mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Wspierasz lub uczestniczysz w WOŚP ?
Ankieta wygasła 28 sty 2017, 11:50
TAK 47%  47%  [ 16 ]
NIE 32%  32%  [ 11 ]
mam do w dupie bo to oszuści 21%  21%  [ 7 ]
Liczba głosów : 34
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 17:07 
Cytuj  
ale chyba nikt nie pluje na wosp, jak tu nasze orly pisza tylko na owsiaka. pytanie czy gdyby owsiaka zastapil jakis inny owsik to ludzie przestaliby wplacac? nope. tak jak ktos madrze napisal niech sobie ustanowia pensje i po 50k i wszystko jest jasne. wosp ma takie wsparcie mediow ze tego juz nic i nikt nie zatrzyma. i bardzo dobrze. ale tak czy siak traktujmy wszystkich rowno.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 17:18 
Cytuj  
Pewnie, że po 25 latach pracy Owsiaka i sztabu ludzi powstała marka, która żyłaby własnym życiem bez niego. Tyle, że bez niego nie byłoby o czym dzisiaj rozmawiać, bo nie byłoby orkiestry. Tak w ogóle, to ile ten Owsiak zarobił już przez te 25 na orkiestrze? Któryś policzył czy takie pierdolenie jak to w Polsce?


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 17:34 
Cytuj  
Kontrowersje.net coś tam liczył. Ale jak sąd mu grzywnę dojebał, to ja wolę nie liczyć.

Rzeźnik wklejał siepomaga i jest kilka innych sensownych akcji, da się taniej niż kilka innych wiodących zbiórek. WOŚP teraz też zebrał ładny grosz, lepiej na to, niż na jakieś gówna. Więc chyba nie jest tak fatalnie z empatią u ludu polskiego. A i tczewiak ma gdzie rozrywki zażyć.
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 17:45 
Cytuj  
Dobrnąłem do pkt. 3 i poziom głupoty mnie przytłoczył. Chętnie poczytam jakąś poważną stronę.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 18:00 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Dobrnąłem do pkt. 3 i poziom głupoty mnie przytłoczył.

No tak, zobaczyłeś niewygodne fakty sprzeczne z twoim światopoglądem i szybko zamknąłeś okno przeglądarki, żeby ograniczyć obrażenia psychiczne po zderzeniu z prawdą. W sumie ci się nie dziwię, to taki ludzki mechanizm obronny.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 18:26 
Cytuj  
gosugamer1 napisał(a):
Mark24 napisał(a):
budzet NFZ to 67.5mld (2015). Owsiak zebral 64mln - to daje 0.1%.
Zreszta, nie widze by ktokolwiek tu hejtowal. Niech sobie ta kaske zbiera. I niech sobie dalej kreci te walki na boku - przekonaliscie mnie ;)



Czy mógłby ktoś dla porównania przypomnieć, ile milionów Mark24 zebrał w organizowanych przez siebie akcjach charytatywnych, bo wyleciało mi z głowy?


alez ja nie mam nic przeciwko Owsiakowi. Niech zbiera te kolosalne kwoty stanowiace ~promil budzetu NFZ. Nawet promil moze uratowac komus zycie.
Po prostu kiedys ktos poprosil go o ujawnienie swoich dochodow/przychodow/whatever - Owsiak z wyzyn swojej bezdyskusyjnej zajebistosci stwierdzil, ze podludziom z ktorych kasy notabene sie utrzymuje spowiadal sie nie bedzie. Co deko mnie zniesmaczylo. I tyle. Bo moim zdaniem kogo jak kogo ale jegp dochody/powinny byc transparentne. Chyba nie musze sie powtarzac i znow tlumaczyc dlaczego?
A ze forumowi socjalisci nie widza zadnego problemu - nawet mnie nie dziwi - traktujmy to jako prywatne dofinansowanie, odpowiednik koscielnej tacy ale w bardziej szczytnym celu czy pseudokorporacyjny grant.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 18:30 
Cytuj  
Obrazek

Szefowa Wiadomosci, prosze panstwa.


_________________
cypis#2942
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 18:31 
Cytuj  
Kolejny inteligent porównuje całkowity budżet NFZ z działalnością fundacji, której celem jest zakup dodatkowego sprzętu, którego brakuje szpitalom. /rence Myślę, że czas na pkt 2 z tej zajebistej strony porównanie zarobków pielęgniarki (albo i ślusarza) z zarobkami zarządu dużej fundacji.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 18:39 
Cytuj  
Nie no, wiadomo taki gość z fundacji to jest ktoś i zarobić musi. Nie to co jakiś konował co ludzi leczy. Każdy jeden Polak wie jak leczyć, a taka fundacja to nie w kij dmuchał.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 18:49 
Cytuj  
No ja wiem, że w PiS można pracować w aptece, a potem wejść do rady nadzorczej spółki wojskowej. Nie matura...i tak dalej. Ale wystarczy popatrzeć na rynek, 15k przy tej skali organizacji to mało, nawet bardzo. Z resztą kto broni przeciętnemu konowałowi założyć fundację. I tak już dzisiaj SI stawia lepsze diagnozy niż przeciętny wyrobnik po medycynie, więc po co się męczyć.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 19:01 
Cytuj  
Medycyna nie technikum farmaceutyczne, troszkę dłuższe studia. I, jak chodzi o ścisłość, to w WOŚP taki konował jest ;)
To kwestia etyki, czy koordynator zbierania kasy powinien zarabiać 3 razy więcej niż gość, który tę zebraną kasę faktycznie spożytkuje. Ja bym powiedział, że to lekarz za mało zarabia. A że "rynek" hołubi wszelkiej maści prezesów fundacji, to już parę miesięcy temu był dym. Jak widać można traktować to jako normę, przynajmniej jeśli ma się właściwe pochodzenie i koneksje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 19:03 
Cytuj  
Lekarz co mało zarabia. He he he he.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 19:08 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
To kwestia etyki, czy koordynator zbierania kasy powinien zarabiać 3 razy więcej niż gość, który tę zebraną kasę faktycznie spożytkuje. Ja bym powiedział, że to lekarz za mało zarabia.


Dobrze byś powiedział. Do tego sprzęt WOŚP z jednego roku spożytkuje nie jeden lekarz, a pewnie kilkuset. Czas się powstrzymaj w pewnym momencie pisania, po co psuć dobry początek.

@Oyciec lekarze może i zarabiają dobrze, ale jak policzysz stawkę godzinową to już różnie bywa. Oni często siedzą w pracy 2x tyle co normalny pracownik.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 19:15 
Cytuj  
Bo chcą więcej zarabiać. Ja w skali roku siedzę 12h dziennie. Płaczę? Nie. Nie podoba się? Są inne zawody. Nie znam narzekającego lekarza. No może poza anestozjologami ale i w ich przypadku to jest zawsze prywatny wybór.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 19:21 
Cytuj  
Lekarze na stażu i potem kilkuletniej specjalizacji to kokosów nie tłuką. Masz pewność zatrudnienia, chyba jak nikt inny w PL, ale zanim się dochrapiesz konkretnych pieniędzy, to parę lat minie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 19:28 
Cytuj  
To źle, że mają takie perspektywy? Taki zawód, nikt nie zmusza.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 19:33 
Cytuj  
Jak ktoś zazdrości lekarzowi to droga wolna, nic tylko się wyuczyć zawodu i do roboty.

Wkurzające było zaprzęganie środków publicznych do celów WOŚP, w tym roku chyba już się to skończyło i dlatego nie ma się co przypieprzać.
Kiedyś tam wyliczano że koszty policja, straż, imprezy z budżetu miasta czy gminy, wypożyczanie sprzętu, gaże dla pracowników itd pochłaniały ~20mln w całym kraju ( ale tu bym sprawdził bo takich matek kurek jest więcej i cholera wie czy to nie wyssane z dupy informacje ), teraz jak była nagonka na "artystów" to przestali brać kasę, miasta i gminy już nie wykładają kasy z budżetu bo zajmuje się tym TVN, nic tylko się cieszyć.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 20:18 
Cytuj  
Zasadniczo po to placisz podatki, zeby policja mogla ochraniac imprezy masowe. W tym WOSP, czy inny mecz. Chociaz z meczami to mogliby sobie dac spokoj;)


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 20:23 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Zasadniczo po to placisz podatki, zeby policja mogla ochraniac imprezy masowe. W tym WOSP, czy inny mecz. Chociaz z meczami to mogliby sobie dac spokoj;)


To tylko wymówka, bo Owsiak.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 16 sty 2017, 21:02 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Zasadniczo po to placisz podatki, zeby policja mogla ochraniac imprezy masowe. W tym WOSP, czy inny mecz. Chociaz z meczami to mogliby sobie dac spokoj;)

a ja myslalem ze jak organizujesz impreze masowa to musisz spelnic jakies warunki
jakos nie pamietam zeby porzadku na konertach pilnowala policja lol

tak teraz mysle ze glupszego argumentu dawno nie slyszalem, placimy podatki zeby sobie owsiak impreze policja omiatal za frikacza, dlatego ze on taki dobry czlowiek i wszystko dla chorych dzieci

a jak ktos to wytknie to zaraz chuj bo na chore dzieci zalujesz ?


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.