mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2016, 18:39 
Cytuj  
kup ziemie (dzialke z glowa jakas moze zimie rolna), zbuduj dom sam (troche zachodu ale sie oplaca, sam w sensie sam sie zajmuj poszczegolnymi etapami zlecajac to itd. tak minimum ze 100k taniej powinno cie wyjsc na takiej chatce 200m2+) nie ma bata jestes na start (na zakonczenie budowy) do przodu. ale to wszystko kwestia tez warunkow itd. bo w takiej wawie moze byc gorzej z kupnem dzialki gdzies w sensownym miejscu. mozna tez kupic sobie kamienice mieszkania sprzedac a sobie dobudowac peitro na gorze ale to juz inna bajka :)

razoth zarabiacj 5k na miech i mieszkajac u rodzicow odlozysz te 4k :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 7 lut 2016, 18:51 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
GL, splacajcie sobie kanciapy po 45-60m przez 20-30 lat.
Lmao.


1. Mam dejavu bo juz kiedys o tym dokladnie z Toba pisalem, nie planuje splacac tego 20 lat, tylko splacic to duzo wczesniej (ta, wiem, wedlug Ciebie niemozliwe ;)). A nawet gdyby to?
2. Mieszkania pod wynajem szczegolnie dla mlodych ludzi powinny miec wedlug Ciebie 100 metrow?

Jak zwykle post bez zadnej tresci w temacie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2016, 19:18 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):

razoth zarabiacj 5k na miech i mieszkajac u rodzicow odlozysz te 4k :)


Mowa była o lekkim oszczędzaniu a nie kompletnej dedykacji swojego życia pod zbieranie pieniędzy na kupno mieszkania za 8 lat. Bo za to uznaję zarabianie 5k i rezygnację z 80% tego na rzecz odkładania.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2016, 19:33 
Cytuj  
Nie przesadzaj - w miastach 10-15k to raczej standard. Nie mówię oczywiście o kasjerkach czy podawaczach frytek tylko o klasie niższej, która ma realny zawód w rękach.
Malarz co mi robi teraz pokój kasuje 400zł/dzień za samą robociznę, a ma zajebany cały miesiąc robotą. Także te 4k odkładać z głową się da na luzie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 7 lut 2016, 19:41 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Nie przesadzaj - w miastach 10-15k to raczej standard.


haha

Zyjesz jak Kaczynski w jakiejs bance mydlanej.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2016, 19:42 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Nie przesadzaj - w miastach 10-15k to raczej standard. Nie mówię oczywiście o kasjerkach czy podawaczach frytek tylko o klasie niższej, która ma realny zawód w rękach.
Malarz co mi robi teraz pokój kasuje 400zł/dzień za samą robociznę, a ma zajebany cały miesiąc robotą. Także te 4k odkładać z głową się da na luzie.


oj tczewiak ty to jeszcze jednak mlody jestes :)

jakbys mial rodzine dom 2 dzieci i chcial zyc jako tako to wtedy wszystko wyglada inaczej. a malarz co kasuje 400 zl dziennie to niezly jakis :) 500+ owszem dniowka ale majstra ktory ma wlasna ekipe i robi dla niego kilka osob ale nie malarza ktory pokoj maluje pls. chyba ze zes dorwal super fachowca ceniacego sie co maluje sciany po 400 zl na dzien i ma pewnie na 2 lata roboty :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2016, 19:50 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Nie przesadzaj - w miastach 10-15k to raczej standard. Nie mówię oczywiście o kasjerkach czy podawaczach frytek tylko o klasie niższej, która ma realny zawód w rękach.
Malarz co mi robi teraz pokój kasuje 400zł/dzień za samą robociznę, a ma zajebany cały miesiąc robotą. Także te 4k odkładać z głową się da na luzie.


Jesteś kompletnie oderwany od rzeczywistości albo trollujesz.

Odkładać "lekko" 4k zł może 1% tego kraju, tak jak napisałem.

Polecam jakieś oficjalne dane na temat zarobków w Polsce.

tczewiak napisał(a):
Malarz co mi robi teraz pokój kasuje 400zł/dzień za samą robociznę, a ma zajebany cały miesiąc robotą.


To zajebiście. Na pewno się cieszy, że będzie miał pieniądze na okres, gdzie nie będzie zajebany robotą.

mrynar napisał(a):
haha

Zyjesz jak Kaczynski w jakiejs bance mydlanej.


+1


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2016, 19:57 
Cytuj  
Ale to jakis artysta-malarz, fresk jakis tam napierdala na tych ścianach czy jak :) ?


A tak poza tym to co piszpan pisze to duzo racji plus budowa domku to dzialanie ktore mozna sobie rozlozyc w czasie typu w jedym roku działka, projekt w kolejnym geodeta prace ziemne fundamenty itd.. wiec o tyle lepsze w porownaniu do mieszkania ze nie trzeba placic na raz i nie trzeba sie wiazac kredytem. Dla tych co moga poswiecic czas na dojazdy to win-win sytuacja.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 lut 2016, 20:13 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
tczewiak napisał(a):
Nie przesadzaj - w miastach 10-15k to raczej standard.


haha

Zyjesz jak Kaczynski w jakiejs bance mydlanej.

Ta nieźle popłynął.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 7 lut 2016, 20:15 
Cytuj  
Dupa was boli bo należycie do underclass zarabiającej poniżej 10-15k miesięcznie.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2016, 20:15 
Cytuj  
Dracos napisał(a):
Ale to jakis artysta-malarz, fresk jakis tam napierdala na tych ścianach czy jak :) ?


dobre :lol: :lol: :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 7 lut 2016, 20:49 
Cytuj  
Swoja droga OK, malarz 400 zl moze sobie wolac za dzien malowania. Pytanie jaki debil zaplaci te 400zl mogac zaplacic polowe z tego za te sama usluge ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2016, 20:52 
Cytuj  
Kurde, mnie gość z synem przez 3 tygodnie pomalował całe mieszkanie, zrobił cała łazienkę i do tego poprzerabiał trochę instalacji w kuchni. Warszawa, wzięli 7k za całość. 400pln dniówki malarza to chyba rzeczywiście freski.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2016, 21:07 
Cytuj  
20 zeta za metr bieżący, do tego sufit. 400 może być, Leonardo leci na szybko i do następnej fuchy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2016, 21:38 
Cytuj  
14zł/m2 + vat.
Oczywiście, że typ co ma furę zleceń, zajebane terminy i sprzęt + umiejętności.
500zł za jedną ścianę mi kasuje, bo z wyrównywaniem pod projektor.
Ma 3 typów i jadą po całym trójmieście z takimi stawkami. A to jeden z tańszych tutaj. Mają tak rozplanowane, że obsługują 2-3 klientów dziennie i na przykład u mnie 3h równanie i podkład, drugi dzień 2h malowanie, kolejny dzień 2h druga warstwa. W sumie 500zł za 7h. Proste malowanie pozostałych ścian to już prosta wycena.
Nie twierdzę bynajmniej, że w całej Polsce są takie stawki, ale w pipidówach adekwatnie mieszkania też są tańsze. Ale też nie demonizujcie, że w miastach tylko lekarze, prawnicy i programiści przekraczają 10k, bo to nie prawda. Stawki poszły w chuj w górę.

@ClouD: znajdź mi fachowca w Gdańsku co się schyli po 200zł/day. Zrobię sobie remont całego mieszkania :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 lut 2016, 21:42 
Cytuj  
tczewiakowe odloty. 10-15k w mieście to standard, przy średniej krajowej na poziomie 3k.
Banki dopłacają do kredytów :o
Dawno takich bzdur nie czytałem :lol: :lol:


Co do bańki to albo pęknie albo nie pęknie. Nie spodziewałbym się jakiegoś drastycznego spadku cen nieruchomości w krótkim okresie. Dużą rolę odgrywa też psychika i przyzwyczajenia cenowe. Własny dom/mieszkanie w PL to must have - oznaka statusu społecznego etc. Do horrendalnie wysokich cen ludziska są przyzwyczajeni od lat.
Powolne spadki i stabilizacja cenowa jest imho dużo bardziej prawdopodobna.

Piszpan - typowo polskie podejście. Kup sobie działkę (200-400k) i zbuduj dom (300-500k). Po zakończeniu inwestycji sprzedaj całość za 500k bo tyle to będzie warte ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2016, 21:54 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
tczewiakowe odloty. 10-15k w mieście to standard, przy średniej krajowej na poziomie 3k.

10k-15k w mieście dla SPECJALISTY/FACHOWCA to standard.
Alda, o którym tutaj mowa niedługo się załapie do takiej grupy.

Cytuj:
Banki dopłacają do kredytów :o

To była twoja teoria.

Cytuj:
Własny dom/mieszkanie w PL to must have - oznaka statusu społecznego

I banki to wykorzystują.
Ilu to ja mam kumpli, którzy wzięli kredyt w wieku ~20-25 lat i teraz:
- boją się rzucić robotę i znaleźć coś lepiej płatnego, bo... stabilność
- boją się rzucić kobietę, bo mają kredyt jako małżeństwo
- boją się przeprowadzić do innego miasta
- boją się wyjechać za granicę
- przez powyższe mają chujowe zarobki więc mają ból dupy jak ktoś sobie kupi klawiaturę za kilka stówek czy wyda kilka dyszek rocznie na wycieczki.

A wystarczy nie wpierdalać się w mieszkanie na kredyt przy początkach swojej kariery zawodowej.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 lut 2016, 21:56 
Cytuj  
Racja.
Tylko z zarobkami nadal pierdolisz bo to się tyczy tylko rynku IT gdzie jest bardzo duży demand i to nawet tutaj nie często ktoś zarabia powyżej 10k, mowa o Trójmieście.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2016, 21:56 
Cytuj  
To masz bojaźliwych kolegów. Przypadek?


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 lut 2016, 22:03 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):

Cytuj:
Banki dopłacają do kredytów :o

To była twoja teoria.



daj no cytacik :lol:

Co do zarobków: średnie zarobki PM - 5-6k (nie chce mi się sprawdzać). Ostatnio jakiemuś Senior PM z korpo udzielałem pożyczki, widziałem wpływy na konto - ok. 7-8k miesięcznie (Wwa). Kwoty netto.
No ale to pewnie pojedyncze przypadki nieudaczników ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.