mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 lis 2017, 15:33 
Cytuj  
Z iloma gadales?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 lis 2017, 15:47 
Cytuj  
Ja przez google translator napieprzam z chińczykami bez problemu :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 lis 2017, 18:54 
Cytuj  
Ktoś u nas napierdalał, że praca poprzez DG to oszustwo itp., a promował gearbest co nie?

https://www.politico.eu/article/uk-face ... aud-trade/

Cytuj:
Albo UE aresztuje firmy-słupy przerzucające towar z Chin (omijając wszystkie podatki), albo ecommerce europejski wcześniej czy później pójdzie do piachu. To jest być może największy aktualnie przekręt podatkowy w UE.

Jak to działa? Chińczycy rejestrują firemki na słupy, te firemki wynajmują wielkie magazyny w Europie, przerzucają towar masowo jako gifty, albo w ogóle bez odprawy (być może także przemyt lądowy przez Ukrainę). Potem kupujesz na takim np. Gearbeście i cieszysz się, że przesyłka przyjechała w 2 dni i bez żadnych podatków/ceł/VATów. Super. Nie?

W skali Unii mówimy pewnie o miliardach strat w VAT. Teraz idzie sezon świąteczny i już widzę, ile tego towaru przeleci obok celników. Niby trudno się dziwić, bo różnica jest ogromna (w cenie). Każdy wątek dotyczący jakiegoś sprzętu na Fb musi skończyć się opinią: "a ty głupi, ja kupiłem na Ali/Gearbest, etc. i nie zapłaciłem żadnych podatków". To już jest skala masowa.

Podkreślam, nie czepiam się ludzi. Każdy chce zaoszczędzić, a poza tym, pewnie 99% osób w ogóle nie jest świadoma, że kupuje de facto od kartelu elektronicznego.

Ciekawe, kiedy to jebnie?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 lis 2017, 19:45 
Cytuj  
Jebnie i to szybko, magazyny w Hiszpanii już pozamykane, włoskie i holenderski już dawno, teraz EU ma problem bo przez UK jest przewalany masowo towar z chin, pisałem o tym jak się zaczęła histeria brexitowa, drugie takie miejsce to Turcja ale w obu przypadkach wystarczy solidna kontrola celna w kraju docelowym i wyłapią wszystko, a jak ludzie zaczną płacić cło/vat to zniknie cały biznesik.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 lis 2017, 19:58 
Cytuj  
tylko dodam, że to trwa od dobrych kilku lat, masa sellerów na ebay/amazon to słupy chinskich producentów z którymi nikt nie jest w stanie konkurować. Ja się poddałem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 lis 2017, 20:09 
Cytuj  
Ludzie przyzwyczaili się do zakupów z chin bez vat, wykończyło to wiele firm, zresztą widać po allegro, które zrobiło się puste.
Coś czuję że będzie w tym temacie gorąco niedługo i nie jedna firma zniknie z rynku.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 gru 2017, 10:32 
Cytuj  
Jako, że zaledwie tydzien do konca roku, windykacje z listopada już wpadły (te z grudnia wpadają już w 2-połowie stycznia), można podsumować:
zysk jaki sobie założyłem na początku roku wyrobiony w 102% (jeszcze tydzien, więc będzie okolica ~105%), kwota inwestycji prawie dokładnie +50% (do stanu z konca 2016)

Niestety kokos którego dobrze znam i ogarniam zamyka swoje podwoje dla inwestorów prywatnych więc w przyszłym roku przerzucam się na mintos.com.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.