mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 419 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 27 lis 2016, 22:48 
Cytuj  
https://www.facebook.com/witold.jurasz. ... 6394151741
Cieszy mnie to, no to wklejam tutaj. No co...


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 27 lis 2016, 23:37 
Cytuj  
a juz myslalem ze turcja tesaloniki zajela


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 gru 2016, 16:50 
Cytuj  
gearbest - odkurzacz zamówiony z magazynu EU w promo, okazuje się że nie mają już i proponują wysyłkę z HK i wspominają że może być cło/vat, więc oferują więcej zapasowych pierdołów do odkurzacza, zwrot 11$ i wysyłkę expres z HK, po wyrażeniu zgody paczka została natychmiast nadana wtorek 14:52, w środę została nadana na lotnisku o 18:53, dzisiaj kurier DHL przywiózł rano, opłaty celne 45zł.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 sty 2017, 16:01 
Cytuj  
wreszcie kurewa...jadę odebrać klusze od domu yeheyeheyeheye :D :D :D
To było długie 3,5 miesiąca od zaakceptowania oferty :o :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 sty 2017, 16:32 
Cytuj  
No dobra dobra, klucze kluczami ale kiedy pijemy ? :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 20 sty 2017, 17:36 
Cytuj  
@Rzeznik
gratki :)
Swój dom to podstawa normalnego życia.

W tym roku byliśmy u znajomych na sylwestra w bloku, w sumie tylko 8 osób, ale masakra. Ja już nie umiałbym żyć w tych klatkach.

****

Posty: 1061
Dołączył(a): 26.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2017, 16:06 
Cytuj  
dokladnie, wraz ze swoja luba dlugo debatowalismy na ten temat, i chyba zamiast pieprzonego m4 bedziemy sie budowac, dzalka jest, jak wszystko dobrze sie zegra, to sie bedziemy budowac :D las, cisza, dobry internet (swiatlowod jebna niedlugo) wiec tylko sie cieszyc, no i brak smogu <3


_________________
jey#2178
BF3: jeyjeykrk
PSN: jeyjeykrk

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2017, 16:55 
Cytuj  
Wielu mieszczuchów szybko wraca do centrum miast, na wsi trzeba się urodzić i mieć słomę w butach ;)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1061
Dołączył(a): 26.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2017, 17:15 
Cytuj  
Embe drogi przyjacielu, akurat cale zycie mieszkalem na wsi poza dwuletnim epizodem w Toronto ;) tak to przedmiescia Krakowa :D
Ale teraz kierunek Rzeszow, takze tego jeszcze kilka wiosen i plan sie wdrozy :)


_________________
jey#2178
BF3: jeyjeykrk
PSN: jeyjeykrk

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2017, 18:23 
Cytuj  
hehe... nie uogólniam, ja zawsze mieszkałem na przedmieściach i często marzy mi się centrum ale potem szybko padają argumenty o "wolności" jaka się ma we własnym domu na własnej działce.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2017, 18:54 
Cytuj  
A ja bym wolał takie 120-150m na Powiślu, starej Ochocie albo śródmieście południowe

Żadne pieprzenie z dojazdami, utrzymaniem, koszeniem trawy, a jak chce ciszę to jadę do rodziców na gospodarkę


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 23 sty 2017, 19:15 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
@Rzeznik
gratki :)
Swój dom to podstawa normalnego życia.

W tym roku byliśmy u znajomych na sylwestra w bloku, w sumie tylko 8 osób, ale masakra. Ja już nie umiałbym żyć w tych klatkach.


Dom w Polsce i dom na wyspach to dwie zupelnie inne sprawy. Przecietny dom w UK czy Irlandii bardziej przypomina nasze mieszkania czy kiedys modne szeregowce. Intymnosc jest mocna ograniczona.

Jesli chodzi o mieszkanie w centrum miasta i na zadupiu to cale zycie mieszkalem w centrum i w zyciu bym sie nie zamienil na dom na przedmiesciach ze wzgledu na imprezy, kino, knajpy, ale z wiekiem mi sie zmienil punkt widzenia. Teraz najblizszego sasiada mam z 500 m od siebie i wolnosc z tego wynikajaca jest nie do przecenienia.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2017, 20:09 
Cytuj  
No zależy gdzie ten dom.
Ja kupiłem ~40km od Dublina, więc można by rzec na wsi. Dom ma 115m2, szereg ma dwa domy, mój i sąsiada, ogród jakieś ~90-100m2 i nie jest "overlooked", poza sąsiadem z boku, który z jednego pokoju coś tam widzi.
Z przodu podjazd na samochod + kawałek ogródka i boczne wejście do ogrodu.

Jak dla mnie wypas :D


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 sty 2017, 20:19 
Cytuj  
mrynar napisał(a):

Dom w Polsce i dom na wyspach to dwie zupelnie inne sprawy. Przecietny dom w UK czy Irlandii bardziej przypomina nasze mieszkania czy kiedys modne szeregowce. Intymnosc jest mocna ograniczona.

Jesli chodzi o mieszkanie w centrum miasta i na zadupiu to cale zycie mieszkalem w centrum i w zyciu bym sie nie zamienil na dom na przedmiesciach ze wzgledu na imprezy, kino, knajpy, ale z wiekiem mi sie zmienil punkt widzenia. Teraz najblizszego sasiada mam z 500 m od siebie i wolnosc z tego wynikajaca jest nie do przecenienia.


Prawda.
Tylko w takim Londynie kupisz sobie dom w bezpośrednim sąsiedztwie metra czy overgroundu. Prawdziwy dom z ogrodem, podjazdem etc. A w Warszawie opcje zakupu domu są już mocno ograniczone.
Aktualnie do Victoria Station mam 20min.

W Londynie już nigdy nie wrócę do mieszkania. Soundproofing jest żadny, słychać wszystko - jedyne rozwiązanie to dom. Jaki by ten dom nie był to zawsze dom > mieszkanie.
No i druga sprawa - dom ma mnóstwo innych zalet. Jak kiedyś już kupię swój to sobie go przebuduję, nadbuję, dobuduję, przerobię na smart-a, podwajając jego wartość w 2-3 lata - ale to inna sprawa ;)

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2017, 20:42 
Cytuj  
Mój ma sunroom , takie 2x2 przed wejsciem do ogrodu. Fajna sprawa na poranna kawkę.
No i ogród wypaśny...już widzę oczami wyobraźni tam całoroczną altanę, a w środku stół do planszówek, projektor z kinem domowym itp...fecking man cave :D
Do tego strych planuje zmienić w office room, bo 3 dni z domu robię to się przyda ;)
Najśmieszniejsze, że rata mortgage mnie wyniesie 700jurków...za obecny wynajem płacę landlordowi tysiaka (a rynkowo by brał z 1400, bo ceny wynajmu zaliczają właśnie bańkę) :o :D

Po 7 latach mieszkania w domu już nie dałbym rady wrócić do mieszkania. ;)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 sty 2017, 21:06 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):

Po 7 latach mieszkania w domu już nie dałbym rady wrócić do mieszkania. ;)


dokładnie. My nawet mieszkania nie bierzemy już pod uwagę. I jeszcze cicha okolica - poprzednio mieszkaliśmy przy samej highstreet, ze sklepami często otwartymi 24/7 po jednej i drugiej stronie - teraz mieszkamy w miejscu gdzie jest tylko szpaler domów i jest super. Sąsiedzi znośni - nic więcej do życia nie trzeba.
Landlord grzeje dupę w Australii czynsz nam podnosi bardzo symbolicznie co roku (+50), aktualnie płacimy ~500GBP/miesięcznie ponizej ceny rynkowej wynajmu. A obawiam się, ze jak w końcu nas wyrzuci i jeszcze nie przejdziemy na swoje (ja powoli tracę nadzieję obserwując zapierdalające ceny, teraz siedzę i "zazdraszczam" - serio!) to przenosimy się gdzieś pod Londyn.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2017, 21:20 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
dokładnie. My nawet mieszkania nie bierzemy już pod uwagę. I jeszcze cicha okolica - poprzednio mieszkaliśmy przy samej highstreet, ze sklepami często otwartymi 24/7 po jednej i drugiej stronie - teraz mieszkamy w miejscu gdzie jest tylko szpaler domów i jest super. Sąsiedzi znośni - nic więcej do życia nie trzeba.
Landlord grzeje dupę w Australii czynsz nam podnosi bardzo symbolicznie co roku (+50), aktualnie płacimy ~500GBP/miesięcznie ponizej ceny rynkowej wynajmu. A obawiam się, ze jak w końcu nas wyrzuci i jeszcze nie przejdziemy na swoje (ja powoli tracę nadzieję obserwując zapierdalające ceny, teraz siedzę i "zazdraszczam" - serio!) to przenosimy się gdzieś pod Londyn.


Ja nawet nie myślałem o Dublinie. Mieszkałem w ścisłym centrum prawie rok, potem 4km od centrum przez 3 lata i po tym jak wynająłem dom na dalekich przedmieściach to poczułem, że to jest to.
Zresztą teraz ceny znowu zapinają w górę i nawet nie stać by mnie było. Na sensowny dom w Dublinie, to teraz trzeba mieć w sumie roczny dochód minimum 90-100k euro na dwie osoby i najlepiej bez dzieci.
My w porywach dobijaliśmy do 70k, z czego koło 10k "nieoficjalnie", a kolejne ~8k w postaci bonusie (więc do zdolności nie liczone przez banki mimo, że go dostaje od 10 lat), więc max kredyt jaki mogliśmy wziąć to było ~180k.
Za tyle to ja bym mógł może jakiś 2 bed apartment w Dublinie sobie kupić (może jakiś 3 bed na obrzeżach). Niby można żyć, niby na 70-80m2 mieszkania idzie żyć w 4 osoby, ale to już nie dla mnie ;)

Na szczęście nie chorujemy z żoną na mieszkanie w mieście, więc miałem luz, ale ludzie, którzy planują żyć w granicach Londynu, czy Dublina aktualnie, to szczerze współczuje.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2017, 21:34 
Cytuj  
embe napisał(a):
No dobra dobra, klucze kluczami ale kiedy pijemy ? :)


umknęło mi :D
ooo Teo...patrząc na listę wydatków, to na bilety do Polski będzie mnie stać jakoś w 2019 najprędzej lol ;)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2017, 21:42 
Cytuj  
No nie nie, kiedy u ciebie pijemy :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2017, 21:53 
Cytuj  
Aa u mnie, to wiesz. Anonsuj się i się jakoś dostosuję :D
Najlepiej po wrześniu tego roku, bo wtedy mi się finanse znowu zaczną zgadzać :lol: :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 419 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.