mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2016, 18:51 
Cytuj  
highlander sie wyrobil, teraz pewnie to i wódki mozna sie z nim napic.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2016, 21:20 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
highlander sie wyrobil, teraz pewnie to i wódki mozna sie z nim napic.


pijesz z ludzmi ponizej 20k/mc? wariat.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 03:48 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Wszyscy jesteśmy klasą niższą robotniczą i tyle.


Ty na pewno......ja akurat mam błękitną krew :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 06:40 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
tczewiak napisał(a):
Wszyscy jesteśmy klasą niższą robotniczą i tyle.


Ty na pewno......ja akurat mam błękitną krew :)

dawno ją straciłeś mieszając arizonę z gotkami


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 08:37 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Nigdzie się nie tłumacze. Ale faktycznie dyskusja nie ma sensu gdy Marek dopowiada sobie rzeczy, których nikt nie napisał...



nie, nikt nigdy. Tylko IT :)

Osobiscie nigdy w zyciu nie wrocilbym za biurko (pracowalem w IT 10 lat, programowalem, hobbystycznie bawilem sie grafika 3d, robilem sklad komputerowy, etc.) - wiem jakie sa realia, wiem jak to meczy, wiem jaka to czesto "tasma".
Aktualnie musze porozmawiac z klientem/inwestorem, obejrzec plany, dograc wszystko czasowo, policzyc, zgrac sie z innymi firmami pracujacymi przy projekcie.
Temat zarobkow pomine. Satysfakcja jest spora - generalnie tworzenie czegos, budowanie jest zawsze bardzo satysfakcjonujace. Klienci do mnie wracaja (nie ludze sie, ze robia to z powodu moich zdolnosci interpersonalnych), mozliwosci rozwoju gigantyczne - mam przyobiecane kilka duzych projektow (budynki wielorodzinne) z malych powoli rezygnuje - brak czasu. Czas pracy bardzo elastyczny - sam jestem sobie szefem.
Mimo to, nawet mi nigdy przez glowe nie przeszlo, ze to co aktualnie robie to jest to, to praca moich marzen i nawet za 200k euro na miesiac bym jej nie zmienil. Bo kto wie, moze za 5 lat bede robil cos zupelnie innego co mi sie duzo bardziej spodoba.

Przyznam, ze drazni mnie to "tylko IT, tylko IT, reszta to pleb, zobacz ile bede zarabial za lat 15: {tu wkleja oferte ze stawka kilkuset GBP dziennie}". Glupota.
Rizumiem, ze w kraju sa inne realia, ze trzeba pracowac w okreslonym zawodzie, na okreslonym stanowisku by czlowiek nie musial zerkac na stan konta kupujac kubek kawy na miescie. Ale na serio wolalem jak np. Aldatha opowiadal o pracy w przedszkolu niz o IT - uwazam, ze mial do tego serce. Z checia bym poczytal o realiach pracy logistyka.

Nie mam do Ciebie nic Higlander. Nie mam nic nawet do tczewiaka (oprocz tego ze wypisuje glupoty ;) po prostu przestancie sie zachowywac jakbyscie zlapali pana boga za piety w tym IT. Praca jak praca - jedyne co ja wyroznia to nieprzecietne zarobki. A temat pieniedzy przeciez pomijamy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 09:04 
Cytuj  
za duzo marek piszesz o tym po prostu. a ludzie to odbieraja tak ze jestes zazdrosny o to ze oni siedza za biurkiem a ty kladziesz kable. po prostu przestan udowadniac cokolwokiek komukowleik i tyle :) szczegolnie na tym forum. takiego tczewiaka nigdy nie przebijesz bo on za miliony euro/mc by nie zmienil pracy za 10k/mc bo kregoslup no i przerwa w jego ulubionej pracy.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 09:07 
Cytuj  
Nie wiem po co się wam chce dyskutować i tłumaczyć, jesteś elektryk od kopania rowów, jak chcesz mieć szacun to musisz wkleić jak czczewiak swój stolik z dwoma monitorami i już.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 09:26 
Cytuj  
najpierw sprobujcie tego:

Obrazek
jak nie pomoze: https://www.youtube.com/watch?v=M6wRnouGZFQ
a jak nie, to: https://www.youtube.com/watch?v=20BBZBidjI4

milego dnia zycze:)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 09:37 
Cytuj  
candi tesknilem gdzie byles przyjacielu. ulice takie puste sie wydaja bez ciebie...


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 09:43 
Cytuj  
embe z mareczkiem pokazali mi jakim przegrywem jestem i zamknalem sie w sobie (oraz w kubiku 1x1m).


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 09:52 
Cytuj  
I tak szczęście, że jako socjaliści nie chcą nas przekonać kolbami karabinów jak to mieli zwyczaju robić komuniści.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 15:13 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
embe z mareczkiem pokazali mi jakim przegrywem jestem i zamknalem sie w sobie (oraz w kubiku 1x1m).


Ja to jestem zupelne dno. Siedze za biurkiem i ani nie zarabiam jak tczewiak ani nawet nie mam tak pasjonujacej pracy jak marek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 16:25 
Cytuj  
Marek:
1. Cieszę się, że Ci się podoba Twoja praca. Tylko po co o tym piszesz? Co chcesz udowodnić? Ja bym się w czymś takim nie widział. Ja chcę coś innego. Ty coś innego. I jest ok. Proste.
2. Ja póki co nie umiem wyobrazić siebie w innym zawodzie. Bardzo mi to podeszło co obecnie. A im bliżej managementu / biznesu jestem tym bardziej chce się trzymać technologii. Tamto mnie nudzi. Ale praca też na dłuższą metę nie dla każdego. Raczej łatwo można się wypalić.
3. Nigdzie nie twierdze, że tylko IT. Ale w takiej Polsce dość łatwo się w tym rozwinąć pod względem wiedzy czy płacy.
4. Logistyka? Kiedyś o tym pisałem. Realia są raczej słabe. Słaba kasa za dużą odpowiedzialność. Coś lepszego raczej można złapać co najwyżej po znajomości. Większośc ludzi pracująca 'na odpierdol'.
5. Kiedy Ty pracowałeś w tym IT? Rzeczy sprzed 5-10 lat to musiał być niezły mordor.
6. w IT zacząć jest łatwo. Ale jak wszędzie by się dopchać do czegoś sensownego i nie monotonnego to trzeba się postarać.
7. Jest nas więcej trochę w IT na forum to i częściej rozmowy się pojawiają. To Cię boli? Zwyczajnie piszemy.
8. Myśle, że Alda też woli IT od Przedszkola
9. Rzucanie tymi kwotami jak 200 k euro/msc nie ma w ogole sensu
10. Zajmij się sobą


_________________
.


Ostatnio edytowano 28 wrz 2016, 16:28 przez Highlander, łącznie edytowano 3 razy
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 16:25 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
candidoser napisał(a):
embe z mareczkiem pokazali mi jakim przegrywem jestem i zamknalem sie w sobie (oraz w kubiku 1x1m).


Ja to jestem zupelne dno. Siedze za biurkiem i ani nie zarabiam jak tczewiak ani nawet nie mam tak pasjonujacej pracy jak marek.


mozesz sobie chociaz kapucyna strzelic w pracy?


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 18:01 
Cytuj  
Praca w przedszkolu byla fajnym doswiadczeniem i w gruncie rzeczy fajnym zajeciem, innym niz typowa praca bo to dosc specyficzny zawod :)

ale tak, wole IT, dzieciaki w takiej ilosci wypalaja dosc szybko a ja jednak nerwowy rocznik jestem ;p

marek jak kiedys programowales to moze sproboj teraz?, czasy sie zmienily, paradygmaty kodowania tez
masz teraz graph-driven bazy danych, reaktywne UI, cloud, serio mozna cos dla siebie znalezc

zaluje ze wczesniej sie za to nie wzialem ale widzisz, ja i high juz mlodzieniaszkami nie bylismy gdy zaczelismy sie przebranzawiac, moglbys temu dac szanse, ale nie, wolisz dogryzac, zamiast sie po ludzku cieszyc ze cos czlowiekowi wyszlo

wczoraj nawet lunchu nie zjadlem bo sie zagadalem z kolega o nowych trendach w frontend, nie transakcyjnych db, integracjach, waterfallu, agile...nigdy nie mialem takiego drive jak do IT

kiedys programisci beda pisac soft dla bio-nanobotow ktore beda niszczyc raka w komorkach zanim sie namnozy
ale tez systemy namierzania dla robotow na polu walki, niestety

gdybys zaczal dyskusje "wiecie ja w IT juz bylem, opowiem jakie mialem doswiadczenia" to bys byl tez inaczej potraktowany w dyskusji


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 18:38 
Cytuj  
gdybym byl redaktorem wiadomosci w tvnie bym zrobil newsa:

Pracownicy branzy IT juz nawet nie jedza lunchu. #dobrazmiana

kiedys aldzia obiady jadles teraz lunche.

nie no zartuje fajnie ze masz cos co az tak cie absorbuje :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 18:45 
Cytuj  
a nie mogl zjesc, jak juz pogadal?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 19:04 
Cytuj  
Alda ale Ty tez koloryzujesz ;)
To wciąga ale... Te gornolotne rzeczy o ktorych piszesz zobacza nieliczni. Polska to tez w duzej mierze outsourcing. Wiec wielu rzezbi w brązie. ;)

Ja siedze obecnie w projekcie, ktorego pewnie niejeden javowiec by mi pozazdroscil. Są to rzeczy duzo bardziej przyziemne ale tez fajne. No i pewnie wiekszosc z Was po czesci uzywa softu mojej firmy ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 19:16 
Cytuj  
Czyli wszyscy Szczęśliwic i zadowoleni, teraz wyciągajcie miarki i podajcie mi tu dokładne wymiary stanowisk pracy ;)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2016, 19:16 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):

marek jak kiedys programowales to moze sproboj teraz?, czasy sie zmienily, paradygmaty kodowania tez
masz teraz graph-driven bazy danych, reaktywne UI, cloud, serio mozna cos dla siebie znalezc

zaluje ze wczesniej sie za to nie wzialem ale widzisz, ja i high juz mlodzieniaszkami nie bylismy gdy zaczelismy sie przebranzawiac, moglbys temu dac szanse, ale nie, wolisz dogryzac, zamiast sie po ludzku cieszyc ze cos czlowiekowi wyszlo

gdybys zaczal dyskusje "wiecie ja w IT juz bylem, opowiem jakie mialem doswiadczenia" to bys byl tez inaczej potraktowany w dyskusji


Ale po co? W jakim celu?
Za biurko nie chcę wracać - już pracowałem przez prawie 10lat praktycznie za jednym i tym samym biurkiem, patrząc na te same twarze całymi latami. To strasznie nudne.
Nikomu nie dogryzam - po prostu nie mogę uwierzyć, że uważacie IT za jakiegoś świętego graala i piszecie o swojej pracy prawie z religijnym uniesieniem. Jak po jakimś praniu mózgu.
Ochłońcie to tylko praca. Założysz rodzinę, pojawią się dzieci, to i tak praca zejdzie na dalszy plan. Będziesz się realizował wychowując dziecko, będziesz miał 1000x większą satysfakcję obserwując jak Twój syn stawia pierwsze kroki i mówi "tata", niż po ukończeniu super ważnego projektu za gigantyczną kasę.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.