mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 sty 2014, 17:26 
Cytuj  
srsly, mialbym zaufac komukolwiek z tego forum jak co druga osoba chetnie potroluje? ;)


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2014, 17:36 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
srsly, mialbym zaufac komukolwiek z tego forum jak co druga osoba chetnie potroluje? ;)


ale nie ma znaczenia forum troll itd. musisz kolesia poznac osobiscie no i pierwsze biznesy jesli chodzi o kase to wiadomo ze raczej zaufanie z obu stron male :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2014, 17:40 
Cytuj  
Pewnie że przy pierwszych zakupach male zaufanie jest.
Dla przykładu, dostałem ofertę dzisiaj "Summer 2013 Mix Stradivarious" - tak niska oferta, że jakbym sprzedawał po 35zł szt. to byłby nawet zarobek. Tylko jakoś nie podskoczyłem i nie złapałem za portfel aby od razu kupić ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 sty 2014, 18:00 
Cytuj  
No ja pisalem a propos tego, że "na forum ciężko o oszusta" ;]

To co Ty chcesz kontenerek z chin zamówić? http://www.bigchina.pl/ ;)

Zawsze mozemy ograbiac cyganów, którzy okradają kontenery pseudo-unicefu na ciuchy. A jakie pvp przy okazji.


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2014, 18:09 
Cytuj  
Pseudo Caritasu - Eco-Textil, wlaściciel Wtórpol ;)

A konteneru nie trzeba szukać, kryzys w branży odzieży nowej robi swoje. Juz przy zakupie 100szt. dają takie oferty.
Co do Chin to z dhgate kiedys kupowalem srebro. Po kilku zakupach chinol się odezwał prywatnie aby kupic poza dhgate. Teraz mogę opychać to za 15zł (kilkukrotna przebitka). Ale kto by kupował hurtowe ilości biżuterii? :/

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 sty 2014, 19:24 
Cytuj  
Highlander - ja sprowadzam z chin i generalnie zasady są dwie:
1. tanio jeszcze mozna kupić, ale taniej wyrwiesz na ebay-u, chiny były tanie 10-20 lat temu, teraz już nie są
2. są firmy (chińskie) które robią zajebistą jakość (naprawdę) a ceny mają umiarkowane - i z takimi można nawiązywać kontakty. Kokosów (czyli kilkukrotnych przebitek) nie będzie ale marżę 60-100% da się wykręcić. Mam kilka towarów na amazonie ocenianych na 5 gwiazdek. Zresztą sam tych rzeczy używam i są zajebiste. Ale to towar z wyższej półki i nawet w UK nie dla każdego.

Ewentualnie można się bawić w podróbki MNIEJ ZNANYCH firm. Nikomu nie radzę sprowadzać SONY/APPLE z Chin. Na Big China można poczytać sobie opowieści tych na tyle głupich co próbowali.

Z drugiej strony imho czasy resellerów się kończą - przesyłka DHL z Chin pod drzwi w UK trwa 2dni robocze... Chinole sami zaczynają sprzedawać na ebay/amazonie (zresztą amazon robi za nich wysyłkę już z UK/USA/Niemiec/francji za troszkę wyższą prowizję). Praktycznie każda firma ma swoją stronę przez którą sprzedaje na cały świat. Sami też zajmują się marketingiem online (a przy handlu online inny nie jest potrzebny). Handel online takich pośredników jak ja powoli zamiera - po prostu stajemy się niepotrzebni - świat zamienia się w globalną wioskę.

Pieszczoch - mogę Ci podrzucać oferty odzieżowe - czasami dostaję na firmowego maila jakieś dziwne rzeczy. Nie wiem skąd mają namiary...
Handel online odzieżą - do tego trzeba mieć nerwy. Wysoki % zwrotów, a ja muszę pokrywać koszta przesyłki w obie strony. Musiałbym sprzedawać drogo, a wtedy nikt by tego nie kupował lub zwrotów byłoby jeszcze więcej bo wraz z ceną rosną oczekiwania. I błędne koło się zamyka.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 sty 2014, 19:42 
Cytuj  
Nie wiem, nie mam doswiadczenia. Mam kumpla w jakiejs elektronice, to mowi, ze chinczyki potrafią zrobic dobre jakościowo produkty, ale za jakosc... normalnie. Trzeba zaplacic.

Mowisz o sprowadzaniu, ale rozumiem, ze tylko duże ilości?

btw. zamawiales juz cos moze jakiejs pojedyncze rzeczy na ebay? Ponizej 150EUR chyba nie ma cła, a vat pewnie trzeba zaplacic. Ogolnie mozna tez czasem zaplacic z gory przez paypala, ale czasem mozna czekac 3 tygodnie ;]
do takich rzeczy ponoc http://www.aliexpress.com/ jest popularny


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2014, 21:17 
Cytuj  
@Mark24

Z odzieżą używaną czy outletową jest prosta sprawa.
W unii odzież używana jest w kategorii gospodarki odpadami - nie podlega zwrotowi.
Outlety w Polsce też nie podlegają zwrotowi, oraz wszystko ze zniżką. Nie wiem jak w UK z outletami
Dodatkowo ja sprzedaje hurtowe ilości - klient zatwierdza że chce otrzymać daną odzież po odebraniu zdjęć wysyłka i nikt mi nie zwrócił odzieży jeszcze.

Aha i jakby zapukali z BHF to wrzuć mi jakieś fajne kapcie ;(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.