mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2016, 16:13 
Cytuj  
Dobrze że istnieje jakiś kanał na yt bo przynajmniej masz zdanie na ten temat.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2016, 16:40 
Cytuj  
Mi tam walki Maula się podobały, skaczący Yoda był śmieszny, a Obi vs. Ani brakowało dialogu: waść machasz jak cepem. -waść nie lepszyś.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 18 sty 2016, 16:48 
Cytuj  
embe napisał(a):
Dobrze że istnieje jakiś kanał na yt bo przynajmniej masz zdanie na ten temat.

Piecze Cie dupa bo napisow nie ma? :(


_________________
cypis#2942
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 18 sty 2016, 17:00 
Cytuj  
No ja najpierw sprawdziłem czy Mike aprobuje ep. VIII żeby później nie było obciachu.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 18 sty 2016, 17:44 
Cytuj  
Junkier napisał(a):


cepy im dać, na miecze nie zasługują :har:

Tomek Gruz by ich obu zniszczył

https://www.youtube.com/watch?v=7yP9MmzyTIg


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2016, 18:27 
Cytuj  
raczej https://www.youtube.com/watch?v=3I_Ds2ytz4o


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2016, 18:35 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Junkier napisał(a):


cepy im dać, na miecze nie zasługują :har:

Tomek Gruz by ich obu zniszczył

https://www.youtube.com/watch?v=7yP9MmzyTIg


We have to go deeper:

https://www.youtube.com/watch?v=6VDlJkLTX0s


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 18 sty 2016, 18:39 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Junkier napisał(a):


cepy im dać, na miecze nie zasługują :har:

Przecież w tej scenie nie chodzi o to, żeby naparzanka ładnie wygląda tylko o zawarty w niej ładunek emocjonalny. Luke wierzy, że Vader może być nawrócony, ale tutaj po wciśnięciu "Leia's button" daje się ponieść nienawiści i napierdala w zepchniętego do defensywy starego jak cepem. W tle muzyka wyrażająca tragizm konfliktu między ojcem i synem. Jak dla mnie jedna z najpiękniejszych scen w starej trylogii i z całą pewnością w tej części.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2016, 18:51 
Cytuj  
"Zepchnięty do defensywy" lol. Od kiedy dobrowolne położenie się na poręczy oznacza bycie zepchniętym do defensywy? Zawsze mi się wydawało, że osoba, która wali w szale na oślep nie zwracając uwagi na poziom własnej energii zmęczy się pierwsza i odsłoni, co będzie dla niej w skutkach tragiczne.

Kiedyś się podobało bo szał Gwiezdnych Wojen - wiadomo. Na chwilę obecną wygląda to po prostu idiotycznie imo. Jak by dwóch kolesi co randomowo weszli w posiadanie mieczy świetlnych zaczęło się ze sobą naparzać. Ew moja wersja: walki starców w domu starców. Jeden się zmęczył i położył na mostku. No ale swoje zdanie na temat walk emerytów w starej trylogii wyrażałem niejednokrotnie. :)


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 18 sty 2016, 19:24 
Cytuj  
Cytuj:
Zawsze mi się wydawało, że osoba, która wali w szale na oślep nie zwracając uwagi na poziom własnej energii zmęczy się pierwsza i odsłoni, co będzie dla niej w skutkach tragiczne.

Zawsze mi się wydawało, że ciemna strona mocy polega właśnie na czerpaniu siły z (negatywnych) emocji. To jak to ma działać, jestem na ciebie wkurwiony i chce cię zajebać za wszelką cenę, ale jednocześnie jestem opanowany tak samo jak dotychczas?

Osobiście lubię myśleć, że te pojedynki toczą się nie tylko na płaszczyźnie fizycznej
Spoiler:

ale to już moja osobista interpretacja do której nie będę nikogo namawiał.

Oczywiście ta scena mogłaby trwać 10 minut dłużej, zawierać super choreografię, a Vader mógłby dostać wpierdol po jakimś super technicznym tricku zastosowanym przez przeciwnika, ale morał byłby ten sam: nienawiść uczyniła Luke'a potężnym. Przy czym moim zdaniem tylko ucierpiałaby na płaszczyźnie emocjonalnej, a to o nią w niej głównie chodzi.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 18 sty 2016, 19:29 
Cytuj  
@junkier
Ja cię rozumiem. Dlatego na poprzedniej stronie napisałem, że mam nadzieję, że Embe nie mówił o stronie technicznej walk. Bo ta jest fatalna. Walki wolne, machają mieczami jak cepami, zero kontroli, a w dodatku zamiast celować w przeciwnika, celują w jego miecz. Do tego sporo ujęć na których po prostu nic nie widać.
Ładunek emocjonalny. Ważna sprawa. Tyle, że jak strona techniczna kuleje, to i odbiór całej sceny się też zmienia. Swoją drogą chyba najlepszy fragment tej walki jest przysłonięty przez schodzy, lol.

Tak czy inaczej liczę na coś lepszego w kolejnej części - ekipa ma czas, żeby się podszkolić.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2016, 19:30 
Cytuj  
całe szczęście że to nie my tworzymy filmy sw :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 sty 2016, 20:26 
Cytuj  
embe napisał(a):
całe szczęście że to nie Lucas będzie tworzył filmy sw :)


Fix'd


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 00:40 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
@junkier
Ja cię rozumiem. Dlatego na poprzedniej stronie napisałem, że mam nadzieję, że Embe nie mówił o stronie technicznej walk. Bo ta jest fatalna. Walki wolne, machają mieczami jak cepami, zero kontroli, a w dodatku zamiast celować w przeciwnika, celują w jego miecz. Do tego sporo ujęć na których po prostu nic nie widać.
Ładunek emocjonalny. Ważna sprawa. Tyle, że jak strona techniczna kuleje, to i odbiór całej sceny się też zmienia. Swoją drogą chyba najlepszy fragment tej walki jest przysłonięty przez schodzy, lol.

Strona techniczna siłą rzeczy zawsze będzie kuleć w starych filmach i nie przeskoczymy tego. Jeśli cała reszta działa, to jest ok. W starej trylogii na szczęście (no powiedzmy, że przez większość czasu) działa.

Dlatego kolejnym najpiękniejszym momentem w moim rankingu jest chujowo wyglądający zielony muppet gadający o Mocy 8)
https://www.youtube.com/watch?v=HMUKGTkiWik

Czy obecnie można nakręcić bardziej dynamiczny/lepiej wyglądający wizualnie pojedynek? Jasne, w zasadzie udało im się to już w tej części. Teraz niech rozwiną postacie, zbudują odpowiedni podkład emocjonalny pod finałową walkę, niech Williams popisze się swoim geniuszem i będzie naprawdę zajebiście.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 07:35 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Osobiście lubię myśleć, że te pojedynki toczą się nie tylko na płaszczyźnie fizycznej

Tak. Poczytaj beletryzacje filmów.

X.


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 07:51 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Strona techniczna siłą rzeczy zawsze będzie kuleć w starych filmach i nie przeskoczymy tego.


Do nakrecenia sceny walki potrzebujesz kamery. Wszystko. Reszta to kwestia umiejetnosci aktorow i choreografii. W sumie zaryzykowalbym stwierdzenie, ze im mniejszy skill aktorow, tym wiecej ciec, zblizen i innych gowien. Tzw. dynamiczny montaz;)
No chyba, ze lecimy po calosci, zatrudniamy profesjonalistow do waliki, a potem cyfrowo nakladany twarze aktorow:) Ale nie wiem, czy ktos tak robil.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 09:05 
Cytuj  
No Maul był profem, a w walkach Sarumana dali kaskadera i nałożyli twarz. Vadera też robił prof, nie musieli nakładać twarzy.
Mnie zastanawiało, że polskie tłumaczenie lepiej oddaje styl walki w filmach, przyjmują na zastawy, nawalają tym laserem jak bejsbolem, mało finezji, sporo siły. Szabla powinna mieć więcej finezji, więcej ruchu w walce. No i ciemna strona jako pojedynek na miny po ostrym kebabie, a nie mentalny odpowiednik kopa w jaja i innych brudnych sztuczek (cięcie tatooinskie :wink: )
Wiem że wzorowali się na kendo, ale imo szermierka sportowa szablą lepiej pasuje do lekkiej broni o niezniszczalnym ostrzu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 09:22 
Cytuj  
Ale udało się zachować pewne style w walkach, Doku np walczy mniej siłowo i bardziej szermiercze, Maul to akrobatyka sztuk walki, z Jodą udało się wybrnąć z problemu i pokazano szybkość/zwinność, za to młody Vader napieprza jak przystało na naj naj wszystkim, jest jeszcze Palpatin, który jak dla mnie wypada najsłabiej pod względem walk ale jest to zrozumiałe, to inna skala operowania mocą.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 09:37 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Do nakrecenia sceny walki potrzebujesz kamery. Wszystko. Reszta to kwestia umiejetnosci aktorow i choreografii. W sumie zaryzykowalbym stwierdzenie, ze im mniejszy skill aktorow, tym wiecej ciec, zblizen i innych gowien. Tzw. dynamiczny montaz;) No chyba, ze lecimy po calosci, zatrudniamy profesjonalistow do waliki, a potem cyfrowo nakladany twarze aktorow:) Ale nie wiem, czy ktos tak robil.

Ale zwróć też uwagę, że w latach 70-80 w ogóle inaczej kręcono sceny akcji (strzelaniny, mordobicie, walki bronią białą) niż obecnie. Nie wiem, porównaj sobie Bondy z Connerym i Moorem do tych z Brosmanem i Craigiem. Kwestia podejścia do kina samych twórców, oczekiwań widowni, możliwości technicznych i czegoś tam pewnie jeszcze.
Nakładanie twarzy to podobno w czasach pierwszego Parku Jurajskiego stanowiło rewolucyjne osiągnięcie.


Ostatnio edytowano 19 sty 2016, 09:47 przez Junkier, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 19 sty 2016, 09:40 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Dlatego kolejnym najpiękniejszym momentem w moim rankingu jest chujowo wyglądający zielony muppet gadający o Mocy 8)
https://www.youtube.com/watch?v=HMUKGTkiWik


Ten zielony muppet w starej trylogii wyraża więcej emocji niż ta żaba z nowej :( I jeszcze te wszystkie gadki o kokainie... tfu, midichlorianach. To totalnie zabiło tą całą otoczkę wokół mocy. Zwłaszcza jak się przypomni tą scenę, którą zalinkowałeś.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.