fordem jako aparatczyk partii tylko musiałby pracować. Dla takich AK to zdrajcy i terroryści, których trzeba było wystrzelać i zagrabić majątki żeby czerwone ścierwo miało nagrodę za zasługi dla chujka stalina.
Ja się cieszę, że na pomorzu czerwone świnie nie miały aż takiego wpływu i nie wybili wszystkich (chociaż i tak sporo). Gdyby nie było powstania to inteligencję i tak by wybito, bo ścierwo ludowe było świadome, że nie zabijając opozycji długo by się nie utrzymali. Po 45 to były rządy terroru i mordowanie elit.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 sie 2013, 08:45 
Cytuj  
e, bez przesady tczewiak, z partia moja rodzina nie miala nic wspolnego, wrecz przeciwnie :)
i troche przesadzasz z tym 'wybijaniem' inteligencji przez czerwonych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 2 sie 2013, 08:59 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
e, bez przesady tczewiak, z partia moja rodzina nie miala nic wspolnego, wrecz przeciwnie :)
i troche przesadzasz z tym 'wybijaniem' inteligencji przez czerwonych.

W większej części Polski wybijano. Na pomorzu było trochę inaczej i wybijano właścicieli ziemskich + kamieniczników (w tym Żydów co było dość dziwne, ale po prostu ruskie żydy to nie polscy Żydzi i musieli mieć jakiś konflikt).
Chociaż taki Piechowski, który uciekł z Aushwitz też musiał swoje odsiedzieć za przynależność do harcerstwa...

Mojej rodzinie się upiekło - zabrali tylko 3/4 majątku, a dziadkowi za pochodzenie z obszarów wiejskich mimo służby w wermachcie zezwolono na studia.
Jednak z opowieści dziadków to i tak niemiaszki zabili przez całą ww2 1 osobę z rodziny, a czerwoni 4 osoby w pierwszych miesiącach po przejęciu władzy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 2 sie 2013, 09:49 
Cytuj  
w patriotyzm to wierza w dzisiejszych czasach wiejskie glupki, a tak to kazdy bedzie spierdalac na zachod jak szybko sie da, zanim wojo zablokuje granice. Patriotycznie to mozna jeszcze niby placic podatki w tym dzikim kraju wzorem amerykanow.

Troche meczy mnie juz to ogrzewanie sie politykow przy tej tragedii i wciskanie tej dramy gdzie sie da prze media. Wczoraj u mnie kurwa tez syreny wyly. Serdecznie mnie to jebie, wspolczuje rodzina, muzeum fajnie zrobione, widac ze te wszystkie ch... Muzea w tym kraju to nie wina ludzi, tylko kasy i braku woli politycznej. Dramy nie tylko byly w tamtych czasach w wawie. Teraz jeszcze chca niby z tego zrobic swieto narodowe, najlepiej kurwa wolne od pracy w tym kraju nierobow.

Mercami jezdza cyganie!

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 sie 2013, 09:54 
Cytuj  
Patriotyzm jest dla ludzi, którzy boją się globalizacji, zmian, obcych itp. U nas nie da się normalnie obchodzić rocznic. Zaraz pojawia się hołota, która buczy na "obcych", a oklaskuje Antka policmajstra - powstańca kombatanta. Wszystko jest upolitycznione.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.