mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 gru 2014, 19:41 
Cytuj  
mam ten sam problem high. Na samochodach kompletnie się nie znam - i to co mi sie podoba nie podoba się forumowym specom i odwrotnie.
Aktualnie jestem za volvo s60 - i już na forach mnie uświadomiono, że wóz to muł, automat siada (bo chcę w automacie, btw. jest auto w którym nie siada automat? jak tylko gdzieś napiszę, ze chciałbym automat to od razu mi odradzają, że automat się psuje) i w ogóle do dupy ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 gru 2014, 19:57 
Cytuj  
Po gwarancji sprzedasz. Jaki to problem.
Chyba nie kupujesz używanego.

Ja właśnie kupiłem 4 letnią Zafire, ale ja jestem biedakiem z Warszawy.

Scenica miałem i mimo że bardzo wygodny i ciekawe ma rozwiązania to ogólnie gowniana jakość i wiele wad które wychodzą jak się samochód starzeje.

Zafira twarda, prosta, 7 miejsc.


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 30 gru 2014, 21:44 
Cytuj  
w mercu skrzynia automat nie siada.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 30 gru 2014, 22:07 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
mam ten sam problem high. Na samochodach kompletnie się nie znam - i to co mi sie podoba nie podoba się forumowym specom i odwrotnie.
Aktualnie jestem za volvo s60 - i już na forach mnie uświadomiono, że wóz to muł, automat siada (bo chcę w automacie, btw. jest auto w którym nie siada automat? jak tylko gdzieś napiszę, ze chciałbym automat to od razu mi odradzają, że automat się psuje) i w ogóle do dupy ;)


automat > manualna, skrzynia moze siasc w kazdym samochodzie, dlatego warto kupowac samochody w miare mlode

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 gru 2014, 23:36 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
...jest auto w którym nie siada automat? jak tylko gdzieś napiszę, ze chciałbym automat to od razu mi odradzają, że automat się psuje) i w ogóle do dupy ;)

spece od doradzania, wal to i kup to co ci się podoba w takim configu na jaki cie stać

mnie straszyli auto hamulcem ręcznym, ale pewnie dlatego że jak przychodzą mrozy to wielu ze zwykłym ręcznym siedzi na warsztacie

straszyli mnie automatem w hyundai sonata, a dzięki niemu 3.0 V6 palił w mieście max 11litrów i na trasie 7l


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 31 gru 2014, 07:49 
Cytuj  
generalnie do kazdego auta mozna sie o cos dojebac. I jezdzic komunikacja miejska;)
Czasami trafiaja sie jakies grubsze afery, jak np. wadliwe napinacze lancucha rozrzadu w poprzedniej generacji 1.4TSI i wyzej (np. Octavia II). Patrzac na ceny aut z tym silnikiem, to ze modele napinaczy byly zmieniane bodajze ze 2-3 razy a nowe TSI dziala juz na pasku, to cos jest na rzeczy. Z drugiej strony ludzie jezdzili (i nadal jezdza) tymi samochodami i jakos zyja.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 sty 2015, 00:33 
Cytuj  
Pierdolenie kotka za pomocą młotka - chcesz automat, bierzesz automat.
Jedyne na co zwracasz uwagę jak jest używany to w serwisie na kolor oleju w skrzyni automatycznej oraz zmiany biegów na zimnym i ciepłym oleju (czy nie szarpie lub nie przeciąga).
Koniecznie wymieniasz olej na nowy (pierdolenie, że ASB są bezobsługowe to domena serwisantów) i jedziesz.

Automatyczny ręczny w velsatisie miałem i nigdy nie narzekałem, best feature ever ;)

Piszpan napisał(a):
w mercu skrzynia automat nie siada.


Bzdura, może siąść jak w każdym innym. Szczególnie w wysoko pojemnościowych doładowanych dieslach - byłem, widziałem, skończyło się skarżeniem Mercedesa w Strassburgu.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 sty 2015, 10:51 
Cytuj  
Oyciec - dzięki.
jaki kolor oleju powinien być? Co ile się wymienia olej w automatycznej skrzyni biegów?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 sty 2015, 11:03 
Cytuj  
Generalnie olej powinien być po prostu czysty, przejrzysty a po zlaniu jego części musisz zwrócić uwagę na jakieś cząstki/opiłki świadczące o utraceniu właściwości smarnych bo elementy stałe się ścierają.
Niestety są różne kurestwa magiczne, które polepszają wizualną jakość oleju po dolaniu no i niestety pierwszym testem jest po prostu jazda autem i wyczucie czy szarpie, przeciąga ew. stuka podczas zahamowania auta.
Jeśli tych objawów nie ma nawet na gorącym oleju to jest ok.
Sama wymiana oleju to już kwestia indywidualna, mi się nie zdarzyło (poza od razu po zakupie) bo nie przejechałem nigdy jednym samochodem powyżej 60k zanim go nie sprzedałem ale co 45-60k jest ok.
No i nigdy diesla w automacie.

*

Posty: 181
Dołączył(a): 12.11.2006
Offline
PostNapisane: 1 sty 2015, 11:16 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):

1. nie przejechałem nigdy jednym samochodem powyżej 60k zanim go nie sprzedałem ale co 45-60k jest ok.

2. No i nigdy diesla w automacie.



Czy "1" wynika z "2" czy drugie z pierwszego?
Czy może są inne powody decydujące o "2", nie związane z "1"?

Pozdro.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 sty 2015, 11:22 
Cytuj  
Kupiłem diesla i akurat mam znajomych co mają dealera Opla. Dobra rada przed zakupem zdjąć gumowy przewód z powietrzem od turbiny i sprawdzić czy nie ma tam za dużo oleju, właściwie powinny być śladowe ilości. Operacja trwa 5 minut (jedna opaska). Nadmiar oleju w tym miejscu świadczy o złym użytkowaniu silnika.
Ekspert ze mnie żaden ale kazałem to sprawdzic przed zakupem w ASO, taka usługa to 250zl i wszystko w miarę dobrze sprawdzają.

Mam diesla z DPFem raczej nie jest to zaleta ale miałem bardzo mały wybór Zafir z małym przebiegiem.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 sty 2015, 11:28 
Cytuj  
grey_cinnamon napisał(a):
Oyci3C napisał(a):

1. nie przejechałem nigdy jednym samochodem powyżej 60k zanim go nie sprzedałem ale co 45-60k jest ok.

2. No i nigdy diesla w automacie.



Czy "1" wynika z "2" czy drugie z pierwszego?
Czy może są inne powody decydujące o "2", nie związane z "1"?

Pozdro.


Nie.
1 wynika, że jeżdżę max 2 lata bo potem zazwyczaj się nudzę i szukam czegoś "mocniejszego".
2 to własny fetysz - diesle są do traktorów i statków ;-)

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 1 sty 2015, 11:45 
Cytuj  
Nie kupiłbym:

auta na F
z dieslem
z turbina
w automacie


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 sty 2015, 11:58 
Cytuj  
Nyx napisał(a):
Nie kupiłbym:

auta na F
z dieslem
z turbina
w automacie
zgadza się, nie stać mnie na nowy, a sprawdzając pozostałe rzeczy okazuje się że 90% aut które chce kupić to diesle (czyli turbina)
Kupując Zafire miesiąc temu, bezwypadkowa z małym przebiegiem miałem jedną w Warszawie do wyboru.

Właściwie to była ta
http://potoccy.waw.pl/opel/

Nie mam opcji jeździć po Polsce a Mondeo jako że na F się trochę mi sypie.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 sty 2015, 12:03 
Cytuj  
Jeździełem znajomego klasą C w dieslu + automat i nie mam uwag, bardzo fajny silnik i równo ciągnie. Chociaż sam przy najbliższej zmianie wezmę benzynę z turbo pewnie. W moim dieslu wkurwia mnie nierówne rozłożenie momentu głównie.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 1 sty 2015, 12:12 
Cytuj  
Ale ja nie twierdze ze to jest zle czy sie zle jezdzi, wsztstko fajnie do czasu az ci sie spierdoli. Remont samego silnika z dieslem w passacie wychodzi 5k i tak czy owak taki remont bedzie trzeba zrobic. Turbiny, kola dwu masowe sa ta elementy ktore padaja. Najbardziej rozpierdalaja mnie teraz nowe auta z 1.0 w turbo 140km, po 100k km taki silnik bedzie pewnie do wyjebania.


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 sty 2015, 12:14 
Cytuj  
Ano będzie do wyjebania.
Dlatego nawet jeśli będzie to oznaczało, że zostanę zmuszony do kupna 10 letniego auta bo ma klasyczną v8 czy v12 to tak właśnie zrobię.
Nowe silniki mnie przerażają.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 sty 2015, 12:19 
Cytuj  
a ja kupiłem ostatnio auto na C, jak zawsze benzynę i żałuję jedynie ze nie automat


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 sty 2015, 12:25 
Cytuj  
Cinquecento? To były w automacie?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 sty 2015, 12:52 
Cytuj  
a te volvo s60 oyciec? Może być w dieslu? Na innych forach odradzają diesla z powodu strasznie słabego silnika i zmulonego auta.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.