mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 419 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 sty 2017, 16:43 
Cytuj  
niech program dluzej podziala, ludzie moze odloza na jakies powazniejsze wydatki:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Badanie-coraz-wiecej-Polakow-oszczedza-dzieki-m-in-programowi-500-plus-3646621.html

huehue, dogonilismy ameryke :P

http://fortune.com/2017/01/25/us-democracy-downgrade/?xid=time_socialflow_facebook


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 sty 2017, 19:38 
Cytuj  
Odkładanie pożyczonych pieniędzy to jednak nie jest oszczędzanie, ale i tak ciemny lud to kupi. :(

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 sty 2017, 19:52 
Cytuj  
ShadeKnight napisał(a):
Odkładanie pożyczonych pieniędzy to jednak nie jest oszczędzanie, ale i tak ciemny lud to kupi. :(


Rząd nie ma własnych pieniędzy - to są pieniądze społeczeństwa.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 sty 2017, 20:06 
Cytuj  
Z pustego i Jarosław nie naleje, więc dług zagraniczny Polski cały czas rośnie. Ktoś te 500+ będzie spłacał, bo to nie jest kasa od Świętego Mikołaja.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 sty 2017, 20:13 
Cytuj  
Ciekawe jakby nie było 500+ i utrzymanie trendu zadłużenia jakie miało PO-PSL to byście byli bardziej zadowoleni z tej dezintegracji naszej kasy ? :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 sty 2017, 20:26 
Cytuj  
https://dorzeczy.pl/kraj/20407/Ile-jech ... m-MON.html
taki artykuł na takiej stronie? :o


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 sty 2017, 20:29 
Cytuj  
embe napisał(a):
Ciekawe jakby nie było 500+ i utrzymanie trendu zadłużenia jakie miało PO-PSL to byście byli bardziej zadowoleni z tej dezintegracji naszej kasy ? :)

Ja bym się cieszył jakby zamiast 500+ były ulgi podatkowe albo podwyższono by w końcu kwotę wolną do ludzkiego poziomu czyli ~20k PLN.

Co do trendu zadłużenia to został utrzymany, co na wykresie wyraźnie widać:

Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 sty 2017, 08:57 
Cytuj  
ja tam bym sie zastanowil na co wydawalo kase PO-PSL przez 8 lat rzadow, utrzymujac praktycznie identyczne tempo zadluzania jak PiS z garbem w postaci 500+. Serio nie wiem jak to mozliwe.
Problemem demografii powinnismy sie zajac dekade, ba dwie dekady temu - wspierajac ludzi mlodych i ich dzieci. A tak mamy - 3mln wyjechalo, wiekszosc nie wroci. 500+ to jedna z nielicznych inwestycji, ktora naprawde moze zwrocic sie w przyszlosci.

a wszedlem tutaj by napisac co mnie cieszy: bezrobocie w grudniu najnizsze od 26 lat. Mimo tabunow ukraincow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 sty 2017, 09:13 
Cytuj  
Fajnie, że 500+ i w ogóle, jak nam skoczy wskaźnik dzietności z 1.3 do 1.4 to zrobimy święto narodowe... . Pamiętasz co się stało z wyżem początku lat 80'? Dzisiaj ci ludzie są głównie za granicą, a kluczowe problemy za tym stojące są nie rozwiązane. Zamiast skupić się na gospodarce, zmniejszeniu biurokracji, obniżeniu obciążeń fiskalnych, stymulacji rozwoju to ma redystrybucję dóbr, ale z pustego, na kredyt. PO zmarnowało 8 lat, PiS dożyna ten kraj. Wychowamy kolejne pokolenie wykształconych, młodych ludzi, którzy zasilą sektor robotniczy na zachodzie, a potem się zwiniemy.

http://wyborcza.pl/7,75398,21297602,wla ... jowej.html

Po tej ustawie spokjnie można zmienić nazwę np. Polska Rzeczpospolita Smoleńska, a zamiast premiera mieć Kacyka Polski!

To mnie cieszy!


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 sty 2017, 09:28 
Cytuj  
na gospodarce, obnizaniu podatkow, walka z biurokracja skupial sie juz poprzedni rzad przez cale dwie kadencje :D A PiS bardzo dzielnie stara sie kontynuowac ich dzielo!

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 sty 2017, 10:03 
Cytuj  
Czytając wyborczą można już dawno było mieć wrażenie że w PL mamy stan wojenny, prześladowanie protestujących i upadek demokracji, więc nie dziwię się że Tor tez histeryzuje.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 27 sty 2017, 10:55 
Cytuj  
histeryzuje ? przeciez tylko stwierdzil fakty, ze po 8 latach chujowego PO przyszlo chujowe PiS i nie robi nic zeby zaadresowac problemy lezace u podstaw obecnego stanu rzeczy
zamiat tego serwuje nam socjal ktory zarznie gospodarke przez co ludzie znowu 'uciekna' na zachod i kolo sie zamknie

osobiscie naprawde wiecej sie spodziewalem po morawieckim ;/


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 27 sty 2017, 12:36 
Cytuj  
embe napisał(a):
Tor tez histeryzuje.

Zauważyłem, że ostatnio pisze jakoś tak antybolszewicko i wolnorynkowo. Jestem pod wrażeniem.

Histerie to ty tu robisz, bo PiS szkalujo! :lol:

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 sty 2017, 13:02 
Cytuj  
Niskie bezrobocie- źle. Wysokie bezrobocie- źle. Bieda- źle. Brak biedy- źle. Gimnazja- źle. Likwidacja gimnazjów- źle. Jak baba w ciąży jesteście.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 sty 2017, 13:28 
Cytuj  
Morawicki to jest porażka i cała kwestia "szybkiego" wprowadzania zmian w gospodarce i finansach, które mieli już gotowe w kampanii wyborczej, jedyna szansa że zaczną to wprowadzać by na tej fali robić drugą kampanie ale jeśli nic z tego nie będzie to mają wielki problem bo kolan do strzelania im już dawno brakło.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Online
PostNapisane: 27 sty 2017, 13:47 
Cytuj  
Ten rzad stawia na rozwoj fiskalizmu i uszczelnianie sytemu, co przynosi efekty. Obnizanie obciazen dla przedsiebiorstw raczej stoi z tym w sprzecznosci no ale zobaczymy.
Ja tam z zalozenia politykom nie wierze, ale milo by bylo. Mam firme w UK, choc wolalbym w Polsce, ale frajerem nie jestem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 sty 2017, 13:55 
Cytuj  
Samo obniżenie CIT na 15% to za mało i nie jest to target ten, który wymaga obniżania obciążeń podatkowych, zrobili dużą nadzieje planem jednolitego podatku, a to co przygotowują na to miejsce póki co jest top secret i nikt nic nie wie, muszą obniżyć zus dla najmniejszych i dochodowy, do tego uproszczenia administracyjne żeby można było płacić wszystko prosto i łatwo.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Online
PostNapisane: 27 sty 2017, 16:35 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
ja tam bym sie zastanowil na co wydawalo kase PO-PSL przez 8 lat rzadow, utrzymujac praktycznie identyczne tempo zadluzania jak PiS z garbem w postaci 500+. Serio nie wiem jak to mozliwe.


Utrzymywali agore i inne kluczowe firme pilnujace demokracji i prawa, a teraz sam widzisz co sie dzieje. Chaos. Czy 500+ bylo tego warte??

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 sty 2017, 16:49 
Cytuj  
Teraz PiS wspiera swoje media więc chyba w tym różnicy nie należy się dopatrywać. Jaki jest koszt 500+? 20mld? Odejmij od zakładanej na 2017 rok dziury i jesteś w podobnych rejonach co wykonanie np. za 2015. PiS wydaje tak samo jak PO + 500+, ale przynajmniej uszczelnili trochę VAT.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 sty 2017, 12:50 
Cytuj  
tor jak zwykle pitolisz smuty. to nawet nie ta skala jesli chodzi o media. a 500+>program lotow kosmicznych, eletrownia atomowa,centrum kultury zydowskiej itd. i to kurwa po roku :) nikt pewnie im nie wierzyl ze cokolwiek zrobia z obietnic wyborczych. z 500+ mozna sie smiac itd. bla bla ale w sumie jak widze ze na koncie zony lezy tam jakies chyba 6 czy 7k, szalu nie ma ale se kurwa mysle ja jebie kasa od panstwa :) ba te 500 plus mozna nawet w fundusz jakis dzieciom wrzucac i juz czlowiek czuje ze cos jest. tez bym wolal obnizenie podatkow ale to takie mile jak panstwo ci placi :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 419 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.