mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2016, 19:00 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Marek jakie IT? Czy ty nie pisałeś, że Ty byłeś amatorem programowania, który w jakimś tam magazynie klepnął prostą formułkę i "bota" w autoit w jakimś mmo? Od tego do it to całkiem spora droga :D


nie napisałem, ze byłem programistą, napisałem, że pracowałem w IT.
Kilka programów napisałem, tego bota do FFXI (całkiem składnego bo dostałem potem ofertę pracy w USA - chyba wkleiłem kod źródłowy na jakimś forum by każdy mógł go sobie pod siebie zmodyfikować) pisałem bo znalazłem autoita i chciałem się zabawić, napisałem program w pracy który odwalał za mnie 50% roboty bo byłem zbyt zajęty rajdami w AO by pracować, potem napisałem program do automatycznej wysyłki do klientów informacji które klient subskrybował bo boss wpadł na pomysł, że marketingowcy (którzy tym się zajmowali) są zbyt zajeci sprzedażą i przynoszeniem zysku i ja powinienem się tym zająć, książkę "jak się pisze wirusy" przemaglowałem chyba z 10 razy, niektóre akapity znałem na pamieć. Na studiach wszystkie kujony miały moje programy na zaliczenie. Ooo złamałem jakieś banalne zabezpieczenie w jakiejś grze jeszcze w czasach 386/486 - ot tak, bo nikt tego nie zrobił. Mnie te rzeczy naprawdę bawiły dopóki stanowiły wyzwanie - potem zapał opadał i zaczynała się nuda. Więc zaczynałem się rozglądać za zmianami.
3D Max mnie bawił przez dobre ~2 lata. Do tej pory mam chyba pełną kolekcję książek do niego (które były wtedy dostępne w PL) - nawet swego czasu zastanawiałem się nad kursem w Kanadzie (bo tylko tam były). Zrezygnowałem z dwóch powodów - doszedłem do wniosku, że bez wykształcenia graficznego (jakieś ASP) grafikiem mogę być jedynie przeciętnym, miałem kolegę profesjonalnego grafika pracującego w reklamie - który harował (serio) po 10-16h dziennie przy photoshopie i dorobił się operacji oczu. No ale wtedy to były jeszcze czasy CRT.
Nie sądzę bym mógł się wtedy wyłożyć na czymś tak banalnym jak blog. Ale teraz już tak ;)

Piszpan napisał(a):
do tego powiedzmy jestes spwaczem, mozesz zarobic naprawde niezla kase kilka k na miech. ale raczej srednie mozliwosci dalszych awansow rozwojow i kasy. chyba ze zalozylbys wlasna firme. a taki itowiec moze evoluowac i skakac coraz wyzej. chociaz nie wiem w sumie czy awanse na stanowisku pm sie tez nie koncza tak samo jak widelki z kasa.


Kariera programisty ma sufit - senior programmer. Ewentualnie Project Manager i dalsza kariera w korpo.
Kariera budowlańca sufitu nie posiada.

Jest jedno "ale" - większość budowlańców to prości ludzie bez żadnych ambicji ;) A po drugie byle budowlaniec od łopaty potrafi zarobić tyle co programista z kilkuletnim doświadczeniem więc się temu braku ambicji w sumie nie dziwię.


Ostatnio edytowano 29 wrz 2016, 19:06 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2016, 19:02 
Cytuj  
Można by naiwnie sądzić, że temat dawno już wyczerpany, ale nie.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2016, 19:06 
Cytuj  
Niahu jak ja kurwa żałuję że ciebie nie da się dodać do ignore.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2016, 19:17 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Można by naiwnie sądzić, że temat dawno już wyczerpany, ale nie.


w wypadku marka zeden temat nie jest nigdy wyczerpany

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2016, 19:32 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):

Do tego flexi time, robota zadaniowa, urlop kiedy chce i kasa się w miarę zgadza (no za rok po kolejnej podwyżce już się będzie zgadzać zupełnie...a do tego jeszcze za szkołę płacą)

Skończę w końcu tego ACCA za te 2-3 lata to się zastanowię, czy mi się chce iść wyżej. Cenię sobie święty spokój jaki mam obecnie. Kolejny cel do osiągnięcia w pracy, który sobie ustawiłem to zmiana trybu pracy na 5 dni z domu...rozwój ważna sprawa ;)


O właśnie. Nie wiem dlaczego ludzie tak unikają roboty zadaniowej ;) Dla mnie to najlepsze rozwiazanie.

btw. żona właśnie załapała się do pierwszej pracy - dzisiaj dostała mail-a. Będzie Accounts Assistant za 22k GBP :)

Otwieraj własne biuro "chartered accountants" - zatrudnij ze 3 dziewczyny, ładne i młode. A sam spijaj profity.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2016, 20:19 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Niah napisał(a):
Można by naiwnie sądzić, że temat dawno już wyczerpany, ale nie.

w wypadku marka zeden temat nie jest nigdy wyczerpany

Nie bez powodu mówi się o _bezdennej_ głupocie :wink:

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2016, 21:10 
Cytuj  
hint: tam jest cytat i pytanie tczewiaka skierowane bezpośrednio do mnie. Goatus przykleiłeś sobie właśnie identyczną naklejkę na czoło jak Niah i Mrynar.
A praca to moja pasja i hobby więc będę tu zaglądał. Może ktoś coś ciekawego napisze. Nie dziwię się, że od zawsze bezrobotny Niah uważa temat za zamknięty. Dla mnie pozostanie otwarty conajmniej do emerytury :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2016, 23:58 
Cytuj  
Mark, ja bym jeszcze wszystko łyknął - serio, zwłaszcza że botka mi podesłałeś i dobrze ryby łowił.
Jednak ta oferta w USA i to że jej nie wziąłeś bez podania konkretnego powodu jakoś do mnie nie przemawia.

To był rok 2003-2004 - invite do USA? Coś nie wierzę że ci zaoferowali i odmówiłeś.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2016, 06:07 
Cytuj  
doszukaj jak chcesz - na pewno chwalilem sie na forum. Wtedy wyjazd to bylo cos niezwyklego i po prostu stchorzylem. Nawet nie bralem tego pod uwage - mialem zajebista prace za dobra kase, nawet im chyba na maila nie odpisalem. Tez skrypty i automatyzacja czegos-tam.
Z perspektywy czasu na pewno nie zaluje - gdybym wyjechal nie spotkalbym swojej zony ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2016, 07:17 
Cytuj  
ale moze bys wyrwal palaca blogerke :P


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2016, 19:11 
Cytuj  
Nie do dzis wiadomo ze dobry elektryk powinien miec reprezentacyjny samochod z duzym bagaznikiem na kable, wiertarke itp
Niech sobie informatycy jezdza swoimi fabiami 1,4 na gaz, marek powinien wreszcie kupisz to o czym mysli od dawna i uciac dyskusje o wyzszosci informatykow nad elektrykami:

http://deluxe.trojmiasto.pl/Maserati-Qu ... 05865.html

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 paź 2016, 10:03 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
ale moze bys wyrwal palaca blogerke :P


a tą.. :) Fajna była.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2016, 14:23 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Z perspektywy czasu na pewno nie zaluje - gdybym wyjechal nie spotkalbym swojej zony ;)

Mark24 napisał(a):
A praca to moja pasja i hobby więc będę tu zaglądał. Może ktoś coś ciekawego napisze.


Jak to ? Gdzie pragmatyzm? Gdzie kasa najważniejsza?
Przeciez chcesz zrezygnowac z pracy. Chcesz zrezygnowac z pasji?


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 paź 2016, 15:48 
Cytuj  
Highlander ale wiesz, ze ta oferta to było ze 12-13 lat temu? Gdy na świat patrzyłem z poziomu kawalera bez zobowiązań, który jeszcze na wszystko ma czas.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.