mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 34  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 20:07 
Cytuj  
Akurat produkcja rolnicza to dość specyficzna gałąź gospodarki, nie do końca mogąca podlegać tylko kryteriom biznesowym. Nie można doprowadzić do sytuacji że rolnikom się nie będzie opłacało produkować, uprawiać ziemi hodować zwierząt bo każde państwo powinno być pod tym względem samowystarczalne. Jakiekolwiek duże zagrożenie epidemiologiczne i granice są zamknięte, wojna na pełną skalę podobnie. A jak rolnik raz pierdolnie ziemię odlogiem czy tam stado ubije to pod warunkiem że dalej będzie na siłach w razie potrzeby nie uruchomi produkcji z miesiaca na miesiąc jak można by to zrobić z fabryka. Więc albo dopłaty albo cła jakos swój rynek chronić trzeba, przykład bogatej Norwegii pokazuje że na wiele rzeczy się mogli zgodzić w zamian za dostęp do wspolnego rynku ale cła na żywność utrzymali i swoje rolnictwo utrzymują mimo że byloby ich stać żeby wszystko kupować z krajów trzecich.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 20:10 
Cytuj  
Torbiś - Wychodzę z założenia, ze cel uświęca środki - i w odwrotności do ciebie jestem tak głupi, że nie widzę nic złego w przystopowaniu korposocjalizmu i zatroszczeniu się o własny interes rodzimych przedsiębiorców nawet uciekając się do tych złych "ceł". Szczególnie, ze cały system wręcz żeruje na podatnikach (przenosząc na nich ciężar kosztów) a jednocześnie faworyzuje korporacje.

Dracos - imho zdrowa zależność popyt - podaż powinna wszystko sama uregulować. System opierający się na centralnym zarządzaniu + systemie dotacji posypie się wcześniej czy później. Wystarczy sobie wyobrazić co będzie się wtedy działo.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 20:58 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Dracos - imho zdrowa zależność popyt - podaż powinna wszystko sama uregulować. System opierający się na centralnym zarządzaniu + systemie dotacji posypie się wcześniej czy później. Wystarczy sobie wyobrazić co będzie się wtedy działo.

to twoje gimbazowe rozumienie wolnosci gospodarczej


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 21:11 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
meterrr napisał(a):
rozmowa jest o tym ze im bardziej zaawansowane technologicznie rzeczy wytwarzasz, tym wieksza wartosc dodana, to lepiej zarabiasz EOT
im bardziej jestes specjalista tym lepiej mozesz cenic swoje umiejetnosci


podam ci na przykladzie, ktory bedzie sie ciagnal za toba cale zycie.
bo z reguly ludzie, ktorzy doszli do wszystkiego wlasna, ciezka praca, wlasnie patrza na innych.
ty jestes wyjatkiem, potwierdzajacym regule - w koncu mam kase i chuj z reszta.
pare lat temu zbierales na kurtke za 100zl, teraz stac cie na boss'a za 2k, a na to, ze szwaczka za uszycie jej dostaje 25zl masz wyjebane.


qft. zadziwiajace jak szybko zmienil sie meterowi swiatopoglad od momentu jak nie mial na kurtke do dzis.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 21:22 
Cytuj  
No tak to niestety wygląda u większości ludzi. Szczególnie polaczków. W wielu krajach byłem, teraz od 2 lat połowę życia spędzam ze szkotami i kurwa nigdy nie uświadczyłem takich dysproporcji jak u nas. Szczególnie mentalności ludzi, którzy jeszcze jakiś temu gówno spod siebie wyjadali. Ludzie siebie szanują.

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 21:31 
Cytuj  
ja sie przekonalem, ze niezaleznie od wieku, poglad na wiele spraw zmienia sie na duzo mniej radykalny w momencie pojawienia sie dzieci - czeka to i metera i, o zgrozo, ruchacza modelek tczewiaka. czego im zreszta sedecznie zycze. :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 21:35 
Cytuj  
Daedrael napisał(a):
ja sie przekonalem, ze niezaleznie od wieku, poglad na wiele spraw zmienia sie na duzo mniej radykalny w momencie pojawienia sie dzieci - czeka to i metera i, o zgrozo, ruchacza modelek tczewiaka. czego im zreszta sedecznie zycze. :)


a ja nie, ja bym ich wykastrowal dla dobra spoleczenstwa. Eugenika uber alles

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 21:46 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
No tak to niestety wygląda u większości ludzi. Szczególnie polaczków. W wielu krajach byłem, teraz od 2 lat połowę życia spędzam ze szkotami i kurwa nigdy nie uświadczyłem takich dysproporcji jak u nas. Szczególnie mentalności ludzi, którzy jeszcze jakiś temu gówno spod siebie wyjadali. Ludzie siebie szanują.


Najzabawniejsze jest to, że gdyby nie rolnik który zapierdala od świtu do nocy, to ta wymuskana elita nie miała by co do gęby włożyć, gdyby nie pani przy kasie w sklepie gdzie wszystko jest w jednym miejscu, to tracili by cały dzień na zapierdalanie od wytwórcy do wytwórcy żeby przygotować sobie obiad, gdyby nie śmieciarz, to w ciągu tygodnia utopili by się we własnym syfie. Można by tak mnożyć przykłady bez końca. Smutna prawda jest taka, że pogarda dla mniej zarabiających, czy w ogóle wartościowanie ludzi ze względu na wysokość zarobków to oznaka miernoty intelektualnej i braku jakiejkolwiek autorefleksji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 21:59 
Cytuj  
Goatus to wlasnie probowalem mu wyjasnic (meterowi), ale jak widac nie trafia.
moze faktycznie trzeba tlumaczyc jak w przedszkolu, jak widac kariere w IT mozna robic, bedac debilem.
czego przykladow jest kilka na tym forum.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 22:03 
Cytuj  
On to doskonale rozumie tylko ma zwyczajnie w dupie. Wrażliwość społeczna nie jest szczególnie niezbędna w dzisiejszych czasach i nie koreluje z inteligencją.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 22:14 
Cytuj  
adwokata nie potrzebuje raczej.
i nie rozumie, inteligencji do tego bym nie mieszal, bo ta nigdy nie grzeszyl.
a nabyta to nie to samo co wrodzona.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 22:25 
Cytuj  
Daedrael napisał(a):
Mendol napisał(a):
meterrr napisał(a):
rozmowa jest o tym ze im bardziej zaawansowane technologicznie rzeczy wytwarzasz, tym wieksza wartosc dodana, to lepiej zarabiasz EOT
im bardziej jestes specjalista tym lepiej mozesz cenic swoje umiejetnosci


podam ci na przykladzie, ktory bedzie sie ciagnal za toba cale zycie.
bo z reguly ludzie, ktorzy doszli do wszystkiego wlasna, ciezka praca, wlasnie patrza na innych.
ty jestes wyjatkiem, potwierdzajacym regule - w koncu mam kase i chuj z reszta.
pare lat temu zbierales na kurtke za 100zl, teraz stac cie na boss'a za 2k, a na to, ze szwaczka za uszycie jej dostaje 25zl masz wyjebane.


qft. zadziwiajace jak szybko zmienil sie meterowi swiatopoglad od momentu jak nie mial na kurtke do dzis.

mysle ze sie zle rozumiemy
bo szczerze nie wiem gdzie wy w mojej wypowiedzi widzicie pogarde
akurat bardzo dobrze wiem jak to jest zapieprzac w slabo platnej pracy, wiem tez lepiej pewnie niz wy jak to jest pracowac na gospodarstwie bo pochodze ze wsi i w porownaniu do was niejedne wakacje na tym gospodarstwie spedzilem

bardzo dobrze wiem ze swiat nie jest kolorowy i sprawiedliwy, ale tak jak pisalem wczesniej to nie do mnie z pretensjami
ja tylko stwierdzam fakty na potrzeby dyskusji i ma sie to nijak do szacunku wobec ludzi i ich pracy jaki mam na codzien

edit, a jeszcze smieszniejsze jest to ze z waszego pierdolenia i uzalania sie nad losem innych gowno wynika, bo i tak wpierdalacie te hiszpanskie pomidory i tak, wiec chuj w wasza hipokryzje


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 26 lis 2016, 22:29 przez meterrr, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 22:28 
Cytuj  
Apropo rolników. itp

Każdy kraj który ma mozliwość to dopłaca do swojego:

- rolnictwa
- energetyki
- przemysłu wojskowego (szeroko pojętego).

Czas się przyzwyczaić w końcu. USA tak robi (i za Trumpa będzie robiło dalej), EU tak robi. Chiny tak robią też, to, ze Korwin tam jeździ i chwali tego nie zmienia, że tam państwo dopłaca do stretegicznych gałęzi przemysłu z podatków. Masa mniejszych organizmów państwowych też tak robi.

Można się oburzać o to, że montownia pralek czy inna drukarnia dostała dofinansowanie, ale pewne branże nigdy nie będą w pełni rynkowe (no chyba, że państwo będzie na wpół upadłe).


Ostatnio edytowano 26 lis 2016, 22:28 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 22:28 
Cytuj  
nie porownuj sie bo z ciebie wiocha nigdy nie wyszla i nie wyjdzie.

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 22:40 
Cytuj  
ja po prostu widzac smutne zmeczone twarze kasjerek w markecie, mysle o tym, ze moglo mi sie mniej w zyciu poszczescic - przynioslbym do wynajmowanego mieszkania 40m2 2000 zł, zona 1500 zł i co? dziecku trzeba wymienic cala szafe co 2-3 miesiace, tak szybko rosnie. opakowanie kaszki kosztuje 16 zł, pampersy 90 zł; lekarze, szczepienia, specjalne proszki do prania, akcesoria typu krzeselka do zarcia, wozki, foteliki do samochodu itd. a gdzie dojazdy do roboty, zarcie, oplaty?

ja jestem oszczedny do tego stopnia, ze ciezko sie ze mna zyje w tej kwestii - pewnie dalbym rade, ale na styk. zero wakacji, zero oszczednosci na wypadek problemow ze zdrowiem w rodzinie, o takich luksusach jak kino czy zarcie na miescie nie wspomne.

powiecie, ze nie ma warunkow, to nie robic dzieci - a z czego tacy ludzie maja czerpac motywacje do ciagniecia tego gownianego zycia, dla kogo?

a wy piszecie, ze 10k miesiecznie na 2 osoby to jest normalne zycie, bo nizej to juz wegetacja. i zastanawiam sie czy to leczenie kompleksow, proba udowodnienia czegos na forum internetowym czy oderwanie od rzeczywistosci?

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 22:50 
Cytuj  
mendolowi włączył się mendol


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 22:51 
Cytuj  
no bo to jest poziom ktory uwazam za komfortowy i normalny
tak jak pisalem, mamy 5k kosztow stalych i 2k wydaje na pierdoly co miesiac
mam kogos kurwa za to przepraszac ? albo wstydzic tego ze moge normalnie zyc ? a taki poziom uwazam za normalny dla mnie, za zadowalajacy

tor napisal ze wydaja 11-12
ojciec tez wrzucil ze placi 10+ na rodzinke

jak w tym kraju nie przymierasz glodem, i nie umartwiasz sie od rana za co zaplacisz gaz to juz niby pogardzasz ludzmi ? jak nie jestes za pis to juz na pewno jestes za po

najpierw zarzucacie mi cos czego nie powiedzialem a potem obrazacie, swietna retoryczna sztuczka ... idzcie do polityki sukces murowany

a tobie mendol, radze najpierw zdjagnozuj o co masz bol pizdy, latwiej bedzie sobie z tym poradzic wiedzac o co tak na prawde chodzi


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 22:52 
Cytuj  
podatki juz zaplaciles niahu, za prowadzona dzialalnosc?

meter, juz ci napisalem, ze jestes debilem, najpierw naucz sie pisac poprawnie w stanach uniesienia, a potem zejdz na ziemie.
bo z tego co widze, to ani na mnie, ani na innych, dobrego wrazenia nie robisz.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 22:55 
Cytuj  
Jeszcze nie ma rozgrywek turniejowych w Europie :/ Ehh co zaścianek


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 26 lis 2016, 22:57 
Cytuj  
Niah napisał(a):
mendolowi włączył się mendol


ale mam na ciebie alergie, kurewski nierobie. i nie moge ci dac ignora, najgorzej.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 34  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.