mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 27 maja 2017, 19:55 
Cytuj  
ostatnio zastanawialo mnie jaki jest udzial skarbu panstwa na polskiej GPW

w oparciu o stooq.pl i ich dane (486 spolek glownego rynku) na temat akcjonariuszy wyszla mi taka lista

podsumowane OFE + TFI maja lacznie okolo 130 mld
czyli z grubsza skarb panstwa + OFE + TFI = 30% naszej gieldy
free float to tez okolo 30%

smuteczek troszke

dane nie sa najswiezsze, scrapowalem je jakis miesiac temu, moze dwa, ale chodzilo bardziej o wyrobienie sobie obrazu jak to wyglada

Obrazek


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 maja 2017, 10:29 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
niestety zdobycie wiedzy potrzebnej zeby swiadomie podejmowac decyzje i wypracowac strategie przynoszaca regularne przewidywalne zyski to tak przynajmniej kilka lat ciezkiej pracy


bzdura, ale taki pogląd dominuje w kraju. Inwestowanie jest jedynie dla nielicznych, wiedza tajemna której w sumie nie ma sposobu posiąść, prawdopodobnie przekazywana genetycznie przez multimiliarderów ale jeszcze tego nie udowodniono.
Wyrobienie ~5-10% zysku netto jest banalnie proste i nie trzeba do tego nic więcej jak odrobina zdrowego rozsądku.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 maja 2017, 12:31 
Cytuj  
Mowa o samodzielnym inwestowaniu Marku. Bez wiedzy i doswiadczenia lapiesz sie na wszystkie rakiety jak tczewiak na bitcoiny. W dlugim terminie tracisz zamiast zarabiac (wzgledem rynku), bo na plusie zarabiasz mniej, a jak jest ogolna zwala, to tracisz bardziej.

No ale tez pamietajcie, ze prawie wszystko jest lepsze niz lokata/konto oszczednosciowe.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 maja 2017, 12:46 
Cytuj  
Dokładnie tak jest i wychodzi to często w rozmowach jak to ktoś uwierzył w łatwy zysk na rakietach, a kończył z wielkim minusem i przeklinaniem giełdy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 maja 2017, 13:31 
Cytuj  
Dla większości inwestowanie to jedynie akcje. A tu trzeba siedzieć, śledzić kondycje spółek, na bieżąco reagować na wszelkie newsy. Imho akcje są dobre dla ludzi - którzy po pierwsze mają mnóstwo wolnego czasu, po drugie siedzą w temacie od lat, po trzecie celują w stopy zwrotu na poziomie 20-30% i więcej.
5-10% da się bez problemu zrobić inwestując np. w obligacje. Już nie mówiąc o social lending. A to i tak 2-5x więcej niż lokata.

Tu jest bardzo prosta i liniowa zależność - większe zyski -> większe ryzyko utraty przynajmniej części kapitału. Imho każdy znajdzie coś pod siebie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2017, 09:59 
Cytuj  
Pytanko o oprogramowanie do płatności. (nie dla mnie), które:
- pozwalałoby na wpisywanie faktur zakupu, korygujących itp. per kontrahent itp.
- żeby łatwo można było sprawdzić stan płatności na każdy dzień do takiego dostawcy, czyli ile kasy muszę zapłacić na dziś
- żeby listowało faktur do zapłacenia i umniejszenia z faktur korygujących, żeby można było to przykleić do 'tytułem przelewu', a najlepiej zintegrowane z bankowością elektroniczną
- proste dla starszej osoby
- do małej firmy

pewnie można to ogarnąć w excelu dość łatwo, ale pewnie też istnieje jakiś prosty soft co takie rzeczy ogarnia ;)

ktoś z Was korzystał z czegoś takiego?

w sumie coś w stylu https://www.infakt.pl/ albo https://wfirma.pl/ tego nie ogarnie?

a może coś bezposrednio w banku http://www.spidersweb.pl/2016/02/mksieg ... enzja.html


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 cze 2017, 10:45 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Pytanko o oprogramowanie do płatności. (nie dla mnie), które:
- pozwalałoby na wpisywanie faktur zakupu, korygujących itp. per kontrahent itp.
- żeby łatwo można było sprawdzić stan płatności na każdy dzień do takiego dostawcy, czyli ile kasy muszę zapłacić na dziś
- żeby listowało faktur do zapłacenia i umniejszenia z faktur korygujących, żeby można było to przykleić do 'tytułem przelewu', a najlepiej zintegrowane z bankowością elektroniczną
- proste dla starszej osoby
- do małej firmy

pewnie można to ogarnąć w excelu dość łatwo, ale pewnie też istnieje jakiś prosty soft co takie rzeczy ogarnia ;)

ktoś z Was korzystał z czegoś takiego?

w sumie coś w stylu https://www.infakt.pl/ albo https://wfirma.pl/ tego nie ogarnie?

a może coś bezposrednio w banku http://www.spidersweb.pl/2016/02/mksieg ... enzja.html


Ja korzystalem z fakturowni:

http://fakturownia.pl/

Polecam! O ile nie chodzi o pelna ksiegowosc.

Swego czasu chcialem zrezygnowac z ksiegowej i przejsc na ifirme.pl, ale w sumie sie nie zdecydowalem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2017, 10:54 
Cytuj  
Subiekt ma dobrze to zrobione, łatwo można to ogarnąć, ewentualnie po zakupie można zaliczyć darmowe szkolenie i pomoc.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 18 cze 2017, 13:17 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Pytanko o oprogramowanie do płatności.


Jak będziesz szukać to sprawdzaj czy firma zaimplementowała w programie tworzenie jednolitego pliku kontrolnego (JPK). Od stycznia przyszłego roku wchodzą w ten system także mikroprzedsiębiorstwa, które będą musiały wysyłać do Min.Fin. ewidencje VAT w tym formacie (tj. przez bramkę ministerstwa).

My od paru lat korzystamy z tej firmy: http://www.fakt.com.pl/


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2017, 18:21 
Cytuj  
O dzięki. O JPK to w ogóle nie pomyslałem ;)


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 lip 2017, 13:18 
Cytuj  
u mnie zysk netto z inwestycji przekroczyl cene mojego auta.
Pozyczki to jednak piekna sprawa - zydzi wiedza gdzie trzepac kapuste ;)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 lip 2017, 15:19 
Cytuj  
No to gratki. Jak ktoś nie spłaca to gdzie sprzedajesz?

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 lip 2017, 15:33 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
u mnie zysk netto z inwestycji przekroczyl cene mojego auta.
Pozyczki to jednak piekna sprawa - zydzi wiedza gdzie trzepac kapuste ;)


Pytanie jakie masz auto, bo jak starego vauxhalla to zaden szal. :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 lip 2017, 20:07 
Cytuj  
ShadeKnight napisał(a):
No to gratki. Jak ktoś nie spłaca to gdzie sprzedajesz?


W tym samym serwisie - operują tam ludziska którzy z tego żyją ;)

Mi bardzo pasuje ta forma inwestycji. Nie jest czasochłonna i co najważniejsze, zysk nie znika następnego dnia z portfela bo kurs któregoś z aktywów poszybował w doł - kasa zarobiona, to kasa zarobiona.

mrynar - średnia klasa.


Posty: 5
Dołączył(a): 8.02.2010
Offline
PostNapisane: 26 lip 2017, 21:58 
Cytuj  
Na jakich portalach pożyczasz/inwestujesz?
Możesz napisać kilka rad dla początkujących?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2017, 13:03 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Mark24 napisał(a):
u mnie zysk netto z inwestycji przekroczyl cene mojego auta.
Pozyczki to jednak piekna sprawa - zydzi wiedza gdzie trzepac kapuste ;)


Pytanie jakie masz auto, bo jak starego vauxhalla to zaden szal. :)

mark przeciez ostatnio za maseratti sie rozgladal, tak ze tan ...


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 paź 2017, 18:11 
Cytuj  
Syn znajomego wyjechał do Holandii dwa lata temu, pracował przy ploterach, drukarkach 3D, jakiś akrylach itp, z tego co wiem zarabiał netto 3k euronów, teraz z dwoma kolegami od paru miesięcy mają malutką firmę w w grodzie kraka, jeśli mówią prawdę to zarabiają mniej, są niesamowicie zadowoleni i "nie wyobrażamy sobie zakładania rodziny w Holandii".
To taki przykład optymistyczny bo o aferach Krakowskich już się nie rozpisuje wam :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 paź 2017, 10:09 
Cytuj  
zarzadzanie wlasnymi srodkami vs zarzadzanie srodkami firmy na podstawie danych z wlasnego podworka (kokos). RSSO pozyczkodawcow prywatnych plasuje sie pomiedzy 11% a 25%. RRSO BM SA ktore od kilku miesiecy tez inwestuje aktualnie wynosi -21%.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 1 lis 2017, 19:02 
Cytuj  
A jakie jest rrso dla komiwojazerow sprzedajacych frajerom piramidy finansowe? Odzywali sie ostatnio do Ciebie czy juz nie podpisujesz w ciemno wszystkiego?


_________________
cypis#2942
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 2 lis 2017, 00:10 
Cytuj  
nie zazdraszczaj, że do ciecia z siłki nie zapukali ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.