mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2015, 17:30 
Cytuj  
Na tamtym przykłądzie wrzucając 400k (depozytu rozumiem) 1 grudnia to grałbyś na ~100 lotach heheh.
I to nawet w scenariuszu idealnym zajebistych zyskówjaki podałeś byś wymiekł 11go po stracie całego zysku. A jak nie to srałbys nogawkami 17go byłbyś jakies 200k w plecy i juz by chcieli cie wywalić z pozycji bo poziom zabezpiczenia spadł ;]
Nie mów, ze IRL masz ciekły azot żyłach i tracąc połowe zainwestowanej kasy w kilkanaście dni trzymałbyś się takiej pozycji.

Wiem ze nie grałbyś na taką kase, ale jak piszesz innym o wspaniałym scenariuszu ile w tak dobrych warunkach mozna było od 1 grudnia zarobić, to dodaj jeszcze zainteresowanym, co tam sie działo po drodze i ze normalny człowiek nie przetrzyma takiej jazdy (a kurs faktycznie bardzo stabilnie sobie leciał przecież - co dopiero przy huśtawkach).

Taki przykład: są tysiące osób które od grudnia były tylko na krótkiej, ale i tak zdołały stracić heheh. Bo były kilka razy. I nie wtedy, kiedy trzeba.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 sty 2015, 17:57 
Cytuj  
Tomu, wiadomo że uogólniam i wyolbrzymiam. Ale jeżeli miałem styczność z opcjami binarnymi i tak trzymałem fason z zimną krwią to przesiadka teraz na FX to pikuś.

Można tu dużo pisać, ale jak w jeden dzień zrobię 100pipsów a w drugi stracę 70 albo ponad 100 i kolejnego dnia odzyskam a w skali miesiąca/kwartału jestem na plus to tylko to się liczy.
Dla ścisłości, przy wsadzeniu 100 lotów 1 grudnia, mając na na koncie 400k to by wyszło się z zyskiem, ale 99.99% ludzi by wyszło z tego w tym ja, a ten 0,01% to samobójca rynkowy ;) Zwłaszcza, że (ponoć) przeciętna dźwignia jaką ludzie używają to ~85:1? Zeżarłoby konto po 10tym grudnia.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 18 sty 2015, 12:31 
Cytuj  
Wynajmowanie mieszkań to wspaniały interes? Zyski rosną
"Zwrot z mieszkania po 21 lub 29 latach" :roll:

Stara zasada inwestowania mówi, że jak już nawet zwykły Kowalski w coś zaczyna inwestować, to znaczy, że z tego rynku trzeba wypieprzać.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 sty 2015, 10:43 
Cytuj  
ShadeKnight napisał(a):
Wynajmowanie mieszkań to wspaniały interes? Zyski rosną
"Zwrot z mieszkania po 21 lub 29 latach" :roll:

Stara zasada inwestowania mówi, że jak już nawet zwykły Kowalski w coś zaczyna inwestować, to znaczy, że z tego rynku trzeba wypieprzać.


Dokladnie. Ewakuacja.
Ostalo mi sie ostatnie w Gdansku. Wlasnie mi je wyceniaja.

Marek odpisze jak wroce do domu.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2015, 00:23 
Cytuj  
ShadeKnight napisał(a):
Wynajmowanie mieszkań to wspaniały interes? Zyski rosną
"Zwrot z mieszkania po 21 lub 29 latach" :roll:

Stara zasada inwestowania mówi, że jak już nawet zwykły Kowalski w coś zaczyna inwestować, to znaczy, że z tego rynku trzeba wypieprzać.

Nie wiem, ale jak dla mnie to zwrot kapitału to powinien być max po 5 latach :lol:
No dobrze, niech ludzie kupują i się waflują, że mają zarobku 200zł z mieszkania jak komuś wynajmą... tyle wygrać :lol:

Generalnie ciężko mi sobie wyobrazić, po co miałby ktoś kupować mieszkanie dla siebie, a co dopiero dla paru miedziaków jeszcze pod wynajm się pakować w kredyty i zwroty za 20-25lat...

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 sty 2015, 01:03 
Cytuj  
DirectC napisał(a):
ShadeKnight napisał(a):
Wynajmowanie mieszkań to wspaniały interes? Zyski rosną
"Zwrot z mieszkania po 21 lub 29 latach" :roll:

Stara zasada inwestowania mówi, że jak już nawet zwykły Kowalski w coś zaczyna inwestować, to znaczy, że z tego rynku trzeba wypieprzać.

Nie wiem, ale jak dla mnie to zwrot kapitału to powinien być max po 5 latach :lol:
No dobrze, niech ludzie kupują i się waflują, że mają zarobku 200zł z mieszkania jak komuś wynajmą... tyle wygrać :lol:

Generalnie ciężko mi sobie wyobrazić, po co miałby ktoś kupować mieszkanie dla siebie, a co dopiero dla paru miedziaków jeszcze pod wynajm się pakować w kredyty i zwroty za 20-25lat...


Niektorzy traktuja mieszkania jako lokate kapitalu. Maja nadmiar kasy i zamiast ja przepierdolic kupuja mieszkania (czesciowo finansowane z kredytu). Wtedy ma to jakis sens. Po 20-30 latach maja to co zainwestowali + splacony kredyt. Znam ludzi ktorzy maja po 5-6 mieszkan i wachania kursu walut czy cen mieszkan specjalnie ich nie ruszaja, bo i tak raczej nie planowali sprzedawac tych mieszkan w ciagu najlblizszych 30-40 lat.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 sty 2015, 07:54 
Cytuj  
Jezeli cena mieszkan spada to zadna to lokata kapitalu. Juz lepiej trzymac na koncie.
Jedynym sensownym wyjsciej jest wtedy dzwignia finansowa - bierzemy mieszkanie na kredyt i wynajmujemy za taka kwote by nam splacalo rate + czynsz + wszelkie dodatkowe koszta. Ale wynajem tez jest obarczony ryzykiem.

Rzeznik skrobnij tam pare zdan jak bedziesz mial czas - caly czas bylbym zainteresowany tymi obligacjami korporacyjnymi ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 sty 2015, 08:30 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Jezeli cena mieszkan spada to zadna to lokata kapitalu. Juz lepiej trzymac na koncie.


Spada w krotkiej perspektywie. W dlugiej trudno powiedziec, ale nieruchomosci, grunty to raczej zawsze dobra lokata kapitalu.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 sty 2015, 08:54 
Cytuj  
mrynar - biorac pod uwage rozklad demograficzny to raczej nie widze szans na jakies wzrosty. Ilosc ludzi maleje i bedzie malec, ilosc mieszkan rosnie i bedzie rosnac.
Polska i tak sie trzyma bardzo dobrze, w takiej Bulgarii ceny mieszkan spadly o polowe w ciagu zaledwie 5 lat - masakra.

Generalnie sie zastanawiam czy w ogole z rynku PL nie uciekac. Stopy procentowe spadly, ryzyko inwestycyjne caly czas rosnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 sty 2015, 08:59 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
mrynar - biorac pod uwage rozklad demograficzny to raczej nie widze szans na jakies wzrosty. Ilosc ludzi maleje i bedzie malec, ilosc mieszkan rosnie i bedzie rosnac.
Polska i tak sie trzyma bardzo dobrze, w takiej Bulgarii ceny mieszkan spadly o polowe w ciagu zaledwie 5 lat - masakra.



Analizowanie tego co bedzie w Polsce za 40-50 lat to czysty futuryzm. Mozemy byc krajem pelnym bialych uciekinierow z islamskiej Francji i Wielkiej Brytanii albo chinska prowincja. Wszystkie istniejace obecnie systemy polityczne szanuja ludzka wlasnosc, wiec nie ma obawa ze ktos nas wywlaszczy.

Jak ktos ma powiedzmy 600k i chcialby z nich miec za 10-20 lat 700k to mieszkania w Polsce to pewnie zla inwestyzja, ale jak ktos chce dzieciom/wnukom zostawic jakis majatek to raczej sensowna.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2015, 11:42 
Cytuj  
Jeżeli myśli, że te dzieci/wnuki będą w PL siedzieć, to może sensowna, jednak patrząc na to w którym kierunku wszystko zmierza, to ja mając kasę i siedząc w Polsce nawet nie myślałbym, żeby moje dzieci tam kształcić i kupować im tam mieszkania.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2015, 11:55 
Cytuj  
embe napisał(a):
kupujcie ziemie w chinach na wybrzeżu przy wielkich aglomeracjach

jak teraz kupicie to dzieci będą miały już działeczki zapewne blisko centrum miasta jak i centrum świata


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 sty 2015, 11:57 
Cytuj  
wazne zeby biedronka byla blisko.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 22 sty 2015, 13:41 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Polska i tak sie trzyma bardzo dobrze, w takiej Bulgarii ceny mieszkan spadly o polowe w ciagu zaledwie 5 lat - masakra.

Nie taka masakra jak weżmiesz pod uwagę, że tak wielkie wzrosty cen mieszkań jakie miały miejsce były w dużej mierze sztuczne. Obecnie ceny się po prostu powoli urealniają.

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2015, 16:35 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
DirectC napisał(a):
ShadeKnight napisał(a):
Wynajmowanie mieszkań to wspaniały interes? Zyski rosną
"Zwrot z mieszkania po 21 lub 29 latach" :roll:

Stara zasada inwestowania mówi, że jak już nawet zwykły Kowalski w coś zaczyna inwestować, to znaczy, że z tego rynku trzeba wypieprzać.

Nie wiem, ale jak dla mnie to zwrot kapitału to powinien być max po 5 latach :lol:
No dobrze, niech ludzie kupują i się waflują, że mają zarobku 200zł z mieszkania jak komuś wynajmą... tyle wygrać :lol:

Generalnie ciężko mi sobie wyobrazić, po co miałby ktoś kupować mieszkanie dla siebie, a co dopiero dla paru miedziaków jeszcze pod wynajm się pakować w kredyty i zwroty za 20-25lat...


Niektorzy traktuja mieszkania jako lokate kapitalu. Maja nadmiar kasy i zamiast ja przepierdolic kupuja mieszkania (czesciowo finansowane z kredytu). Wtedy ma to jakis sens. Po 20-30 latach maja to co zainwestowali + splacony kredyt. Znam ludzi ktorzy maja po 5-6 mieszkan i wachania kursu walut czy cen mieszkan specjalnie ich nie ruszaja, bo i tak raczej nie planowali sprzedawac tych mieszkan w ciagu najlblizszych 30-40 lat.

Ja mówie o inwestycji, nie o lokacie kapitału.
Jeśli rozmawiamy w kategoriach, nie mam co z kasą zrobić albo boję się, że ją wydam na kurwy i wódkę to jasne można kupić mieszkanie, sztabkę złota czy zrobić sobie dziecko.

Jeszcze jedna rzecz, której nie rozmumiem w Polsce. Mamy ujemny przyrost, ludzie uciekają za granicę. Więc kupuję mieszkanie jako lokatę kapitału i co z nią robię za 20 lat?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2015, 17:49 
Cytuj  
aktualnie jesteś dawcą kapitału i wspierasz tych co chcą odzyskać część wtopionej kasy na górce spekulacyjnej w nieruchomościach sprzed lat


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2015, 10:47 
Cytuj  
Ja się zastanawiam na sprzedażą drugiej chaty. Ceny od dołka w 2012 się odbiły trochę. Nawet chujowa lokata 3% w stosunku do najmu to raptem parę tysięcy mniej rocznie, więc chyba szkoda się pierdolić z najmem. Perspektywy mocno niepewne, ale raczej wzrostu cen mieszkań w najbliższych latach nie ma co się spodziewać. Dalsza perspektywa to ujemny przyrost i mniejszy popyt, chociaż Warszawa z racji znaczenia w kraju pewnie tego tak mocno nie odczuje. Wyludniać się będą raczej mniejsze miejscowości na rzecz aglomeracji. Chyba jak każdy tutaj, dzieciaka wyślę za granicę na możliwie wczesnym etapie życia.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2015, 11:01 
Cytuj  
W Warszawie bardzo trudno się sprzedaje mieszkania. Ostatnio zacząłem szukać opcji zamiany na większe z dopłatą.
Mieszkanie mamy za małe, kasa jest ale nie oddam za 3/4 ceny..
Zacząłem kombinować z ludźmi co wynajmują większe u nas w boku czy nie chcą zamiany na mniejsze z dopłatą.
U nas z pół boku się wynajmuje bo ludzie nie dali rady z kredytem. Na początku był problem z inwestycją i wszyscy musieli dopłacić około 50 tyś. Wiele osob nie dało rady to wynajmują.

Dobrze to się o dziwo sprzedało mieszkanie w Piasecznie. Tanie mieszkanie to ludzie mniej marudza, tylko ten korek rano.

Inwestowanie w mieszkanie spoko ale wynajmowanie komuś to katorga. Ludzie są trudni... Wynajmowalem z 5 lat, ciesze się że sprzedałem.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2015, 11:11 
Cytuj  
Z tego co pamiętam to masz na Ursynowie, ciągle jedna z droższych dzielnic. Ja mam kawalerkę na Ursusie w stosunkowo nowym budownictwie, więc myślę, że nie będzie trudno dostać przyzwoitą ofertę. Wawa to ciągle największy lokalny rynek w Polsce, pod względem ilości zawieranych transakcji.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2015, 11:16 
Cytuj  
No tak, tu jest mnóstwo mieszkań do wyboru.
Jak ktoś przychodzi do mieszkania za pół bańki żeby kupić (nie wynająć) to pyta jaka jest zmywarka w kuchni i czy zostawiam meble.


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 309 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.