mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 213  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 mar 2016, 20:44 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Wole już kurdów którzy walczą z isis niż AK które walczyło dla Stalina.


Ale debilizm napisałeś.

Jeszcze napisz, że AK powstało by wspierać Stalina w realizacji paktu Ribbentrop-Mołotow

Alda, Zychowicz nic takiego nie twierdzi. Niah po prostu czytać nie umie albo wyciągać wniosków.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 19 mar 2016, 20:46 przez Rzeznik, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 19 mar 2016, 20:45 
Cytuj  
zychowicz nie patrzyl jak bliskich przez 5 lat filetuja niemcy

jak i zaden z was co pierdoli ze to bylo bez sensu


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 19 mar 2016, 21:01 
Cytuj  
Niah napisał(a):

Bzdura. Nie wiem skąd u was taka sympatia do kurdów.

Nie wypowiem się dlaczego Kurdowie mają sympatyków tu na forum, ale postawię teorię czemu mają poparcie wśród sporej części mieszkańców tzw. zachodu.

Bo mają dobry PR. Tłuka pod flagami nacjonalistycznymi siły występujące pod flagami uniwersalistycznej międzynarodówki islamskiej.

Nie wiem czemu ty się dziwisz, że mają poparcie sporej części opinii publicznej.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 19 mar 2016, 21:28 
Cytuj  
sula napisał(a):
Niah napisał(a):

Bzdura. Nie wiem skąd u was taka sympatia do kurdów.

Nie wypowiem się dlaczego Kurdowie mają sympatyków tu na forum, ale postawię teorię czemu mają poparcie wśród sporej części mieszkańców tzw. zachodu.

Bo mają dobry PR. Tłuka pod flagami nacjonalistycznymi siły występujące pod flagami uniwersalistycznej międzynarodówki islamskiej.

Nie wiem czemu ty się dziwisz, że mają poparcie sporej części opinii publicznej.



pewnie mają dobry PR, o czym świadczy m.in. ten artykuł

http://www.ft.com/intl/cms/s/2/50102294 ... 1ddf7.html


Embe, Kurdowie nie ucinają głów. Kiedyś pomagali Turkom, którzy ich wydymali.

Kurdów jest między 30-35 mln. i są podzieleni między Iran, Turcję, Irak i Syrię.

W Turcji są niezbyt delikatnie traktowani, a rzeczywistość w Syrii i Iraku też nie jest różowa - tutaj muszą walczyć o życie dosłownie.

Embe - Kobane ci coś mówi? Mosul?

Bliżej im na pewno do AK niż do ISIS. O wiele.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 mar 2016, 21:50 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
Bliżej im na pewno do AK niż do ISIS. O wiele.


Czy bliżej? No tak, ale isis to coś więcej niż trochę większa organizacja terrorystyczna.
Na szczęście i niestety.
Na szczęście gdyż na terytorium na którym zaprowadzili porządek (znaczy ustanowili swoje prawa i (swój) ład) to jest dość spokojnie, a dla cywili to jednak spora nowość. A z tego co się orientuje to ich zbrodnie są popełnianie w strefach wojennych lub w których nie rządzą jeszcze niepodzielnie.
Niestety gdyż trudniej będzie ich pokonać.
A pokonać ich jest łatwo (mogłoby być) gdyby durni amerykanie nie wyrzucili członków Baas z zajmowanych stanowisk. Trzeba było co bardziej krewkich wsadzić, doły i co ważniejszych zostawić. I byłby spokój w Iraku.
Jednym z powodów niepokojów w Iraku było to, że większość sunnicka została całkowicie odsunięta od władzy, więc sry, ale sami sobie zgotowali ten los (amerykanie i Nuri al-Maliki)


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 19 mar 2016, 22:48 
Cytuj  
A mi się wydaje, że rozwój ISIS jest na rękę USA, dziel i rządź.

Jak dla mnie USA rozgrywają ten rejon dla swoich interesów dotykając interesów wszystkich w tamtym rejonie.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 mar 2016, 23:04 
Cytuj  
Profeta napisał(a):
A mi się wydaje, że rozwój ISIS jest na rękę USA, dziel i rządź.

Jak dla mnie USA rozgrywają ten rejon dla swoich interesów dotykając interesów wszystkich w tamtym rejonie.


Oczywista oczywistość.
Dzięki ISIS świat miał tanią ropę i prawie upadek Rosji. Rosjanie wysłanie armię do Syrii i magicznie budżet Rosji się polepszył.
Żeby było śmiesznej-straszniej to byli "polscy" politycy którzy chcieli wysyłać naszych żołnierzy do walki z Iranem i z ISIS.
No kurwa, no kurwa.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 mar 2016, 10:44 
Cytuj  
"Rozgrywki mocarstw na Bliskim Wschodzie"


https://www.youtube.com/watch?v=7g28kNuZJbU

Materiał z wczoraj.

Jeden z dwóch wypowiadających się panów jest chyba rusofilem, no, ale to prof. specjalizujący się m.in. w Rosji także dość normalne.
Drugi z panów z kolei zajmuje się mocniej Bliskim Wschodem i ciekawie mówi.
Polecam.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 mar 2016, 11:34 
Cytuj  
cs w realu:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,bliski-wschod?zobacz%2Fsyria-walki-w-bliskim-kontakcie-widziane-z-kamery-gopro


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 20 mar 2016, 12:06 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):

"Allahu Akbar" i jeb go z kałasza. Te zwierzęta tylko to potrafią.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2016, 12:20 
Cytuj  
embe napisał(a):
Czyli dla ciebie AK to Powstanie Warszawskie i wszystko opierasz na jednej książce.

Jakbys pzeczytal jedna ksiazke w zyciu po skonczeniu szkoly, a reszte info czerpal z twittera to tez bys tak pisal ;)

@Profeta Generlanie bym sie zgodzil z toba patrzac z perspektywy czasu, bo USA zawsze o "cos" chodzi, ale patrzac dzisiaj to ich polityka dotyczaca bliskiego wschodu jest nie spojna bardzo chaotyczna ciezko sie dopatrzyc o co w zasadzie im chodzi do czego cha doprowadzic. Bo tak naprawde to wiele nie zyskuja w rachunku ekonomicznym z tego burdelu jaki rozpetuja, a on jest dla nich prawie zawsze wartoscia nadrzedna.

@ Sula ciekawy link w koncu ktos wkleil "gadajce glowy" ktore cos osba prezentuja, a nie tylko ci politycy i politycy ;)

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 20 mar 2016, 12:47 
Cytuj  
@Dracos
Współczuje

@Piszpan
Bez obaw. Iran nie pozwoli na upadek Syrii, a kresy.pl to agentura.

http://www.rp.pl/Polityka/160329987-Cha ... tetem.html
Oo


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 mar 2016, 13:28 
Cytuj  
Niah napisał(a):

Nie dziwne.

Sankcje zostały zniesione, a jednocześnie nie zostali zmuszeni do porzucenia energetyki jądrowej i rozwoju krajowej technologii rakiet balistycznych. Obronili reżim przed przewrotem ulicznym parę lat temu. Czas przekierować część energii społeczeństwa z 'obrony przed wrogiem' do budowania gospodarki. Geopolityczny koszmar dla Izraela.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 20 mar 2016, 14:03 
Cytuj  
Jestem miło zaskoczony, że ajatollah Ali Chamenei tak otwarcie poparł prezydenta Hasana Rowhaniego. :]
izraelska polityka wobec Iranu to efekt problemów obozu rządzącego w kraju i w ten sposób chcą poprawić sobie notowania.
Nie rozumiem żydków, nadrzędnym celem Iranu w polityce zagranicznej jest obrona szyitów przed sunnicką większością, więc "raczej" nie ma w tym obszarze pola do sporu...
Mówi się o polepszaniu relacji izreala z Turcja i ostatnio z Rosją.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 21 mar 2016, 00:40 
Cytuj  
http://www.rp.pl/Uchodzcy/160329942-Ido ... latce.html
Miałem rację. Syria stoi cywilizacyjnie kilka drabinek wyżej niż inni.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 21 mar 2016, 05:54 
Cytuj  
Niah napisał(a):
http://www.rp.pl/Uchodzcy/160329942-Idomeni-Imigranci-udaremnili-gwalt-na-siedmiolatce.html
Miałem rację. Syria stoi cywilizacyjnie kilka drabinek wyżej niż inni.

Wyjątek potwierdza regułę...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 mar 2016, 09:24 
Cytuj  
Niah napisał(a):
http://www.rp.pl/Uchodzcy/160329942-Idomeni-Imigranci-udaremnili-gwalt-na-siedmiolatce.html
Miałem rację. Syria stoi cywilizacyjnie kilka drabinek wyżej niż inni.


tej dwojce proponuje wreczyc medale i przyznac dozywotnio zasilki. Sprawe sie naglosni i moze marchewa pokazana dziczy przyniesie jakis wymierny skutek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 mar 2016, 10:58 
Cytuj  
he, ladnie przyjebali

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 mar 2016, 11:02 
Cytuj  
Ciekawe kiedy niemiaszki wpadną do Polski żeby przygotować majątki dla imigrantów.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 mar 2016, 12:28 
Cytuj  
czarny wtorek w Brukseli.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 213  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.