mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2016, 23:48 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
daj no cytacik

Mark24 napisał(a):
Za mieszkanie wartości 400k zapłacimy w ciągu 30 lat ok. 1100k.



Cytuj:
Ostatnio jakiemuś Senior PM z korpo udzielałem pożyczki, widziałem wpływy na konto - ok. 7-8k miesięcznie (Wwa). Kwoty netto.

Wiesz, że PM to niekoniecznie IT? Ja z IT znam niewielu, którzy po 10 latach w branży mają mniej niż 10k.
A nie trzeba być nawet z IT - jak wspomniałem - dobry malarz też wyciągnie niezłe sumki. Troszkę w ich przypadku pojechałem z 10k, bo by musiał robić po 1,5 etatu, ale jak ciągnie te 400zł/dzień brutto, to mu po odliczeniu podatków, kosztów dojazdu i złodziejskich zusów zostanie ~300zł. Czyli 6k miesięcznie wyciąga koleś co wyższego nie ma.

Cytuj:
No ale to pewnie pojedyncze przypadki nieudaczników ;)

No skoro muszą jakieś dziwne pożyczki brać to zapewne tak.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 lut 2016, 00:38 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
14zł/m2 + vat.
Oczywiście, że typ co ma furę zleceń, zajebane terminy i sprzęt + umiejętności.
500zł za jedną ścianę mi kasuje, bo z wyrównywaniem pod projektor.
Ma 3 typów i jadą po całym trójmieście z takimi stawkami. A to jeden z tańszych tutaj. Mają tak rozplanowane, że obsługują 2-3 klientów dziennie i na przykład u mnie 3h równanie i podkład, drugi dzień 2h malowanie, kolejny dzień 2h druga warstwa. W sumie 500zł za 7h. Proste malowanie pozostałych ścian to już prosta wycena.
Nie twierdzę bynajmniej, że w całej Polsce są takie stawki, ale w pipidówach adekwatnie mieszkania też są tańsze. Ale też nie demonizujcie, że w miastach tylko lekarze, prawnicy i programiści przekraczają 10k, bo to nie prawda. Stawki poszły w chuj w górę.

@ClouD: znajdź mi fachowca w Gdańsku co się schyli po 200zł/day. Zrobię sobie remont całego mieszkania :D



jakos tak tczewiak dziwnie piszesz bo najpierw 400 netto pozniej brutto pozniej ze w dzien ci 2h maluje czyli za 400 zl dniowki wychodzi po 200zl na godzine dla malarza... a do tego chyba jakeis dojazdy miedzy tymi pracami to wyjdzie ze on pracuje po 24h na dobe, moze ty jakies dobre ziolo masz co? kopsnalbys bo ja nie palilem chyba ze 20 lat.

serio :) wejdz sobie nawet na jakakolwiek strone z kalkulatorami budowlanymi i polukaj na ceny ale 14 zl za metr malowania netto to wiesz na przetargach takich cen nie ma :)

mowisz ze ci typy kasuja 500zl za sciane pod telewizor? to ile ma ta sciana? "wyrownanie pod projektor" ? malowaniem? czyli tez szpachluja? bo jak robia ci sciany ze szpachlowaniem i malowaniem po 14 zl za m2 to w ciul tanio. ech zreszta nie bede sie czepial :)

chociaz nie jeszcze jedno fachowiec nie wezmie zadnej roboty za dniowke tylko policzy ci kompletne prace lub za m2 "fachowiec" za to jak najbardziej bo jemu wrecz zalezy zeby siedziec u ciebie jak najdluzej.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2016, 09:28 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
jakos tak tczewiak dziwnie piszesz bo najpierw 400 netto pozniej brutto

Nigdzie nie napisałem, że netto.

Cytuj:
pozniej ze w dzien ci 2h maluje czyli za 400 zl dniowki wychodzi po 200zl na godzine dla malarza...

Czytanie ze zrozumieniem. 500zł za 7h pracy + dojazdy.

Cytuj:
moze ty jakies dobre ziolo masz co? kopsnalbys bo ja nie palilem chyba ze 20 lat

Ja z rok już i jakoś mnie nie ciągnie, ale jak załatwisz dobry koks to chętnie skorzystam.

Cytuj:
serio :) wejdz sobie nawet na jakakolwiek strone z kalkulatorami budowlanymi i polukaj na ceny ale 14 zl za metr malowania netto to wiesz na przetargach takich cen nie ma

Słowo klucz: MIASTO. W Polsce masz dwa. Warszawę i Trójmiasto. Wiesz jak tutaj fachowcy są zmanierowani? Albo tacy, co czekasz pół roku na termin - jak na przeszczep wątroby, albo chujowi, których nikt nie chce, albo nie chce im się przyjeżdżać na malowanie pojedynczej ściany.

Cytuj:
mowisz ze ci typy kasuja 500zl za sciane pod telewizor?

Projektor. Telewizor stoi i się kurzy w innym pokoju.

Cytuj:
to ile ma ta sciana?

16m2

Cytuj:
"wyrownanie pod projektor" ? malowaniem? czyli tez szpachluja? bo jak robia ci sciany ze szpachlowaniem i malowaniem po 14 zl za m2 to w ciul tanio

Podałem, że gość kasuje 14zł netto za m2 MALOWANIA. Bo pozostałe ściany będzie mi malować. Jak już udało mi się termin zaklepać to stwierdziłem, że całość pomaluję, a nie tylko jedną ścianę.

Cytuj:
chociaz nie jeszcze jedno fachowiec nie wezmie zadnej roboty za dniowke tylko policzy ci kompletne prace lub za m2 "fachowiec" za to jak najbardziej bo jemu wrecz zalezy zeby siedziec u ciebie jak najdluzej.

Dniówkę to ja wyliczyłem na podstawie jego planów działania.
Od 8 napierdala u jakiegoś gościa, od 13 u jakiejś laski, a o 17 zaczyna u mnie. Bo nie marnuje czasu na czekanie kilku h pomiędzy warstwami tylko robi w tym czasie u innego klienta i kontynuuje dnia kolejnego. Mi to odpowiada, bo nie muszę brać urlopu specjalnie. Jadą tak w 3 typa i mają terminy zawalone na pół roku w przód. Widać kwestia planowania. Żeby planować wystarczy kalendarz, długopis i znajomość własnego tempa pracy. Nie potrzeba do tego wykształcenia wyższego.
Wyjaśnienie skąd mi wyszło 400zł/day.
Przyjeżdża sobie majster na wycenę. 15 minut dojazd, 15 minut mierzenia i ustalania.
Przyjeżdża majster na 3h + 15 minut dojazd.
Przyjeżdża majster na 2h + 15 minut dojazd.
Przyjeżdża majster na 2h + 15 minut dojazd + 30 minut sprzątanie.
W sumie 8h 45min. 500zł za robociznę.
Dla uproszczenia 55zł/h.
55zł * 8 = 440zł
Odejmuję 8% vat.
Czyli przy pracy 8h dziennie można przyjąć dniówkę 400zł brutto.
W przełożeniu na miesiąc korpopracy taki malarz ciągnie 6k na rękę miesięcznie. No, ale jako, że pracuje więcej niż 8h/day i więcej niż 21day/mo to ma więcej. Więc to nie jest tak, że każdy się pałuje całe życie za 3k/mc.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 lut 2016, 10:30 
Cytuj  
niepotrzebnie zaczalem :) ale jak ci mjster ustala remont w 15 min w 15 min dojezdza a w 30 min sprzata po remoncie to jakis cyborg.

moze zapytaj go ile zarabia ? :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2016, 10:42 
Cytuj  
Spoko - za 3 dni będę wiedział jakie są efekty tej pracy, jak dokładnie w czasie się to rozłożyło.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2016, 11:07 
Cytuj  
ClouD napisał(a):
Wynajmowanie to wypierdalanie pieniedzy w bloto, a bajki o tym, ze jest sie uwiazanym jak sie juz kupi mieszkania to moze byly dobre dla dzieci jakies 20 lat temu.
Kupilem mieszkanie we Wrocku 1.5 roku temu z mysla, ze i tak za te max 2 lata tam mieszkac nie bede. Teraz wyprowadzilem sie do UK i wynajalem bez wiekszego problemu (ludzie wprowadzili sie kolejnego dnia po naszej wyprowadzce) jakies firmie z Lodzi. I jakos cudem nie jestem na tym stratny, ba, nawet jestem okolo 300zl miesiecznie do przodu.
Nie wiem jak teraz, ale dwa lata temu, kiedy bralem kredyt nie zaplacilem zadnej prowizji, obecne oprocentowanie wynosi 3,82%. Bralem kredyt na 25 lat, a w zwiazku ze spadkiem WIBORu przez ostatnie poltora roku teoretycznie na te chwile zostalo mi juz niecale 20 lat.
No chyba, ze ktos bierze pod uwage tylko czarne scenariusze (aka tczewiak - 'jak stracisz robote') i po prostu sie boi, ze nie bedzie w stanie splacic tego kredytu - wtedy oczywiscie to jest bez sensu. Ale od czego sa ubezpieczenia ;)
Zawsze mnie dziwilo podejscie, ze wynajem jest lepszy od kredytu jesli kogos na ten kredyt stac i juz od dluzszego czasu nawet wsrod znajomych z takimi teoriami nie slyszalem sensownego argumentu popierajacego te teorie.


ta ale ty wynajmujesz we wroclawiu ;)
we wroclawiu popyt na mieszkania jest przeogromny, sklada sie na to wg mnie kilka faktow
- studenci paradoksalnie winduja ceny, bo tacy w 3 pokojowym mieszkaniu moga mieszkac w 5 i nagle sie okazuje ze cena najmu takiego mieszkania to 3k + rachunki (lol)
- cale tlumy ukraincow
- centrum regionu, wszyscy tutaj migruja
- calkiem niezle sie rozwinelo, duzo firm ma tutaj swoje siedziby

powodem ogromnego popytu jest tez kompletne rozjechanie jakosciowe tego jak ludzi chca mieszkac a co jest dostepne na rynku, bo ofert najmu jest bardzo duzo tylko 90% z nich to takie nory ze za darmo bym tam nie chcial, wiec jak ktos chce wynajac cos normalnego to schodzi w ciagu paru godzin, albo cena jest z kosmosu

co ciekawe z kim nie rozmawiam to kazdy tutaj "kupuje" swoje mieszkanie(nawet jak ktos zarabia 3 brutto to ostro kupuje heh), ale to akurat nic dziwnego bo ceny najmu tutaj sa z kosmosu w stosunku do zarobkow, i wiekszosc mlodych pomimo pracy na etacie stac jedynie na wynajem pokoju (!!)

ale pomimo tak ogromnego popytu nie widac tego w cenach, dalej da sie kupic mieszkanie za 5-6k, wniosek jest tylko taki ze to jest max na co ludzi stac w tym miescie, a ostatnio nawet widzialem juz calkiem fajnie umeblowane rynek wtorny 120m za 4,5k z metra


sam tez sie zastanawialem czy nie wziac kredytu, ale na rzeczy jakie mi sie podobaja jeszcze mnie nie stac, a kupowac tylko po to zeby kupic to szkoda zachodu potem z zamianami etc generalnie odkladam i czekam na kryzys ;) moze kiedys nadejdzie

kupowac pod inwestycje tez srednio bo np
kupimy za 200k kawalerke, takie cos mozna wynajac za jakies 1200 + oplaty czyli rocznie jakies 14k * 0,8 (podatek) * 0,9 (zawsze jakis pusty miesiac sie trafi) * 0,98 (amortyzacja/remont etc) to zostaje 9,9k to daje 5% stope zwrotu

chociaz w sumie jak by poszukac czegos do remontu to moze by sie zrobilo z tego 7% a to juz mozna sie zainteresowac


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 lut 2016, 11:21 
Cytuj  
no jesli powiedzmy mialbym placic powiedzmy 1,5k za wynajem chyba wolabym wziasc kredyt i placic rate 1,5k i miec swoje mimo kredytu.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2016, 11:27 
Cytuj  
Tak przypomnę tylko kontekst dyskusji - Aldatha, Warszawa, początkujący java dev.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 lut 2016, 11:35 
Cytuj  
I 30m za 400k :D
Kurwa 30m to ja mam łazienkę.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2016, 11:51 
Cytuj  
bez przesady, nawet w wawie mozna kupic cos fajnego za 7,5k od dewelopera i 6,5k rynek wtorny
no chyba ze alda celuje w bialy kamien to pewnie i na 30m moglo by mu braknac


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 lut 2016, 11:52 
Cytuj  
Ceny mieszkań wyznacza rynek panowie. Wiem, że można mieć dom 200m poza miastem, w cenie kilkudziesięciu metrów w dobrym punkcie miasta. Ja wolę to drugie. Może na emeryturze będą wolał to pierwsze.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2016, 12:08 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
bez przesady, nawet w wawie mozna kupic cos fajnego za 7,5k od dewelopera i 6,5k rynek wtorny
no chyba ze alda celuje w bialy kamien to pewnie i na 30m moglo by mu braknac


Coś fajnego w tych cenach? To równie dobrze możesz polować na jednorożca :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 lut 2016, 12:12 
Cytuj  
No ja mam fajną kawalerkę na Ursusie do sprzedania po 6.5k. hehe U deva na Ochocie, Włochach jest sporo inwestycji ~7.5k.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 lut 2016, 12:17 
Cytuj  
Przecież z ursusa to taka Warszawa jak z Tczewa Trójmiasto lolz.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 lut 2016, 12:21 
Cytuj  
Z tym, że Ursus jest w granicy administracyjnej miasta i mogę kasować z metra jakby była Warszafka. hehe


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 lut 2016, 13:08 
Cytuj  
hehe

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 8 lut 2016, 13:09 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
ta ale ty wynajmujesz we wroclawiu ;)
we wroclawiu popyt na mieszkania jest przeogromny, sklada sie na to wg mnie kilka faktow
- studenci paradoksalnie winduja ceny, bo tacy w 3 pokojowym mieszkaniu moga mieszkac w 5 i nagle sie okazuje ze cena najmu takiego mieszkania to 3k + rachunki (lol)
- cale tlumy ukraincow
- centrum regionu, wszyscy tutaj migruja
- calkiem niezle sie rozwinelo, duzo firm ma tutaj swoje siedziby

powodem ogromnego popytu jest tez kompletne rozjechanie jakosciowe tego jak ludzi chca mieszkac a co jest dostepne na rynku, bo ofert najmu jest bardzo duzo tylko 90% z nich to takie nory ze za darmo bym tam nie chcial, wiec jak ktos chce wynajac cos normalnego to schodzi w ciagu paru godzin, albo cena jest z kosmosu

co ciekawe z kim nie rozmawiam to kazdy tutaj "kupuje" swoje mieszkanie(nawet jak ktos zarabia 3 brutto to ostro kupuje heh), ale to akurat nic dziwnego bo ceny najmu tutaj sa z kosmosu w stosunku do zarobkow, i wiekszosc mlodych pomimo pracy na etacie stac jedynie na wynajem pokoju (!!)

ale pomimo tak ogromnego popytu nie widac tego w cenach, dalej da sie kupic mieszkanie za 5-6k, wniosek jest tylko taki ze to jest max na co ludzi stac w tym miescie, a ostatnio nawet widzialem juz calkiem fajnie umeblowane rynek wtorny 120m za 4,5k z metra


sam tez sie zastanawialem czy nie wziac kredytu, ale na rzeczy jakie mi sie podobaja jeszcze mnie nie stac, a kupowac tylko po to zeby kupic to szkoda zachodu potem z zamianami etc generalnie odkladam i czekam na kryzys ;) moze kiedys nadejdzie

kupowac pod inwestycje tez srednio bo np
kupimy za 200k kawalerke, takie cos mozna wynajac za jakies 1200 + oplaty czyli rocznie jakies 14k * 0,8 (podatek) * 0,9 (zawsze jakis pusty miesiac sie trafi) * 0,98 (amortyzacja/remont etc) to zostaje 9,9k to daje 5% stope zwrotu

chociaz w sumie jak by poszukac czegos do remontu to moze by sie zrobilo z tego 7% a to juz mozna sie zainteresowac


No ok, moze faktycznie Wroclaw wyglada inaczej niz Wawa, ale jak mieszkalem w Poznaniu tez sie przymierzalem do kupna bo tam to tez bylo po prostu oplacalne.
Z podatkiem nie jest tak jak napisales, albo 8% ryczaltem albo 19% od dochodu (co w przypadku kredytu oplaca sie duzo bardziej, tym bardziej, ze po wyjezdzie do UK juz nie bede przekraczal drugiego progu). Po odliczeniu kosztow mozna zamknac sie w przedziale 50-100 pln miesiecznie.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 lut 2016, 08:31 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Mark24 napisał(a):
daj no cytacik

Mark24 napisał(a):
Za mieszkanie wartości 400k zapłacimy w ciągu 30 lat ok. 1100k.


wychodzi na to ze rzeczywiscie napisalem iz banki doplacaja do kredytow. Bo czymze jest skromny zysk w wysokosci glupich 700k w ciagu 30 lat przy inwestycji 400k zabezpieczone hipoteka I bankowym nakazem zaplaty :D
Serio jak nie potrafisz liczyc uzywaj kalkulatora.
Cytuj:
Cytuj:
Ostatnio jakiemuś Senior PM z korpo udzielałem pożyczki, widziałem wpływy na konto - ok. 7-8k miesięcznie (Wwa). Kwoty netto.

Wiesz, że PM to niekoniecznie IT? Ja z IT znam niewielu, którzy po 10 latach w branży mają mniej niż 10k.
A nie trzeba być nawet z IT - jak wspomniałem - dobry malarz też wyciągnie niezłe sumki. Troszkę w ich przypadku pojechałem z 10k, bo by musiał robić po 1,5 etatu, ale jak ciągnie te 400zł/dzień brutto, to mu po odliczeniu podatków, kosztów dojazdu i złodziejskich zusów zostanie ~300zł. Czyli 6k miesięcznie wyciąga koleś co wyższego nie ma.

Cytuj:
No ale to pewnie pojedyncze przypadki nieudaczników ;)

No skoro muszą jakieś dziwne pożyczki brać to zapewne tak.


OK to bylo Orange.
ale faktycznie zapomnialem o klapkach na oczach i postrzeganiu IT jako zlotego gralla przez co wiekszych ulomow z tego forum. Nie bede cie wyprowadzal z bledu i pisal o ile wyzsza jest pensja czlowieka odpowiedzialnego za budowe nowego osiedla. Nie ma sensu. Daj znac jak dostaniesz wyplate i stac cie bedzie na TV - ostatnio tak sie tym "bogactwem" chwaliles :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2016, 11:15 
Cytuj  
Póki co to tylko ty masz straszny ból dupy i teorie, że wyłącznie it zarabia. TV kupować nie będę, bo nie potrzebuję. Wolałem kupić projektor :D Zarabiam mało, ale nie muszę też latać jak jakiś podczłowiek na pocztę żeby wysłać używane gierki i liczyć każdego grosza aby polecieć na wakacje. To domena mareczka. Króla życia na wyspach.
I właśnie użyj kalkulatora, bo to ty stwierdziłeś, że przez 30 lat za 400k zapłacisz 1100zł... Ot taki promocyjny kredycik z ujemnym oprocentowaniem.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 12 lut 2016, 11:23 
Cytuj  
"k" is the key


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.