mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 401 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 22 maja 2017, 20:22 
Cytuj  
Kwestia jest taka czy w skali dwóch-trzech lat będzie na + czy -.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 maja 2017, 20:43 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
A jak coś w takim tempie drożeje to jeszcze szybciej może pikować w dół, o zawał serca nie trudno.


To sie nie wrzuca w takie rzeczy kase ktorej ci zal. Ja jestem z tych, ktorych zadna strata nie wystraszy i nie wyrzuci z papieru ;] przetrzymam nawet -80% zeby skonczyc radosnie na +10 i szybko uciekac bo "o jezu zarobek" ;]
Pewnie z biotonem bym do dzis siedzial gdybym kupil, kiedy byl modny.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 maja 2017, 20:53 
Cytuj  
ahaha... bioton to były szalone czasy, wystarczyło że ktoś zrobił parę altów na parkiecie i tłumek ludzi potrafił łyknąć rakiety ;)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 23 maja 2017, 00:08 
Cytuj  
Ja sobie gram lajtowo 500 dolcami na etoro (bitcoin i etherum) i zasadniczo jestem na plus. Niedawno zacząłem (2-3 tygodnie) i jestem 150$ do przodu. Jak dla mnie spoko, ale tutejsze krezusy pewnie nawet na to nie spluna :D

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2017, 09:52 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
Mark24 napisał(a):
A jak coś w takim tempie drożeje to jeszcze szybciej może pikować w dół, o zawał serca nie trudno.


To sie nie wrzuca w takie rzeczy kase ktorej ci zal. Ja jestem z tych, ktorych zadna strata nie wystraszy i nie wyrzuci z papieru ;] przetrzymam nawet -80% zeby skonczyc radosnie na +10 i szybko uciekac bo "o jezu zarobek" ;]
Pewnie z biotonem bym do dzis siedzial gdybym kupil, kiedy byl modny.


dokladnie wjebac jakies male sumy po 500$ i zapomniec na ladnych pare lat.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 23 maja 2017, 10:31 
Cytuj  
Teraz akurat jest zły moment na wejście na dłużej, ale jak będzie korekta w wrzucić z 10k w ETH, coś tam w Bitcoina i jakieś inne raczkujące ale popularne krypto waluty.
Nie ruszać pięć lat, potem zwolnić się z pracy i leżeć do góry brzuchem ;D

Kojarzycie jakieś dobre portale/fora o krypto walutach? Coś gdzie można zdobyć podstawową wiedzę, zobaczyć jakie waluty są teraz "modne" itp?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 maja 2017, 10:52 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
tomugeen napisał(a):

dokladnie wjebac jakies male sumy po 500$ i zapomniec na ladnych pare lat.


Uscislajac - poczekac na kryzys, gdy wiekszosc indeksow bedzie w dolkach, dobra dywersyfikacja, poczekac 3-5 lat i zrealizowac zysk. Teraz planuje tak zrobic tylko nie moge doczekac sie kryzysu.
Jezeli stopy procentowe pojda w gore, to oleje gielde - lepszy ~20%/rok w miare staly zysk niz pakowanie sie w cos nowego i duzo mniej pewnego.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 23 maja 2017, 12:51 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Piszpan napisał(a):
tomugeen napisał(a):

dokladnie wjebac jakies male sumy po 500$ i zapomniec na ladnych pare lat.


Uscislajac - poczekac na kryzys, gdy wiekszosc indeksow bedzie w dolkach, dobra dywersyfikacja, poczekac 3-5 lat i zrealizowac zysk. Teraz planuje tak zrobic tylko nie moge doczekac sie kryzysu.
Jezeli stopy procentowe pojda w gore, to oleje gielde - lepszy ~20%/rok w miare staly zysk niz pakowanie sie w cos nowego i duzo mniej pewnego.


Olejesz giełdę? Gdzie wtedy ulokujesz kapitał? W kryptowalutach?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2017, 13:10 
Cytuj  
Zależy jak się traktuje giełdę bo spore różnice są między grą, spekulacją i inwestycją.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2017, 13:11 
Cytuj  
ktos cos bardziej czytal moze o tym dascoinie? ja po lebkach tylko ale tak jakby kupujesz mini koparki. za 400$ masz w uj tych coinsow. styknie ze skocza na 1 czy 2e i jestes ladnie do przodu.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2017, 13:45 
Cytuj  
Kupuj miliony! :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 24 maja 2017, 20:27 
Cytuj  
Kojarzycie może jakieś "młode" kryptowaluty warte uwagi tak jak Ethereum jakiś czas temu?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 maja 2017, 20:33 
Cytuj  
Moja rada - jeżeli chcesz na serio zacząć inwestować, zapomnij o kryptowalutach.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 24 maja 2017, 20:53 
Cytuj  
Na giełdzie gram już od jakiegoś czasu. Szczerze już na początku roku ETH chodziło mi po głowie. Żałuję że nie zainwestowałem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2017, 21:02 
Cytuj  
Nie wiem co wy macie z tym inwestowaniem, przecież to jest stworzone do spekulacji i to szybkiej, wejść i wyjść, podobnie z gpw jakoś nigdy mi nie przyszło do głowy żeby inwestować nawet obecnie gdzie jest dość stabilnie, tylko spekulować.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 24 maja 2017, 21:19 
Cytuj  
Ile wyspekulowałeś? Chociaż ze 100k zł? :p

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 maja 2017, 21:33 
Cytuj  
Nie chodzi o kwoty tylko o podejście do sprawy, do szybkiego grania czy spekulowania to trzeba mieć dużo czasu i siedzieć przy monitorze cały dzień, wejście i wyjście na jednej sesji jest ideałem, ostatecznie siedzenie na dwóch sesjach, jeśli trzymasz sie takiej zasady to nie możesz sobie pluć w brodę że wyszedłeś przed dobrym wzrostem, ty masz obracać cały czas kasą i wychodzić na plus, na duży plus.

Jaka jest różnica między graniem, spekulowaniem i inwestowaniem ?
Inwestujesz uwzględniając analizy długoterminowe i poznając sytuacje spółki, co planuje na przyszłość i jak będzie się rozwijała itd, grasz opierając się na informacjach z rynku, sytuacji politycznej, na analizach krótkoterminowych itp, a spekulujesz wtedy jak nawet nie znasz pełnej nazwy spółki, liczy się wejście i wyjście z zyskiem.

Inwestycją można nazwać nawet zakup cukru na wiosnę i sprzedaż na jesień :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 24 maja 2017, 21:40 
Cytuj  
Czekaj, czekaj. Rozumiem różnice między spekulacją i inwestowaniem, myślałem natomiast że termin "granie na giełdzie" dotyczy spekulowania, a nie jest osobną "aktywnością".
Day trading jest spoko jak ma się czas. Na początku sporo w pracy starałem się obracać, ale na dłuższą metę jednak mi to w pracy przeszkadzało, choć w ten sposób można sporo zarobić małym kapitałem.

Inwestowanie jak najbardziej ma sens, szczególnie w spółki takie jak 11 Bit, CDP RED... Ogólnie game dev jest dość ciekawym rynkiem i całkiem fajnie gra się pod premiery gier, ofc trzeba uważać na wałki jak CIG - spodziewałem się że Sniper3 będzie failem, ale nie spodziewałem się aż takiej paniki na GPW.

Podsumowując: jak nie masz czasu spekulować, to zawsze możesz inwestować. Zasadniczo mądre inwestycje są bezpieczniejsze niż spekulacja. Z drugiej strony w daytradingu ze zleceniami stop loss, całkiem skutecznie można ograniczać straty.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 maja 2017, 22:00 
Cytuj  
mozna sporo zarobić można sporo stracić. I tak jak pisze embe to jest dosyć czasochłonne - nie chcę ryzykować kapitałem dodatkowo pracując na drugi etat nie ma to dla mnie sensu. Na ogarnięcie swoich inwestycji poświęcam ok. godziny tygodniowo.
Z tego co pisałeś, to zrozumiałem, że chcesz inwestować. Dlatego odradziłem Ci kryptowaluty. Granie i spekulacje to nie moja działka.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 25 maja 2017, 15:19 
Cytuj  
Bitcoin po 2800$ a ja nie kupiłem za 2000 0_0

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 401 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.