mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 lut 2014, 12:57 
Cytuj  
Wiadomo ze tu same tuzy co 200 zl banknotami pety przypalaja ale czy ktos tam aplikowal ? :)

http://www.amazon.com/gp/jobs/ref=j_sq_ ... &x=41&y=15


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 13 lut 2014, 13:08 
Cytuj  
ja próbowałem na IT Support Eng, ale powiedzieli mi, że za dużo chcę $, więc gniję dalej w swojej korpo ;) trochę szkoda, bo miałbym rzut beretem do domu

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2014, 13:12 
Cytuj  
Widzę, że Amazon wykupił IVONA. I od razu chujki przenieśli licencje jednostkowe na chmurę :/


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 lut 2014, 13:53 
Cytuj  
4fr0 napisał(a):
ja próbowałem na IT Support Eng, ale powiedzieli mi, że za dużo chcę $, więc gniję dalej w swojej korpo ;) trochę szkoda, bo miałbym rzut beretem do domu


heheh , wolno zapytac ile zawolales ? i jakie korpo atm?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2014, 16:09 
Cytuj  
A w posen to na razie bida z ofertami pracy. Chyba na razie tylko jakies top managiery .

Ale troche obawialbym sie tam aplikowac, korpo w chuj, w tym raporcie bbc dobrze to nie wygladalo. Moze i ja tam nie mialbym zle ale troche mi nie pasuje jak firma zle traktuje pracownikow najnizszego szczebla.


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 13 lut 2014, 17:17 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
4fr0 napisał(a):
ja próbowałem na IT Support Eng, ale powiedzieli mi, że za dużo chcę $, więc gniję dalej w swojej korpo ;) trochę szkoda, bo miałbym rzut beretem do domu


heheh , wolno zapytac ile zawolales ? i jakie korpo atm?


tak jak pisałem chciałem 6k, patrząc na wymagania jakie stawiali wydawało mi się to rozsądne. Teraz jestem w Bydgoszczy w atosie, ale już z tego miejsca się kołchoz robi, teraz już prawie 2k ludzi tu pracuje, jak zaczynałem parę lat temu to było ~300

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2014, 22:20 
Cytuj  
We Wrocku w Amazonie nie spodziewałbym się szału, z tego co słyszałem to raczej szukają tam ludzi na maksa po kosztach. (pomijając same opinie krążące po tej firmie - niska płaca + duża rotacja)

Ja z kolei zaczynam dostawać ciekawe oferty z Gdańska dostawać (trochę skandynawskich SSC się tam otwiera) i myślę czy nie zrobić przeprowadzki, ale jak zwykle wszystko to kwestia $$$.


_________________
Altaya | BF4

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 lut 2014, 23:42 
Cytuj  
no niestety teraz wiele korpo chce zatrudniac po kosztach , nawet w katosach 2500 netto to dla niektorych za duzo

mnie corpo chcialo brac chocby jutro ale mialem systuacje podobna do 4fro - bylem za drogi a za mniej nie oplaca mi sie transferowac

jak krecili nosem na zalednie 4k na lape to widac ze niestety chca sobie zrobic tania farme , niestety pewnie im sie to uda bo polacy nie umieja sie szanowac jesli chodzi o kase i robia za najgorsze gowno


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 14 lut 2014, 08:46 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
jak krecili nosem na zalednie 4k na lape to widac ze niestety chca sobie zrobic tania farme , niestety pewnie im sie to uda bo polacy nie umieja sie szanowac jesli chodzi o kase i robia za najgorsze gowno


To chyba nie o to chodzi. Do korporacji idą młodzi ludzie np. po studiach i godzą się na takie warunki z nadzieją na to, że uda im się szybko wybić i przeskoczyć parę szczebli wyżej. Niektórym się to udaje ale większość się wypala (wyścig szczurów ich wykańcza). Korporacji to jak najbardziej na rękę bo mają ciągły dopływ nowych kadr i na dodatek tanio. Obserwowałem to zjawisko na przykładzie 2 większych gazet, a konkretnie na ich dziale reklam.

Także możliwe, że niektórzy wypaleni się już nie szanują (bo nie wierzą już w sukces) ale mam wrażenie, że dla większości jest to tylko okres przejściowy (a przynajmniej tak to traktują).


_________________
For the pony!

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2014, 09:47 
Cytuj  
Jak chcesz zarabiać dużo w korpo to farmacja albo consulting albo coca cola gdzie social jest MEGA wypasiony ;)
Korpo nie służy zarabianiu kasy, tylko za dobry wpis w CV, po 2 latach uciekasz do czegoś mniejszego gdzie płacą dużo więcej ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 540
Dołączył(a): 13.09.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2014, 09:52 
Cytuj  
Jak cos ja tez nie polacalbym Amazonu, generalnie bardzo zle opinie slyszalem od znajomych co pracowali. I rzeczywiscie staraja sie jak najtaniej zatrudnic ludzi.


_________________
--
IGN:
Past: Giwera @ LotRO.Snowbourn // Giwera @ WoW.Burning Legion - Horde // Giwera @ SWG.Eclipse PreCU Jedi // Giwera @ AoC.Fury // Giwera @ EQ2.Nagafen(PVP) - FP // Giwera @ MXO.Syntax // Lady Giwera @ GW

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2014, 09:56 
Cytuj  
Wszystko panowie zależy na jakim stanowisku się pracuje. Amazon zasłynął z wyśrubowanych norm w obsłudze klienta, że goście nie mieli czasu się w dupę podrapać i po paru miesiącach odchodzili. Nie oznacza to, że na stanowiskach specjalistów też się tak pracuje, ale na pewno nie nastraja to optymistycznie do tej firmy.

@DirectC Mniejsze płacą więcej jeśli jest to consulting właśnie. Ale komu ten consulting świadczą za grubą kasę? Korporacjom. :)


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 540
Dołączył(a): 13.09.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2014, 09:58 
Cytuj  
No ja wlasnie od specjalistow slyszalem niepochlebne opinie.


_________________
--
IGN:
Past: Giwera @ LotRO.Snowbourn // Giwera @ WoW.Burning Legion - Horde // Giwera @ SWG.Eclipse PreCU Jedi // Giwera @ AoC.Fury // Giwera @ EQ2.Nagafen(PVP) - FP // Giwera @ MXO.Syntax // Lady Giwera @ GW

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2014, 10:02 
Cytuj  
Nie neguję tego, tylko stwierdzam fakt, że w ramach firmy często panują różne warunki. Wystarczy zjebany szef, zespół etc.


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2014, 15:31 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Wszystko panowie zależy na jakim stanowisku się pracuje. Amazon zasłynął z wyśrubowanych norm w obsłudze klienta, że goście nie mieli czasu się w dupę podrapać i po paru miesiącach odchodzili. Nie oznacza to, że na stanowiskach specjalistów też się tak pracuje, ale na pewno nie nastraja to optymistycznie do tej firmy.

@DirectC Mniejsze płacą więcej jeśli jest to consulting właśnie. Ale komu ten consulting świadczą za grubą kasę? Korporacjom. :)

Stary nie wypowiadaj się ;) Tak mało płacą, ze ludzi po studiach idą na rok tam pracować, spłacają kredyt studencki i idą do normalnej roboty... serio mało płacą :lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2014, 16:05 
Cytuj  
A ludziom świeżo po studiach to gdzieś dużo płacą? Consultingiem nie zajmują się absolwenci. MD pracy specjalisty w Warszawie wynajmowanego do korpo zaczyna się gdzieś od 800-1000PLN. Ile z tego bezpośrednio dla pracownika to sam sobie musi wywalczyć.


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 15 lut 2014, 16:22 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
A ludziom świeżo po studiach to gdzieś dużo płacą? Consultingiem nie zajmują się absolwenci. MD pracy specjalisty w Warszawie wynajmowanego do korpo zaczyna się gdzieś od 800-1000PLN. Ile z tego bezpośrednio dla pracownika to sam sobie musi wywalczyć.

ja jebie poziom wiedzy -10, ale napisać coś muszę :lol:
Pewnie te kilka osób u mnie, które zaczynały w consultingu zaraz po studiach i dostawały taki kontrakt jak ja kiedy miałem 6 lat doświadczenia. Tak chujowo płacą, że spłacały kredyty studenckie w rok-dwa...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 lut 2014, 16:39 
Cytuj  
Ok, nie bardzo wiem o czym piszesz, ale niech będzie ze nawet studenci są konsultantami z pieciocyfrowymi zarobkami. Cokolwiek.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 16 lut 2014, 21:48 
Cytuj  
Problem z korpo jest taki, ze bardzo wiele zależy od twojej początkowej pensji, ponieważ później podwyżki często bywają procentowe (typu wzrost o 10-15% o "klasę zaszeregowania", jakkolwiek by jej nie nazywać w różnych firmach). Widziałem sytuacje, gdzie ci sami ludzie na tych samych stanowiskach zarabiali od 5 do 10k netto, bo tak sobie wynegocjowali na początku.

A niestety późniejsze wyrównanie do właściwego poziomu bywa ciężkie, chociaż wiem, że we Wrocku trochę osób dostawało gdzieniegdzie po +50% jak już mówili do swojego first line'a managera, żeby sobie odpuścił gadkę o podwyżce, bo oni i tak zaraz uciekają. Czasami się da, czasami nie. Wiele zależy też od kwartału, freezów i innych korpo gadek.

Jak ktoś jest po studiach i nie chce wyjeżdżać albo zakładać własnej firmy to korpo jest ok, bo zwykle poza przyzwoitą pensją dają od razu multisporta / prywatną opiekę medyczną i podobne, i jak się człowiek do tego przyzwyczai to później ciężko na duszy jak znika. :)

Aczkolwiek należy pamiętać, że praca tam zwykle niewiele ma wspólnego z sektorem MSP, gdzie po prostu nie ma czasu i potrzeby utrzymywania takiego poziomu pierdolenia o niczym.


_________________
Altaya | BF4

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2014, 17:13 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ok, nie bardzo wiem o czym piszesz, ale niech będzie ze nawet studenci są konsultantami z pieciocyfrowymi zarobkami. Cokolwiek.

Taka prawda w średniej wielkości firmie konsultingowej jak miałeś powiedzmy dobry wynik w dobrej szkole dostaniesz około 55-60k euro brutto rocznie.
Takie są fakty ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.