mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 586 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2014, 07:53 
Cytuj  
Wydzielony offtop z tematu o zegarkach.
__________________________________


nie, do 19 roku zycia chodzilem w jeansach i bluzie z kapturem, bo wygodnie.

pozniej poszedlem do pracy i na pierwszym spotkaniu z kontrahentami "wyzszego szczebla" najadlem sie wstydu przez za duzy czarny garnitur w komplecie z obuwiem z otwarta przyszwa. od tego momentu bylo juz tylko lepiej, a dzis jestem bardzo zadowolony ze swojej szafy. jak cie widza, tak cie pisza.

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2014, 08:08 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Klasyka nigdy nie wychodzi z mody, w przeciwieństwie do całej reszty.


this. zainwestujesz 2000 w porzadne klasyczne buty gw i przy odpowiedniej pielegnacji (prawidla cedrowe, wosk, krem, pasta, renowator) posluza i 20 lat. nie wspominajac o wygodzie i smuklosci takiego obuwia.

podobnie z garniturem - granatowy bespoke pasuje do 90% sytuacji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2014, 08:28 
Cytuj  
Daedrael napisał(a):
nie, do 19 roku zycia chodzilem w jeansach i bluzie z kapturem, bo wygodnie.

pozniej poszedlem do pracy i na pierwszym spotkaniu z kontrahentami "wyzszego szczebla" najadlem sie wstydu przez za duzy czarny garnitur w komplecie z obuwiem z otwarta przyszwa. od tego momentu bylo juz tylko lepiej, a dzis jestem bardzo zadowolony ze swojej szafy. jak cie widza, tak cie pisza.


To chyba oczywiste, że musisz się dostosować ubiorem do pracy jaką wykonujesz albo otoczenia w jakim przebywasz.
Jak już musiałbym chodzić w krawacie to pewnie bym sobie jakiegoś smartwatcha sprawił, bo przynajmniej byłby użyteczny a nosić busolę dla samego lanszenia to nie dla mnie.
Daedrael a Ty czasem nie jesteś operatorem jakiejś maszyny albo lakiernikiem, bo coś kojarzę, że pisałeś niedawno dlatego tym bardziej mnie zastanawia po co elegancki zegarek do pracy. ;p


_________________
@polygamia

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2014, 08:44 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
To chyba oczywiste, że musisz się dostosować ubiorem do pracy jaką wykonujesz albo otoczenia w jakim przebywasz.
Jak już musiałbym chodzić w krawacie to pewnie bym sobie jakiegoś smartwatcha sprawił, bo przynajmniej byłby użyteczny a nosić busolę dla samego lanszenia to nie dla mnie.
Daedrael a Ty czasem nie jesteś operatorem jakiejś maszyny albo lakiernikiem, bo coś kojarzę, że pisałeś niedawno dlatego tym bardziej mnie zastanawia po co elegancki zegarek do pracy. ;p


W pracy pelnie skrajnie rozne funkcje, wiec ubieram sie od garnituru, przez smart casual, do dresu - zalezy czego wymaga sytuacja.

Co do rozmiarow - to, co teraz jest dla mnie dobrze skrojone i dopasowane, jeszcze 4 lata temu nazwalbym "pedalskim". Teraz wstydzilbym sie za siebie z czasow maturalnych, bo to bylo zasciankowe myslenie, a sam nosilem sie jak wiesniak, ale co zrobic. :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2014, 08:49 
Cytuj  
Smart casual :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2014, 08:50 
Cytuj  
Daedrael napisał(a):
Atherius napisał(a):
To chyba oczywiste, że musisz się dostosować ubiorem do pracy jaką wykonujesz albo otoczenia w jakim przebywasz.
Jak już musiałbym chodzić w krawacie to pewnie bym sobie jakiegoś smartwatcha sprawił, bo przynajmniej byłby użyteczny a nosić busolę dla samego lanszenia to nie dla mnie.
Daedrael a Ty czasem nie jesteś operatorem jakiejś maszyny albo lakiernikiem, bo coś kojarzę, że pisałeś niedawno dlatego tym bardziej mnie zastanawia po co elegancki zegarek do pracy. ;p


W pracy pelnie skrajnie rozne funkcje, wiec ubieram sie od garnituru, przez smart casual, do dresu - zalezy czego wymaga sytuacja.

Co do rozmiarow - to, co teraz jest dla mnie dobrze skrojone i dopasowane, jeszcze 4 lata temu nazwalbym "pedalskim". Teraz wstydzilbym sie za siebie z czasow maturalnych, bo to bylo zasciankowe myslenie, a sam nosilem sie jak wiesniak, ale co zrobic. :)


To samo powiesz za kilka lat - czasy się zmieniają.


_________________
@polygamia

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2014, 09:33 
Cytuj  
watpie, gdyz tak jak napisal high - klasyka sie nie zmienia i jest zawsze aktualna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2014, 09:38 
Cytuj  
Daedrael uległ propagandzie gender. Chociaż co do butów i zegarka ma rację. Ja mogę i mam w dupie dresscode. Konieczność dostosowania się świadczy, że jest się parweniuszem i trzeba się przypodobać wyższym pozycją.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2014, 09:47 
Cytuj  
acha , czyli jak na spotkanie biznesowe koles przychodzi w japonkach to jest to dla ciebie jak najbardziej ok ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2014, 09:50 
Cytuj  
Jeśli może sobie na to pozwolić (wie, że nikt nie powie mu nic w oczy) to znaczy, że wygrał. Z resztą jakie ma znaczenie kto jak wygląda? Dresscode to kolejny korpo pomysł na kontrolę pracownika.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2014, 09:57 
Cytuj  
A może Deadrel polubil takiego stajla?
Lepsze to niz w swytrze ;]

Klasyczny wystrój wnętrz też potrafi być pro a nowoczesne plastyki tez niekoniecznie długo przetrwają i będą modne ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2014, 10:02 
Cytuj  
Gust z wiekiem się zmienia. Sam pewnie koło 40 na smart casual się przerzucę. Dziś się czuję świetnie w jeansach i koszulce. hehe


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2014, 10:05 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
...smart casual...


gogle grafika żondzi:

https://www.google.pl/search?q=smart+ca ... B960%3B640
Spoiler:


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2014, 10:10 
Cytuj  
Raczej tak, nie powiem świetnie to wygląda:
Obrazek


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2014, 10:13 
Cytuj  
no te spinki do mankietow troche mi nie pasuja.

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2014, 10:49 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Raczej tak, nie powiem świetnie to wygląda:
Obrazek


czarne buty - not. koszula na spinki - wysoki stopien formalnosci, not.

nie pracuje w zadnym korpo i nie obowiazuje mnie zaden dress code. po prostu polubilem combo bawelniana koszula z otwartym splotem + chinosy + koniakowy pasek i polbuty. na zime dorzucam marynarke, a polbuty zamieniam na trzewiki z shell cordovanu, tyle.

staram sie nie oceniac ludzi po ubiorze, ale nie da sie ukryc, ze pierwsze wrazenie robi w 90% wlasnie odziez i dbalosc o szczegoly.

japonki na spotkaniu biznesowym - brak szacunku dla rozmowcow, a nie zaden #wygryw, proste.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2014, 10:56 
Cytuj  
Koszula na spinki + dzinsy to imo takie srednie polaczenie. Generalnie koszula nie pasuje do reszty.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2014, 10:58 
Cytuj  
Nigdy nie rozumiałem tej części "ubranie i szacunek". Nie widzę związku. Jak już jesteśmy w temacie i ktoś chce się podszkolić to ten gość wie jak się ubierać:
http://mrvintage.pl/

Większość jego propozycji to jakaś hispterska liga jak dla mnie, ale podstawy można poznać.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2014, 10:59 
Cytuj  
po brodach widac, ze duzo propozycji dla tczewiaka.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 8 wrz 2014, 11:01 
Cytuj  
jak się ubierać to tylko jak elita, hehe
https://www.google.pl/search?q=s%C5%82a ... CAYQ_AUoAQ


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 586 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.