mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 08:06 
Cytuj  
zero ambicji... tymi 4k o ktorych pisales musisz sie w takim razie zadowolic ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 09:23 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
po drugie do takiej pracy "trochę" ci jak zwykle brakuje (ale moze za dwa lata bo na razie sie rozwijasz;) i na jedno miejsce będzie 20 angoli, 20 ze wschodniej europy i 150 hindusów

Jup exactly. W tym miejscu byłem dwa lata temu.
Nawet nie rozumiesz dlaczego to gównorobota, której nikt nie chce.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 09:31 
Cytuj  
gównorobota za 400-500funciaków per day?
elita elity widzę :lol:

Ja to bidak jestem, nawet połowy tego dziennie nie zarobie na rękę :(


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 09:37 
Cytuj  
No... 9-10k funciaków miesięcznie to standard na tym forum, nie wiedziałeś ? :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 09:43 
Cytuj  
embe napisał(a):
No... 9-10k funciaków miesięcznie to standard na tym forum, nie wiedziałeś ? :)


minimum. taka granica biedoty.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 09:45 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Mark24 napisał(a):
po drugie do takiej pracy "trochę" ci jak zwykle brakuje (ale moze za dwa lata bo na razie sie rozwijasz;) i na jedno miejsce będzie 20 angoli, 20 ze wschodniej europy i 150 hindusów

Jup exactly. W tym miejscu byłem dwa lata temu.
Nawet nie rozumiesz dlaczego to gównorobota, której nikt nie chce.


:D czy ty przypadkiem zaledwie dwa miesiace temu sie nie chwaliles ze zarabiasz 8k zl miesiecznie? :wtf:
Niech zgadne, podwyzke znow dostales :P


Rzeznik - mam nadzieje, ze moja zona kiedys tyle bedzie zarabiac, bo z tego co pamietam to chyba ta sama branza. Wbicie sie w nia to prawie mission impossible, aktualnie robi za free i z desperacji intership - a ja dodatkowo nianie oplacam. Ehh...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 09:50 
Cytuj  
Dość tego pierdolenia panowie, wklejajcie pity, porównamy kto ma większego.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 10:03 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Dość tego pierdolenia panowie, wklejajcie pity, porównamy kto ma większego.


zaczynaj :) ale solo czy z zona razem to tez pytanie.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 10:09 
Cytuj  
Ja będę arbitrem. Oczywiście solo, przecież penisa nie mierzymy z jajami!


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 10:16 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ja będę arbitrem. Oczywiście solo, przecież penisa nie mierzymy z jajami!



standard :)
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 10:18 
Cytuj  
No to wykaż się odwagą i wklejaj. Daj dobry przykład. Ostatnio jak się chwaliłeś to z electriciana miałeś 30kF brutto rocznie. Mam nadzieję, że dzisiaj jest znacznie lepiej i pokonasz tczewiaka przez KO!


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 10:19 
Cytuj  
Wklejania nie będzie, ale mogę napisać, ze ja mam z bonusem i emerytalnym €23/h brutto
Za rok już wiem, że będzie €24,5.
A za 3 lata powinien być ACCA i sky is the limit...czy cuś :lol:

Bida trochę, ale przespałem 5 lat zawodowo, bo dzieciaki ważniejsze.

Mark żona w księgowości/finansach?
W IRL sporo roboty i muslimów koło 1,5% tylko...może czas na kolejną emigrację? :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 20 wrz 2016, 10:24 przez Rzeznik, łącznie edytowano 2 razy
*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 10:22 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Jak mareczek próbuje lawirować :lol:


Nie rozumiem braku szacunku do LPG :<

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 10:32 
Cytuj  
no ale pit tez nie jest chyba jakims miernikiem. powiedzmy zainwestujesz w cos, zrobisz zapasy w firmie itd. i na picie moze wyjsc srednio. albo nawet sam pit mi tam wyszlo jakos ostatnio chyba cos z 160 czy 180k za rok dochodu ale nijak to sie ma do realiow. mnie tylko interesuje ile musze zaplacic podatku i na ile musze sie zatowarowac zeby nie placic go za duzo. tak samo ktos kto zarabia 5k na miech moze byc w duzo lepszej sytuacji finansowej od kogos kto zarabia 10k. bo ten co zarabia 10k ma na utrzymaniu duzy dom, rodzine, dzieci 2-3 auta a ktos kto zarbia 5k mieszka u rodzicow albo cos wynajmuje i moze byc go stac na wiecej :) dla mnie akurat najwaznijesza jest plynnosc finansowa a nie dochod. tylko co z tego jak raz mam na koncie po 300-400k a raz 40k :) albo dam jeszcze inny przyklad :) realizujesz inwestycje zarabiasz grubo powiedzmy 200k faktura na 400k i chuj nie zaplaca ci :) pit bedziesz mial fajny a tak naprawde jestes na krawedzi bankructwa ;/ takze wazne jest ile zarabiasz ale jeszcze wazniejsze ile wydajesz.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 10:46 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):

Mark żona w księgowości/finansach?
W IRL sporo roboty i muslimów koło 1,5% tylko...może czas na kolejną emigrację? :wink:


Tak. AAT lvl4 aktualnie robi. Po tym chyba jest ta ACCA?
Widelki placowe w londynie to 20-24k rocznie. A to wcale nie jest tak duzo. Szczegolnie jak sie wezmie pod uwage, ze 700GBP miesiecznie kosztuje samo przedszkole, +dojazdy etc. to pracuje sie za free (o ile ta prace sie w koncu znajdzie). No ale za dwa lata maly idzie juz do szkoly.
Dodatkowo namawiam ja by zarejestrowala w HMRC biuro ksiegowe i robila rozliczenia ltd/self employed.

Mi muslimy nie przeszkadzaja, anse mam do socjalemigracji ktorej wszystko wolno i wszystko ma za darmo.

Piszpan - ja tam staram sie na koncie utrzymywac bufor - jak mam 10k GBP o jest OK. Reszte mam w inwestycjach (kwota 6-cyfrowa w zl) z ktorej i tak mam staly zwrot na poziomie ~20k zl miesiecznie (ale to wszystko reinwrstuje).
W tym roku zastanawiam sie nad kredytem (tutaj sa bardzo tanie) - by ugrac cos na potencjalnym spadku kursu GBP. Bank od reki proponuje mi 60k GBP na jakis smieszny procent. Tylko nie wiem gdzie to ulokowac - dlatego ostatnio bralem pod uwage nieruchomosc w PL.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 11:10 
Cytuj  
otworz kebab :)

a w angli juz sie nie oplaca kupowac jakichs dojechanych nieruchomosci remontowac i sprzedawac?


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 11:20 
Cytuj  
W Irlandii 10 lat temu ponoć jakieś stare rudery, domki chłopskie prawie zabytki pod względem lat, gdzie w Polsce mało kto by chciał w tym mieszkać sprzedawali za jakąś chorą kasę z ludzmi zakredytowanymi po nos, żeby to kupić.

Nie wiem jak w UK, ale pewnie podobnie, także, żeby się w nieruchomości bawić to trzeba pewnie naprawdę sporej kasy, dużo większej niż w PL, a w Londynie to już pewnie w ogóle kosmos.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 11:53 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Rzeznik napisał(a):

Mark żona w księgowości/finansach?
W IRL sporo roboty i muslimów koło 1,5% tylko...może czas na kolejną emigrację? :wink:


Tak. AAT lvl4 aktualnie robi. Po tym chyba jest ta ACCA?
Widelki placowe w londynie to 20-24k rocznie. A to wcale nie jest tak duzo. Szczegolnie jak sie wezmie pod uwage, ze 700GBP miesiecznie kosztuje samo przedszkole, +dojazdy etc. to pracuje sie za free (o ile ta prace sie w koncu znajdzie). No ale za dwa lata maly idzie juz do szkoly.
Dodatkowo namawiam ja by zarejestrowala w HMRC biuro ksiegowe i robila rozliczenia ltd/self employed.


AAT lvl4 to chyba zwolnienie z 3 pierwszych egzaminów jedynie(F1-F3). Potem masz F4-F9 do zrobienia, żeby być Part Qualified Accountant. A potem P1-P5, żeby skończyć ACCA i być Fully Qualified Accountant z możliwością podpisywania audytów i w ogóle full wypas :wink: :lol:
Zwykle ludzie robią 1 czasem 2 egzaminy na semestr. Czyli od 2-4 rocznie. I każdy kurs + egzamin to "cirka about" tysiak jurków.
Także jeszcze chwilkę jej zejdzie (o ile nic nie pomyliłem).

No 20-24k na Londyn to mało.
Mała firma księgowa spoko sprawa, mam dwójkę znajomych którzy tak się ustawili i może kokosów z self employed nie ma, ale idzie wyżyć.

sula napisał(a):
W Irlandii 10 lat temu ponoć jakieś stare rudery, domki chłopskie prawie zabytki pod względem lat, gdzie w Polsce mało kto by chciał w tym mieszkać sprzedawali za jakąś chorą kasę z ludzmi zakredytowanymi po nos, żeby to kupić.
Nie wiem jak w UK, ale pewnie podobnie, także, żeby się w nieruchomości bawić to trzeba pewnie naprawdę sporej kasy, dużo większej niż w PL, a w Londynie to już pewnie w ogóle kosmos.


Tia, 10 lat temu kosmosy się odstawiały. Znajomi 4 lata temu kupili dom w Dublinie za 175k. Obecnie jest wart 275k, a w boomie sprzedawali takie za 500k+ :o :lol:
Szalone lata, szalone ceny. Teraz za to wynajem tu szaleje, bo sektor upadł na parę lat i nic się nie budowało, a ludzi wciąż przybywało. Za klitę w centrum liczą sobie teraz tysiące euro. Masakra ;)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 12:03 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
gównorobota za 400-500funciaków per day?
elita elity widzę :lol:

Ja to bidak jestem, nawet połowy tego dziennie nie zarobie na rękę :(

Przeczytaj zakres obowiązków. Szukają ciecia do posprzątania po kimś innym. Typowa gównorobota w branży. W życiu nie brałbym czegoś co miesza javascript do pracy phpowca.
Na krótkoterminowe kontrakty te 400 funtów dziennie dla seniorów to w miarę standard. Dobra oferta to kontrakt na 12-24 miesiące z podobną stawką, a nie 3 miesiące gdzie 2 zajmie Ci wgryzienie się w temat domenowo, a potem trzeba coś zrobić na odpierdol żeby tylko działało.
Nie wrzucisz sobie potem tego do portfolio czy cv, bo wstyd.
Robiłem taką chujnię kiedyś i nigdy więcej. Wolę się rozwijać tam gdzie jestem niż robić w kodzie bo hindusach.

BTW - nikt już hindusów nie zatrudnia chyba, że za stawki prejuniora dla ichniejszych "seniorów", bo takie gówno po sobie zostawiają, że to wygląda jak ulice w ich ojczyźnie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Ostatnio edytowano 20 wrz 2016, 12:10 przez kamilus, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2016, 12:09 
Cytuj  
Na solution architecta dostałem ofertę na rok na 600 funtów/dzień. Niby robota z bandą hindusów i ogarnianie bajzlu który nawyczyniali u trzech klientów przez ostatnie 2 lata, ale się zgodziłem. Szkoda że zawiesili stanowisko :d


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.