mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 34  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 17:48 
Cytuj  
bedac nad morzem i sluchajac polakow jedzacych tam, to wystarczy lokal, mrozonki z biedronki i sukces gwarantowany.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 18:29 
Cytuj  
lordyp - czyli pod tym względem już dawno dogoniliśmy zachód? Przegoniliśmy też?
Ostatni raz w kraju byłem bodajże w maju.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 19:05 
Cytuj  
W UK dalej mają taką chujową bankowość? Wpłatomat obsługuje żywy człowiek do 16? Bankomaty pobudowali? Czy dalej jak w jakimś murzynowie?
Mendol napisał(a):
bedac nad morzem i sluchajac polakow jedzacych tam, to wystarczy lokal, mrozonki z biedronki i sukces gwarantowany.

w lipcu i sierpniu

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 19:09 
Cytuj  
W IRL są bankomaty i wpłatomaty, ale bankowość i tak jest taka sobie ;)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 19:11 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
w lipcu i sierpniu


co w lipcu i sierpniu?

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 19:15 
Cytuj  
Sukces gwarantowany.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 19:31 
Cytuj  
chyba mnie zle zrozumiales.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 lip 2015, 20:24 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
W UK dalej mają taką chujową bankowość? Wpłatomat obsługuje żywy człowiek do 16? Bankomaty pobudowali? Czy dalej jak w jakimś murzynowie?


wpłatomaty już są - ale szczerze to jeszcze nie zdarzyło mi się wpłacać.
bankomaty były od zawsze - w odróżnieniu do Polski wszystkie bankowe bezpłatne. Będąc ostatnio w PL zapomniałem, że mogę pobierać kase bez prowizji jedynie w bankomatach multibanku ;)
Oprócz tego są bankomaty prywatne stojace np. u ciapków w sklepie - tu jest prowizja, ale trzeba potwierdzić zgodę na jej zapłacenie.
Od czeków na szczęście się powoli odchodzi - ale cały czas są w użyciu. Chyba musi wymrzeć starsze pokolenie by się tego gówna dokumentnie pozbyć. Można je już wpłacać automatycznie bez czekania w ogonku do kasy - właśnie w tych wpłatomatach.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2015, 17:26 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
wiem o kokos.pl i analizowalem czy to dobry biznes , stopa zwrotu 15 % to juz nie tak zle ale:

trafisz na chuja co nie bedzie splacac i jak sciagniesz kase? , standardowa windykacja trwa i nie koniecznie musi byc skuteczna
bo ludzie sa teraz cwani i pozyczaja wiedzac ze komornik nic nie sciagnie


Pochwalę się - aktualnie 19k zł do przodu na czysto (po windykacjach etc). Gdyby nie spadły te jebane stopy to pewnie zarobiłbym w okolicy ~25k.
Mam stały prawie (bo muszę reinwestnąć około ~10k miesięcznie) pasywny zysk okolicy 1000-1500zł netto.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2015, 17:49 
Cytuj  
ale ze co zainwestowales 10k i co miesiac wyjmujesz 1-1,5k? jakos to jest zabezpieczone? mozna zarobic 10% rocznie i masz gwarancje hipoteczne ale to od 100k wzwyz.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2015, 07:30 
Cytuj  
aktualnie prawie 100k. 15.5% rocznie i caly czas spada, ze względu na to, że coraz większa ilość pożyczek jest udzielana na coraz niższe stopy procentowe (z racji ich obniżenia - zaczynałem jak było 16, potem 12, teraz 10).
Gwarancji nie mam - dywersyfikuję pożyczki - mam ciągle ok. 400 pożyczek udzielonych. Aktualnie co miesiąc 3-6 przechodzi do windykacji (ja się w to nie bawię i sprzedaję za 20-30% na rynku wtórnym) ale profit z pozostałych 390+ wciąż wyrabia mi zysk.

A gdzie można zarobić 10% rocznie z gwarancją? Byłbym zainteresowany.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 paź 2015, 16:21 
Cytuj  
Ma ktoś rozeznanie lub korzystał ostatnio z dofinansowania dla nowej firmy i/lub na otwarcie firmy ?
Potrzebuje pewne realne informacje, w temacie lub na pw.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 26 paź 2015, 14:07 
Cytuj  
embe napisał(a):
Ma ktoś rozeznanie lub korzystał ostatnio z dofinansowania dla nowej firmy i/lub na otwarcie firmy ?
Potrzebuje pewne realne informacje, w temacie lub na pw.


pis wygral to mozna zakladac small businesss Tosiek ? :wink:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 paź 2015, 19:09 
Cytuj  
niech obniżą podatki chociaż do czasów sprzed PO i niech odeślą pieski od kontrol ZUSowskich które ponoć każda młoda firma przechodziła.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 paź 2015, 19:28 
Cytuj  
Jeśli pracowałeś zagranicą legalnie i zakładasz potem firmę w Polsce to masz dużą szanse na pełna kontrole US, dwie takie osoby tłumaczyły się z przelewów z/na konto przez trzy ostatnie lata, nawet mieli sprawdzoną historie sprzedaży na prywatnym koncie allegro, w obu przypadkach nic nie znaleziono, jeden jednak zrezygnował i wrócił do Szwecji, stwierdził że szkoda zdrowia.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 7 lis 2015, 18:50 
Cytuj  
Trzy lata wstecz to i tak spoko, mnie sprawdzali 5 lat wstecz jak 5 lat temu kupiłem mieszkanie i 20% było płacone gotówką (reszta kredyt), bo uznali, że posiadanie takiej ilości gotówki przeze mnie jest dziwne i powinienem mieć to na koncie.

Jest ekstra jak dostajesz z US wykaz wszystkich pozytywnych wpływów na konto za 5 lat i do każdego musisz napisać co to było. Plus ankietę z pytaniami ile 5 lat temu średnio wydawałeś na jedzenie/ubrania itd miesięcznie.

Btw Tosiek - było śmiesznie bo co roku wtedy w krótkim okresie czasu miałem kilkadziesiąt wpłat na małe kwoty jak robiliśmy zrzuty na serwer Warcry i musiałem do US pisać wyjaśnienia i wysyłać stare faktury :) Przy okazji i dowiedziałem się, że sprzedaż towarów niematerialnych na allegro podlega opodatkowaniu więc musiałem kilkaset zł zaległego podatku za złoto z WOWa zapłacić lawl

2 lata postępowania kurwa potrzebowali żeby dojść do wniosku, że jednak było mnie stać i umorzyli sprawę.


_________________
Altaya | BF4

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 lis 2015, 18:56 
Cytuj  
Kurcze serio, powinien jakiś polski Orwell wypłynąć. Czasy są zajebiste, nie trzeba fantazjować, jedynie opisywać rzeczywistość :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 lis 2015, 18:47 
Cytuj  
Btw. firma która chyba najbardziej podziwiam jest amazon. W ciągu 30 lat za sprawą kilku bardzo dobrze przemyślanych ruchów ze zwykłej internetowej księgarenki o zasięgu lokalnym przerodziła się w największy na świecie sklep internetowy. Strategia ich rozwoju jest banalna - zrobić tak by każdy klient był zadowolony i być zawsze conajmniej jeden ruch do przodu.
Tak akurat sprawdzałem kiedy w końcu ten black friday:
• Amazon, which received orders for more than 5.5m goods on Black Friday last year, selling 64 items per second.
Imponujące.

Dla klienta najważniejsza jest jakość - o ile na ebay/allegro trzeba przedzierać się przez gąszcz chińszczyzny, grzebać po stronkach szukając recenzji lub ryzykować z zakupem - to na amazonie wszystko masz na miejscu, wystarczy poczytać komentarze do każdego produktu. Druga sprawa czas dostawy - od kilku lat jako jedni z nielicznych gwarantowali "next day delivery) za free (ok, w ramach Prime, czyli rocznego abonamentu), to aktualnie na terenie londynu wystarczy zamówić do południa, by przesyłkę otrzymać tego samego dnia wieczorem, w samym centrum londynu gwarantują dostawę w ciągu 2h.
Pomijam ich "poboczne" działalności - jak wypromowanie kindle, konkurowanie z netflixem (za free w ramach Prime), etc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 lis 2015, 18:52 
Cytuj  
zapomniales o mordowaniu konkurencji i calowitym przejeciu praw wlasnosci do tego co posiadasz.
jarasz sie jak dziecko i tak samo glupi jestes.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 20 lis 2015, 19:30 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
za free (ok, w ramach Prime, czyli rocznego abonamentu)

Cytuj:
(za free w ramach Prime), etc.

hehe


_________________
cypis#2942
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 667 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 34  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.