mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 401 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 13:58 
Cytuj  
Wystarczy że jakieś służby wpadną na pomysł powiązania kryptowalut z finansowaniem terroryzmu i jest pozamiatane, bardziej bym się zastanawiał dlaczego obecnie jest to pozostawione samo sobie i jest akceptacja wielu instytucji czy firm na płatności tym czymś.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 14:02 
Cytuj  
Instytucje finansowe istnieją bo jest popyt na ich usługi. Kontrolują pieniądz, wpływają na gospodarkę itp. W pewnym momencie mogą być niezadowolone że powstaje "wolny" środek płatniczy którego nie mogą kontrolować, oraz który nie uzależnia konsumentów od instytucji. Pytanie co się wtedy stanie? Mogą naciskać na rządy, ale też nie wszystkie rządu ulegną tym naciskom. Poza tym nawet jak na terenie danego kraju zbanują daną sieć, to pewnie będzie można to obejść jakimś TORem. Wydaje mi się że państwa oraz instytucję finansowe, w większym stopni będę wpływać na rynek kryptowalut poprzez uznawanie ich jako akceptowalny środek płatniczy. Oczywiście delegalizacja kryptowalut może wpłynąć negatywnie na kurs.
Tak czy siak ETH ma już chyba oficjalne wsparcie Microsoftu i innych korporacji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 14:08 
Cytuj  
Delegalizacja kryptowalut to delegalizacja podstawowych zasad wolnego rynku, bo kto mi zabroni wymieć samochód na wirtualna walutę? Jak zablokować system rozproszony? Kontrola internetu światowego? Klasyczny system bankowy prędzej czy później będzie się musiał przedefiniować.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 14:10 
Cytuj  
Ale obecnie chyba cały zarobek na krypto to spekulacja kursami, a nie wymiana, płatności i ogólnie tradycyjny sposób obracania kasą.
Kryptowaluty można wyzerować łatwo i bez wpływu na instytucje, towary, banki, kraje, gospodarki itd.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 14:11 
Cytuj  
Ale dzisiaj i jutro btc poleci w górę :P


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 14:30 
Cytuj  
Całe mmorpg.pl zacznie kupować to poleci. Są jeszcze jakieś inne przesłanki do wzrostu?!

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 15:15 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Delegalizacja kryptowalut to delegalizacja podstawowych zasad wolnego rynku, bo kto mi zabroni wymieć samochód na wirtualna walutę? Jak zablokować system rozproszony? Kontrola internetu światowego? Klasyczny system bankowy prędzej czy później będzie się musiał przedefiniować.


skad taki oderwany od stanu faktycznego post? Przeciez juz zyjemy w czasach gdy byle pani Jadzia ze skarbowki ma wglad do Twojego prywatnego konta bankowego i wie w jakim rozmiarze gumki kupujesz ;)

Wlasnie z tych powodow o ktorych piszesz podchodze do cryptowalut jak pies do jeza. Dopoki nie wyksztalca sie jakies przynajmniej ogolne zasady poslugiwania sie cryptowalutami w orwelowskich realiach, dopoki transakcje, konta beda anonimowe i nie do powiazania inwestowanie pozostanie totolotkiem, a inwestowanie dlugoterminowe glupota.
Zreszta patrzac po niestabilnosci kursow - przewazajaca wiekszosc podziela moje zdanie.

Xender - a kiedykolwiek jakiekolwiek przeslanki byly?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 15:39 
Cytuj  
Sądzę że np takie info są sygnałem do umocnienia waluty:
http://bitcoin.pl/wiadomosci/prawo-i-po ... platniczym

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 15:57 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Delegalizacja kryptowalut to delegalizacja podstawowych zasad wolnego rynku, bo kto mi zabroni wymieć samochód na wirtualna walutę? Jak zablokować system rozproszony? Kontrola internetu światowego? Klasyczny system bankowy prędzej czy później będzie się musiał przedefiniować.


skad taki oderwany od stanu faktycznego post? Przeciez juz zyjemy w czasach gdy byle pani Jadzia ze skarbowki ma wglad do Twojego prywatnego konta bankowego i wie w jakim rozmiarze gumki kupujesz ;)

Wlasnie z tych powodow o ktorych piszesz podchodze do cryptowalut jak pies do jeza. Dopoki nie wyksztalca sie jakies przynajmniej ogolne zasady poslugiwania sie cryptowalutami w orwelowskich realiach, dopoki transakcje, konta beda anonimowe i nie do powiazania inwestowanie pozostanie totolotkiem, a inwestowanie dlugoterminowe glupota.
Zreszta patrzac po niestabilnosci kursow - przewazajaca wiekszosc podziela moje zdanie.

Xender - a kiedykolwiek jakiekolwiek przeslanki byly?


O jak ty pierdolisz bez zrozumienia czasem. Nie jesteś w stanie ogarnąć pewnych rzeczy i konsekwencji z nich płynących intelektualnie, także whatever.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 16:13 
Cytuj  
Tor na serio wierzy w silne fundamenty krytowalut, możliwe że ma rację ale to dowiemy się w przyszłości i to raczej odległej.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 16:32 
Cytuj  
Xender napisał(a):
Całe mmorpg.pl zacznie kupować to poleci. Są jeszcze jakieś inne przesłanki do wzrostu?!

Dzisiaj w wall street journal zapodali na pierwszej stronie wykresy kursu btc/usd. Czyli ktoś chce spieniężyć duży wolumen i pompuje bańkę :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 17:39 
Cytuj  
Ale na takie spekulacje można się załapać czasami i ze swoimi drobniakami zarobić coś.
Jestem ciekaw czy był na krypto jakiś już krach i te pseudo giełdy/portale wyrobiły się wtedy ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 18:41 
Cytuj  
Macie tu do kopania http://pclab.pl/news74459.html


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 cze 2017, 22:04 
Cytuj  
Teo napisał(a):
Tor na serio wierzy w silne fundamenty krytowalut, możliwe że ma rację ale to dowiemy się w przyszłości i to raczej odległej.


ale jakie fundamenty? Przecież w kryptowalutach chodzi właśnie o fakt, ze one nie mają zadnych fundamentow, nie podlegają żadnym odgórnym regulacjom, transakcji dokonywanym przy ich pomocy nie da się kontrolować, nadzorować czy chociażby przypisać do określonej osoby.
To, że torblednam tego nie potrafi zauważyć to mnie nawet nie dziwi. Jeszcze nigdzie nie przeczytał.

Xender - imho instytucje finansowe na razie przyglądają się całości z boku. Ale długo ta bierność już nie potrwa. Imho scenariusze są dwa:
1. następować będzie stopniowa legalizacja (w sumie przydałoby się inne słowo, bo przecież nie można legalizować czegoś co nie jest nielegalne) i instytucje finansowe będą dodawać obsługę kryptowalut do swojego koszyka usług.
2. pójdą w drugą stronę i zaczną aktywnie zwalczać kryptowaluty w trosce o własne interesy. A mają możliwości by udupić ten rynek dokumentnie, albo sprowadzić go do podziemia.

Sam pomysł jest na tyle genialny (wirtualne "złoto"), że na pewno będzie kontynuowany w przyszłości. Punkt drugi można rozwinąć więc o: potem wprowadzą własną legalną digital walutę/y, obsługę portfeli etc. tym razem bardziej "orwellowską". Zresztą czy dla przeciętnego zjadacza chleba ta cała anonimowość jest tak ważna? Moim zdaniem wcale nie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 cze 2017, 13:57 
Cytuj  
1 lipca będzie kolejny przyrost 30%. Mam nadzieję, że teraz spadnie trochę i 22 czerwca kupię jak najwięcej.
Legalizacja w Australii (1 kwietnia było w Japonii i od tego czasu zaczął się boom tegoroczny).


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 9 cze 2017, 14:18 
Cytuj  
Dlaczego 22 czerwca ma być spadek?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 cze 2017, 14:27 
Cytuj  
22 czerwca zacznie się wzrost. Na wcześniejszy spadek tylko liczę.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 9 cze 2017, 14:29 
Cytuj  
Lepiej napisz jaka będzie pogoda za tydzień w niedziele w barcelonie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 cze 2017, 14:39 
Cytuj  
Chuj mnie obchodzą jakaś barcelona, kraków czy pis?
Tutaj rozmawiamy o kryptowalutach i wzrost BTC 22.06 -> 01.07 to jest pewniak. Potem prawie na pewno jeszcze kolejny tydzień też będzie rosnąć i będzie można spieniężyć.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 9 cze 2017, 14:51 
Cytuj  
kamilus napisał(a):
Chuj mnie obchodzą jakaś barcelona, kraków czy pis?
Tutaj rozmawiamy o kryptowalutach i wzrost BTC 22.06 -> 01.07 to jest pewniak. Potem prawie na pewno jeszcze kolejny tydzień też będzie rosnąć i będzie można spieniężyć.


lol

Ktokolwiek bylby w stanie przewidywac takie rzeczy bylby kosmicznie bogaty. Spekulanci kochaja takie "pewniaki".

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 401 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.