mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 19:30 
Cytuj  
tzn it jest jednak zajebiste marek. co by nie mowic jestes inteligent wtedy. konczysz studia i masz szanse na dobra prace (wiadomo wszedzie trzeba byc kumatym) do tego zapotrzebowanie w branzy it tez jest ciagle b.duze. praca za biurkiem czasem w domu. fajne korpo itd. google microsoft. wiesz spotyka sie 2 facetow co robisz? jeden mam firme budowlana, aha. a ty? pracuje w ibm. oooo. brzmi to po prostu w chuj lepiej :) nawet jak tam by tylko sprzatal:)
do tego powiedzmy jestes spwaczem, mozesz zarobic naprawde niezla kase kilka k na miech. ale raczej srednie mozliwosci dalszych awansow rozwojow i kasy. chyba ze zalozylbys wlasna firme. a taki itowiec moze evoluowac i skakac coraz wyzej. chociaz nie wiem w sumie czy awanse na stanowisku pm sie tez nie koncza tak samo jak widelki z kasa.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 19:37 
Cytuj  
"Mam firmę budowlaną" dla mnie brzmi bardzo fajnie.
I raczej będzie od razu widać czy ktoś ma taką firmę na serio czy januszuje.

Wiem! Markowi brak polskiego narzekania w UK! Dlatego tak chętnie tu wpada ;)
Generalnie narzekanie na pracę to jest sport narodowy w Polsce.

Ja tam wolę poczytać jak komuś się coś fajnego udało.
Np. ktoś wział kredyt X lat temu na kamerę, teraz kręci filmy kamerami rodem z Hollywood i jeżdzi robić projekty do US&A.
Ale pewnie inni będą ubliżać od 'weselnego filmowca'

Narzekania mamy na codzien aż za dużo.

W IT też możesz sam klepać jakieś rzeczy. Pewnie sporo mozliwości tutaj ma właśnie PHP, ale według mnie dużo więcej człowiek się nauczy przy porządnym projekcie w sensownej firmie niż orka samemu.


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 19:58 
Cytuj  
marek pracował 10 lat za biurkiem w IT , a że kraj był w ruinie poleciał do UK pracować jako elektryk

jak rozumiem dalej żyje mit o lekarzach z Polski jadących na zmywak do Anglii - prawie jak marek

marek masz jakieś problemy idź do specjalisty jak ci tu radzą bo zaczynasz juz wypisywać coraz większe głupoty
komu chcesz coś udowodnić- nam czy sobie
ok to juz wiemy :
miałes prace w IT- rzuciłes w cholerę , dlatego do tej pory śmiejesz się z tych co dalej w IT pracują
dla wyzwolenia zacząłeś pracę w UK jako zwykły robol ( bo elektryk to w sumie takim jest - choć specjalista, ale taki sam jak cieśla stolarz itp )
obecnie jesteś tak ustawiony ,że inwestujesz kupe kasy gdzie się da , majac pasywne dochody na poziomie takim ,ze juz właściwie mozesz przestać pracować , ale ty sie nadal rozwijasz, robisz teraz w okablowaniu coraz większych osiedli, za chwilę będziesz Murdochem elektryków na wyspach

brawo Ty

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 20:03 
Cytuj  
po lunchu juz wychodzilem do domu ;p


Highlander napisał(a):
Alda ale Ty tez koloryzujesz ;)
To wciąga ale... Te gornolotne rzeczy o ktorych piszesz zobacza nieliczni. Polska to tez w duzej mierze outsourcing. Wiec wielu rzezbi w brązie. ;)

Ja siedze obecnie w projekcie, ktorego pewnie niejeden javowiec by mi pozazdroscil. Są to rzeczy duzo bardziej przyziemne ale tez fajne. No i pewnie wiekszosc z Was po czesci uzywa softu mojej firmy ;)


tak juz mam, zapal nastolatka :)

wiesz w jakiej dzialce pracuje, milion mozliwosci / projektow, to jednak dziala na czlowieka jak masz taki fajny roadmap przed soba

te gornolotne rzeczy to raczej blizsza niz dalsza przyszlosc, tak sadze, postep wykonal sie olbrzymi ostatnimi czasy

outsourcing ale pensje rosna szybko, przestaniemy byc tani to sie wyniosa, wiesz to i ja tez :)
ale rynek nie znosi prozni a programistow ogolnie mamy niezlych...wypelnilibysmy luke


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 20:07 
Cytuj  
aha czyli jak ktoś się "przebranżawia" do IT to jest super ale jak z IT to już źle ?
Jeśli nie chodzi tylko o pieniądze jak tu wspominacie to czy serio lepiej jest tracisz min 10h dziennie przez pięć dni w tygodniu, miesiąc w miesiąc, czy lepiej mieć swoją firmę, lepiej mieć nad sobą dziesiątki przełożonych, szefów, kierowników itd czy być szefem w swoje firmie, oczywiście nadal o kasie nie rozmawiamy ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 20:10 
Cytuj  
embe napisał(a):
aha czyli jak ktoś się "przebranżawia" do IT to jest super ale jak z IT to już źle ?
Jeśli nie chodzi tylko o pieniądze jak tu wspominacie to czy serio lepiej jest tracisz min 10h dziennie przez pięć dni w tygodniu, miesiąc w miesiąc, czy lepiej mieć swoją firmę, lepiej mieć nad sobą dziesiątki przełożonych, szefów, kierowników itd czy być szefem w swoje firmie, oczywiście nadal o kasie nie rozmawiamy ?


nie, dlaczego?

jest tez sporo ludzi ktorym it jednak nie kleklo i wybieraja dziedziny inne albo dalece pokrewne, normalne

przebranzowienie sie na it jest po prostu nieco latwiejsze bo nie musisz miec studiow kierunkowych i w 90% przypadkow jest promowana wiedza i umiejetnosci


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 20:35 
Cytuj  
no ja embe nie narzekam na swoja prace. raczej bym nie zamienil na zadna inna bo w zadnej innej bym nie mial takich warunkow :) do tego szef nad glowa, 8h czas pracy, jakeis podania o urlopy. nie nie. ale ja po prostu jestem leniwy i bardzo wygodny. i to ludzie maja na mnie pracowac. brzmi to moze strasznie ale jest przyjemne dla mnie :)

zreszta kazdy tu probuje opowidac jak to jego praca jest super i wogole :) nikt nie napisal ja to mam przejebane chujowa robota itd. dziwne :) #dobrazmiana


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 20:37 
Cytuj  
Noo ja w swoim życiu już też sadziłem kapustę u nazistów po 14 godzin dziennie w czasie jak burzono mur berliński, to było przejebane :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 20:51 
Cytuj  
ja pracowalem jako telemarketer i sprzedawalem pakiety minut do telefonow ludziom co mieli firmowki, to bylo przejebane ;p


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 20:56 
Cytuj  
Z drugiej strony pracowałeś w garniturze, jak Barney Stinson.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 21:49 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Highlander napisał(a):
Nigdzie się nie tłumacze. Ale faktycznie dyskusja nie ma sensu gdy Marek dopowiada sobie rzeczy, których nikt nie napisał...



nie, nikt nigdy. Tylko IT :)

Osobiscie nigdy w zyciu nie wrocilbym za biurko (pracowalem w IT 10 lat, programowalem, hobbystycznie bawilem sie grafika 3d, robilem sklad komputerowy, etc.) - wiem jakie sa realia, wiem jak to meczy, wiem jaka to czesto "tasma".
Aktualnie musze porozmawiac z klientem/inwestorem, obejrzec plany, dograc wszystko czasowo, policzyc, zgrac sie z innymi firmami pracujacymi przy projekcie.
Temat zarobkow pomine. Satysfakcja jest spora - generalnie tworzenie czegos, budowanie jest zawsze bardzo satysfakcjonujace. Klienci do mnie wracaja (nie ludze sie, ze robia to z powodu moich zdolnosci interpersonalnych), mozliwosci rozwoju gigantyczne - mam przyobiecane kilka duzych projektow (budynki wielorodzinne) z malych powoli rezygnuje - brak czasu. Czas pracy bardzo elastyczny - sam jestem sobie szefem.
Mimo to, nawet mi nigdy przez glowe nie przeszlo, ze to co aktualnie robie to jest to, to praca moich marzen i nawet za 200k euro na miesiac bym jej nie zmienil. Bo kto wie, moze za 5 lat bede robil cos zupelnie innego co mi sie duzo bardziej spodoba.

Przyznam, ze drazni mnie to "tylko IT, tylko IT, reszta to pleb, zobacz ile bede zarabial za lat 15: {tu wkleja oferte ze stawka kilkuset GBP dziennie}". Glupota.
Rizumiem, ze w kraju sa inne realia, ze trzeba pracowac w okreslonym zawodzie, na okreslonym stanowisku by czlowiek nie musial zerkac na stan konta kupujac kubek kawy na miescie. Ale na serio wolalem jak np. Aldatha opowiadal o pracy w przedszkolu niz o IT - uwazam, ze mial do tego serce. Z checia bym poczytal o realiach pracy logistyka.

Nie mam do Ciebie nic Higlander. Nie mam nic nawet do tczewiaka (oprocz tego ze wypisuje glupoty ;) po prostu przestancie sie zachowywac jakbyscie zlapali pana boga za piety w tym IT. Praca jak praca - jedyne co ja wyroznia to nieprzecietne zarobki. A temat pieniedzy przeciez pomijamy.



Ja tam nie pieprzę że tylko IT. Byłem kucharzem na sezony, nauczycielem ang. w roku akademickim. Przebranżowiłem to na auditora ISO/HACCP, potem byłem planistą w firmie produkującą żywność, a potem call center w IT za +50% więcej kasy co planista.
Później postawiłem własną firmę z sklepem w prestashop i na allegro, padłem, zostałem kierownikiem w magazynie w PL i w CH (po 2 tyg na zmianę), pierdolnąłem to i wznowiłem allegro + dropshipping z chin, allegro mnie zbanowało to poszedłem w IT robiąc wordpressy, później sklepy, potem systemy trackingowe (PAP), trochę motion design było i dopiero się zaczęło rok temu jak wprowadziłem jedną spółkę do PL. W tym roku (luty) wykradła mnie inna spółka i jestem CTO. Patrząc na moje CV to sam strzelam "WTF?" ale w IT wystarczy mieć logiczny i ścisły umysł + być pro aktywnym (ba, rzadki a nawet epic skill bo 99% programistów siedzi na YT jak nikt nie patrzy) i co się okazuje to instynktownie wychodzi mi rozpoznawanie i pisanie architektury.
Może dlatego, że za dzieciaka znajdowałem/polowałem na mnóstwo bugów i exploitów? W końcu w pierwszych 7 dniach SWG zostałem multi-milionerem :D

Tak wyglądało ostatnie 12 lat i IT mi się podoba ale bycie kucharzem dawało fun, jednak raz zapieprz przez 14-16h dziennie jako już szefo (jeden z ostatnich sezonów) dał mi w kość i pieprzłem to. Praca jeżeli ma zabierać dużo z życia to musi dużo płacić, a że widziałem GB/FR/ES/BE/NL/DE/CH/GR/CZ i tylko PL mi pasje to wybór jest prosty.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 22:18 
Cytuj  
Alda, doslownie chwile bylem w korpo korpo. Mozliwosci cuda na kiju niby. A co ciekawsze rzeczy widzi garstka. Tak przynajmniej tam bylo. Wiekszosc jednak rzezbila cos niezbyt przyjemnego. Szybko ucieklem.

I sporo jest miejsc gdzie ludzie w ogole nie sa pro aktywni jak pisze Pieszczoch. I wazne jest by sie takimi nie otoczyc.

Gdy pracuje sie z ludzmi z pozytywna rywalizacja i nawzajem sie nakrecajac, zeby byc lepszym to jednak jest zupelnie inaczej.

Embe - jakie dziesiatki szefow? W korpo czyms moze tak. Ale dobrego deva to nie bardzo interesuje.


_________________
.


Ostatnio edytowano 28 wrz 2016, 22:27 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 22:25 
Cytuj  
a ja korpo, 8-16 nara, nic nie musze umiec , hajs sie zgadza

a tutaj pierdolenie o wyzszosci zakurwiania po budowach no i szkodliwosci siedzenia sobie w klimatyzowanym pokoiku z wygodnym fotelem

no jebne


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 22:31 
Cytuj  
No ja w korpo zaczalem patrzec na zegarek, zeby dzien sie skonczyl. Wiecej programowalem w domu niz w pracy. Poczulem sie dokladnie jak w pracy co robilem w logistyce.

Polecam zmiane pracodawcy, zwlaszcza, ze pewnie u siebie masz w czym wybierac.


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 22:33 
Cytuj  
ale mi to pasuje, pozatym nie jestem programista i nie chcial bym do tego wracac
bo po pierwsze nic juz nie umiem
po drugie tam trzeba cos robic


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 22:48 
Cytuj  
To obecnie nic nie robisz? ;)
Nuda w pracy to troche hardkor.

To co robisz? Data scientist? ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 23:09 
Cytuj  
Marek jakie IT? Czy ty nie pisałeś, że Ty byłeś amatorem programowania, który w jakimś tam magazynie klepnął prostą formułkę i "bota" w autoit w jakimś mmo? Od tego do it to całkiem spora droga :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 23:39 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
ale mi to pasuje, pozatym nie jestem programista i nie chcial bym do tego wracac
bo po pierwsze nic juz nie umiem
po drugie tam trzeba cos robic


Ja mam podobnie w sumie. Po 10 latach i 5 rożnych stanowiskach w korpo doczłapałem się do takiego, gdzie 15 dni w miesiącu mam rzeczywiście trochę roboty (a 3-4 dni to rzeczywiście takie 8-9h robienia :o :lol: ), a reszta to czas do zagospodarowania samodzielnie.
A że 3 dni z domu, 2 dni z biura to nie mam czasu się nudzić...dziewczynki zawsze chętnie w planszóweczke zagrają albo na spacer pójdą w godzinach pracy :lol:

Do tego flexi time, robota zadaniowa, urlop kiedy chce i kasa się w miarę zgadza (no za rok po kolejnej podwyżce już się będzie zgadzać zupełnie...a do tego jeszcze za szkołę płacą)

Skończę w końcu tego ACCA za te 2-3 lata to się zastanowię, czy mi się chce iść wyżej. Cenię sobie święty spokój jaki mam obecnie. Kolejny cel do osiągnięcia w pracy, który sobie ustawiłem to zmiana trybu pracy na 5 dni z domu...rozwój ważna sprawa ;)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2016, 05:49 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
No ja w korpo zaczalem patrzec na zegarek, zeby dzien sie skonczyl. Wiecej programowalem w domu niz w pracy. Poczulem sie dokladnie jak w pracy co robilem w logistyce.

Polecam zmiane pracodawcy, zwlaszcza, ze pewnie u siebie masz w czym wybierac.


zgoda, ale u mnie czegos takiego nie ma, profilowo ludzie bardziej w strone google jesli chodzi o mindset
nikt tu sie nie opierdala bo jestes rozliczany na daily co zrobiles

z czym jak z czym ale z ludzmi w pracy mi sie udalo :)

w programowaniu ktore ma rozwijac raczej nie ma miejsca na 8-16 i nara, mocno wskazane jest zeby w domu tez cos robic, gierke w Unity na przyklad
albo cos na andka :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2016, 14:41 
Cytuj  
macie fajna robote :)

Obrazek

dzejms bond it :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.